דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון פעילות ומשחק לילדים

 
 
ליסבון רובע ביירו אלטו Bairro Alto
הקדמה לרובע  Bairro Alto  בליסבון
מידע
הרובע ממוקם במרכז העיר,מראה הרובע מחזיר אותנו למאה השש עשר,אחד הרובעים הציורים והעתיקים בעיר,הרובע משמש לקניות ולבידור וכולל בארים נחשבים,מועדוני זמר,מסעדות וחנויות,שימש בעבר למגורי אנשים עניים אך שינוי דמוגרפי החל בשנים האחרונות לתושביו הישנים.
 
Bairro Alto הרובע הציורי  מתקופת המאה ה - 16  ובאופן מסורתי בעיר הוא נחשב לאזור הבוהמי משום שהאמנים והסופרים קבעו את מגורייהם ברובע , אבל הרובע של הרחובות השקטים ביום , הופכים בלילה לאזור  תוסס התופס את מקומו  בחיי הלילה של העיר.
 
מאחורי חזיתות צבעוניות המכוסות בגרפיטי מסתתרות מגוון של מסעדות מסורתיות ובין לאומיות מצויינות , התיירות, מועדוני הפאדו שפע של ברים , חנויות אופנה הנשארות פתוחות עד מאוחר בלילה.
 
למעשה החל משנות התשעים,צמחו מועדונים המושכים את הנוער ומבוגרים בסגנונות  Punk, Gay, Metal, Goth, Hip Hop , Reggae,  אפילו מועדוני שירתה הלאומית של פורטוגל ה fado נמצאים ברובע.
ליסבון רובע ביירו אלטו Bairro Alto
 
ליסבון מגדל ואסקו דה גמה Vasco da Gama Tower
מגדל  Vasco da Gama Tower
רובע  Parque das Naynes
Metro - Oriente Station
טלפון  8918000
מידע
דום ואסקו דה גאמה, 1 רוזן Vidigueira היה מגלה ארצות פורטוגזי, אחד המוצלחים ביותר של העידן האירופי של גילוי יבשות מפקד האוניות הראשון להפליג ישירות מאירופה להודו .
 
מעלית כבלים מוליכה מ  Oceanarium אל המגדל את המבקרים,המעלית נעה בגובה 145 מטר מעל למבנים,כאשר ניתן לצפות בנוף העיר המגדל נחשב כאחד הגבוהים בעיר, צורתו מזכירה מפרש באוניות בכדי להגיע לגשר יש לחצות את הגשר שאורכו 17 קילומטר .
 
בראשו של המגדל מרפסת הצפייה המדמה  סל תצפית בראש תורן האוניה,למרפסת  מוליכים  שלוש מעליות שקופות   המספקות תצוגה מפואר על ליסבון, לנהר ומתחתיו מסעדה .
 
גשר וסקו דה גמא והנהר  מחלונות המעלית,כרגע המעלית מושבתת עקב תיקונים ושינויים ,ובניית מלון יוקרה מתחתיו,
לצד המגדל ממוקם בית  Sony Plaza מחוץ לאולם הארנה אשר לפעמים מארח הופעות קונצרטים,באמצעות מסכי ענק ,המראים גם מופעי ספורט ומוזיקה.
ליסבון מגדל ואסקו דה גמה Vasco da Gama Tower
 
ליסבון מצודת סיינט גיאורג SAINT GEORGE CASTLE
מצודת   St. Georges Castle
Alfama or bus 37
פתוח בחודשים מרץ –אוקטובר בשעות 09:00-21:00, ובחודשים נובמבר-פבואר בשעות 09:00-18:00.
מידע
המצודה נראית מכל מקום בעיר,נבנתה במאה השישית בידי הרומאים והושלמה בתקופת שלטון המורים,המצודה שימשה כמצודה המלכותית של המורים עד שלטון המלך הפורטוגזי הראשון Afonso Henriques, אשר עלה לשלטון בשנת 1147 בעזרת עזרה ממדינות צפון אירופה במלחמת הצלבנים כנגד המוסלמים,בדרכם לכיבוש ארץ ישראל,תחת האמונה בקדוש   St. George.פטרון אנגליה.ובשנת 1371 הפכה המצודה למצודה המלכותית עד שנהרסה ברעידת האדמה ונבנתה מחדש.
 
כיום המצודה וגניה חיים בשלווה ,ליד השער הכניסה הראשית נמצא פסלו של המלך Afonso Henriques, וסדרת תותחים, המסמנים את מטרת ביצורי המצודה והגנה על העיר והנהר,במצודה שרידי מבנים מאבן מימי הביניים אשר שלטו בה מלכי הארץ,ואשר בה שוכנים בה כיום מקום למולטי מדיה של ההיסטוריה של ליסבון ומסעדה  הנקראת Olissiponia.
 
המצגות נמצאים בשלוש אולמות תת קרקעיים וכולל שבו נתקבל  Vasco da Gama בידי המלך Manuel, במקום מודגמת מצגת מתקופת 1755 ,ניתן לראות משם את בגאות והשפל ליד כנסיית  Carmo Church שנהרסה.
 
רב המצודה נהרסה במשך השנים בעיקר ברעידת האדמה הגדולה,אבל עדיין נראים חלקים גדולים מן החומה,ושמונה עשר מגדלים,מבקרים יכולים לטפס למגדלים ולהלך על החומות,ולצפות בנוף העיר,בגנים מסתובבים טווסים וברווזים,לחלק מהמגדלים קיימות אגדות מהמיתולוגיה היוונים וגיבוריה.
ליסבון מצודת סיינט גיאורג SAINT GEORGE CASTLE
 
ליסבון הרכבל באישה Elevador da Bica funicular
רכבל  Elevador da Bica funicular
התחנה התחתונה של רכבל רכבת זה כמעט חבויה מאחורי חזית על Rua de S. Paulo עם הכיתוב  Ascensor דה Bica
מידע
הרכבל מסיע את הנוסע  מאזור  sao paulo  הקרוב לתחנת cais de soder  לכוון החלק הגבוה ברובע bairoalto,קרון הרכבל מסיע 28 נוסעים בנסיעה אחת .

השטח משופע בתלילות של ליסבון הייתה מאז ומעולם בעיה חמורה עבור תעבורה של אנשים וסחורות בין האזורים הגבוהים, לבין האזורים נמוכים.

אורך הנסיעה 283 מטר בזווית של 16 מעלות,ברכבל קרונית אחת נחנכה בשנת 1892 , , הרכבל מקשר בין Calgada   ו   Combro  Rua ו לורטו דה פאולו .
ליסבון הרכבל באישה Elevador da Bica funicular
 
ליסבון הרכבל סנטה ג'וסטה Santa Justa
רכבל  Santa Justa
נסיעה בתשלום
כתובת  Rua de Santa Justa רובע  Baixa
תחנת מטרו  Baixa-Chiado Station
הרכבל פועל בכל יום בשעות 07:00-21:00
מידע
הרכבל הוא יצירה ארכיטקטונית המחברת את רובע  Baixa  הנקראת העיר ה התחתית הישנה לאחד מהרובעים הגבוהים בעיר  Bairro Alto,הרכבל החל לפעול בשנת 1902, תוכנן בידי המהנדס  Raoul Mesnier , תלמידו של המהנדס  אייפל, אשר בנה את המגדל הקרוי על שמו בפריז.
 
הרכבל פעל בתחילה על כוח שהופק מקיטור,ובשנת 1907 עבר לשימוש בחשמל, הרכבל הוא אנכי ,עמודיו הם ממתכת יצוקה, ומקושט ברקמה של חוטים בצבע זהב, קרון המעלית מטפס לגובה 45 מטר מגובה מגדל היציאה, והקרון  מסוגל לשאת 25 אנשים.
 
על כל כבל וקיימים שני כבלים,בקצה הגבוה קיים בית קפה המאפשר לך להנות מנוף מרכז העיר והנהר  Tagus,מעל מגדל היציאה לאחר טיפוס על מדרגות סלולניות מגיעם לממסעדה על גג המגדל,יתכן שהרכבל בשיפוצים.
ליסבון הרכבל סנטה ג'וסטה Santa Justa
 
ליסבון כנסיית אסטרלה basilica of Estrela
כנסיית  basilica of Estrela
Largo da Estrela
כתובת  ממוקמת מצפון מרכז העיר,רחוב Largo da Estrela   
תחבורה חשמלית מספר 25  מכיכר Comercio Square  או 28  ישר לכניסה לכנסייה וחשמליות 20, 22, 38.  
כניסה חופשית בשעות 0800-1300, 1500-2000.
מידע
הכנסייה נבנתה בשנת 1779-90 ,לאות תודה ללידת בנה הראשון של המלכה,אשר מת לפני שהעבודה הסתיימה,המלכה קבורה בחלקה הדרומי של הכנסייה ,לאחר מותה בברזיל וגופתה נשלחה לאחר שנים לקבורה בכנסייה,פנים הכנסיה מרוצפת בשיש ורוד ושחור.
 
לכנסייה כיפה בסגנון רוקוקו עם מגדל פעמונים מעוטר בפסלי קדושים ודמויות אלגוריות.אפשר גם לעלות לכיפה להתבוננות מעל לגגות העיר.
ליסבון כנסיית אסטרלה basilica of Estrela
 
ליסבון מבצר מגדל בלם Belem Tower
מבצר מגדלBelem Tower
Avenida da India
פתוח בימים שלישי –ראשון סגור ביום שני,בשעות 10:00-17:00 בחודשים אוקטובר – אפריל, ובשאר החודשים עד השעה 18:30.
מידע
המגדל מבצר נבנה בשנת 1515,על מנת להגן על הכניסה לנמל העיר,המגדל שימש כנקודת מוצא לגדולי מגלי היבשות אשר יצאו מהמקום למסעם,ולמלחים היווה נקודה אחרונה ממולדתם.
 
המקום משמש כאנדרטת המסמלת את גדולי מגלי העולמות הפורטוגזים,ארגון אונסקו הכריז על המקום כאתר שימור,המבצר בנוי בסגנון Manueline .
 
המבנה כולל הרבה עבודות פיסול  עם אבן,כאשר הרעיון המרכזי הוא תגליות היסטוריות בגילוף ובפיסול,המבצר משופע בביצורים להגנה ,מגדלי שמירה,חרכי ירי,בסגנון מורי,לכוון הנהר חלונות ונציאנים,ופסל של הגבירה שלנו,המסמלת את השיבה הביתה של המלחים המפליגים כסמל להגנתם בהפלגות בים.
ליסבון מבצר מגדל בלם Belem Tower
 
ליסבון רכבת מיני ברובע בלם Belem העתיק Comboio de Belem
רכבת מיני ברובע   Belem העתיק  Comboio de Belem
בתשלום
כתובת תחנת מוצא רחוב  Mosteiro dos Jeronimos
טלפון 3463658
מידע
רכבת המיני בעלת הקטר ושני הקרונות פועלת בתחנת המוצא מגדל בלם , בשילוב עם סיור מודרך, דרך השטח של רובע בלם העתיק , לאורך ההיסטוריה ששל הרובע  והמוזיאונים שבו .
ליסבון רכבת מיני ברובע בלם Belem העתיק Comboio de Belem
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור