דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פעילות ומשחק לילדים ברומא

 
 
רומא בכיכר קמפו פיאורי והשוק Campo de Fiori
כיכר  קמפו פיאורי והשוק    Campo de Fiori
ממוקמת ברובע מס 6 הנקרא  Parione
קווי אוטובוס מספר  44, 46. 62. 64, 70, 81, 90, 90b, 492 , השוק פתוח בימים שני-שבת בשעות 07:00-13:00.
שמה של הכיכר ניתן לה מפרוש השם האיטלקי שדה של פרחים עוד מימי הביניים כאשר האזור  היה אחו ירוק,הוא שימש כשוק ירקות  וכתאטרון רחוב פתוח המשתרע עד גדות נהר הטיבר באותם הימים,למעשה במאות ה  13-15 היה האזור לא מפותח,ולאחר מכן   נבנתה הכנסיה הראשונה   Santa Brigida  , בשנים  1389-1404 ,והיא חלק מהכיכר כמו הארמון  Palazzo della Cancelleria ,באזור גם ארמון  Palazzo Pio  אשר נבנה במאה ה  17 , מזרקה אשר שמה  la Terrina  המכונה  soupbow  אשר שימשה להשקיית הבהמות בשוק הבהמות שהיה בכיכר,כיום מכילה צמחי מים.
 
הכיכר המרובעת ממוקמת בקירבה לכיכר נבונה, משמשת במשך הבוקר כשוק פתוח  לירקות,פירות ופרחים ,בעיקר ימי ראשון ושני  ובעברו שוק הבהמות, בשנת 1858  נהרסה הכיכר בחלקה ומאז הפך שוק הבהמות לשוק ירקות ,פירות ופרחים ,המוקף בתי קפה,מזנונים ומסעדות ,
לקראת שעות הצהרים מגיעים למקום עובדי הניקיון של העיריה והכיכר עוברת כאחת מהפך ומוכנת לקליטת תיירים ותושבים למקום מפגש ומקום לארוחת הצהרים.
 
באם רצונך ממש להכנס להצגה אשר בו מוצג האופי הלאומי האיטלקי הנך מוזמן לשבת באחד מבתי הקפה בשולחנות הפונים לרחוב ולצפות בהצגה ובתאטרון הרחוב הטוב ברומא.
 
פועלי הזבל מספקים את המופע כאשר הם יודעים שמתבוננים בהם,הם צועקים,בליווית תנועות ידים,שרים,ומנקים במטאטים בעבודה ידנית את ליכלוך השוק שהיה במקום,אוספים את שאריות הירקוות והפירות ומלהגים ומשחקים את משחק החיים בשפה מתנגנת תוך כדאי התפלספות ודיונים בעיני דיומא.
 
בכיכר ניתן להשיג אוכל אמיתי ומהיר תוצרת איטליה ,בפיצה פורנו קמפו דה פיורי אשר המנה המפורסמת שלו נקראת פיצה ביאנקה,ההתקהלות של תושבי העיר מוכיחים לכם כי כדאי להזמין מנה כמו באיזה פלאפל מפורסם בארץ, בתי היין משמשים ללגימות חפוזות של סוגי יין מקומי,בשעות הערב מתמלאת הכיכר בצעירים המבלים עד שעות הבוקר המוקדמות
רומא בכיכר קמפו פיאורי והשוק Campo de Fiori
 
רומא חברת השייט COOPERATIVA IL SOGNO
חברת השייט COOPERATIVA -  IL SOGNO
כתובת  Viale Regina Margherita, 192
גשר  אומברטו הראשון     PONTE UMBERTO I   הגשר מחבר את רובע 5  Ponte  לרובע 22   Ponte
טלפון  Tel. +39/6/85.30.17.58 - Fax +39/6/85.30.17.56
אימייל להזמנות ומידע   cpasogno@romeguide.it
החברה מבצעת שייט על נהר הטיבר בדגש על סיור ומעבר לאורך הגשרים החוצים את רומא ,בסיור לילי הכולל ארוחת ערב, הסיורים מתבצעים בספינת מנוע הנקראת TIBER II.
 
הסיור מדגים את ההיסטוריה של העיר לאורך אלפי השנים שעברו תוך הסברים לאטרקציות מרכזיות בעיר.
 
הסיור אורך שעה וארבעים דקות,בחלרק מימי השבוע ובדרך כלל יוצאת ההפלגה בשעה 20:30 בערב, הסירה יוצאת מגשר  Ponte Umberto I, ממשיכה לגשר Ponte Duca d Aosta, וחוזרת לנקודת המוצא.
 
בשייט כלול ארוחת קוקטיל,  שתיה חריפה אחת,חופשי קפה,מים ויין,בשייט כלול מוזיקה של הרכב תזמורת קטנה וניתן גם לרקוד,
אפשרות נוספת רק שייט וארוחה הכוללת גם מים,יין וקפה.
רומא חברת השייט COOPERATIVA IL SOGNO
 
רומא כיכר הספרדית והמזרקות Piazza Spagna

ממוקמת ברובע 4  הנקרא  Campo Marzio

שמה של הכיכר ניתן לה ממיקומה של שגרירות ספרד במקום במאה ה 17, ועדיין אוחזת ספרד במקום, בכיכר מדרגות  הנקראות באיטלקית Scalinata Monti ,על המדרגות נוהגים צעירים מרחבי העולם  להתמקם עליה בכל שעות היום והלילה,כיום מחמירה העירייה ואינה מאפשרת להתנחל על המדרגות ומטפלת קשות במשליכי הליכלוך, ממעלה המדרגות  ניתן לצפות על חלקים מרומא.

 

רומא כיכר הספרדית והמזרקות Piazza Spagna
 
רומא כיכר הרפובליקה והמזרקה Piazza della Repubblica
כיכר הרפובליקה ומזרקה Piazza della Repubblica
הכיכר ממוקמת ברובע 1  Monti
כיכר הרפובליקה   Piazza della Repubblica,  או בשמותיה השונים   כיכר  Piazza di Termini   
או  כיכר  Piazza Esedra  בגלל עיצובה.
לכיכר ניתן להגיע מכיכר ונציה דרך רחוב  Via Nazionle ,לאורך הרחוב ממוקמות חנויות רבות בתי קפה ומסעדות.
או שימוש במטרו קו  A תחנת  Repubblica
במקום אשר ממוקמת הכיכר , נבנו בידי הקיסר Diocleziano בסוף המאההשנייה ותחילת השלישית ,מרחצאות מפוארות הנקראות  Terme di Diocleziano, בנוסף למרחצאות נבנו מוסדות תרבות וספריות .
 
מרחצאות אלו נהרסו לאחר שאמת המים שהובילה מים למרחצאות התמוטטה , על חלק מהחורבות של המרחצאות נבנתה המזרקה Fontana dlla Naiadi, וכנסיית   Santa Maria degli Angelli  שתוכננה בידי מיכאל אנגלו.
 
בחלק אחר של המרחצאות ממוקם המוזיאון הרומי הלאומי, Museo Nazionale Romano  , המכיל אוספים מיוחדים מהתקופה היוונית והרומאית, חלק נוסף של אוספי המוזיאון הרומי הלאומי  מוצגים בארמון   Palazzo Massimo 

ארמון מאסימו- Palazzo Massimo
המוזיאון פתוח בימים : בימים שלישי - ראשון בין השעות 9.00 - 20.00. ביום שני - סגור.
הארמון ממוקם בסוף רחוב קטן הנקרא Via Terme di Villa Peretti, היוצא מכיכר  Piazza della Repubblica.
רומא כיכר הרפובליקה והמזרקה Piazza della Repubblica
 
רומא כיכר טרבי Trevi
כיכר ומזרקה המשאלות טרבי  Trevi 
מזרקת המשאלות ממוקמת ברובע 2 שנקרא רובע Trevi
הכיכר קטנה הממוקמת באזור רחובות מרכזיים בילוי וקניות : רחוב  ויה וינטו  Veneto,רחוב  ויה נציונאלי  Nazionale, רחוב ויה דל קורוסו  Del Corso
בכיכר ממוקמת מזרקת המשאלות  FONTANA DI TREVI  אשר על פי האגדה שמי שמשליך לתוך מימיה  מטבע מעבר לכתפו זוכה לחזור ולבקר במקום, מקום משיכה לתיירים ומטרד של רוכלי העיר, מסביבה חנויות נעלים ,בתי קפה ומלונות. מומלץ לבקר בשעות הערב  לכשנחילי  התיירים הרבים עזבו את המקום  .
רומא כיכר טרבי Trevi
 
רומא כנסיית סנטה מריה קוסמדין S. Maria in Cosmedin
כנסיית סנטה מריה קוסמדין  S. Maria in Cosmedin
הכנסייה ממוקמת על גבעת  Mouth of Truth ,  בכיכר   piazza Mattei  ,ליד כיכר   Piazza Bocca della Verita  ברובע 12  ripa   ליד מצודת סנט אנגלו
מידע
הכנסייה שופצה בימיו של האפיפיור  Clemens XI, ריצפת הכנסייה מעניינת בעיצוב ושיבוץ ארגומנטים יוונים, על האכסדרה של הכנסייה, בחלק הדרומי סלע ותעלת ניקוז למים בימי רומא העתיקה.
 
על פי האגדה  שמי שיגיע לסלע ויגע בו האמת חייבת להתגלות וכי מי ששיקר ימות מיד, בהמשך האגדה מסופר על אשה אשר נאשמה בידי בעלה בבגידה ,הכחישה זאת, החליטה האשה הפקחית בכדי לעשות שלום בית ולהוכיח ככ בעלה טעה להניח ידה על הסלע ,וכאשר לא קרה לה דבר יצאה דוברת אמת ובעלה סלח לה.
רומא כנסיית סנטה מריה קוסמדין S. Maria in Cosmedin
 
רומא בזיליקת סנט פייטר St Peters Basilica
בזיליקת  סנט פייטר   St Peters Basilica
הבזיליקה ממוקמת ברובע ה  14  הנקרא  Borgo
קווי אוטובוס  64  מטרו קו B   לתחנת    Cavour   או לתחנות  Ottaviano . או באוטבוס אקספרס קו 40 לכיכר   Piazza Pia
הבזיליקה ממוקמת בכיכר  St Peter s Square, פתוחה בכל יום בשעות 07:00-19:00 .
 
בכנסייה ניתן לבקר גם בחדר האוצר  Treasury, הפתוח בשעות 09:00-18:00  בחודשים אוקטובר מרץ עד השעה 17:00, כניסה בתשלום , מערת הוותיקן The Vatican grottoes, בשעות 13:00-18:00 בחודשים אוקטובר-מרץ בשעות  07:00-19:00 . 
 
דומו הוותיקן  The Dome  , בשעות  08:00-18:00 , בחודשי אוקטובר-מרץ בשעות  08:00-16:30.
הבזיליקה נחשבת לבזיליקה הגדולה בעולם,נפתחה בשנת 1506, בידי האפיפיור גוליוס השני, על מנת להחליף את כנסיית Constantine, שקודשה בשנת 326 לאחר הספירה, את התכנון ביצע Bramante  , הוא נפטר בשנת 1514, והתכנון הסופי והביצוע התעכב עד שמיכאל אנגלו בשנת 1547 לקח את הנושא לידיו, ואז הוא פישט את תוכנית קודמו, הוא הוסיף את אכסדרת העמודים מסביב לכיכר בסגנון יווני Corinthianpilasters.
 
תלמידו Giacomo della Porta  בשנת 1590 בנה אותם לבסוף, הדומו נבנה מעל לקבר של סנט פיטר, ומירכז  את הכיפה מעל המרכז, ולמזבח ועמודי ברונזה תומכים בה, האומן ברניני אחראי לקישוט הפנים בתקופה יותר מאוחרת, כאשר הוא מיקם את הקתדרה מאחורי המזבח המרכזי.
 
יצירתו האגדית של מיכאל אנגלו הפיאטה  Pieta  ממוקמת בקפלה הראשונה מימין לכניסה, הוא ביצע  כאשר היה בן 24 .
יצירתו האגדית  משה ולוחות הברית   Moses, ביקור יומי בשעות  7am-12.30 pm-  3:30 pm-6pm  .
 
הדומו של  סאן פייטרו  The Dome of St . Peter sBasilica
הכניסה בתשלום,שעות הביקור 08:00-16:45, שתי דרכים להגיע למרפסת היוצאת לאחר טיפוס של 360 מדרגות  מהכיפה הכפולה , קיימת מעלית בתשלום המעבירה אותך כברת דרך למעלה ,אך עליך לגמור 20 מדרגות בטיפוס בחלק הסופי של המדרגות, הנוף הנשקף מעל רומא שווה את המאמץ,כמו כן ניתן לראות את חצרות ומבני הוותיקן הסגורים לקהל,לראות את המזרקות ושכיות החמדה המוצנעים בתוך חומות הוותיקן.
רומא בזיליקת סנט פייטר St Peters Basilica
 
רומא מצודת סאן אנג'לו Castel S.Angelo
מצודת סאן אנגלו   Castel S.Angelo
כניסה בתשלום
National Museum of Military Art
Lungotevere Castello 50
המבצר מוזיאון ממוקם ברובע 14 Borgo
טלפון   06.39967600
קווי אוטובוס  23,34,64,87,280  , מטרו  Lepanto
שעות פתיחה :  בכל יום פרט ליום שני, 9-20.
מידע
מהמבצר ניתן להגיע לאטרקציות : כנסיית S.Giovanni dei Fiorentini,מוזיאון לאומי לאומנות מלחמה, המבצר כולל את המוזילאום של הקיסר Hadrian, משנת 130 לפני הספירה, המבצר שימש את ביתו של האפיפיור במאה השישית, והיה לו מעבר תת קרקעי עם הוותיקן, מספר אפיפיורים אף השתמשו במעבר זה.
 
כיום המוזילאום הוא מוזיאון, ששמו Museo diCastel Sant Angelo  , אוספי המוזיאון כוללים כלי שיריון,כתובות גיבורים החקוקות על לוחות, אוספים מימי הרנסנס.
 
במוזיאון 4  מפלסים בקבר של  Hadrian s tomb  המחולקים לנושאים הבאים -  בקומת היסוד סיפורם של המצביאים הצבאיים מהעבר, לידו בית הסוהר   San Marco prison  , אשר האסירים המפורסמים בילו בו Benvenuto Cellini  והאסיר Cesare Borgia, בחלק מעליו נמצאת חצר הכבוד, הכולל ערמות תותחים וקליעים מהמאה ה  16, וקפלה אשר תוכננה בידי מיכאל אנגלו, בחצר חדרים ודירות .
 
לילדים משחק במהלך הטיפוס ברמפה העגולה, המוליכה למדרגות שונות במפלס המצודה, כולל טיפוס במדרגות שונות והעיקר לבקר במוזיאון שבין אוספיו תלבושות,כלי נשק,חרבות כלי שיריון וכמובן החצר עם התותחים וכדורי התותחים .
רומא מצודת סאן אנג'לו Castel S.Angelo
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור