דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אתונה פעילות ומשחק לילדים

 
 
אתונה לונה פארק Aidonakia
לונה פארק  Aidonakia
הכניסה בתשלום
כתובת  maroussi  46  kifisias
תחבורה  
הלונה פארק פתוח בימי השבוע בשעות 17:00-24:00 ביום ראשון בשעות 10:00-24:00
טלפון 
מידע  
הפארק הנחשב כגדול באתונה,הוא אחד משלושה לונה פארקים באתונה. כולל אטרקציות אופייניות לפארקי שעשועים, רכבות הרים, מכוניות מתנגשות, גלגל ענק ועוד
אתונה לונה פארק Aidonakia
 
אתונה האקרופוליס Acropolis פעילות לילדים
האקרופוליס   Acropolis
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך    Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30 .
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou Areopagitou ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד Odeion של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
האקרופוליס מהווה סמל של העיר ושל יוון המודרנית , פרוש השם אקרופוליס הוא העיר העליונה , הוא נחשב לשיא האטרקציות באתונה, האקרופוליס ניצב במרומי גבעה מוקפת חומה, על הגבעה ניצבים אתרים ארכיאולוגיים מפורסמים כמו: הפרתנון Parthenon על שורת עמודיו אשר על כל עמוד נימצאים עיטורים מיוחדים בסגנון היווני הקדום , אשר שימש כמקדש לאלה אתנה.
 
בנוסף אליו ממוקמים על הגבעה עוד שלושה מקדשים , מקדש אתנה ניקה שפרוש שמו הוא אתנה המנצחת,מקדש זאוס, מוזיאון להצגת הממצאים הארכיאולוגיים אשר נאספו במקום, ושני אמפיתיאטרונים  צמודים אשר נערכו בהם הצגות ומופעי טרגדיות יווניות לרוב אשר אחד הוא התיאטרון של דיוניסוס.
 
במאה החמישית לפני הספירה נהרס המקום בכיבוש הפרסי אך נבנה מחדש ביד פריקלס, הארופוליס נבנה על ציר אחד ,כאשר המתכנן פידאס הקפיד על שמירת היחס הקבוע של האורכים והמרווחים במרחקים הקבועים לאורך הציר, על הגבהים של המבנים והעמודים ,והרווחים הקבועים בין העמודים, כל עמוד ומבנה עוטר בעיטורים של מיטב אומני הפיסול היוונים של אותה תקופה.
 
במאה השישית לאחר הספירה הפך הקיסר הרומאי יוסיטיניאוס את האקרופוליס ובעיקר את הפנרתנון לכנסייה ביזנטית, במאה התשע עשר נכבש המקום בידי התורכים אשר הפכו את הכנסייה למסגד.
 
כאשר השיגה יוון את עצמאותה ,היא החלה מיד לשחזר ולשקם את סימלה ולחקור את עבר המקום למען הדורות הבאים,שחזור זה מתמשך עד ימיינו אנו.
 
הצעה לסיור במקום 
הכניסה הראשית למקום נמצאת ב Dionysiou Areopagitou, אך ניתן להכנס אליו מכיוון כיכר סינדאגמה או מרובע פלאקה,  מומלץ להיכנס דרך שער  בלה לתוך הכניסה .
אתונה האקרופוליס Acropolis פעילות לילדים
 
אתונה גבעת הזאבים Lycabetus Hill
גבעת הזאבים  Lycabetus Hill
כתובת רחוב  Ploutarhou   רובע   Plaka
מידע
גבעת הזאבים  משקפת את האמונה הרווחת כי הגבעה היה מיושבת בידי זאבים. אגדה נוספת מסביר כי כאשר הופיעה הגבעה Lykavittosהאלה אתנה בטעות השמיטה  סלע גדול שבו השתמשה  לבניית האקרופוליס. למרות אלה אגדות מעניין,גבעת Lykavittos לא משכה סופרים לכתוב עליה.
 
בעת התקופה העתיקה שכן בראש הגבעה מקדש לכבודו של האל זאוס, כיום השטח מיוער ובו מסלולי הליכה נחמדים.
 
בחלק הגבוה של הגבעה ממוקמת הכנסייה הלבנה  GeorgioAyio  ,שהוקמה במאה ה -19 על אתר של כנסייה ביזנטית של אליהו הנביא.
 
לכנסייה הקטנה ניתן להגיע במדרגות, או ברכבל שעולה 6 יורו לאדם הכרטיס טוב ליומיים,או בשרות מיני בוס היוצא לגבעה מפארק Areos park   עד האקדמיה ואז לקחת את הרכבל  funicular  מרחוב   Ploutarhou street ,  ליד הכנסייה בית קפה לרענון.
 
הכנסייה מתנוססת בגובה 277 מטר,על גבעה המתנוססת במרכז אתונה ברובע פלקה, מסביבת הכנסייה ניתן לבצע תצפיות מעל גגות העיר אתונה, ולהתבוננן למעלה לכוון האקרופוליס .
 
קהילת המקום מחייבת להגיע למקום בכל יום ראשון לתפילה,ליד הכנסייה בצפון הגבעה נמצא תיאטרון קטן.
אתונה גבעת הזאבים Lycabetus Hill
 
אתונה הגנים הלאומיים National Garden
הגנים הלאומיים  National Garden
או בשמם השני  Royal Garden
כניסה חופשית
הגן פתוח מזריחה לשקיעה
מידע
הגנים הוקמו בהוראת המלכה אמיליה בשנים 1838-1840, אדריכל הגנים שילב למעלה מחמש מאות סוגי עצים וצמחים ושילב גם מגוון חיות כמו טווסים.,ברווזים ,צבי מים.
 
מזג האויר הים תיכוני לא הייטיב עם חלק מהצמחים והם קמלו, חלקו העליון של הגן מאחורי ארמון המלוכה, היה מוקף חומה ושימש כגן למלך ןלמלכה בלבד באותה תקופה.
 
בשנת 1878 עיצב האדריכל  Theophil Freiherr von Hansen  את היכל האירועים והכינוסים   Zappeion Hall  לכבוד התחדשות המשחקים האולמפיים, בתוך שטח הפארק, בתחילה שימש המקום ככפר האולימפי לבאי האולימפיידה.
 
בשנת 1974 שופץ הגן, לאחר שבוטלה המלוכה ביוון, נפתח הגן לכל האזרחים מהזריחה ועד לשקיעה, הכניסה הראשית של הגן נקראת  Leoforos Amalias , על שם המלכה .
 
ניתן להכנס לגן מבעד לשלושה שערים נוספים, שער מרכזי אחד משדרות  Vasilissis Sophias Avenue , השני מרחוב  Herodou Attikou Street ,השער  השלישי מחובר ומחבר את הגן לפארק המקיף את אולם והנקרא  Zappeion park.
 
בגן קיים אגם קטן הכולל ברווזים, גן חיות קטן, מוזיאון בוטני,בית קפה קטן,ספרייה לילדים,אולם להצגת צליליות לילדים, ומגרש משחקים לילדים.
 
אתונה הגנים הלאומיים National Garden
 
אתונה קבר החייל האלמוני Tomb of the Unknown Soldier Gre
קבר החייל האלמוני  Tomb of the Unknown Soldier Greece
הקבר ממוקם בכיכר  Sintagma Square  רובע  בקרבה Plaka
בחזית בית הפרלמנט החדש באתונה Pairlament Athens
תחבורה 
מידע    
האנדרטה לחייל האלמוני באתונה ,ממוקמת בחזית בית הפרלמנט של יוון באתונה, טקס הסרת הלוט מן האנדרטה נערך ב 25,3,1932 , המהווה את תאריך יום העצמאות של יוון מעול הכיבושים, באגף הקבר מקועקע טקסט נאום ההספד המפורסם של Pericles.
 
על קבר  החייל האלמוני שומרים אנשי המשמר הנשיאותי  במיקומו בחזית בית הפרלמנט, החיילים הנקראים  Evzones  לובשים מדים ולרגליהם נעלים עם פומפונים בקצה הנעל, הם לבושים חצאיות וגרביים, המדים משתנים בקיץ מ בלבוש החורף, ובימי ראשון וחגיגות מיוחדות אז המדים הם בגדי תצוגה, בזמן המשמרת הם אינם רשאים לזוז או לדבר.
 
אנשי המשמר במשמרת  מתחלפים לצלילי תזמורת בכל שעה עגולה,  בכל יום ראשון וימי חג לאומיים מתחלף המשמר בחילי יחידת עילית של חייל הרגלים  והמוזיקה המושמעת היא של הצבא היווני,הטקס נערך בשעה 11  ומשתתפים בו 120 חיילים.
אתונה קבר החייל האלמוני Tomb of the Unknown Soldier Gre
 
מקדש Temple of Olympian Zeus
מקדש  Temple of Olympian Zeus
ממוקם מאחורי   Hadrian s Arch  רובע פלקה
שעות הביקור  08:00-14:00 , מחיר הכניסה 2 יורו, טלפון  30210-9226330
מידע
המקדש ממוקם בצידה המזרחי של גבעת האקרופוליס, והיה המקדש הגדול ביותר בזמן העתיק של יוון,  רוחב של המקדש היה  40 מטר ואורכו 96 מטר, הבנין משופע שיש והינו גדול,בנייתו החלה בשנת 515 לפני הספירה, אך לקח כמעט שבע  מאות שנים לסיימו, את המבנה סיימו לבנות  בימיו של הקיסר Hadrian  בשנת 132 אחרי הספירה, הוא כלל 104 עמודים בסגנון קורנתי אשר הובאו מהעיר קורינת ביוון העתיקה ,גובה כל עמוד 17 מטר, ובנוסף עמודים בתוך המקדש וכמוית גדולות של ציפויי זהב ואלמנטים משנהב ,כמו כן פסלים של זאוס.
 
לאחר שהסתיים הקמת המקדש לאות הערכה לקיסר אדריאן, נבנה בפינה הצפונית של המבנה שער קשתי משיש, הנושא שני שלטי כתובות כבוד,אחד לכוון האקרופוליס, בחלק המערבי של השער, ועליו כתוב  זאת אתונה העיר העתיקה של  Theseus . הכתובת השנייה הופנתה לכוון המקדש ועליה נכתב זאת היא העיר של אדריאן ולא של  Theseus .
 
אחרי שנהרס בידי פולשים במאה הרביעית לספירה,העמודים מתוך ההריסות החלו להעלם , ושימשו להקמת מבנים חדשים,
כיום רק  15 עמודים  נותרו וניתנים לצפייה, ונותרו לעדות לגודלו ולמורכבות של המקדש.
מקדש Temple of Olympian Zeus
 
כיכר סינטגמה Syntagma

Constitution Square ממוקמת בקרבה לרובע פלקה .

הכיכר ממוקמת במרכז העיר,שמה ניתן לה על שם הצהרת המלך  King Otto  מעל מרפסת ארמונו בשנת 1843 על רצונו בעצמאות יוון מעול הכיבוש,כיום ארמונו משמש כבית הפרלמנט.

 

כיכר סינטגמה Syntagma
 
כיכר מונסטירקי Monastiraki Squares

פרוש השם המנזר הקטן, 

הכיכר ממוקמת  רובע  Psyrri

תחבורה הגעה דרך כיכר  Syntagma , מכוון הפלקה דרך רחוב  Adrianou street .

 

כיכר מונסטירקי Monastiraki Squares
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור