דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה מוזיאונים לילדים

 
 
אתונה התצוגות בתחנות המטרו
תצוגות בתחנות מטרו באתונה
תחנת  Acropolis station
מידע
בתחנות המטרו של אתונה מוצגים ממצאים ארכיאולוגיים אשר נמצאו בעת חפירתן, המוצגים בתוך ארונות זכוכית ומהווים תצוגות יפיפיות של ההיסטוריה והאומנות לאורך אלפי השנים ביוון.
אתונה התצוגות בתחנות המטרו
 
אתונה האקרופוליס Acropolis פעילות לילדים
האקרופוליס   Acropolis
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך    Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30 .
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou Areopagitou ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד Odeion של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
האקרופוליס מהווה סמל של העיר ושל יוון המודרנית , פרוש השם אקרופוליס הוא העיר העליונה , הוא נחשב לשיא האטרקציות באתונה, האקרופוליס ניצב במרומי גבעה מוקפת חומה, על הגבעה ניצבים אתרים ארכיאולוגיים מפורסמים כמו: הפרתנון Parthenon על שורת עמודיו אשר על כל עמוד נימצאים עיטורים מיוחדים בסגנון היווני הקדום , אשר שימש כמקדש לאלה אתנה.
 
בנוסף אליו ממוקמים על הגבעה עוד שלושה מקדשים , מקדש אתנה ניקה שפרוש שמו הוא אתנה המנצחת,מקדש זאוס, מוזיאון להצגת הממצאים הארכיאולוגיים אשר נאספו במקום, ושני אמפיתיאטרונים  צמודים אשר נערכו בהם הצגות ומופעי טרגדיות יווניות לרוב אשר אחד הוא התיאטרון של דיוניסוס.
 
במאה החמישית לפני הספירה נהרס המקום בכיבוש הפרסי אך נבנה מחדש ביד פריקלס, הארופוליס נבנה על ציר אחד ,כאשר המתכנן פידאס הקפיד על שמירת היחס הקבוע של האורכים והמרווחים במרחקים הקבועים לאורך הציר, על הגבהים של המבנים והעמודים ,והרווחים הקבועים בין העמודים, כל עמוד ומבנה עוטר בעיטורים של מיטב אומני הפיסול היוונים של אותה תקופה.
 
במאה השישית לאחר הספירה הפך הקיסר הרומאי יוסיטיניאוס את האקרופוליס ובעיקר את הפנרתנון לכנסייה ביזנטית, במאה התשע עשר נכבש המקום בידי התורכים אשר הפכו את הכנסייה למסגד.
 
כאשר השיגה יוון את עצמאותה ,היא החלה מיד לשחזר ולשקם את סימלה ולחקור את עבר המקום למען הדורות הבאים,שחזור זה מתמשך עד ימיינו אנו.
 
הצעה לסיור במקום 
הכניסה הראשית למקום נמצאת ב Dionysiou Areopagitou, אך ניתן להכנס אליו מכיוון כיכר סינדאגמה או מרובע פלאקה,  מומלץ להיכנס דרך שער  בלה לתוך הכניסה .
אתונה האקרופוליס Acropolis פעילות לילדים
 
דבלין מוזיאון התלבושות GREEK COSTUME MUSEUM
מוזיאון התלבושות  Museum of History of the Greek Costume
כניסה חופשית
כתובת המוזיאון 7 Dimokritou Street  רובע Kolonaki
טלפון   2103629513
תחבורה למוזיאון  
המוזיאון פתוח בימים ראשון-שישי, בשעות 10:00-13:00 ,סגור ביום שבת,כניסה חופשית
מידע על המוזיאון 
המוזיאון אוחז ב  25,000 מוצגים,המאפיינים את התלבושות המסורתיות היווניות לפי אזורי מחייה במדינה  כולל איים והממסורת שלהם, תכשיטים,קישוטים,מוצגים וחיקויים של אומנות מינואית, קלאסית ואף ביזנטית  קדומה, חלק מהתלבושות מוצגות על גופן של בובות חרסינה סיניות.
 
דבלין מוזיאון התלבושות GREEK COSTUME MUSEUM
 
המוזיאון היהודי   Jewish Museum
כתובת  39 Nikis street    באזור  Kydatheneon  רובע  Plaka
טלפון  3231577
תחבורה   תחנת כיכר סטינגמה
שעות פתיחה   בכל יום בשעות 09:00-14:30,  בימי שבת וראשון פתוח המוזיאון בשעות 10:00-14:00 .
מידע  
תחילת ההתיישבות בצורה מסיבית באתונה של יהודים התקיימה לאחר גירוש ספרד, הקהילה גדלה והתפתחה בעיר,עד אשר שלטון הנצים חיסל אותה בגירושם והשמדתם  .

המוזיאון בן שתי הקומות ממוקם בקרבה לפרלמנט ולכיכר סנטאניגמה , נפתח בשנת 1977 ,במוזיאון מספר אגפים ועשרה אולמות  תצוגה ,האוספים כוללים כאלפים חמש מאות עדויות לחיי יהודים ביוון,כולל שרידי בתי כנסת עתיקים , שחזור בתי כנסת במיוחד של בית הכנסת פאטרס, האוספים כוללים מוצגים שנאספו לאחר חורבנם והשמדתם של כ 30 הקהילות היהודיות ביוון .

אוספים אלו כוללים תשמישי דת וקדושה,תלבושות,דברי אומנות,פריטים של חיי יום יום, מסמכים ותיעוד,ספרים המתארים את החיים היהודיים ביוון העתיקה.
אתונה המוזיאון היהודי
 
מוזיאון המטבעות NUMISMATIC MUSEUM
מוזיאון המטבעות NUMISMATIC MUSEUM  
בשמו הקודם   The Schliemann Mansion  כונה גם בשם  House of Troy
כתובת   Panepistimiou  12 ,  12 El. Venizelou Ave  רובע  Plaka
טלפון   2103643774
תחבורה   מטרו קווים 2,3 לתחנת   Syntagma Station  
המוזיאון פתוח כל השבוע פרט ליום שני בשעות 08:30-15:30 מחיר כניסה 3 יורו,
מידע למוזיאון  
המוזיאון נפתח בשנת 1884, ממוקם ליד כיכר סטינגמה ,המוזיאון תוכנן בידי האדריכל  Ernst Ziller  בשנים  1878-79 האדריכל  אשר בנה גם את   בניין   Zappeion ,המבנה  נבנה בידי האדריכל  Heinrich Schliemann  אשר חפר וגילה את העיר טרויה, ולכן כונה  House of Troy ,מבנה המוזיאון בסגנון איטלקי קלסי, מעוצב ככיכר  אשר מוקפת משלושת האגפים בגנים.
 
כאשר הכניסה הראשית מצד צפון,הקומה התחתונה מהווה כניסה ,הקומה השנייה מכילה את המשרדים , הספריה ואולמות תצוגה, בכניסה ממוקמת אכסדרה אשר מוהילות אליה שתי גרמי מדרגות,על התיקרה של האכסדרה ואולם הכניסה מצויירות פרסקות מעוטרות.ועל הקירות הפנימיים ציורי קיר.
 
המוזיאון החשוב ביוון למטבעות ,מדליות ואבני חן המשובצים בעיטורי מלוכה ואצילים,כולל באוספיו כ  600,000  סוגי מטבעות,
המטבעות חולפות על דורות רבים מימי יוון העתיקה ,התקופה הביזנטית,התקופה הרומאית,התקופה במזרחית התקופה התורכית,תקופת ימי הביניים.
מוזיאון המטבעות NUMISMATIC MUSEUM
 
מוזיאון ותיאטרון הצלליות Spathario
מוזיאון ותיאטרון הצלליות  Spathario 
הכניסה בתשלום
המוזיאון פתוח בימי ראשון - חמישי החל מהשעה 9:00-14:00 , רביעי בשעות 09:00-14:00,18:00-20:00 ,בימי ראשון 10:00-13:00,סגור בשבתות.
כתובת  24,Maroussi בכיכר  Kastalias Square
טלפון  2456127
מידע   
Karaghioziהם צלליות בבתי בובות אשר נלקחו מהמסורת  היוונית,  למרות שהם  צאצאים של בובות צללים של המזרח הקדום, דרך הביזנטית והאימפריה העותומאנית.
 
הדמות המרכזית היא  Karagiozi  עצמו המייצג את המאבק של העם היווני, ובמיוחד תחת עול הכיבוש התורכי והרקע  שמסמל את המשקל של העולם.
 
לדמות יש אף גדול  וזרוע אחת ארוכה פי שלוש מהשנייה ורוב הסיפורים הנמחזים הם  על מאמציו להשיג כסף על ידי התחזות לאדם נערץ כמו רב חובל , קצין צבא או  רופא כל זאת במאמציו להשיג מידע על מנת להשיג ניצחונות כל שהם, אך כרגיל העלילה מסתבכת והוא יוצר אסונות גדולים בעת שנחשף.
 
בתוך ספור העלילה היא הרבה אלתור והכוונה  לכוונים היסטוריים  בתוספת  המון סמליות שעושה את ההצגה מהנה ילדים ומבוגרים כאחד ,לאנשים מן הישוב ולמשכילים.
 
למרות שההצגה היא ביוונית העלילה היא מבדרת ומדברת לאלה אשר אינם מבינים את השפה.
מוזיאון ותיאטרון הצלליות Spathario
 
מוזיאונים נוספים
מוזיאונים נוספים באתונה
מרכז אומנות  ELEFTHERIAS PARK ART CENTER
כתובת   Vass. Sofias מאחורי אולם הקונצרטים של העיר, טלפון   שעות פתיחה  בימים שלישי -שבת בשעות 09:00-13:00 וביום ראשון בשעות  09:00-14:00 , יום שני סגור. כניסה חופשית .
מוזיאון לפענוח כתב קדום  EPIGRAPHICAL MUSEUM 
כתובת 1  Tossitsa, כניסה 4.5 יורו, פתוח בכל השבוע פרט ליום שני בשעות 08:30-15:00 , כניסה חופשית.
מרכז גאיה  GAIA CENTRE
כתובת  100   Othonos באזור כיכר Square of Kifissia,בפרוור בצפון אתונה , טלפון 
210-8015870 , פתוח בכל השבוע פרט ליום שישי בשעות 09:00-14:30 ,כניסה בתשלום 4.5 יורו,
מוזיאון הטבע  GOULANDRIS NATURAL HISTORY MUSEUM
כתובת רחוב 13   Levidou,אזור   Kifissia  ,טלפון 210-8015870  , פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-14:30 , כניסה בתשלום 4 יורו.
מוזיאון התכשיטים  ILIAS LALAOUNIS JEWELERY MUSEUM
כתובת 12Levidou  אזור אקרופוליס, טלפון 210-9221044 , פתוח בימים שני,חמישי,שישי ושבת בשעות 09:00-16:00, ביום רביעי בשעות 09:00-21:00,יום ראשון בשעות 11:00-16:00, סגור ביום שלישי.
מוזיאון הבולים POSTAL MUSEUM
כתובת  כיכר  Panathinaikou Stadium רחוב 2  Fokianou, טלפון 210-7519066 , סגור ביום שבת, וראשון,בשעות 08:00-14:00  כניסה חופשית.
תיאטרון צלליות SPATHARIO THEATER OF SHADOWS
כתובת   D. Palli Strs, Maroussi , טלפון 210-6127245, פתוח פרט לימי שבת וראשון בשעות 10:00-13:30, כניסה חופשית .
מוזיאונים נוספים
 
מוזיאון לפולקלור ואומנות Museum of Greek Folk A
מוזיאון לפולקלור  ואומנות    Museum of Greek  Folk Art
מוזיאון לפולקלור ואומנות יוונית מסורתית. 
כניסה בתשלום   
כתובת המוזיאון  17 Kydatheneon St     רובע   Plaka
טלפון   3231577
המוזיאון פתוח  בימי השבוע בשעות 10:00-14:00 ,סגור בימי שני.
מידע על המוזיאון  
המוזיאון בפיקוח משרד התרבות היווני ,נפתח בשנת 1918,והוא נקרא בתחילה המוזיאון למלכת יד,בשנת 1923 החליף את שמו למוזיאון לאומנות דקורטיבית, כאשר הגיע למקומו הסופי ברובע פלקה.
 
במוזיאון מוצגות עבודות רקמה,בגדים מסורתיים כאשר הבגד העתיק הוא משנת 1650 לספירה ,עבודות וכלים מעץ, פסלים מחומרים שונים,ציורים ורישומים,תצלומים , תיעוד מעברה של המדינה ותושביה,עבודות יד מסורתיות, מוצרי קרמיקה ועבודות חרס כולל עיטורים וציורים ביד.
 
לא להחמיץ את השחזור של  הכניסה למסגד ועבודות הקרמיקה במסגד ברחוב 1Areos Street ליד כיכר  MonastirikiSquare
מוזיאון לפולקלור ואומנות Museum of Greek Folk A
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור