דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם גשרים

 

 
 
 
אמסטרדם גשר הולכי הרגל Makelaars Bridge
גשר הולכי הרגל Makelaars Bridge
בשמו ההולנדי Makelaarsbruggetje
כתובת מעל לתעלת   Oudezijds Voorburgwal Canal,Voorburgwal- סנטBarberenstraat
מידע 
הגשר ממוקם במרכזו של החלק ההיסטורי של העיר, חוצה את תעלת  Voorburgwal נקרא גם הגשר הקטן של המתווכים,הוא הוקם במאה בשנת 1893 בסגנון הולנדי מסורתי.
 
הגשר הפרטי הוקם בידי גילדת הברוקרים של הטבק, הגשר שימש כקיצור דרך בעבור הברוקרים למחסני הטבק ולשוק שהתקיים בימי שישי , בגשר מעקות ברזל יצוק וקישוטים.
אמסטרדם גשר הולכי הרגל Makelaars Bridge
 
אמסטרדאם גשר Blauwe brug blue bridge
גשר Blauwe brug - blue bridge
הגשר מחבר את אזור  Remberants plein לאזור Waterloo plein,שמו של הגשר נבע מגשר עץ
שהוקם במאה  16 והיה צבוע בצבע כחול,כצבע הדגל ההולנדי,שמו נשאר לאחר שהוחלף בשנת 1883, בחיקוי לגשר אלכסנדר השלישי בפריז,לגשר האבן 3 מעברים נפתחים לספינות וסירות,בסיסו עוצב כחרטום ספינה,
אמסטרדאם גשר Blauwe brug blue bridge
 
אמסטרדאם הגשר הכחול Blauwbrug
גשר הכחול   Blauwbrug
כתובת  Amster River at Amstelstraat     
מידע 
הגשר נחשב לאחד הגשרים הציוריים של העיר, למרות ששמו אינו מתאים לו כיום,כיוון שהגשר של היום קיים על שרידיו של גשר העץ שנצבע בצבע הכחול כצבע דגלה של הולנד באותם ימים מהמאה ה 17 , גשר זה הוחלף בשנת 1883 בגשר אשר היה העתקו של גשר אלכסנדר השלישי בפריז, כיום הגשר בנוי מאבן בשלוב מוטות ברזל סמלי מלוכה ופנסים על עמודים.
אמסטרדאם הגשר הכחול Blauwbrug
 
אמסטרדם תעלת Prinsengracht
אזור תעלת  Prinsengracht באמסטרדם
פרסומה של תעלת  הנסיך  נובע  בזכות  7 גשרים קשתיים מאבן הנטועים עליה ברצף,כל שנה נערך על גשר  Reguliersgracht בחודש ספטמבר פסטיבל גאז  חופשי ותזמורות בהרכבים שונים מופיעים עליהם.מהגשר הזה יש מראה לשאר הגשרים.
 
זאת התעלה הארוכה בין שלושת תעלות החגורה של העיר,היא נחפרה בשנים 1660-1700 בעת התרחבות העיר עקב בעיות אכלוס,הגשר הבנוי מלבנים   Amstelveld    בפינה הצפונית של הגשר,  מבנה לבן הנקרא   Amstelkerk.כיום מבנה משרדים.
אמסטרדם תעלת Prinsengracht
 
אמסטרדם הגשר הרזה Skinny Bridge Magere Brug
הגשר הרזה  Skinny Bridge - Magere Brug
Kerkstraat - Nieuwe Kerkstraat
הגשר ממוקם ברובע ווטרפולין מעל לנהר  Amstel River,לצידו של תיאטרון  Carre theatre   
מידע
האגדה מספרת על שתי אחיות ממשפחת  Mager,אשר גרו משני עברי הנהר,והן יצרו את הגשר,  על מנת שיוכלו לבקר אחת את השנייה .
 
סברה אחרת, לכינוי של הגשר ,נובעת מרוחבו הצר, אשר אינו מאפשר מעבר של שני אנשים, בעת ובעונה אחת לחציה .
 
הגשר הצר  להולכי הרגל נבנה בשנת 1671,שמו היה באותה תקופה   chicken s bridge  גשר התרנגולות.הגשר נבנה מעץ והיה מורם מעל לנהר,לחר מכן בגלל רוחבו נקרא הגשר הרזה.
 
הגשר נבנה מחדש בשנת 1871 ושוב נבנה בשנת 1929 , מאפשר להולכי רגל ולאופנים לחצות את נהר Amstel,  עיצוב הגשר ההולנדי הישן,בכל אופן הוא אחד מכמה גשרים שהורכבו בעבור הולכי רגל, הגשר מתוכנן בצורה כזאת אשר מאפשר לקפלו בו זמנית לשני חלקים, על מנת לתת מעבר בעבור סירות המפליגות בנהר, בשני קצוות הגשר נמצאים משקלות איזון על מנת לאפשר את הרמת הגשר בעת חציית הסירות ,רב הגשרים באמסטרדם מאפשרים רק הרמה של חלק מן הגשר ולא את כולו כמו בגשר הרזה.
אמסטרדם הגשר הרזה Skinny Bridge Magere Brug
 
גשר לאי גאווה Jan Schaefer Bridge
גשר לאי גאווה  Jan Schaefer Bridge
כתובת Warehouse Willem de Zwijger on Oostelijke Handels kade
מידע 
מבנה גשר יחודי מפלדה שמחבר את האי המיובש גאווה עם העיר ועובר מעל לתעלת מים.הגשר נבנה בשנת 2001 אורכו כ 200 מטר חוצה את וילם דה מחסן  Zwijger  על  Oostelijke   והוא מחבר את מרכז הבירה של הולנד הוא מזכיר לטאה.
גשר לאי גאווה Jan Schaefer Bridge
 
גשר הולכי הרגל Pythonbrug
גשר הולכי הרגל   Pythonbrug
Python Bridge
מקשר את האיBorneo Island   ל Sporenburg
מידע 
בפי העם נקרא הגשר המיוחד גשר השוטים ,צבעו אדום הוא מתעקל כמו נחש למעלה,נדרש כושר לעבור אותו ,הוא הושלם בשנת 2001, תאורה מיוחדת מאירה אותו בשעות הלילה בגווני כסף, צורתו מושכת את ילדי הסביבה לשחק בו כמו במגרש משחקים, וכמקפצה בקיץ לתוך תעלת המים,
גשר הולכי הרגל Pythonbrug
 
גשר Torensluis
גשר Torensluis
כתובת Oude Leliestraat
מידע 
הגשר נחשב לגשר העתיק ביותר בעיר שנותר משנת 1648,משוויץ ברוחבו של 40 מטר בכל אחד מקצוותיו ממוקם מגדל שמירה ,הוא קיבל את שמו מאחד ממגדליו  Rodenpoortstoren ,שני המגדלים נהרסו בשנת 1829, אך הקיר עם הסורגים ששימש כבית כלא ומקום מגורי השומרים שרד .
 
בגשר פסל  Multatuli שנבנה בשנים 1820-1887 ליד הגשר בית קפה ומרפסת קיץ האהוב על קהילת הסטודנטים לאומנות באוניברסיטה הסמוכה.
גשר Torensluis
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור