דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פעילות ומשחק לילדים בברצלונה

 

 
 
 
ברצלונה סיור לעומק בשדרת הרמבלס חלק 1
סיור לעומק בשדרת הרמבלס חלק 1
 
1 כיכר קטלוניה
הכיכר אשר בנייתה החלה בשנת 1927,נחשבת לאחת הכיכרות המרכזיות בעיר וכמו כל כיכר מרכזית היא משופעת ביונים,מזרקות גדולות ופסלים ,כמו פסלו המפורסם של   Francesc Macia monument , חנויות מפורסמות ,אנשים,אמני רחוב ומוזיקאים,מסביב לכיכר חנויות,בנקים,מבני משרדים ועסקים, מרכז תחבורתי ראשי למטרו ממנה עוברים 3 קווי מטרו,תחנת אוטובוס ראשית ,תחנה מרכזית לאוטובוסים לתיירים וקווי אוטובוס לשדה התעופה.
 
מתחת לכיכר מרכז מידע ומודיעין אשר ניתן לקבל בו מפות ומידע על העיר האירועים והבילויים בתקופת שהייתכם בעיר.
בכיכר ניצב שני מבני הכולבו מפורסם והוותיק אל קורט אינגלז הישן בפתח שדרות רמבלס והחדש יחסית המסעדה בקומה השמינית שווה מבחינת האוכל הזול והנוף מהחלונות לידו עוד אחד חדש נפתח כיום ברחוב דה אנגל לידו ,בעיקרון הכיכר היא תחילתן של שדרות אשר המפורסמת בהם היא שדרת רמבלס.
 
בכיכר מספר מזרקות ועשרות פסלים  בסך הכל קרוב לשלושים, כולל פסלו של La Divinida  שנוצר בידי האומן Josep Clara, גילוף של Pablo Gargallo. 
      
ברצלונה סיור לעומק בשדרת הרמבלס חלק 1
 
ברצלונה סיור לאורך בשדרת הרמבלס חלק 2
סיור לעומק בשדרת הרמבלס חלק 2
8  בית האופרה ותיאטרון    Gran Teatredel   Liceu
בית האופרה ממוקם בשדרות הרמבלס 51.     
תחילה אומר כי המקום משגע ,סיירתי בו בסיור פרטי של משרד יחסי הציבור של המבנה ,ביקרתי באולם במרכזי ,מאחורי הקלעים,בחדרי ההלבשה ובאודטוריום  שיופיו נופל מיופיו של האולם הראשי. 
 
בית האופרה והתיאטרון השוכן במבנה עתיק,הוקם בשנת 1847 לאחר שהועבר ממבנה אחר שנפתח בשנת 1837,המבנה עבר שתי שריפות ושופץ לאחרונה בשנת 1999  לאחר השריפה בשנת 1994,באולם 2292 מושבים והוא נחשב לאחד הגדולים בברצלונה. 
 
המבנה בצורת פרסה בסגנון איטלקי ,הכולל חמש קומות של תאים המופרדים במסך קומות ארבע וחמש יקרות ובדרך כלל התאים נמכרו לבעלי ממון בשאר האולם שורות מושבים מרופדים באדום ,שסודרו בצורה חכמה המאפשרת צפייה טובה ,בתקרת האולם בתוך הכיפה משולבת מערכת תאורה שאין מבחינים בה,ישנם מקרנים המופעלים בזמן המופע להקלה על המתקשים לצפייה,מערכת שמע לתרגום שפת המופע מופעלת באוזניות שמא לטובת הצופים,מערכת תרגום בקטלאניצת מופיעה מעל למסך האולם,בתיאטרון מתקיימים מופעים : ריקוד,מחזות,קונצרטים ורסיטלים בעיקר מופעים שנקנו מבתי אופרה מרחבי העולם או עיבוד מופעים ישנים בווריאציות חדשניות,יש שיתוף פעולה עם בית האופרה של מדריד ,קיים בית ספר לבלט לילדים במקום,ובחלק גדול  מהזמן להקות המקום מופיעות בארצות אחרות.
 
ממול  קפה de l Opera, באחד מבתי הקפה העתיקים ביותר בברצלונה, שנוסדה בשנת  1929,מקום שאינו גדול בסגנון ישן הקפה והעוגות טובים ,חוויה בזכות עצמה.  
 

ברצלונה סיור לאורך בשדרת הרמבלס חלק 2
 
ברצלונה סיור לעומק בשדרת הרמבלס חלק 3
סיור לעומק בשדרת הרמבלס חלק 3
15  מוזיאון להיסטוריה של העיר ברצלונה 
Museum of the History of Catalonia
 
שעות הפתיחה שלישי-שבת 10:00-19:00 ,ראשון 10:00-14:30 ,ביום שני סגור
 
המוזיאון ממוקם על רציף הנמל Palace of the Sea ממול לנמל היאכטות, שטחו מאכלס 19 מבנים במספנות של נמל וואל ,בתערוכותיו מספר המוזיאון את סיפורה של העיר מבחינה האזרחים שהתגוררו בה ,את הכלכלה,את חיי התרבות של ההיסטוריה הקטלאנית לאורך נושאים רבים ותקופות.
 
מתחת לקשתות המאפיינות את המבנה,ממוקמות  כמה מסעדות מציעות אוכל מעולה.
 
16  גשר  The Rambla de Mar המתרומם בחלקו המחבר את הכיכר Placa de la Porta de Pau עם הטיילת מול דה להFusta  המזח הוא מקום נחמד לטייל בברצלונה במשך כל השנה אורכה של הטיילת  4 קילומטר, לאורך רציפי הנמל פורט וואל סופו של הרמבלס. צורתו הגלית של הגשר מושכת את המבקרים,הגשר נפתח אחת לשעה בכל יום על מנת לאפשר יציאת סירות ויאכטות מהמעגן למימי הים,פעילות הפתיחה והסגירה במנגנונים מיוחדים שווים שייט הכולל יציאה וכניסה דרך הגשר המתרומם.
 
17  מבנה בית הקולנוע  IMAX ,הוא אחד האטרקציות המרהיבים ביותר של נמל   Vell  , בדיוק כפי שעושה קולנוע ענק שיכול להמחיש ולהציג סרטים בתלת מימדי, פרויקט סרטים באמצעות שלוש מערכות בפורמט גדול באותו תיאטרון.
 
ברצלונה סיור לעומק בשדרת הרמבלס חלק 3
 
ברצלונה שדרת גרסייה Passeig de Gracia
שדרת גרסייה  Passeig de Gracia
המשכה של השדרה הוא מדרחוב   Portal de L Angel
אחד הרחובות המהודרים בעיר ,אשר שימש בעבר את הכניסה הראשית לעיר , רחוב המשופע במבנים אשר נקראים מודרניסטים ,השם הכולל לזרם האדריכלות בסוף המאה   18  ומחצית המאה ה  19,מבנים אדריכליאים משונים קמעה אך מעניינים ביותר.
 
האזור תוכנן על פי מודל הנדסי נוקשה של קווים גאומטרים לאורך ולרוחב כאשר לכל בית ומבנה תהיה חצר פנימית וגינות,ותכנון הרחבה לפריצה מחוץ לגבולות העיר באותה תקופה,מכל התוכנית נותרו קווי האורך והרוחב של סידור המבנים והרחובות.
 
הרחוב משמש ושימש כטיילת לתושבי העיר,והחל ממחצית המאה ה  19 נתווספו לרחוב ולאזור בתי קפה ושולחנות והרכבים מוזיקליים מנעימים את אווירת הבילוי בבתי הבילוי,לאורך הרחוב,צצו בתים או יותר נכון ארמונות,ניכר בבניה כל חידושי האדריכלות והבניה תוך שימוש בחומרים חדשניים,של ברזל,ארובות מעוטרות ושונות וכדומה.
 

ברצלונה שדרת גרסייה Passeig de Gracia
 
ברצלונה סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 1
סיור באטרקציות בהר היהודים Muntanya de Montjuic חלק 1 
אני ממליץ לרכוש מפה תלת מימדית להר היהודים שבה מצויינים כל האטרקציות ,ניתן לרכוש את המפה במרכזי המידע או בכניסה למצודה היא עולה חצי יורו אך שווה בהתמצאות באטרציות המפוזרות בהר.
 
הר היהודים נקרא בשמם של היהודים אשר ישבו על מדרונות הגבעה בימי הביניים המשקיפה להר,מהגבעה המשיכה ההתיישבות לכוון מירמאר  Miramar, גובה של הגבעה 173 מטר,הדרך הראשונה לגבעה נפתחה בשנת 1607 ומצודת היהודים Castell de Montjuic נבנתה בשנת 1640 להגנה מפני פלישת פליפה הרביעי.
 
 
 
ברצלונה סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 1
 
ברצלונה סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 2
סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 2
אטרקציות בהר היהודים וסביבתו
גן מירו Jardins Mirador, כיכר אספנייה Plaza de Espana, המזרקה הקסומה Font Magica, ביתן Pavilion Mies van Der
Rohe, מוזיאון לאומנות עכשווית Caixa Forum ,הכפר הספרדי Poble Espanyol, מוזיאון קטלאני National Palace-Art Museum MNAC, גני הנשיא גון מרקל שנרצח ביד פרנקו  Joan Maragall- Palauet Albeniz – Gardens, מוזיאון אתנולוגי  Etnologic Museum כתובת 
 Santa Madrona, 16.
 
מוזיאון ארכיאולוגי Archaeology Museum, תיאטרון לליור Teatre Lliure כתובת Santa Madrona 39, תיאטרון גראס Teatre Grec, מזרקת גאן מירו Joan Miro Foundation, גני לארי בל Laribal Gardens, גני אקלימטיקו Jardi d aclimatacio Gardenאצטדיון אולימפי Lluis Companys Olympic Stadium, האבוקה האולימפית Palau Sant Jordi, הגנים הבוטניים Botanic Garden, גני קלי פיטר Petra Kelly Garden, המוזיאון האולימפי Olympic Museum, גני Mossen Cinto Verdaguer Gardens, גני ברוסה Joan Brossa Gardens, מצודת היהודים Montjuic Castle, כיכר פסל הרוקדות Sardana Square, גני  Mirador de Miramar
 
             
ברצלונה סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 2
 
ברצלונה סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 3
סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 3
לכפר הספרדי נכנסים מבעד לשער דמוי שער מימי הביניים ,מיד בכניסה נכנסים לרחבה הנקראת כיכר  Plaza Mayor  המוקפת בבתים ,ברחבה זאת נערכים אירועים ומסביבה מספר מסעדות וברים, יש להמשיך במדרגות עד הפינה הימנית של הכיכר ליד הבאר ומשם להתחיל את הסיור במשעול  העליון לאורך הרחוב עד שמגיעים לדגם של כנסייה ספרדית ,מאחוריה כיכר  Plaza del C armen זאת הכניסה למוזיאון מטופח ,הכניסה חופשית וחובה לבקר בו,בשלושת קומות המוזיאון מרוכזות עבודות של אמנים ספרדיים ידועים מהעבר כמו פיקסו,מירו,דאלי ועוד ובני זמננו , פסלים וציורים ועבודות אומנות רבות ומגוונות ,ממש חוויה .
 
משם ממשיכים במשעול הימני עד שמגיעים למבנה בית ספרדי בן שתי קומות פונים שמאלה עד כיכר פונט ,בכיכר שער יציאה לגנים
ברחבה דגם של אבוס השקייה לסוסים עם טבעות הקשירה ,מתחתיה גן משחקים וממול דגם טירה שניתן לבקר בה ובעיקר שרותיים מס 2 נקיים ,לאחר מנוחה קצרה חוזרים ברחוב Mercaders עולים במדרגות לרחבה ,במהלך הסיור כדאי לבקר בבתי המלאכה של האמנים ובחנויות המזכרות,המסכות הביגוד ועוד,מהרחבה יוצאים למספר רחובות קטנים ביינות לחנויות מסעדות
 

ברצלונה סיור באטרקציות בהר היהודים Montjuic חלק 3
 
ברצלונה סיור רגלי מתחנת הרכבל בהר Montjuich
סיור רגלי לאחר הירידה בתחנת הרכבל בהר  Montjuich .
רכבל הפונקלר מונטזייק  Funicular de Montjuich
למרגלות הר היהודים בתחנת Paral lel,פועל,לאורך 759 מטר,לגובה 102 מטר ב 18 אחוז תלילות,תחנת מטרו מוצא Paral lel בכיכר Dr Andreu Square ,לתחנת הסיום בפארק הר היהודים Parc de Montjuich, רכבל יוצא בתדירות של 15 דקות כל יום בשעות 08:00-20:00 ,בימי שבת וראשון שעת ההתחלה 09:00 .

אורכו של הסיור 6,500 מטר בערך רובו בירידה  
מתחילים ללכת לכיכר קטנה המרוחקת 200 מטר מהתחנה והנקראת  Placa de Carles Ibanez, מהכיכר פונים שמאלה בשביל המתרחק מעט מטירת ההר Carretera de Montjuic, ממשיכים בכביש בצד שמאל במעלה ההר, עד שפוגשים את מעגל הרוקדים מפוסלים באבן ב  Placa de Sardana, הקטלאנים בריקוד Sardana  שהיה אסור לרקידה בימיו של פרנקו.
 
משם ממשיכים 500 מטר למצודת Castell de Montjuic
הרכבל מגיע למצודה,הכניסה בתשלום וניתן לרכוש כרטיסים בכניסה, המצודה פתוחה לקהל בחודשים  אוקטובר-יוני בימי שלישי – שישי בשעות  9:30 – 19:00,בימי שבת  וראשון  עד שעה 20:00 בחודשים  יוני-ספטמבר בימים שלישי –ראשון בשעות  09:30 – 20:00.
המצודה הממוקמת על גבעת היהודים  Montjuic  שנבנתה בימי המלך פליפה הרביעי, לאחר מרד האזרחים בשנת 1640במשך השנים שימשה המצודה העתיקה בימיו של פרנקו למעצר והעלמת 173 אויביו והוצאות להורג בשנים 1936-38 , עד שנת 1960 ולכן היא שנואה כל כך על תושבי העיר . 
 
בשנת 1751,הוטל על המהנדס   חואן מרטין  Cermeno   להרוס את החלק הישן במבצר שהוקם בשנת  1640, אשר היה בתוך בסיס של המבצר הנוכחי, הוא שיחזר את המבצר, ואת הטירה יש לצורתה הנוכחית  עם חפיר גדול שניצב מול העיר בצורת זיג זג וחומות מול הים, הוא בנה מאגר מים, בין השנים 1779 -  1799, שיפורו של המצודה איפשר מגורי 3000 אזרחים וחיילים בתחום המצודה.
 
בשנת 1919, במהלך מה שנקרא  Canadenca  מחאה, שביתה, בטענה שהיא פגעה פגיעה חמורה בתשתית כל השירות הציבורי,נעצרו ונכלאו  יותר מ -3,000 עובדים .
 
כיום המצודה אינה משמשת כמוזיאון צבאי,שהציג כלי נשק עתיקים ,כולל 120 תותחים שונים, ומצבות של קברי יהודים מבית הקברות היהודי שהיה במקום בימי הביניים, המוזיאון מעניין מאוד בגלל הנוף הנשקף על העיר הנמל והים ולא רק בגלל כלי הנשק והתותחים.
 
ברצלונה סיור רגלי מתחנת הרכבל בהר Montjuich
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור