דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בודפשט אטרקציות מחוץ לעיר

 
 
הונגריה מוזיאונים בעיירה Szentendre חלק 1
מוזיאונים בעיירה  Szentendre  חלק 1
מיקום העיירה נמצאת 20 קילומטר צפונית מבודפשט לכוון ברך הדנובה.
 
תחבורה: ברכבת הפרוורים   HEV  מתחנת רחוב   Battyhany ter , בנסיעה של 40 דקות ומשם באוטובוס מספר 8 . בקיץ ניתן לשוט אל העיירה במעבורות שעל הדנובה מוויגאדו טיר, במשך שעה ו 40  דקות אבל השיט בחזרה לבודפשט בערב מהווה חוויה כאשר המבנים הציבוריים והארמונות מוארים זאת חוויה.
לשכת המידע לתיירים  Tourinform נמצאת ברחוב   Dumsta Jeno utca 22 , טלפון: 0626317965.
 
מוזאון מארגיט קובץ   Kovacs Margit Muzeum,הכניסה בתשלום כתובת  Vastagh Gyorgy utca 1 המוזיאון פתוח בחודשים אפריל- אוקטובר בימי השבוע בשעות 10:00-18:00.
המוזיאון מציג את עבודותיה של האמנית שנולדה וייצרה בעיירה בתחום הקרמיקה ביצירותיה משלבת האומנית מוטיבים פולקלוריסטיים ,עממים והקשורים לדת.
 
מוזיאון לאומנות של משפחת פרנצי   Ferenczy museum Szentendre  רחוב Fo ter 6 Szentendre,, הכניסה בתשלום  המוזיאון נקרא על שםFerenczy, אחד המאסטרים הגדולים של הונגריה בציור האימפרסיוניסטי , צייר שחי ופעל ב סנטאנדרה בשנים  1889 ו -1892. המוזיאון מציג את אוספי המשפחה ,באומנות כ 8000 ציורים שלו ושל אמנים מהאזור ,אוסף ממצאים ארכיאולוגיים מהתקופה הרומאית , כולל אבן לטש ליהלומים מהתקופה הרומאית, וכשבעת אלפים ממצאים אנטרפולוגיים וחפצים של איכרים המשויכים לאזור.
הונגריה מוזיאונים בעיירה Szentendre חלק 1
 
בודפשט רשימת המוזיאונים בעיר Szentendre חלק 2
מוזיאונים בעיירה  Szentendre   חלק 2
מוזיאון אמוש אנה  Anna Margit-Amos Imre Collection
הכניסה בתשלום  , כתובת Bogdanyi utca 10 
המוזיאון והאוסף פתוחים בימי שלישי-ראשון בשעות 09:00-19:00 ,פרט ליום שני
אוסף של בני הזוג האמנים אשר הבעל Amos היה צייר סוריאליסטי.
 
מוזיאון ארט מייל  Art Mill , הכניסה בתשלום פרט ליום שני בחינם.לילדים מתחת לגיל 6 ולנכים גם כן חינם.
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-18:00
במוזיאון מוצגות העבודות של אמני האזור בציור,פיסול,צילום קרמיקה ותכשיטים, חלק מהתערוכות המתחלפות המוצגות במקום נודדות למקומות תצוגה אחרות בהונגריה וברחבי העולם.  
מוזיאון הסרבים האורתודוכסים    Serbian Orthodox Museum
הכניסה בתשלום , מיקום המוזיאון ממוקם ממול לקתדראלה הסרבית
המוזיאון פתוח בחודשי החורף בימים שלישי-ראשון בשעות 10:00-16:00 בחודשי הקיץ בשעות 10:00-18:00.
במוזיאון נאספו סמלי דת, בגדים וגלימות , תשמישי קדושה שונים וחפצים העוסקים בדת ובמסורת הסרבית , כל הוספים הם מהמאות 16- 19 לספירה.  
מוזיאון ואנדרטת בית הכנסת  Szanto Memorial House
הכניסה בתשלום , כתובת Alkotmany utca 3
פתוח בחודשים מרץ-ספטמבר בימי שני-שישי בשעות 10:00-16:00
מידע
במוזיאון ניתן לראות בבית הכנסת הקטן כיצד חיו היהודים במקום לפני מלחמת העולם השנייה,כמו כן במקום שרידים ארכיאולוגיים אשר נתגלו מהתקופה הרומאית ושרידים של חנות מחורבות Dunakanyar korut.  
מוזיאון היין  National Wine Museum
הכניסה בחינם , כתובת Bogd?nyi ut 10
מידע
במרתף הישן תוכל ללמוד כיצד מיוצר היין ולטעום יינות מתוצרת עצמית של היקב בסגנון יין  הונגרי.
בודפשט רשימת המוזיאונים בעיר Szentendre חלק 2
 
הונגריה כפר ומצודת וישגארד Visegrad
כפר ומצודת וישגארד   Visegrad   
כניסה בתשלום
מיקום העיירה ממוקמת  43 קילומטר מהכפר והמצודה וישגראד
תחבורה יש לעלות לאוטובוס שיוצא  מתחנת  Arpad hid  ב בודפשט, ומשך הנסיעה כשעה ועשר דקות , אם לקחת אוטובוס מבודפשט, לרדת  1.5 קמ לפני Visegrad,  בתחנת  Visegrad Hajoallomas באזור מגדל  Salamon Tower מכאן אפשר לטפס אל הטירה.
ניתן להגיע על ידי סירות מתוזמנת מן המזחים Vigado ter או על ידי אוטובוסים בפרברי ארפד  לשם מגיעים במטרו  M3.
מידע   
מצודת וישנגארד הוקמה במאות ה 13-14 לספירה, המצודה נבנתה בידי צארלס רוברט אנזו במאה ה 13 אחרי הפלישה המונגולית היא ממוקמת בפסגת הר שגובהו 328 מטר והשולט על עיקול נהר הדנובה הנקרא ברך הדנובה, למצודה מערכת הגנה הכוללת שלושה חלקים עיקריים: המעוזים מעל לנהר , החומה התחתונה שנתמכה לבטחונה בידי   מגדל  שלמה של המצודה המכונה גם הטירת העליונה.
 
וישגארד הייתה מקום מושבםהמלכותי של מלכי הונגריה במאה ה 14. בשנת 1335, התקיימה פגישה היסטורית  בין מלכי צכיה, הונגריה פולין בארמון Visegrad,  מיקומה של המצודה מאפשר צפייה נפלאה על הנוף ממרומי מגדל המצודה וממגדל התצפית Nagy Villam ומהווה תשלום נאות למלאכת הטיפוס.
 
אל המצודה ניתן לטפס ברגל זמן הטיפוס כחצי שעה או להשתמש ברכב ולהגיע לשערי הכניסה,במקום אוהל בסגנון מונגולי שבו נמצאים ציפורי טרף להדגמה וצילום ,   ליד הכניסה ממוקמים דוכנים לפעילות כמו קליעה בקשת וחץ,לבישת בגדי אבירים וללחימה בחנית ורומח,צילום בסד קלון ועוד אטרקציות לתיירים,כאשר עולים במדרגות לרחבי המצודה הבנויה בעיקרה מעץ רואים את צורת החיים של האנשים אשר דרו במקום.
חלק גדול מאתריה של העיירה וישגראד סגורים לביקורים בימי שני .
 
ברחובה הראשי של העיירה וישגראד  ברחוב  Fo utca 27  נמצאים שרידי ארמון שלמה  והמגדל  Salamon Tower המשושה  שעל פי האגדה המלך שלמה היה שבוי בו ,כתר המלוכה ההונגרי בימי הביניים נשמר במגדל הזה, ניתן להבחין במגדל  מרחוק כמו כן במקום חלקים משרידי הביצורים הרומאים  אשר הקיפו את הארמון, בעת הביקור מסיירים  באגפי וחדרי הארמון,מרתפים וכמובן מגדל התצפית המשושה.
 
הארמון נפגע בזמן השלטון התורכי אך שוחזר בחלקו  , ליד הארמון בבית מספר 29 ממוקם מוזיאון המלך מאטייאש Kiraly  Muzeum Matyas , אחד המאפיינים העיקריים שבתצוגותיו הוא שיחזור  של יצירת המופת של המזרקה משיש אדום שהוליכה יין לאורחי הארמון ,אולמות לתצוגות של ריהוט עתיק וביקור בגני הארמון והמזרקות אשר נחפרו.
הונגריה כפר ומצודת וישגארד Visegrad
 
הונגריה עיירת האמנים סנט אנדרה Szentendre
עיירת האמנים סנט אנדרה  Szentendre
מיקום העיירה נמצאת 20 קילומטר צפונית מבודפשט לכוון ברך הדנובה.
 
תחבורה: ברכבת הפרוורים  HEV   מתחנת רחוב   Battyhany ter , בנסיעה של 40 דקות ומשם באוטובוס מספר 8 . בקיץ ניתן לשוט אל העיירה במעבורות שעל הדנובה מוויגאדו טיר, במשך שעה ו  40 דקות אבל השיט בחזרה לבודפשט בערב מהווה חוויה כאשר המבנים הציבוריים והארמונות מוארים זאת חוויה.
לשכת המידע לתיירים  Tourinform נמצאת ברחוב  Dumsta Jeno utca 22 , טלפון: 0626317965.
מידע
עיירה שבה למעלה מ 20,000 תושבים ,פירוסומה של העיירה בחנויות האמנים הרבים אשר פועלים בה ,לאומנות הקרמיקה ,ציור,אומנות פולקלוריסטית,בובות ותלבושות הכוללות רקמה וסריגה האופיינית לאזור.
 
רחובותיה הצרים בנוסח ימי הביניים בסגנון סרבי מעודדות לשיטוט בין הבתים הציוריים, הגלריות בתי הקפה והחנויות המשובצים ברחובות העיירה,הכנסיות .
 
בעיירה מספר מוזיאונים :
מוזאון מארגיט קובץ  Kovacs MargitMuzeum, מוזיאון לאומנות של משפחת פרנצי  Ferenczy museumSzentendre, מוזיאון הכפר הפתוח Open Air Village Museum, מוזיאון אמוש אנה Anna Margit-Amos Imre Collection, מוזיאון ארט מייל Art Mill, מוזיאון הסרבים האורתודוכסים   SerbianOrthodox Museum
מוזיאון ואנדרטת בית הכנסת SzantoMemorial House, מוזיאון היין National Wine Museum.
 
מוזיאונים לילדים בעיירה Szentendre: מוזיאון הבובות The Doll Museum, מוזיאון ומפעל המרציפן Szabo Marzipan Museum ,מוזיאון השוקולד Dobos Chocolate Museum
הונגריה עיירת האמנים סנט אנדרה Szentendre
 
מוזיאונים לילדים בעיירה Szentendre
מוזיאונים לילדים בעיירה Szentendre
עיירת האמנים Szentendreמיקום העיירה נמצאת 20 קילומטר צפונית מבודפשט לכוון ברך הדנובה.
 
תחבורה: ברכבת הפרוורים  HEV  מתחנת רחוב  Battyhany ter, בנסיעה של 40 דקות ומשם באוטובוס מספר 8 . בקיץ ניתן לשוט אל העיירה במעבורות שעל הדנובה מוויגאדו טר, במשך שעה וארבעים  דקות
לשכת המידע לתיירים Tourinformנמצאת ברחוב  Dumsta Jeno utca 22, טלפון: 0626317965.
מוזיאון הבובות The DollMuseum
הכניסה בתשלום ,כתובת 18 Sasutca
מידע 
במוזיאון מוצגות למעלה ממאתיים בובות אשר לבושם תלבושות עממיות, מהתקופה האוסטרית הונגרית תקופת הקיסרות ועוד. 
מוזיאון ומפעל המרציפן Szabo Marzipan  Museum
הכניסה בחינם , כתובת 2 Dumtsa Jenoutca 
המוזיאון פתוח בימים שני-שבת בשעות 10:00-19:00 ביום ראשון בשעות 12:00-19:00
מידע
המוזיאון בן השלוש קומות מכיל מאות דוגמאות של פסלי מרציפן של דמויות,אגדות,מבנים מפורסמים מהעולם ומהונגריה,בדוגמאות מוזיאון השעווה או מוזיאון מיניאטורות. 
בית מוצגיו העתק מדויק של בית הנבחרים ההונגרי בבודפשט, מבוגרים וילדים,ימצאו עיניין בשיטוט ברחבי המוזיאון,לסיום ניתן לרכוש ממוצרי המפעל בחנות המפעל בכניסה למוזיאון ממש נטול קלוריות.
מוזיאון השוקולד Dobos Chocolate Museum
הכניסה בחינם , כתובת Bogdanyiutca
מידע
מפעל של השוקוליטייר  Jozsef C Dobos, אשר המציא את עוגת הדובוש Dobos
הבנויה משכבות של עוגת ספוג ספוגים בקרמל וביניהם שכבות קרם שוקולד משובח.  
למוזיאון זה צמוד בית קפה המאפשר בנוסף לקפה ליהנות מאכילת עוגת הדובוש ואחרות.
מוזיאונים לילדים בעיירה Szentendre
 
מוזיאון הכפר הפתוח Open Air Village Museum
מוזיאון הכפר הפתוח Open Air Village Museum
בשמו ההונגרי Szabadteri Neprajzi Muzeum
המוזיאון ממוקם שלושה קילומטר מצפון לעיירה Szentendreלכוון הכפר והמבצר Visegrad.
כתובת Sztaravodai ut 13
הכניסה בתשלום 
טלפון 361-502500
 המוזיאון פתוח בחודשים אפריל תחילת נובמבר בימי השבוע פרט ליום שני בשעות 09:00-17:00 בחודשים יולי-אוגוסט פתוח בשעות 09:00-19:00
בשעה 16:30 נפסקת מכירת הכרטיסים.
מידע
מכל רחבי המדינה נאספו בתי איכרים ומבנים למוזיאון זה, מבנים אלו מחמר ועץ עם גגות קש ולוחות עץ קדמו למבני הבלוקים שממוקמים כיום במבני הכפריים שחוו את הקידמה היחסית, המבנים הובלו למוזיאון ברובם מפורקים והוקמו מחדש בשטחי המוזיאון.
 
סיור בתוך המבנים ומסביבם מגלה את כלי המשק המקוריים ,כלי החקלאות ורהיטי הבית וכלי היום יום האותנטיים , כל התצוגות הללו מהווים פרק מההיסטוריה ומקום לחקר העבר הקדום וחיי הכפר במדינה.
 
המוזיאון משמש לתערוכות שונות ופסטיבלים כמו פסטיבל חג הפסחא ,או פסטיבלי יין לאורך השנה,בנוסף ניתן לטעום סוגי מאכלים שונים והמאפיינים את האזור,אחד מהמבנים במוזיאון הוא פונדק פאב מסעדהinn from Jaszarokszalas, ומאפייה המציעה לחמים ודברי מאפה מיוחדים בסגנון חבל הארץ Great Plain Region .
 
לילדים ניתן ליצור ולבנות כלים ,חפצים וקישוטים שהיו בשימוש בימים ההם באזור הכפרי.
מוזיאון הכפר הפתוח Open Air Village Museum
 
הונגריה עיירת Szekesfehervar
עיירת  Szekesfehervar
תחבורה  מיקום 60 קילומטר מערבית לבודפשט,ישיר מבודפשט לסור מתחנת האוטובוס Nepliget  נסיעה של שעה ורבע
ברכבת  רכבת szemely היא היותר איטית  ולוקח בערך שעה וחצי להגיע,  או רכבת מהירה  gyors  המגיעה קצת יותר משעה.תחנת הרכבת היא בערך קילומטר אחד  מדרום למרכז העיר, ניתן ללכת ברגל,או  קו אוטובוס עירוני מספר 32לעיתים  תכופים אוטובוס למרכז העיר.אם אתה הולך לטירת Bory נדרש לנסוע במכונית או באוטובוס קו  25,26  ולא לשכוח לספר נהג האוטובוס שאתה הולך Bory Var כי הוא לא מגיע ממש לפתח .
מידע   
תחילת ההתיישבות באיזור ובמקום העיירה הוא במאה החמישית לפני הספירה,פירוש שמה של העיר הוא מקום מושב המבצר הלבן, אשר הוקם בעיירה במאה העשירית לספירה,שאז שמה היה  Alba Regalis, העיר נחשבת לאחת הערים העתיקות בהונגריה,היא הפכה לסמל שלטוני ידוע בהיסטוריה של הונגריה, רבים ממלכי הונגריה נולדו במקום ואף 15 מלכים נקברו בה.
 
אף על פי שרוב העיר מימי הביניים נהרס על ידי הטורקים, היא נבנתה מחדש לתפארת בימי שלטונה של מריה תרזה לבית הבסבורג.
 
העיר הייתה צומת תנועה חשוב מאוד  בין אגם בלטון ואגם Velencei, כמה מנתיבי המסחר החשובים ,הובילו דרך העיר לכוון  ו הבלקן ואיטליה, וגם לערים בודפשט ווינה . את העיר העתיקה חוצה רחוב Fo utza ,העיר עדיין משמרת ושומרת על צביונה המיוחד,שאופיין במאה ה12 בעת שגשוגה ואז נבנו בה הרבה כנסיות ,מנזרים ובתים.
 
במהלך הפלישה המונגולית של הונגריה  בשנים 1241-1242 לא ניתן לפולשים המונגוליים לכבוש את האזור  ואת טירת  Kadan  כיוון שלא הצליחו לעבור בביצות מסביב או שהפשרת השלגים מנעו מהם לעבור בדרכים המוצפות .
 
במאה ה 14 נבנו בעיירה מספר ארמונות והיא הייתה מוקפות חומות להגנתה, אך בעת הכיבוש התורכי היא נפלה נהרסו בה מנזרים,הקתדראלה וארמון המלוכה נבנו בה מסגדים ומבנים בסגנון אסלמי כך שניתן לומר כי במאה ה 17 היא נראתה כעיר מוסלמית,כאשר נכבשה העיר שוב בידי האסטרים נהרסה הקתדראלה שוב למניעת המלכה של מלך הונגרי במקום, באמצע המאה 18  הוקמו מבנים חדשים בעיר, הכנסייה הפרנציסקאנית ומנזר, כנסיות הישע ומבני ציבור, שופצו ארמונות מתקופת הבארוק וכנסיית  מריה תרזה מושב האפיסקופלית ב 1777.לאחר מלחמת העולם השנייה הצליח מרכז העיר העתיק לשמור על צביונו ולשמר את הבניינים החשובים ביותר מתקופת הבארוק כמו  הקתדראלה, הארמון הגמוני ואת העירייה.   
 
מסביבה נבנו מפעלים רבים , והעיר מושכת תיירים בזכות האטרקציות:
קתדראלת סנט סטפן ששימש כמקום קבורתם של מלכי הונגריה בימי הביניים,קפלת אנה שנבנתה בסגנון גותי בשנת 1470,ארמון האפיסקופלית , בית העירייה,ארמון Zichy  שנבנה בשנת 1781 ,מוזיאון סטיבן קינג,מוזיאון דיל,מוזיאון בית המרקחת זפטה.
הונגריה עיירת Szekesfehervar
 
הונגריה עיירת Szombathely
עיירת  Szombathely
מיקום ממערב לעיר בודפשט בקרבה לגבול האוסטרי.
תחבורה  
מידע  
העיר הוקמה על חורבות העיר הרומאית Savaria, העיר נבנתה לפני 1800 שנה, בין הריסותיה בגן הארכיאולוגי ניתן למצוא פסיפסים שנתגלו בחפירות, מחוץ לעיירה ממוקם מוזיאון  Var Museum Village הפתוח , לשימור בתי איכרים מהעבר,למוזיאון הובאו כשלושים בתים שפורכו והורכבו מחדש.
 
העיר שנפגעה קשות במלחמת העולם השנייה בהפצצות ,שוקמה והוקמה מחדש בסגנון מודרני בעיקרו, במרכז העיר ממוקמת קתדראלה וכנסייה בשם Szombathely. פרט הקשור ליהודים הוא אולם הקונצרטים אשר היה בעברו בית כנסת והוסב למשהו אחר לאחר גרוש היהודים מהעיר בשנת 1944,במרכז העיר שופצה הכיכר המרכזית,שופצה המזרקה וטופלו הפסלים והאנדרטה המרכזית.
 
אטרקציות נוספות בעיר ארמון הבישוף שנבנה במאה ה 18, בארמון אולמות עם תקרות קשתות,מערכת מדרגות מרשימה בין הקומות,
 
למשפחות ולילדים קיים פארק שעשועים היסטורי הגן הפרנציסקאני המשחזר את המבצר הרומי,את מחנה החיילים,תוך המחזה בתלבושות את חיי החיילים,כלי נשקם ואורך חייהם בשלוב המבקרים אשר מתנסים בחיים אלו תוך שימוש בכלי נשק .
 
מוזיאון   Savaria  מציג תערוכה קבועה של ממצאים מהתקופה הרומאית ומתקופת עובדי האלילים ,החלק החשוב הוא המרתף שבו מוצגים מזבחי תפילה לאלילים ומצבות נוצריות קדומות.
הונגריה עיירת Szombathely
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור