דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פארקים וגנים בפראג

 
 
פראג גבעת פטרין Petrin Hill
גבעת פטרין  Petrin Hill
הכניסה בחינם    
גבעת פטרין ממוקמת ב Mala Strana, Prague 5.
פתוח בכל השבוע בכל שעות היום פרט לטיפוס על המגדל רק בשעות היום ובתשלום.
שעות פתיחה :
ינואר-מרץ  10:00-17:00 ,אפריל   10:00-19:00 ,  מאי-אוגוסט  10:00-22:00 , ספטמבר-אוק   10:00-18:00 , נובמ-דצמר  10:00-17:00
תחבורה  ניתן להגיע לגבעה מכוון מצודת העיר ובהליכה דרך מנזר וכנסית לורנס הקדוש שנבנתה בשנת 1891 ,או בטיפוס בשבילי עפר,או לעלות על מעלית הרים על פסים כאשר הקרונית בזווית של 45 מעלות העליה לגבעה עוברת בתוך חורש עצים ,המעלית יוצאת מתחנה מעברו השני של הגשר ,הגעה בחשמלית מס 9-22 עד לתחנת Ujezd.
מידע
הגבעה נשקפת מעל העיר מעבר לנהר, מוקפת גן ועצי חורש,במרכזה מגדל המתכת  ROZHLEDNA  הדומה למגדל אייפל בפריז   ונבנה בשנת 1891 ,גובה המגדל 60 מטר ,לטיפוס לראש המגדל יש לטפס ב 300 מדרגות ולשלם בעבור התענוג, או הנוף נחמד בבסיס המגדל בית קפה קטן לישיבה וצפיה על הנוף. בנוסף מהמגדל  ניתן ללכת לכנסיית  לורנס  Lawrence Church, לקפלת הקבר הקדוש, קפלת גולגולתא והמעבר ב 14 תחנות הצלב של מסעו של ישו לצליבה. בסופם   יובילו אותך אל גן Strahov.
 
בנוסף לילדים בגבעה ממוקם מבוך מראות  The Maze ,המשנות את מבנה גוף האדם בעיוות, אטרקצייה נוספת לילדים רכיבה על סוסי פוני, צפייה בטלסקופים בליווי מודרך, במצפה הכוכבים ,כלפי חוץ הוא נראה סגור אך פתחו בצד לאחר שמקיפים אותו.
 
גן Petrin נחשב לאחד הגנים הגדולים בעיר, הם משמשים למנוחה וטיול,בגבעה קיים קיר הנקרא קיר הרעב אשר נבנה במאה ה  14 כעבודת דחק לעניי העיר בתקופת המלך שראל הרביעי אורכו 1172 מטר וגובהו 8 מטר,מספר גנים בטרסות שונות בגבעה מרכיבים את הגן : גן בסגנון ברוק  Lobkowicz Garden  בחצר שגרירות גרמניה ואינו פתוח לקהל,גן  Nebozizek Garden  ממוקם בתחתית הגבעה בין  כותל הרעב והרכבל ,ממוקמת בו מסעדה פופולרית ופסלו של המשורר  Hynek Macha .
גן הורדים Rosarium ממוקם בין קיר הרעב ובין קירות המגן מהמאה ה  17 , גן  Seminary Garden  גן הנזירים שבו פסל ברונזה של הסופר  Jan Neruda , מטע תפוזים, היה בעברו גן הכנסייה  Our Lady of Victory ,  ונמצאים בו מערות בין הסלעים.
  

פראג גבעת פטרין Petrin Hill
 
פארק ורטבה Vrtba gardens
פארק ורטבה  Vrtba gardens  
הכניסה בתשלום 
כתובת   Karmelitska 25 , פראג 1
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 בחודשים אפריל-אוקטובר .
תחבורה במטרו נסיעה בקו הירוק לרדת בתחנת  Malostranska  או לרדת באותה תחנה בקווי החשמלית 12,20,22,23
מידע 
בפראג שלושה גנים בסגנון ברוק הנוספים הם Vratislav  Schonborn והגן   Lobkowicz
גן בסגנון ברוק המסתתר מאחורי שערים בארמון  Vrtbaעל מורדות גבעת Petrin Hill ,בגן אלמנטים המתאימים לתקופת הברוק כמו : מעקים מגולפים,מדרגות מעוצבות,ערוגות פרחים סימטריות,,פסלים,משוחות שיחים,ותמונת נוף טובה לכנסיית St Nicholas Cathedral, הגן פופלרי ןמושך אליו זוגות נישאים המחפשים רקע טוב לצילומים, או מקום למופעי מוזיקה או הצגות תחת כיפת השמים.

הגן מנסה לשמר את אופיו הברוקי,כאשר נכנסים לפארק מבחינים בפסל דמותו שלAtlantהאוחז בכדור גדול על כתפו,בגן בחלקו התחתון ממוקמות שלוש מרפסות תצפית : אחת המשקיפה לכוון גבעת פטרין ולידה בריכתמים קטנה, טרסה שנייה מעוטרת בציורי קיר המתארים את האלים ונוס ואדוניס, ובשלישית לאחר שעליתם במדרגות הדומות לכנפי חרק תתקלו באוסף פסלים ,תבליטים ואגרטלים מאבן וכמובן נוף העיר.
 
פארק ורטבה Vrtba gardens
 
פארק לטנה park Letna
פארק לטנה  park Letna
או בשמה הצכי     Letenske Sady
הכניסה חופשית 
כתובת Letenske Sady רובע פראג 7
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה נסיעה בחשמלית קווים 1,8,25,26  עד תחנת  Kpt Jarose ומשם לגן או לתחנת  Letenske Namestiמשם עוברים ברחוב צדדי  MiLady Horakove המוליך לגן או במטרו קו ירוק עד תחנת  Malostranskaאו לתחנת  Hradcanska  או במטרו קו אדום לתחנת  Vltavska.
מידע 
הפארק משתרע בחלקה הצפוני של העיר בין גדות הוולטבה לבין המצודה ,בתקופת השלטון הסובייטי ניצב בו פסלו הענק של סטלין שנהרס בשנות השישים,מהגן ניתן להשקיף על חלקים גדולים מהעיר,להלך בשביליו ליהנות מפריחת הפרחים ולפוש בפינות המנוחה בפארק ,קיימת בו מסעדה מספר נקודות תצפית כולל Hanavsky Pavilion  בפינה המערבית של הגן אשר משמש  כמסעדה פופולרית היא מקום נהדר לעצור ליהנות לקפה ועוגה, או אפילו ארוחה, בעוד נהנה תצוגות של פראג מהטרסות של הפארק .
 
הפארק   מושך למקום משפחות תיירים לישיבה על הספסלים ולצפות על העיר מעל לגגות לידים גני משחקים .
פארק לטנה park Letna
 
פארק גבעת  Letna Hill
פארק  גבעת    Letna Hill
הכניסה חופשית 
כתובת Letna Hill רובע 7
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה 
מידע 
כדי להגיע  לראש גבעת  Letna ,  את הגשר Cechuv ביותר, לחצות את הכביש, ואז לטפס במדרגות למטרונום שגובהו 22 מטר ומשקלו 17 טון מונח על הדום השיש שעליו עמד פסלו של סטלין ,המטרונום הוקם בשנת 1991 בידי האמן נובק.
 
הפארק ידוע גם כפארק המטרונום metronome, על הכלי לקביעת קצב בנגינה בעל המטוטלת הנע כל הזמן ,סיבה טובה לבקר בגבעה הוא הנוף הנשקף מעל לנהר ולאורך הגשרים החוצים אותו בפארק שבילי רכיבה לטופנים,מסלולי הליכה ופינות מנוחה.
פארק גבעת  Letna Hill
 
פארק Havlickovy sady
פארק Havlickovy sady
הכניסה חופשית 
כתובת הפארק ממוקם ב Vinohrady, Prague 2
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה קו מטרו לתחנה Namesti Miru, או בקווי חשמלית 4, 22,  23, לרדת ליד רחוב יאנה  Masaryka  בתחנת  Machova  או  Rybalkova  שם ממוקמת הכניסה הראשית לפארק.
מידע 
פארק גדול נחשב לשני בגודלו בעיר, הפארק עם שבילי הליכה ואפילו כרם,מעדת היוקרה ממוקמת ב Grobeho Vila  בסגנון הרנסנס אשר נבנתה בידי התעשיין מוריץ ובה התגורר בשנים 1871-1888 , הפארק ממוקם במדרון גבעה בעיר בחלק העליון ממוקם הכרם.
ניתן לבקר בגן לשתות כוס יין בבית הקפה , המגיש גם ארוחות כולל מרפסת קיץ,ליד המסעדה תחת עינם של המבוגרים מגרש משחקים וצעצועים המסופקים במסעדה לילדים,ישנו תפריט בעבור ילדים,מבחר פסטה,סלטים ,בשר מבושל וצלוי.
 
בשטח הפארק נערכים פסטיבלי יין המשלבים שתייה ומוזיקה.,אך לבקר בוילה  עדיין אין אפשרות
פארק Havlickovy sady
 
פארק  Vojanovy Sady
פארק   Vojanovy Sady
הכניסה חופשית 
כתובת U Luzickeho seminare 17,Mala Strana, Prague 1 
הפארק פתוח בחודשים אפריל – אוקטובר בשעות 07:00-20:00 ,בחודשים נובמבר - מרץ בשעות 08:00-17:00.
תחבורה קווי חשמלית 12.18.20.22 יורדים בתחנת Klarov, במטרו קו ירוק A יורדים בתחנת Malostranska, הולכים במורד לכוון הנהר פונים ימינה לכניסה ברחוב U Luzickeho Seminare כחמש דקות הליכה.
מידע 
ממש קשה להאמין כי גן כזה יפה קיים במרכז העיר ,הגן כולל גינות פרחים המשתנים בעונה משטחי דשא רבים,עצים מטילי צל מעל לשבילים בגן,פינות מנוחה ובילוי.
 
אגם מלאכותי במרכזו של הגן ,לידו מקדש הטווס שעל אחד מקירותיו שעון שמש מהמאה ה 18 ולהקת טווסים,כמה פסלי אבן מעטרים את הגן, מערת נטיפים חיצונית מלאכותית וקפלה קטנה גם כן במרכז.
 
אטרקציות לילדים בגן מגרשי משחקים עם מתקנים שונים,להקת טווסים מתורבתים ומשטחי דשא להתרוצצות .
פארק  Vojanovy Sady
 
הגן המלכותי Royal Garden
הגן המלכותי  Royal Garden
בשמו הצכי  Kralovska Zahrada 
טלפון  257010401
הכניסה חופשית  אבל בחורף סגור
כתובת   Valdstejnske namesti 3, פראג 1 - הרובע הקטן
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה במטרו  נסיעה בקו  aעד תחנת Malostanska, בקווי חשמלית 12, 18, 20, 22, 23, 57 ,קווי חשמלית 22.23 לתחנת  Marinske.
מידע 
הכניסה הראשית לגן המלכותי הוא מהרחוב בשם U mostu Prasneho מגשר  אבקה  החלק הראשון של הגן מסתיים עם מרפסת ומעקה המשולב פסלים מבית המלאכה של MBBraun משנת 1730.חלק שליש לאורך הדרך, בין השער מהרחוב עד לחזית אולם הספורט הנקרא  כדור משחק הול, הגן מחולק לחלקים מהכיכר המרכזית. החלק המזרחי ביותר של הגן נוצר על ידי giardinetto עם ערוגות מסודרות באופן קבוע עם פסלים  ומעקות  מברונזה, חלקו הסופי של הגן הוא ארמון הקיץ של המלכה אן .
 
הגן נוצר בשנת 1534 על שטח של כרם בשנת 1563 נשתלו בו פקעות של צבעונים,שטחו כארבע קילומטר בגן מספר מבנים מיוחדים ופסלים וכדים מאבן וחול, ובשנת 1670 נוצקה המזרקה הכוללת את פסלו של הרקולס יצירתו של האמן ברנדל, נבנה בגן הארמון הקיץ המלכותי עם רצפה לריקודים במחצית המאה ה 16 ,מבנה האולם המשחק הגדול בשנים 1567-69 אשר שימש להתעמלות לבני האצולה ואפילו מטווח לירי בקשת.
 
הוקם אפילו ביבר לחיות טרף היה במקום שנקרא חצר האריות וכיום ממוקמת בו מסעדה עם נוף לכוון כנסיית ויטרוס הקדוש.
 
גן בסגנון רנסנס אשר גשר מחבר אותו לפארק park Letna, בגן גינות מסוגננות של צמחים ופרחים בצורות גיאומטריות רנסנסיות ,עצים בני 150-300 שנה, כולל מבנה המשמש לתצוגות וממנו ניתן לצפות במצודה.
 
הגן משרה שלווה בניגוד להמולה במצודה ,מהגן ניתן להמשיך לארמון המלכה אן שגם בו גינה מיוחדת ובה המזרקה המזמרת  ,בגן ממוקם גם ביתו של הנשיא .מאז השיקום המאוחר של הגן בתחילת שנות התשעים אפשר ללכת דרך הגינות בסיבוב הקפה שלם של מצודת פראג.
הגן המלכותי Royal Garden
 
האי קמפה Kampa Island
האי קמפה  Kampa Island
כניסה חופשית
מידע
אי מוזר ליד גשר קראל,מכונה ונציה הקטנה ,עקב דימיונו לעיר בתעלות ובבתים השוכנים על שפת התעלות.החלו לישב אותו בעיקר משפחות עניות במאה ה 16, תעלת המים המרכזית נקראת תעלת השטן עד היום נמצא במקום גלגל מים מעץ ששוחזר  שהניע תחנת קמח משלהי המאה ה  12.

אי שקט עם כיכר ומסעדה מפורסמת וחנויות לתיירים כולל מלאכת יד מעץ,מוזיאון קמפה  מציג שתי תערוכות קבועות שהן : עבודות של שני אמנים צכים הצייר Frantisek Kupka   והפסל   Gutfreund, אשר פעלו ועבדו באי ויצירותיהם משקפות את האי,השני הוא אוסף של אמנות מודרנית מרכז אירופה הכולל יצירות של צכיות ,פולניות סרביות ועוד.
 
פארק קמפה בחלקו הדרומי של האי בסגנון אנגלי,הגן נוצר בשנת 1949 משילוב מספר גינות של בתים באי, הגן של האי משמש את התושבים והתיירים למפגשים ולפיקניקים.
 
קיימים הרבה אגדות וסיפורים על האי,רחובות העיר הצרים משרים אווירת מסתורין בשעות הערב.
 
קיים חוף רחצה לחוף הנהר הנקרא  Certovka שבו מונחים אבני רייחים שהשתמשו בהם בעבר לגזרי דין מוות מפורסמת היא אבן שמונת המייל.
 
  
האי קמפה Kampa Island
 
 
 
 
 
בניית אתרים - איקומטרייד