דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון אטרקציות לילדים ברחבי פורטוגל

האי מדירה פעילות לילדים Madeira
מה עושים עם ילדים באי מדירה   Madeira
שחייה בים ובריכות שחייה
 
שייט לצפייה בלווייתנים ודולפינים האי מדיירה הוא ייחודי ונבדל מאיים אחרים עם קרקעית האוקיינוס העמוק שלה עד טווח של חמישה קילומטר מחופי האי  מהחוף. ולכן הסירות אינן צריכות להפליג למרחקים על מנת לפצות בחיות המים הענקיות הללו.
הלווייתנים  הנצפים :  ראשתן גדול, לווייתן מצוי, גלובי, לווייתן ימי , לווייתני גדול הסנפיר , דולפינים: דולפין אף בקבוק,דולפין מנוקד אטלנטי ,דולפין מפוספס,דולפין אוקיינוסים ועוד.
 
שייט לשמורת הטבע  Desertas  המרוחקת 35 קילומטר מזרחית מהאי והכוללת שלושה איים המשמשים מקלט לדולפין הנזירי הנדיר וכלבי ים ,עופות ים ועוד ,בשל התנאים הקשים וחוסר מים מתוקים, איים אלה הם שוממים השמורות מוגנות כבר למעלה ממאה שנה ,ניתן לרדת לחוף לבקר במערות ובמצוקים לצלול ולשחות בים.
 
מסע דייג בסירות דייג או של מרלין כחול ענק העובר במימי האי בחודשים מאי –אוקטובר, או אולי מרלין לבן .
 
צלילה עם בלונים או שנורקל וצפייה בדגים טרופיים,או צלילה עם שנוקרל או בלונים בשמורת הטבע הימית  Garajau National Park , המאפשרת לצלול במים שקופים ולראות את הטבע הימי ובעלי החיים הגרים בה.
 
רכיבה על סוסים באי מספר בתי ספר לרכיבה והמאפשרים גם טיולי סוסים בטבע.
 
מזחלות ההר  Madeiras Carros de Cesto , שימשו בעבר לשימוש בשלג אך הפכו ללהיט בגלישה ,מהר  Monte לעיר     Funchal ,מסלול בן שני קילומטר בגלישה של 10 דקות ,ישנם קטעים שניתן להגיע למהירות של קרוב לחמישים קמש.
 
פארק השעשועים  Madeira Magic , ממוקם בטיילת הים, פתוח בשעות 10:00-18:00 בימי השבוע פרט ליום שני, הפארק כולל מרכז מדע,אולם סרטים תלת מממד, גן עם מצפה כוכבים, ותערוכות מתחלפות, במקום שרותי הסעדה.
האי מדירה פעילות לילדים Madeira
 
האי מדרה מוזיאון הסוכר Museologico da Cidade do Acucar
מוזיאון הסוכר  Museologico da Cidade do Acucar
הכניסה בתשלום
כתובת כיכר   Praca Colombo, 5  העיר  Funchal  האי מדיירה  Madeira
טלפון 236910
המוזיאון פתוח בימי שני-שישי בשעות 10:00-12:30 ובשעות 14:00-18:00 סגור ביום שבת וראשון.
מידע   
המוזיאון ממוקם בבית המגורים הישן  של הסוחר זואו פלמי  Esmeraldo, אך בית זה נהרס בשנת 1877 ובשנת 1989 נחשפו היסודות ושוקם בית המגורים ,תצוגות המוזיאון כוללות  ומוקדשות לחפצי אמנות ששימשו את המשתמשים בסוכר ואת תהליך היצור במאות ה 15-16 וכל החומר הקושר את האי והעיר לתהליך זיקוק הסוכר מקנה הסוכר על להפיכתו לחומר גלם ותהליך המסחר והשינוע לאחר היצור.
 
המוזיאון תוכנן במתווה כרונולוגי את סיפורה של העיר בעיני הסוכר, ובמיוחד העלייה והירידה של השפעת הסוכר על העיר, הוא נתן את הכלים ותיאר את  סוגי הסוכר ששימש לסחר בין האי לבין שאר היבשת במיוחד במאה  17, ביןהפריטים המוצגים מתקני שקילה ומדידה.
האי מדרה מוזיאון הסוכר Museologico da Cidade do Acucar
 
ליסבון כפר הדייגים קזאייס Cascais ארמון וגן Parque Marechal Carmona
ארמון וגן  Parque Marechal Carmona
הכניסה בתשלום
כתובת Avenida Rei Umberto II de Italia  הכפר Cascais
הגן והארמון  פתוחים בימי השבוע בשעות 08:30-17:45 בקיץ 19:45
תחבורה בסוף אחד מקווי רכבת הפרברים מחוץ לכפר הדייגים  .Cascais כפר הדייגים  קרוב לכפר לליסבון  25 קילומטר, 30 דקות ברכבת, 15-20 דקות ברכב,או במונית או באוטובוס ,הכפר ליד הים.
טלפון 
מידע 
מקום ייחודי בכפר הדייגים  Cascais הממוקם  בצומת של גני ארמון של הרוזנים של קסטרו Guimaraes,  עם רכוש של הרוזן  של Gandarinha , ממוקם בכפר המרהיב של Cascais, בין ההיפודרום לבין מרינה, זה הפארק המחולק לשלושה חלקים על פי הגילאים ,  הגן הוא  שטח לפנאי והנאה נעימים ,אשר ילדים ומבוגרים יכולים להשתעשע קצת או אפילו לבלות יום.
 
מעון וגן של המלך אומברטו השני שהוגלה מאיטליה ואשר בו התגורר בחלק מזמן הגלות מאיטליה, בכניסה, מקבל את פני האורחים, אגם יפה שהוא ביתם של ברווזים, ברבורים ומספר מינים של צבים ומיני גן חיות לילדים הכולל ביתן שבו מינים של מכרסמים כמו ארנבות, שפנים אוגרים, חזיר ים, ועופות כמו תרנגולי הודו, אווזים, פסיונים, תרנגולות, יונים, יונים, תוכים לחלקים הללו מדשאות ופינות הנאה.
 
בגן הארמון מדשאות מרווחת, ערוגות פרחים ושיחים נוי עשבוניים הגדלים בגן מעוצב, המוקף על ידי יער עם עצים גדולים, המהווים חלק של היער עצמו, את שולי הדשא, החממה, ובסביבת  קו המים של האגמים ממוקמות פינות שונות המוכנות  לקבל את פני האורחים.
 
זהו רק חלק קטן של מרחב עצום, פארק  Marechal Parque   קרמונה, מורכב מגינות, מדשאות רבות, קטע לאורך גדות הנהר ומספר אגמים , הגן מצויד באזורי פיקניק, חממה, שדה של משחקים מסורתיים, ספריה לנוער ולילדים.
 
ליסבון כפר הדייגים קזאייס Cascais ארמון וגן Parque Marechal Carmona
 
האי מדירה חוף ים וסלעים בפה הגיהנום mouth of hell
חוף ים וסלעים פה הגיהנום   mouth of hell
סלעי חוף הים  rocks at Boca
תחבורה בסוף אחד מקווי רכבת הפרברים מחוץ לכפר הדייגים   Cascais .
מידע
Cascais  זו היתה עיר נמל דייגים קטן לאורך ההיסטוריה המוקדמת אשר היה מוגן מפני אלמנטים בתופעת  טבע בפתח של Tejoריו.
 
אחד הארמונות הבולט בעיירה הוא פלאסיו דה קונדה דה קסטרוGuimaraes ,הוא פתוח לקהל הרחב ומוצגים בו אוסף ספרים הכולל מעל 25.000 ספרים נדירים כגון ספר מאויר על ידי דוארטה  מהשנים  1455-1517  הנקרא Galvao, וחומר היסטורי  מאוסף  Grutas deAlapraia .  
 
החוף ממוקם שלושה קילומטר מהעיר ליסבון לחוף האוקיינוס האטלנטי בעת הביקור ניתן לראות את זרמי הים החולפים,גלים המתנפצים על סלעי החוף בתהליך קורוזיה מתמשך,בסלעי החוף נתגלו סדרה של מערות תת קרקעיות ,שהתגלו רק בסוף המאה ה -19, באזור העיר פארק קטן Parque do Marechal Carmona   לפיקניקים עם ספסלים ושולחנות ואפילו גן חיות קטן לילדים .
 
החוף משמש לגלישה על הגלים ולשייט, החוף נחשב  למסוכן , אך הוא חוף יפה עם שפע של מסעדות מאכלי ים מעולים,  זרם חזק בצורה מסוכנת,כיום העיירה  Cascais  מתגאה במרינה ליאכטות אשר הוסיפה אטרקציה נוספת לעיר
 
עוד בעיירה זירת שוורים   דהPraca Touros  נבנתה 1873, אשר משמש עד היום וניתן לראות קרבות שוורים בזירה,פארק  Palmela  הוא פארק אטרקטיבי נוצר על ידי דהDuques Palmelaומתוחזק כיום על ידי העירייה, מתקיימים בו בקיץ קונצרטים והופעות.
 
במסעדות על החוף כדאי להזמין את המנות של פירות הים , מסוגים שונים  ובמגוון מעולה ובשפע,כגון שבלולי אווז הנקראים בפורטוגזית  percebesוסרטנים קטנים המכונים המכשפות bruxas.
 
בסביבה מגרש גולף Quinta da Marinha  עם 18 חורים.
האי מדירה חוף ים וסלעים בפה הגיהנום mouth of hell
 
פורטוגל פארק מונסנטו Florestal Parque de Monsanto
פארק  Florestal Parque de Monsanto
כתובת באזור ההרי ממערב העיר Estrada do Barcal, Monte das Perdizes   באזור  Serra de Monsanto  
הפארק פתוח לאורך כל השנה 
תחבורה קווי אוטובוס 11,23,24,29,48 , מוליכים אליו מספר נתיבים.
מידע 
בפארק הממוקם ממערב לעיר ליסבון באזור Serra de Monsanto, הפארק משמש כריאה הירוקה של העיר ,בגן מתקנים ואפשרויות לבילוי לילדים ולמשפחות,קיימות פעילויות רבות ומגוונות, כולל טיולים מודרכים בשטח פארק המכוסה ביערות,קיים מגרש להחלקה ולגלגיליות,תיאטרון לילדים,וחלל לתערוכות מרכזי למבקרים בשטח הפארק.
 
בפארק מתגוררות חיות בר ומיני ציפורים שונים,הוא משמש לבילוי ולפיקניקים ,הפארק כולל אזורי משחק המספקים לתושבים ולמבקרים פעילויות רבות כגון: ספורט אתגרי , טיולים, פעילויות חוצות, הצגות, תיאטרון , קונצרטים , ירידים , תערוכות , ותצוגות ייחודיות על העיר ליסבון ואת המחוזות הסמוכים לשפך נהר טחו ו האוקיינוס האטלנטי .
 
באזור פעלו במאה ה 17 כארבע עשר תחנות רוח ,שהפסיקו לעבוד עוד במאה ה 19 אך קיימים שרידי מספר תחנות בשטח.
פורטוגל פארק מונסנטו Florestal Parque de Monsanto
 
 
 
בניית אתרים - שרקור