דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ספרד רצועות החוף איים ואטרקציות

 

 
 
 
כייסים ושיטות עבודה
כייסים ושיטות עבודה
בדרך כלל הכייסים צעירים או צעירות ,נטפלים בעיקר לזקנים ,או המחכים להזדמנות של אי תשומת לב של תיירים העסוקים בלהתמצא בשטח או במפת המטרו- האוטובוס , בעיקר במקומות הומי אדם ,הצעירים לבושים בתלבושת נקייה בדרך כלל על מנת לא לעורר תשומת לב, כאשר הם כזוג או כשלושה , כאשר הם מבחינים שאתם מזהים אותם , הם עוזבים את המקום .
להלן חלק מהשיטות הנהוגות על ידם :   
1 לשפוך על התייר משקה או קרם שיזוף או חומר מלכלך ואז אותו אדם, או השותף עוזרים לנקות ובאותה עת לכייס תוך מישוש וניגוב הלכלוך.  
2 חיתוך תיקים ותרמילים בסכין יפנית ,תוך הצמדות מאחור ובעת שהתייר עסוק בהתפעלות ממראה עיניו ,או שהוא עסוק בהאזנה לדברי המדריך ,צפיפות , הינה כר פורה לעבודת הכייס או החותך ,השתדלו להיצמד מאחור לקירות .
 
3 לחטוף תיקים או תרמילים התלויים בצורה רופפת,או שאינם בהצלבה או שאינם בשתי הכותפות על הגב ,במיוחד לאחר עמידה בתור או קופות, לאחר החטיפה מסלק החוטף בריצה מטורפת עם התיק.  
 
4 , תרגיל שני כייסים אחד הולך קדימה מפיל את הפלאפון או משהו בעל ערך ,כאילו מנסה להרים, ומנסה שוב וכאשר מתקרבים או שמנסים לעזור , השני נצמד מאחור ומכייס, חובה להחזיק את הארנק מקדימה או בכיס קדמי או בקדמת המעיל בחלק הצמוד לגוף .
 
5. במעלה מדרגות במטרו האדם שלפניך כאילו נופל ונשען עליך ולא נותן לך לזוז כאילו דוחף אחורה ,והשני מאחור מנסה לכייס ,דחפו את הנצמד או זוזו הצידה שייפול.  
 
6 . כאשר עומדים ברמזור אדום לחצייה,מתקרבות אליך נערות המתבוננות במפה או בפליירים ,אמצעים אלו אשר מסתירים אותם בפתיחת תיקך או בניסיון לכייס.  
 
7 ישנם קבוצת צעירים הרוצים לעזור לפתע בקניית הכרטיס בהסברים וכדומה ,חלק מהקבוצה יוצר הסחה והאחרים מתקרבים ומכייסים או העומדים לפניך בכניסה לרכבת המטרו ופתאום מחליטים שהם לא נוסעים ודוחפים בחזרה הצידה ואז אלה שמאחור בקבוצה מכייסים אותכם.  
 
8 בדרך כלל פועלים הכייסים בצוותים או בשלישיה ,אחד מקדימה ושנים מאחור, הראשון צופה ומתריע, שנים או אחד מתחיל שיחה סתמית בחיוך כולו נופת צופים ,בזמן שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבו של הנעקץ ובמיוחד את עיניו של הקורבן, למבט ישיר לעיניו של הכייס וגרימת הסחת דעת, וכאן נכנס השותף לפעולה ,כאשר התייר עסוק בשיחה ומתחיל לכייס,חשוב להימנע משיחה עם זרים אדיבים מדי המתחילים עמכם במקומות הומי קהל.  
 
8 הציצו לאחור מדי פעם ,או עשו סיבוב פתאומי ימינה או שמאלה במקומות הומי אדם.
 
9 לא להניח את מכשיר הפלא פון או המצלמה במסעדה על השולחן .  
 
10 הכייסים נצמדים מאחור באצבע אחת פותחים את הריץ רץ שולפים את הארנק ועפים.
 
11 באזורים הומי אדם העבירו את התרמיל למצב תלייה קדמי,להשאיר דרכונים בכספת להצטייד בצילומים,לקחת חלק מהכסף לפזרו על הגוף,לטעמי גרב כסף היא הפתרון לאכסנת כסף על הגוף.
רק שתדעו שהמשטרה אדישה לחלוטין
 
כייסים ושיטות עבודה
 
ברצלונה פארק המים אקווה לאון Aqualeon
פארק המים אקווה לאון Aqualeon  
הכניסה בתשלום
כתובת  העיר    Finca les Basses Albinyana.  Tarragona  
הפארק פתוח בחודשים יוני-ספטמבר בשעות 110:00-18:00   
תחבורה הפארק ממוקם בדרום מערב ברצלונה 
כתובתו, הנסיעה לפארק בתחבורה הציבורית כשעה.Sitges  אל Vendrell
טלפון  977687656
מידע 
פארק המים נחלק לפארק מתקני המים  ופארק ספארי .
בפארק המים ניתן לבלות במתקני מים רבים הכוללים : בריכות שחייה וגלים,תעלות לאבובים, בריכות לפעוטים, מגלשות במסלולים שונים.
 
הספארי כולל סיורים רגליים או רכובים אוטובוס הספרי נוסע כל חצי שעה בין השעות 11:00-17:30, בין אזורי החיות הכוללות :פילים, אריות,דובים, פרים,אנטליפות וצבאים, לאמות וחיות נוספות. מופעים של ציפורים אקזוטיות בשעות 12:00 ובשעה 16:15,ציפורי טרף בשעות 13:00,17:00, זוחלים בשעה 15:15.
 
את הסיור ניתן לערוך ברכבים פרטיים וברכב המקומי ,כאשר בין השטחים ממוקמת פינת חיות לילדים להאכלה וליטוף, ניתן לשחק ולהתבונן במגוון של ציפורים כולל תוכים.
ברצלונה פארק המים אקווה לאון Aqualeon
 
קוסטה קריבה פארק השעשועים פורט אוונטורה Port Aventura
פארק השעשועים פורט אוונטורה  Port Aventura
הפארק צמוד ל פארק המים קוסטה קריבה   Costa Caribe ,מגרש גולף ובתי מלון.
הכניסה בתשלום
כתובת  הפארק ממוקם בדרום מערב ברצלונה ,במרכז רצועת Costa Daurada  ,זמן הנסיעה כשעה עד שעה וחצי,120 קילומטר מברצלונה.
הפארק פתוח הנושא משתנה כדאי לברר בטלפון   
תחבורה רכבת  RENFE   מתחנת   Sants  או מתחנת  Passeig de Gracia , בקו  Salou   עד תחנת  Port Aventura . קו אוטובוס  מתחנת הרכבת  Sants  ישירות לפארק.או הרכבת המהירה  AVE  יוצאת מתחנות העיר , עד לתחנת  Camp de Tarragona , משם יש לקחת אוטובוס  Rapid Tren  עד לתחנת פורט אוונטורה.
טלפון  977779000
מידע 
שני מרכזי מידע בפארק ,אחד ליד הכניסה,השני ליד האזור הסיני.
חמישה אזורים מחלקים את הפארק :
 המערב הפרוע דגם עיר מהמערב,דמויות אופייניות לאותה תקופה,עיקולי נהר בגראנד קניון מבנים אופייניים לתקופה ,זירת שוורים ועוד.
קטלוניה  כפר ציורי על שפת ים ,בתי קפה,בתים וטיילת על חוף ים.
 
פולונזיה  מעבר באזור משופע בצמחיה אופיינית ,הר געש ,קולות של תופי פולחן,דגם ים חוף וגלים וכמובן סירות האופייניות לאזור.המתאים ביותר לילדים שייט בין אגמים ומפלים,סיור ברכבת רגועה מעל לג'ונגל.
 
המזרח הרחוק רכבת הדרקון מעבירה אותך בחבלי סין במהירות עצומה,ניתן לראות מקדש סיני,תיאטרון סיני,תיאטרון בובות סיני וחבלי ארץ מסין.
מקסיקו מעבר דרך תרבות המאייה בעזרת מקדש מראות אופייניים למקסיקו,דמויות של האדמירלים,חצי האי יוקוטון.
 
חלק מהמתקנים מותאמים לגיל הרך,חלקם לנוער ולכל גיל מערכת של מתקנים המיועדת בעבורו.
 
האטרקציה המרכזית של פארק השעשועים היא רכבת ההרים הענקית הנקראת  Dragon Khan.מהירה יותר היא רכבת ההרים  Furious Baco  במשך היום מעל ל 100 הופעות שונות,קרוב לשמונים מסעדות,מזנונים ובתי קפה.
קוסטה קריבה פארק השעשועים פורט אוונטורה Port Aventura
 
קוסטה קריבה פארק המים קוסטה קריבה Costa Caribe
פארק המים קוסטה קריבה   Costa Caribe
הפארק צמוד לפארק השעשועים פורט אוונטורה  Port Aventura
הכניסה בתשלום
כתובת   הפארק ממוקם בדרום מערב ברצלונה ,זמן הנסיעה כשעה עד שעה וחצי,120 קילומטר מברצלונה, באזור Costa Daurada 
הפארק פתוח בחודשי הקיץ
תחבורה רכבת  RENFE  מתחנת  Sants  או מתחנת Passeig de Gracia, בקו  Salou  עד תחנת  Port Aventura. קו אוטובוס  מתחנת הרכבת  Sants  ישירות לפארק.או הרכבת המהירה  AVE  יוצאת מתחנות העיר,עד לתחנת  Camp de Tarragona, משם יש לקחת אוטובוס  Rapid Tren עד לתחנת פורט אוונטורה.
טלפון  
מידע 
עולם מים לילדים ומשפחות הכולל מגלשות שונות ומגבהים שונים  כמו  מגלשת  The Mambo And Limbo השקופה למחצה או מגלשת  El Tifon ,או מגלשת  The Torrent  בתוך אבוב עם תחתית וארבעה מושבים הנשפכת בסוף לבריכה.
 
תעלות עם שייט אבובים ,אזור הנקרא  Woody s Lagoon מיועד בעיקר לפעוטים עם פיקוח, מתחם משחקי מים שונים כולל מתקנים שונים,בריכות שחייה ובריכת גלים ענקית  משולש ברמודה The Bermuda Triangle  ,אזור שיזוף ופנאי  Bahama Beach .
 
מתחם מקורה לטיפוס פתוח גם באוקטובר,מתחם  The Great Caribe  עם תעלות אבובים שנשפך בסוף לבריכה ,הפארק נגיש לנכים, במקום מסעדות מזנונים.
קוסטה קריבה פארק המים קוסטה קריבה Costa Caribe
 
פארק המים אקווה בראווה Aquabrava
פארק המים  Aquabrava
הכניסה בתשלום ,מחיר הכניסה על פי הגובה של הילד.
כתובת   The edge of Roses,  Ctra de Cadaques   בקרבה לעיר  La Garriga   
הפארק פתוח בחודשי הקיץ בתחילת יוני עד אמצע ספטמבר , היום 10:00. 19:00. 
תחבורה שירות אוטובוסים חינם יוצא מהעיר  לפארק כל חצי שעה.
טלפון 972254344
מידע 
 
פארק מים חמוד וגדול המיועד למשפחות ולילדים הממוקם  אקווה פארק מים בראווה ממוקם על הכביש Cadaques, בין Empuriabrava  שלושה קילומטר דרומית מ  Roses.בחלק הצפוני של ברצלונה ,הפארק מוקף צמחיה כולל כ  20 אטרקציות , בפארק המים מגלשות שונות בדרגות שונות של גובה ופעלולים מגלשה אחת של 200 מטר ,מפלים ,בריכות שחייה מתוכם אחת של גלים, שבעה מצנחי מים,מתחם מסעדות וקיוסקים.
פארק המים אקווה בראווה Aquabrava
 
קוסטה בראווה פארק המים Lloret de Mar
פארק המים  Lloret de Mar  קוסטה בראווה
כניסה בתשלום
הפארק ממוקם כקילומטר וחצי מהעיירה לורט דה מאר ליד  Ctra Vidreres
הפארק פתוח בחודשי הקיץ מאי-ספטמבר בימי השבוע בשעות 10:00-18:00   
טלפון 972368613
מידע
בפארק אטרקציות שעשוע ומתקני מים הכוללים :מספר  בריכות כולל לילדים , אי הילדים ובו מתקני שעשוע, מקומות למנוחה ופיקניק, מגלשות קמיקזה מהירות בדרגות קושי שונות , בריכות גלי ים,גקוזי  רכבת הרים,, רפטינג נהר לרגלי הר, מיני גולף.
 
חנויות לציוד ימי,מזנונים ומסעדות פוסידון או נפטון ,ברים ופונדקים,רשת הסעות חינמית ממקומות הנופש והמלונות מסביב  לפארק .
קוסטה בראווה פארק המים Lloret de Mar
 
קוסטה בלנקה העיירה אלצה והגן הבוטני Huerta del Cura in Elche
העיירה אלצה והגן הבוטני   Huerta del Cura in Elche
האתר ממוקם ברצועת קוסטה בלנקה .
תחבורה  
מידע 
הגן הבוטני בעיירה  Elche , גן    Huerto del Cura משערים שאת תחילת נטיעת הגן והדקלים יש לשייך לפניקים, זהו גן המושך אליו חובבי טבע ובוטנקאיים מכל העולם,יש בו מגוון רחב של סוגי צמחייה ועצים, כמו כן בגן מגוון עצום של סוגי קקטוסים ודקלים, המוצג העיקרי בגן הוא דקל קיסרי נדיר הנקרא Palmera שיש לו שבעה פריטים,דקל סימטרי מיוחד, על שמה של הקיסרית סיסי מאוסטריה משנת 1894 .
 
כיוון שאזור הגן בעל אקלים מתאים לצמחייה סוב טרופית וצמחייה מקומית ספרדית הטיפוסית לחופי הים התיכון   ועצים כמו : לימון, תפוז, רימון, חרוב, נוצר לאורך זמן, אוסף צמחייה מיוחד ומגוון , בנוף ברחבי הגן מספר פסלים.
 
בעיירה מספר אטרקציות הכוללות :
מבצר  La Calahorra  ,  הוא מבצר מרתק מן המאה השביעית הנמצא בתוך החומה כחלק של העיר במאה  החמש עשר  השתמשו בו הבונים החופשיים לצורך טקסיהם המצריים, מחוץ לאלמטים של קישוט מצרי ניתן למצוא חופשים אשר הבונים החופשיים השתמשו בהם לצורך הטקסים, יצירות מקרמיקות ואפילו פסיפס, במקום מעבר המוליך לקטקומבות ופתח נוסף לאולם שבו התגוררה איזבל לה קטלוניה דרה בו.
 
מוזיאון הארכיאולוגי וההיסטורי של העיירה  Museo Arqueologico ,רחוב פלאו דיגונאל טלפון  966658203 ,בתשלום , שעות פתיחה: שלישי עד שבת 10.00-13.30 ו 16.30-20.00 , המוזיאון המציג את ההיסטוריה של העיר בשילוב ממצאים ארכיאולוגיים מראשית הקמת העיר, כיום מבנה המוזיאון בארמון אלטאמירהAlcasser Senyoriaיצרה בעיית שטח ולכן צורף לשטחי התצוגה מבנה נוסף המאפשר לחלק את התצוגות לשני מקומות לתצוגות ארכיאולוגיות ותצוגות היסטוריות.
 
מוזיאון  Palmeral , רחוב  Porta de la Morera, 12,בגן המרכזי של סן פלסידו ובקרבה לגןHuerto del Cura,  טלפון 965422240 , המוזיאון  משמש כמכון לתרבות והוכר בידי אונסקו כולל הגן למורשת ,במוזיאון  מוצג תולדות הגן ותולדות הכף הבליטה לים ושילוב ביקור בגן , הסיור כולל ביקור בחדרי המוזיאון תוך צפייה במוצגים,צפייה במצגות אור קוליות,  פסיפסים ועוד.
 
החמאם והאמבטיות הערביות ירושת המרחצאות הרומאיות, רחובPasseig de lesreמסנטהLlucia, 13, בתשלום, בקיץ שעות פתיחה: שלישי עד שבת: ,10.00-13.30, 16:30-20:00 בימי ראשון 10:30-13:30 ,יום שני סגור.
קוסטה בלנקה העיירה אלצה והגן הבוטני Huerta del Cura in Elche
 
אגם בניליוס banyoles lake catalonia
אגם בניליוס  banyoles lake catalonia
האגם ממורם במרחק של 100 קילומטר מהעיר ברצלונה  ובמרחק של 17 קילומטר מהעיר חירונה ממוקם האגם, הממוקם בחצי האי האיברי ומשמש כמאגר המים הגדול של קטלוניה ובמיוחד לעיר Banyoles ,גודלו מסמן אותו כשני בגודלו בספרד.  
מידע
עומקו של האגם בנקודה הנמוכה מעל ל 46  מטר ,ושטחו מעל  ל 12  קילומטר מרובע של מים,על גדות האגם ממוקנים מתקני פעילות ספורט ימי,ואפשרות לשייט בשכירת סירות, ישנם גם חופים באגם במיוחד חוף פסחא  המיועדים לשחייה, ניתן להקיף את האגם בשביל הליכה .
 
האגם הוא השריד האחרון לשרשרת אגמים מהתקופה הפרהיסטורית ,אל האגם מתרכזים מים מששה נקודות איסוף כולל רבות תת קרקעיות, איכויות המים הנכנסות שונות במתיקותם ונדרשת פעילות של עיבוד המים לתוצרת אחידה אחת.
 
באגם נשארה מעיין שמורת טבע טבעית המשמש ביחד עם הביצות כמקום גידול לחיות ולבעלי כנף.
אגם בניליוס banyoles lake catalonia
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור