דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פראג פארקים וגנים

 
 
פראג קפה הגן הפרנסיסקני Frantiskanska
הגן  הפרנסיסקני Frantiskanska
הכניסה חופשית 
כתובת בין כיכר ואצלב,   Vodickova  לרחוב  Jungmanova  , פראג 1 
הפארק פתוח בחודשים 15 לאפריל עד 15 לספטמבר בשעות 07:00-22:00 , בשאר החודשים בשעות 07:00-20.
תחבורה קו המטרו האדום לתחנת   Muzeum  וכיכר   Wenceslas Square  או הקו הצהוב ולרדת בתחנת  Mustek  ומשם דרך רחוב  Jungmanova  לגן.
מידע 
לגן ניתן להיכנס בשלוש כניסות : אחת דרך רחוב  Vodickova דרך הכניסה Svetozor דרך שנייה מכיכר ווצלב ישירות דרך המעבר לכניסת  הדרך השלישית מהכיכר ברחוב  Jungmannovo הממוקמת בחלקה התחתון של כיכר ווצלב.
 
הכניסה החופשית לגן נתאפשרה לאחר שהוא הופקע מהכנסייה בשנת 1950 ובתהליך שיפוץ והתאמה לקהל בשנים 1989 - 1992
 
הגן מחזיר את המבקר למאה הארבעה עשר ,הוא  ממוקם מאחורי כנסיית גברתנו של השלג , כיום הוא גם גינה ציבורית הכוללת ספסלים רבים למנוחה , שיחי ורדים, פרחים, מגרשי משחקים לילדים,ארגז חול,שירותיים ואפילו גישה גם לעגלות נכים.
במרכזו של הגן כיכר קטנה שבה ניצב ביתן.
 
בגן בית קפה  cafe Postu, לכוון רחוב  Jungmannovo Square, בבית הקפה ניתן לקבל גם סוגים שונים מסג והתעמלות לילדים ומבוגרים ,
פראג קפה הגן הפרנסיסקני Frantiskanska
 
פראג הגן המלכותי Royal Garden
הגן המלכותי   Royal Garden
בשמו הצכי   Kralovska Zahrada  
טלפון  257010401
הכניסה חופשית  אבל בחורף סגור
כתובת   Valdstejnske namesti 3, פראג 1 - הרובע הקטן
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה במטרו  נסיעה בקו   a עד תחנת  Malostanska , בקווי חשמלית  12, 18, 20, 22, 23, 57  ,קווי חשמלית 22.23 לתחנת    Marinske .
מידע 
 
הכניסה הראשית לגן המלכותי הוא מהרחוב בשם U mostu Prasneho מגשר  אבקה  החלק הראשון של הגן מסתיים עם מרפסת ומעקה המשולב פסלים מבית המלאכה של MBBraun משנת 1730.חלק שליש לאורך הדרך, בין השער מהרחוב עד לחזית אולם הספורט הנקרא  כדור משחק הול, הגן מחולק לחלקים מהכיכר המרכזית. החלק המזרחי ביותר של הגן נוצר על ידי giardinetto עם ערוגות מסודרות באופן קבוע עם פסלים  ומעקות  מברונזה, חלקו הסופי של הגן הוא ארמון הקיץ של המלכה אן .
 
הגן נוצר בשנת 1534 על שטח של כרם בשנת 1563 נשתלו בו פקעות של צבעונים,שטחו כארבע קילומטר בגן מספר מבנים מיוחדים ופסלים וכדים מאבן וחול, ובשנת 1670 נוצקה המזרקה הכוללת את פסלו של הרקולס יצירתו של האמן ברנדל, נבנה בגן הארמון הקיץ המלכותי עם רצפה לריקודים במחצית המאה ה 16 ,מבנה האולם המשחק הגדול בשנים 1567-69 אשר שימש להתעמלות לבני האצולה ואפילו מטווח לירי בקשת.
 
הוקם אפילו ביבר לחיות טרף היה במקום שנקרא חצר האריות וכיום ממוקמת בו מסעדה עם נוף לכוון כנסיית ויטרוס הקדוש.
 
גן בסגנון רנסנס אשר גשר מחבר אותו לפארק park Letna, בגן גינות מסוגננות של צמחים ופרחים בצורות גיאומטריות רנסנסיות ,עצים בני 150-300 שנה, כולל מבנה המשמש לתצוגות וממנו ניתן לצפות במצודה.
 
הגן משרה שלווה בניגוד להמולה במצודה ,מהגן ניתן להמשיך לארמון המלכה אן שגם בו גינה מיוחדת ובה המזרקה המזמרת  ,בגן ממוקם גם ביתו של הנשיא .מאז השיקום המאוחר של הגן בתחילת שנות התשעים אפשר ללכת דרך הגינות בסיבוב הקפה שלם של מצודת פראג.
פראג הגן המלכותי Royal Garden
 
פראג פארק Vojanovy Sady
פארק    Vojanovy Sady
הכניסה חופשית 
כתובת  U Luzickeho seminare 17,Mala Strana, Prague 1  
הפארק פתוח בחודשים אפריל – אוקטובר בשעות 07:00-20:00 ,בחודשים נובמבר - מרץ בשעות 08:00-17:00.
תחבורה קווי חשמלית 12.18.20.22 יורדים בתחנת  Klarov , במטרו קו ירוק  A  יורדים בתחנת  Malostranska , הולכים במורד לכוון הנהר פונים ימינה לכניסה ברחוב  U Luzickeho Seminare  כחמש דקות הליכה.
מידע 
ממש קשה להאמין כי גן כזה יפה קיים במרכז העיר ,הגן כולל גינות פרחים המשתנים בעונה משטחי דשא רבים,עצים מטילי צל מעל לשבילים בגן,פינות מנוחה ובילוי.
 
אגם מלאכותי במרכזו של הגן ,לידו מקדש הטווס שעל אחד מקירותיו שעון שמש מהמאה ה 18 ולהקת טווסים,כמה פסלי אבן מעטרים את הגן, מערת נטיפים חיצונית מלאכותית וקפלה קטנה גם כן במרכז.
 
אטרקציות לילדים בגן מגרשי משחקים עם מתקנים שונים,להקת טווסים מתורבתים ומשטחי דשא להתרוצצות .
פראג פארק Vojanovy Sady
 
פראג גבעת לטנה Letna Hill
פארק  גבעת  Letna Hill
הכניסה חופשית 
כתובת  Letna Hill  רובע 7
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה 
מידע 
כדי להגיע  לראש גבעת  Letna ,  את הגשר Cechuv ביותר, לחצות את הכביש, ואז לטפס במדרגות למטרונום שגובהו 22 מטר ומשקלו 17 טון מונח על הדום השיש שעליו עמד פסלו של סטלין ,המטרונום הוקם בשנת 1991 בידי האמן נובק.
 
הפארק ידוע גם כפארק המטרונום metronome, על הכלי לקביעת קצב בנגינה בעל המטוטלת הנע כל הזמן ,סיבה טובה לבקר בגבעה הוא הנוף הנשקף מעל לנהר ולאורך הגשרים החוצים אותו בפארק שבילי רכיבה לטופנים,מסלולי הליכה ופינות מנוחה.
פראג גבעת לטנה Letna Hill
 
פראג פארק לטנה park Letna
פארק לטנה   park   Letna
או בשמה הצ'כי  Letenske Sady
הכניסה חופשית 
כתובת  Letenske Sady  רובע פראג 7
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה נסיעה בחשמלית קווים 1,8,25,26  עד תחנת  Kpt Jarose  ומשם לגן או לתחנת   Letenske Namesti משם עוברים ברחוב צדדי   MiLady Horakove  המוליך לגן או במטרו קו ירוק עד תחנת Malostranska או לתחנת  Hradcanska  או במטרו קו אדום לתחנת   Vltavska .
מידע 
הפארק משתרע בחלקה הצפוני של העיר בין גדות הוולטבה לבין המצודה ,בתקופת השלטון הסובייטי ניצב בו פסלו הענק של סטלין שנהרס בשנות השישים,מהגן ניתן להשקיף על חלקים גדולים מהעיר,להלך בשביליו ליהנות מפריחת הפרחים ולפוש בפינות המנוחה בפארק ,קיימת בו מסעדה מספר נקודות תצפית כולל Hanavsky Pavilion  בפינה המערבית של הגן אשר משמש  כמסעדה פופולרית היא מקום נהדר לעצור ליהנות לקפה ועוגה, או אפילו ארוחה, בעוד נהנה תצוגות של פראג מהטרסות של הפארק .
 
הפארק   מושך למקום משפחות תיירים לישיבה על הספסלים ולצפות על העיר מעל לגגות לידים גני משחקים .
פראג פארק לטנה park Letna
 
פראג פארק ורטבה Vrtba gardens
פארק ורטבה  Vrtba gardens  
הכניסה בתשלום 
כתובת   Karmelitska 25 , פראג 1
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 בחודשים אפריל-אוקטובר.   
תחבורה במטרו נסיעה בקו הירוק לרדת בתחנת  Malostranska  או לרדת באותה תחנה בקווי החשמלית 12,20,22,23
מידע 
בפראג שלושה גנים בסגנון ברוק הנוספים הם Vratislav  Schonborn והגן   Lobkowicz
גן בסגנון ברוק המסתתר מאחורי שערים בארמון  Vrtbaעל מורדות גבעת Petrin Hill ,בגן אלמנטים המתאימים לתקופת הברוק כמו : מעקים מגולפים,מדרגות מעוצבות,ערוגות פרחים סימטריות,,פסלים,משוחות שיחים,ותמונת נוף טובה לכנסיית St Nicholas Cathedral, הגן פופלרי ןמושך אליו זוגות נישאים המחפשים רקע טוב לצילומים, או מקום למופעי מוזיקה או הצגות תחת כיפת השמים.

הגן מנסה לשמר את אופיו הברוקי,כאשר נכנסים לפארק מבחינים בפסל דמותו שלAtlantהאוחז בכדור גדול על כתפו,בגן בחלקו התחתון ממוקמות שלוש מרפסות תצפית : אחת המשקיפה לכוון גבעת פטרין ולידה בריכתמים קטנה, טרסה שנייה מעוטרת בציורי קיר המתארים את האלים ונוס ואדוניס, ובשלישית לאחר שעליתם במדרגות הדומות לכנפי חרק תתקלו באוסף פסלים ,תבליטים ואגרטלים מאבן וכמובן נוף העיר.
 
פראג פארק ורטבה Vrtba gardens
 
פראג האי קמפה Kampa Island
האי קמפה  Kampa Island
כניסה חופשית
מידע
 
אי מוזר ליד גשר קראל,מכונה ונציה הקטנה ,עקב דימיונו לעיר בתעלות ובבתים השוכנים על שפת התעלות.החלו לישב אותו בעיקר משפחות עניות במאה ה 16, תעלת המים המרכזית נקראת תעלת השטן עד היום נמצא במקום גלגל מים מעץ ששוחזר  שהניע תחנת קמח משלהי המאה ה  12.

אי שקט עם כיכר ומסעדה מפורסמת וחנויות לתיירים כולל מלאכת יד מעץ,מוזיאון קמפה  מציג שתי תערוכות קבועות שהן : עבודות של שני אמנים צכים הצייר Frantisek Kupka   והפסל   Gutfreund, אשר פעלו ועבדו באי ויצירותיהם משקפות את האי,השני הוא אוסף של אמנות מודרנית מרכז אירופה הכולל יצירות של צכיות ,פולניות סרביות ועוד.
 
פארק קמפה בחלקו הדרומי של האי בסגנון אנגלי,הגן נוצר בשנת 1949 משילוב מספר גינות של בתים באי, הגן של האי משמש את התושבים והתיירים למפגשים ולפיקניקים.
 
קיימים הרבה אגדות וסיפורים על האי,רחובות העיר הצרים משרים אווירת מסתורין בשעות הערב.
 
קיים חוף רחצה לחוף הנהר הנקרא  Certovka שבו מונחים אבני רייחים שהשתמשו בהם בעבר לגזרי דין מוות מפורסמת היא אבן שמונת המייל.
 
  
פראג האי קמפה Kampa Island
 
פראג פארק Havlickovy sady
פארק  Havlickovy sady
הכניסה חופשית 
כתובת הפארק ממוקם ב  Vinohrady, Prague 2
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות היום עד חשיכה
תחבורה קו מטרו לתחנה  Namesti Miru , או בקווי חשמלית 4, 22,  23, לרדת ליד רחוב יאנה  Masaryka  בתחנת   Machova  או   Rybalkova  שם ממוקמת הכניסה הראשית לפארק.
מידע 
 
פארק גדול נחשב לשני בגודלו בעיר, הפארק עם שבילי הליכה ואפילו כרם,מעדת היוקרה ממוקמת ב Grobeho Vila  בסגנון הרנסנס אשר נבנתה בידי התעשיין מוריץ ובה התגורר בשנים 1871-1888 , הפארק ממוקם במדרון גבעה בעיר בחלק העליון ממוקם הכרם.
 
ניתן לבקר בגן לשתות כוס יין בבית הקפה , המגיש גם ארוחות כולל מרפסת קיץ,ליד המסעדה תחת עינם של המבוגרים מגרש משחקים וצעצועים המסופקים במסעדה לילדים,ישנו תפריט בעבור ילדים,מבחר פסטה,סלטים ,בשר מבושל וצלוי.
 
בשטח הפארק נערכים פסטיבלי יין המשלבים שתייה ומוזיקה.,אך לבקר בוילה  עדיין אין אפשרות
פראג פארק Havlickovy sady
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור