דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אטרקציות מחוץ לרומא

 
 
 
איטליה אגם ברציאנו Bracciano וטירת Odescalchi Castle
אגם ברציאנו  Bracciano  וטירת   Odescalchi Castle  
תחבורה  לוקחים רכבת שיוצאת מהתחנה הראשית ברומא טרמיני ,או מהתחנה הצפונית של רומא פלמיניה ,דרך נוספת היא באוטובוס היוצא מתחנת המטרו  Lepanto   בתדירות של כל שעתיים, תחילת הקו בשעה 06:30 .
מידע    
ליד  האגם בחוף הדרומי , ממוקמת טירה Odescalchi  Castle מהמאה ה 15 ,מימוש נקודת מפגש אידיאלי בין אדריכלות צבאית ואזרחית, בבסיס של המגדל המזרחי, נמצא פתח לכניסה לטירה ,המוליך  לאולם הכניסה ומשם גרם מדרגות מעוגל רחב מוביל לספרייה אשר מכונה גם האולם של האפיפיור, באולם השלישי ניתן לראות כיצד אורחו אורחי המצודה בשנת 1900 כולל המלך אומברטו הראשון בחדר ציורי פרסקות ,דיוקנאות  ופסלים, חדריה של המלכה איזבלה,ובדרך לקומה השנייה אשר בה אולם הרקולס המציג אוספי נשק מימי הביניים.
 
כאשר מטיילים על החומות עוברים דרך ששה מגדלים ותצפיות נוף,כולל גן הטירה הנחבא ולסיום מטיילים באכסדרה של הטירה , בטירה מוזיאון המציג תלבושות וציוד כולל אומנות מימי הביניים,הוא נפתח לציבור בשנת 1952. כיום נערכים גם בטירה חתונות של ידוענים שונים. 
 
ניתן לסייר לאורך גדות אגם Bracciano הממוקם בחלקו המערבי של הר הגעש Sabatino, המקבל את מימיו מזרמים תת קרקעיים, הוא מוגדר השמיני בגודלו באיטליה,אורכו כ 33 קילומטר ברוחב של יותר משני קילומטר, הצמחייה סביב האגם טיפוסית וכוללת עצים שיחים ופרחים, אופייני לאזור והוא משמש כבית גידול לזנים רבים של בעלי כנף, מיני דגים וצלופחים רבים.
 
סביב האגם העשיר בממצאים ארכיאולוגיים ממוקמות שלוש ערים : Bracciano, Trevignano Romano,Anguillara Sabazia, באזור Manziana באגם קיימות שתי כיכרות תיירותיות  Monterosi , Sutri, על מנת לשמר את גובה המים הוקם סכר בשנת 1600 לספירה ונבנה מוליך מים לספק מים טריים לוותיקן, הקיים עד היום ומתפקד לאחר שחזורים .
 
על שפת האגם נמצא גן בוטני גדול  San  Liberato בסגנון אנגלי , הגן מקיף כנסייה וילה ומבנים כפריים במקום, הגן של סןLiberatoנפתח לציבור ביום שבת וביום ראשון מ הראשון של אפריל עד סוף נובמבר. 
 
בעבר היו שני מרחצאות מתקופת הקייסרות הרומית בימיו של הקיסר Domiziano מרחצאות אלו שופצו במאה ה 15 ,בית המרחץ הראשון Aquae  Apollinares Veteres הפועל גם כיום .השני נקרא Vicarello, כאשר הרחיבו את המרחצאות התגלו ממצאים ארכיאולוגיים מיוחדים שכללו מטבעות,אגרטלי ברונזה ושיש שחקוקים עליהם כתובות ,נתגלו ארבעה גביעי כסף לרחצה המוצגים במוזיאונים שונים,ומיכלים לשפיכת המים בעת הרחצה. 
 
ניתן לשוט על פני האגם ,לשכור ציוד ימי או סתם להתבטל וליהנות משקט.
איטליה אגם ברציאנו Bracciano וטירת Odescalchi Castle
 
איטליה העיר האטרוסקית Cerveteri
העיר האטרוסקית    Cerveteri
תחבורה מרומא בתחבורה ציבורית, יש לקחת גם את הרכבת לכוון העיר Cerveteri  לתחנת  Ladispoli  ואז לקחת אוטובוס מקומי לעיר או ל  Necropolis of the Banditaccia ,אוטובוסים יוצאים מתחנת הרכבת התחתית לפנטו  Linea  תחנות אוטובוס הם ממש מעל תחנת המטרו , ויש דלפק לכרטיסים  בתחנת המטרו .
מידע
העיר ממוקמת 29 קילומטר מרומא, פרסומה של העיר בסוללות העפר הגדולות  היושבות על בסיסי אבן שגולפו, בסיסי האבן הללו הם קברים ששמם Tumoli ,  לידם ממוקם מוזיאון שתצוגותיו מורכבות ממצאים שנתגלו בקברים אלו , אך המוזיאון הטוב ביותר לממצאים האטרוסקים הוא מוזיאון  Villa Giulia  Etruscan museum  ברומא .
 
באתר נקרופוליס, ממוקם במרחק קצר מחוץ לעיר קטנה של  Cerveteri, הוא עצום מפתיע החשוף של המבקרים.האטרקציה המרכזית היא Necropolis ofthe Banditaccia , הכולל 1000 קברים בבית קברות עתיק, הקברים נקברו במאה התשיעית ועד למאה השלישית לפני הספירה האתר הוא אתר שימור שהוכרז בידי אונסקו, צורת הקבורה בתוך בורות נחשבת לקבורה העתיקה ביותר בתוך קברים,כמו שקוברים כיום,  שני צורות לקברים קברים בצורת ערימות כיפתיות או קברים בצורת מבנים בשדרות שבניהם מסלולים  Via deiמונטי Ceriti  והשני Via dei Monti della Tolfa  מהמאה ה -6 לפנהס.
 
בתי הקבורה הכיפתיים הערימות מכילים פרוזדור המוליך לאולם מרכזי שממנו יוצאים חדרים ,המפורסם הוא הקבר Tomb of the Reliefs, מערת תבליטים מהמאה השלישית לפני הספירה,עם ציורי קיר מיוחדים ותבליטים גם של כלים ודרך החיים ביום יום של התושבים האטרוסקית.
 
העיר המודרנית של  Cerveteri  איננה מעניינת במיוחד ; יש בה כיכר מרכזית מקסימה שם תמצא את הבניין העירוני הראשי של המוזיאון, בחלק העתיק של העיר זה בעיר העתיקה על ראש הגבעה בנסיעה באוטובוס ,ויש גם קומץ הרחובות הנחמדים  עם חנויות ומסעדות.
איטליה העיר האטרוסקית Cerveteri
 
איטליה העיר האטרוסקית Tarquinia
העיר האטרוסקית   Tarquinia
הכניסה למוזיאון ולעיר הקבורה בתשלום
תחבורה העיר ממוקמת 92 קילומטר צפונית לרומא, אם מגיעים במכונית, יש לנסוע  בכביש  Vetralla  הנמצא על קו  החוף ופונים שמאלה בשלט המורה לכוון  הנקרופוליס עיר הקבורה ולא נכנסים בשלב הזה לתחומי העיר .
מידע
העיר ממוקמת מצפון מערב רומא ,היא אחת מ 12 הערים האטרוסקית באזור , במאה השמינית או התשיעית, העיר ננטשה לחלוטין ובמקומה הקימו בגבעה ממול את העיר Corneto,בשנת 1489 החלה החפירה הארכיאולוגית הראשונה בעיר.
 
בכניסה לעיר פארק למנוחה ובילוי, בעיר ישבו המלכים אשר שלטו על אזור העיר רומא ועלייה, בתקופה שלפני הקמת הקיסרות הרומית, חלק מהביקור כולל את המרכזים המסחריים ,הפוליטיים ובתי הקברות המספרים סיפור שאורכו אלפי שנים של 6000 קברים שנחפרו .
 
סיפורה של העיר מתרכז לא בקרבתה לים ,חמישה קילומטר מחוף Northern Lazio , אלא בארמונות,בבתי הקברות,בכיכרות,משכיות האומנות ועיר הבורה התת קרקעית של קירות קבריה מופיעים ציורים אטרוסקים מיוחדים מהמאות השנייה ועד המאה השישית ,הקברים פתוחים לביקורים ,כיוון שהציורים צויירו בתקופות שונות הם שונים בסגנונם בין 6000 הקברים שכבר נחשפו, האתר גם נחשב לאטר הציורים בצבע הטוב ביותר מסוגו.
 
דוגמא טובה של  קבר Augurs  משנת 530 שנה לפני הספירה, שעל קירותיו ציורי אומנות ותיאורי אנשים העוסקים בספורט, בכל קבר שלט,תאור  ותמונה ,המעבר בין הקברים נוח,על מנת לראות את הציורים בחלק התת קרקעי יש לרדת במדרגות תלולות, הציורים מכוסים בזכוכית וצריך ללחוץ על כפתור התאורה על מנת לראותו היטב, לפעמים נדרשת התכופפות לצפייה טובה .
 
כמו כן בעיר המוזיאון הארכיאולוגי האטרוסקי MuseoArcheologico Nazionale  ליד כיכר העיר , שבו תערוכה של אומנות יוונית עתיקה, המוזיאון יש אחד האוספים הטובים ביותר של איטליה האטרוסקי ממצא, כולל קבוצה מדהימה של סוסים מכונפים מטרה קוטה מן המאה הרביעית  לפנהס,נמצאים  גם סרקופגים אטרוסקים  ופסלים.
 
בכיכר המרכזית של העיר Piazza Cavour ,ממוקם ארמון Vitelleschi והמוזיאון,קיימים גם קברים מגולפים הבולטים מהסלעים במצוקים ליד העיר הביקור חינם אבל הגישה לא קלה.
איטליה העיר האטרוסקית Tarquinia
 
איטליה עיר הנמל אנציו Anzio
העיר הנמל  אנציו  Anzio
תחבורה רכבות יוצאות מרומא בקו   Nettuno  בכל שעה לאנציו.
מידע
עיר נמל ודייגים בינונית  שלושים ושלושה קילומטר מדרום לרומא ,נסיעה של שעה ברכבת תביא אותך לעיר , המרחק של 10 דקות למרכז העיר או הנמל, עיר הנמל  שימשה בזמן הקדום כעיר נמל בעיקר צבאית ,היא גם שימשה את צבא בעלות הרית לנחיתה בתקופת מלחמת העולם השנייה.
 
העיר הייתה אהובה הן לקיסרים והן לעשירים שבנו בה ווילות ותיאטרון, אפילו הקיסר נירון נולד בעיר ואף אפשר לסייר בחורבות הווילה שלו בעיר, העיר ספגה בעת מלחמת העולם השנייה אך שוקמה ויש בה את חוף הים וחורשות המקיפות אותה ובהם משובצות וילות רבות,נמל הדייג הזקין מעט אבל כיום עוגנות בו יאכטות וסירות טיול בנמל.
 
לאורך המזח ובעיר מסעדות המגישות מאכלי ים,ממערבה של העיר רצועת חוף מטופחת  stabilimenti וטיילת המוליכה ללשון יבשה במים שבו פארק קטן למנוחה.
 
בתוך הים ניתן לראות חורבות של הנמל הישן וגרם מדרגות, שרידי קירות מהתקופה הרומית  שפתחיהם לחלק הנמוך של  הצוקים ,בקצה הרחוק של החוף חומות מהתקופה הרומית המתפוררים  לתוך הים, בהם ניתן להבחין בשתי פתחי מערות על המצוק פארק ארכיאולוגי בתשלום הפתוח בשעות היום לביקור .
 
בכיכר העיר  Piazza Pia  משרד מידע לתייר הסגור בין 13:00-16:00 ,בכדי להגיע לכיכר מתחנת הרכבת, יש לחצות את הכבישPaolini  להמשיך בירידה לחלוף על פני המוזיאונים מצד שמאל, להמשיך במורד הגבעה, ואז לפנות ימינה לרחוב  Via Fabbriואז רואים את כיכר פיה.
 
המוזיאונים  Anzio Beachhead Museum  מוזיאון המנציח את חללי וחיילי בנות הברית שנחתו בדרכם לשחרר את רומא, ומוזיאון האכאולוגי  Archaeological Museum  ממוקמים בווילה Via di Villa Adele בירידה מתחנת הרכבת .
 
שרידי האמפיתיאטרון הרומי הנקרא תיאטרון רומנו  נמצא בצד השני של קו הרכבת, יש ללכת ברחוב  Via Enea  עד כיכר Piazzale del Teatro Romano.
 
ליד העיר שמורת הטבע   Tor Caldara  בתוך יערות הנמצאים במעלה ההרים, ניתן לבקר בבית הקברות הצבאי הבריטי Cimitero Inglese ליד העיר , אז יש לרדת מהרכבת לפני תחנת הרכבת של אנציו אחרי תחנת אחרי  Lavinio  בתחנה שתוכל להגיע לווילה   Villa Claudia   ליד בית הקברות .
איטליה עיר הנמל אנציו Anzio
 
פארק המים הגדול Parco tematico Zoomarine
פארק המים הגדול  Parco tematico Zoomarine
הכניסה בתשלום
כתובת   אזור   Torvaianica, Pomezia  
האתר פתוח בימי  השבוע בקיץ בשעות 10:00-20:00
תחבורה 
טלפון 06.91534001
מידע 
פארק המים ממוקם 25 קילומטר מרומא ב Torvaianica, Pomezia , אטרקציות מים  ,Merry-Go  סיבובים, גני שעשועים, מסעדות, בארים ובתי חטיף.
 
הפארק משתרע על שטח של 35 דונם מוטיב עיקרי בפארק נושאים ימייים , כולל מופע של דולפינים אריות ים וכלבי ים,ציפורים טרופיות,תוכים בהופעות ,רוכבי פעלולים במופעים,מופעי צוללנים, כמו כן מגלשות מים,אטרקציות רבות ופינות מנוחה ובילוי.
 
בפארק מזנונים ושש מסעדות,חנייה לאלפי מכוניות,חמש חנויות מודיעין ושרירותים.
פארק המים הגדול Parco tematico Zoomarine
 
רומא פארק המפלצות Parco dei Mostri a Bomarzo
פארק המפלצות  Parco dei Mostri a Bomarzo
הכניסה בתשלום
כתובת   העיירה  Bomarzo
האתר פתוח בימי השבוע מהשעה 09:00 עד השקיעה  
תחבורה לקחת את הכביש הראשי מהיציאה  Attigliano  ברומא לכוון פירנצה , לעבור לכביש  SS204  לכוון  Attigliano  , ולעיר  Viterbo  ומשם לעיר  Bomarzo .
טלפון 761924029
מידע 
תחילתו של הפארק במאה ה 16 בהקמתו בידי הנסיך האציל  Vicino Orsini הכפר שכן באזור האטרוסקים אלו הרומאים של ימי הביניים,הפארק ממוקם בוילה ייחודית באזור של וילות הנקראת  The Villa Of Marvels , את הפארק הוא הקים מסיבה כי רצה מקום להקל על הלב.
 
כיוון  Vicino Orsini  הקים בפארק פסלים מגוחכים של דמויות וסמלים הוא נקרא מיד פארק המפלצות, בפארק דמויות מיתולוגיות של מפלצות,דרקונים,דמויות של אלים מהמיתולוגיה.
 
במהלך הסיור נתקלים בהפתעות כמו : הפיל העומד להרוג לוחם,דרקונים בתנוחות תקיפה, היפיפיה הנרדמת, הרקולס,דובים אורבים לטרף,חיות מיתולוגיות בעלות שלושה ראשים,אלילים כמו נפטון, לבסוף כדור הארץ על ראשה של דמות המייצגת את סמליה וכוחה של המשפחה.
 
חלק גדול של הפסלים פוסלו מסלעים שנמצאים בשטח גן הוילה,לאחר מותו נשכח המקום ונשתמר בזכות אנשי רוח ותיירים שהפיצו את סיפורו של המקום, בפארק חנות מזכרות,בר מסעדה ,אזורי משחק לילדים .

כמו כן אחת לשנה נערכת בעיירה תהלוכה של אנשים בבגדים מימי הביניים והעת העתיקה בלוית רכיבה על סוסים ברחובות העיירה.
רומא פארק המפלצות Parco dei Mostri a Bomarzo
 
רומא טיבולי פארק מים Aquapiper
פארק מים  Aquapiper   
הכניסה בתשלום , הכניסה חופשית לילדים מתחת לגיל 10
כתובת  Via Maremmana  inferiore  אזור   Guidonia-Monte  cello , ליד טיבולי, 15 דקות נסיעה מזרחית לרומא.
האתר פתוח בחודשי אמצע יוני-אמצע ספטמבר  בכל ימי השבוע  09:00-19:00, ראשון וחגים 09:00-19:30.  
תחבורה לרדת בתחנת מטרו קו  b  בתחנת  Rebibbia  Mammolo  , משם להמשיך ברגל ברחוב  via di Ponte Mammolo  ולעלות אוטובוס חברת    Cotral  רומא / Paolombara    שנוסע ל  Guidonia   נוסע כל 50 דקות לרדת בפארק .
או לחליפין לשאול על האוטובוס הפנימי שלהם המספק שירות הסעות חינם מתחנת המטרו של  Piazza della Repubblica  שעות: 8.30, 9.30, 10.30, 11.30.זמן נסיעה בערך שעה עד השער של הפארק
טלפון 76632221 , 0774326536
מידע 
הפארק מרוחק 29 קילומטר מזרחית מרומא,נחשב אחד מפארקי המים הטובים באיטליה הכולל קירות שקופים לחלק מהבריכות, יש בו לגונות,בריכות ומגלשות מסוגים שונים,מתקני מים שונים,משחקי מים,פינות לשיזוף ורחצה מזנונים ומסעדות.
 
בפארק המים משטח גלישה על קרח פתוח .בריכות גלים,בריכה אולימפית, מגלשות, בריכות למבוגרים ולילדים, חדר משחקים, כדורעף חופים ,מיני גולף ,כסאות נו,שולחנות,שמשיות צל.
רומא טיבולי פארק מים Aquapiper
 
רומא קניון מעצבים Castel Romano Designer Outlet
קניון מעצבים   Castel Romano Designer Outlet   
כתובת Via Pontina SS 148, Castel Romano  ליד היציאה קסטל רומנו את דרך Pontina אס 148.
מרוחק 25 קילומטר דרומית לרומא
הקניון פתוח בימים שני-חמישי בשעות 10:00-20:00 בימי שישי –ראשון בשעות 10:00-19:00  
טל 5050050 
מידע 
יותר ממאה  חנויות מעצבים במחירים מאוד נוחים, החנוית מסודרות בצורה המזכירה  עיר קטנה. שאטלים יוצאים מ Piazza della Repubblicaביום שלישי ושבת. חנויות ,מסעדות מגרש משחקים לילדים וחנייה.
רומא קניון מעצבים Castel Romano Designer Outlet
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור