דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדם מוזיאונים לילדים

 

 
 
 
אמסטרדם מוזיאון רייקסמוזיאון Le Rijksmuseum

הכניסה למוזיאון בתשלום,טלפון 6747047 , כתובתו בכניסה Stadhouderskade 42 ,תחבורה בתחנה המרכזית עולים על חשמלית בקווים 2,5 ויורדים בתחנת Hobbemastraat ,בחשמלית מס' 12 נוסעים עד תחנת Concertgebouw ,בקווי המטרו נוסעים עד תחנת Weesperplein ומשם מחליפים לקווי החשמלית מספרים 6.7.10 ויורדים בתחנת Spiegelgracht .

 

באוטובוס עולים בתחנת מסוף Marnixstraat לקווים 26,65,66,וקו 170 שממנו הולכים כעשר דקות.

 

המוזיאון הגדול לאומנות בהולנד שנפתח בשנת 1885 ,המוזיאון אוצר בתוכו למעלה ממיליון מוצגים,בתערוכותיו מוצגות תקופות שונות באומנות וברחבי העולם,חלק מן המוצגים נמצאים בתערוכות קבועות אך חלק מן האוסף והיצירות,נודד ברחבי העולם לתצוגות במוזיאונים אחרים.

         
 
אמסטרדם מוזיאון רייקסמוזיאון Le Rijksmuseum
 
אמסטרדם המוזיאון היהודי Joods Historisch Museum

כתובת   Jonas Daniel Meijerplein 2 – 4 , תחבורה תחנת מטרו בתחנה המרכזית יורדים בתחנת  Waterlooplein   או בחשמלית בקווים 9,14, מהתחנה המרכזית, המוזיאון פתוח יומי בשעות 11:00-17:00

 
מתחם המוזיאון להיסטוריה יהודית של יהדות אמסטרדם , מורכב מארבעה מבנים ששימשו  בתי כנסת אשכנזים היכרויות מהמאות ה 17 -18 , המוזיאון המציג אובייקטים יהודים דתיים,  תרבותם וסיפור היהדות בתקופת  כמו גם אמנות יהודית, חפצים היסטוריים,  חייהם בעיר אמסטרדם  במצגות מולטימדיה וחפצים.
 
המוזיאון נפתח בשנת 1987, מרכז בתוכו מסמכים תמונות ומצגות של חיי היהודים בעבר ברובע היהודי, ושיקום בית הכנסת האשכנזי במקום, התצוגות מתמקדות על הזהות היהודית,הדת היהודית,התרבות היהודית,וההשפעה על חיי התרבות ההולנדית והיהודי יחדיו.    


אמסטרדם המוזיאון היהודי Joods Historisch Museum
 
בית אנה פרנק  House of Anne Frank 
Anne Frankhuis
כתובת   Prinsengracht 263 רובע גורדן
המקום פתוח לקהל בחודשי החורף בשעות 09:00-19:00 ובחודשים אפריל-אוגוסט בשעות 09:00-21:00
מידע
ביתה של אנה פרנק ,שימש אותה ואת משפחתה וחבריהם, כדירת מסתור,  בתקופת מלחמת העולם השנייה , בעת השלטון הגרמני באמסטרדם ,למעשה הבניין מורכב משני חלקים,חזית וחלק אחורי שצורף אליו,הקומה העליונה של החלק שצורף שימש את דירת המסתור.
 
בדירה זאת כתבה הילדה אנה את יומנה שנתגלה לאחר המלחמה,ביומנה תארה הילדה את אשר עבר עליהם בדירת המסתור,את הקשרים בין המסתתרים , את הקשיים וחוויות הילדות ומחשבותיה בבגרותה שלה' הרבה תיאורים על עץ התות שהיה ממול לחלונה,לצערנו העץ קרס באוגוסט 2010 עקב זיקנה.
 
לאחר שאביה חזר מן המחנות לאחר המלחמה, אשר אנה,אחותה ואימה מתו בהם,הוא החליט לפרסם את יומנה וסיפורה של ביתו,הבית נשאר בדיוק במצבו כפי שהושאר לאחר שאנה ומשפחתה הוסגרו לידי הגרמנים,הבית משמש גם לתערוכה לחייהם של היהודים בתקופת המלחמה,והתפתחות הגזענות,כנגד האנטישמיות והפשיזם.

לאחר שנעצרו בני המשפחה הם הועברו למחנה המעבר של אנה פרנק  Strafbarak 67 ששכן בחלקת יער מבודדת סמוך לכפר וסטרבורק במחוז דרנתה,מחנה זה הוקם בידי השלטונות ההולנדים לפני פלישת הגרמנים להולנד למעצר ואיכסון פליטים יהודיים כ  1800 פיליטים שנמלטו מגרמניה עקב הרדיפות על פי חוקי המחנה אנה פרנק ובני משפחתה נחשבו מקרים חמורים, כי הם הסתתרו מנת למנוע גירוש אפשרי ומאסר.
 
לאחר שנעצרו נכלאו בבית סוהר  Euterpestraat ולאחר מכן נשלחו ברכבת למחנה ווסטרבורק, שם שהו כחודש בצריף הפלילי, במחנה עבדו במלאכות הקשות והבזויות , בשני בספטמבר  בשנת 1944 , נקראו שמותיהם לגירוש ותוך יום  בשלישי לספטמבר כל משפחת פרנק  הובלו  ברכבת עם 1019 יהודים נוספים,  למחנה ההשמדה בירקנאו ,מסעם נמשך שלושה ימים, בקרונות בקר ברכבת מסע קשה ומתיש, במקום הוקם לוח זיכרון לזכר ביתן מספר 67 שבו שהתה.   

כיום ניתן לבקר בסיור וירטואלי תלת מימדי באינטרנט בדירת המסתור ,הסיור כולל מעבר מחדר לחדר בנבכי עליית הגג ,דירת המסתור,כל זאת לאפשר לנכים וניצולי השואה ולאנשים שאינם יכולים להגיע לחוש ולחוות את החוויה.
אמסטרדם בית אנה פראנק House of Anne Frank
 

Dutch WW2 Resistance and Collaboration

המוזיאון ממוקם ברחוב Plantage Kerklaan 61 ,המוזיאון פתוח ב יום שני 11:00-17:00  יום שלישי עד שישי 10:00-17:00, שבת יום ראשון 11:00-17:00 ,כניסה בתשלום.

מוזיאון המביא את סיפורה של  המחתרת ההולנדית כנגד הנאצים לאחר כיבוש הולנד תערוכת הקבע של המוזיאון מספרת את חייהם של העם ההולנדי תחת הכיבוש והדרכים שקבעה המחתרת לחיים אלו בנושאים הבאים : שביתות, זיוף מסמכים, לעזור לאנשים לרדת למחתרת, עיתוני מחתרת, דרך מילוט, התנגדות מזוינת, ריגול.

בתצוגות ניתן לראות סרטנים מקוריים מתקופת הכיבוש,הקלטות של נאומים ,חפצים,מסמכי המחתרת,מכתבים ותמונות ,של חברי המחתרת והדילמות שניצבו בפני האנשים בדרכם במחתרת,בסיפורים של אנשים בודדים ומעשיהם ודרך פעולתם.

אמסטרדם מוזיאון המחתרת ההולנדית Verzeetsmuseum
 
אמסטרדם מוזיאון אלארד פירסון Allard Pierson Museum
מוזיאון אלארד פירסון  Allard Pierson Museum
המוזיאון הארכיאולוגי של אוניברסיטת אמסטרדם
כתובת   Oude Turfmarkt 127
תחבורה  ניתן להגיע מהתחנה המרכזית בחשמלית קווים  4, 9, 16, 24 ,25. נגישות לנכים.
טלפון  5252561
המוזיאון פתוח בימים שלישי-שישי בשעות 10:00-17:00 , בימים שבת-ראשון בשעות 13:00-17:00 סגור ביום שני.
מידע
פיטרסון  כומר לשעבר, שהוזמן בשנת 1877 להנהיג וללמד באוניברסיטה של אמסטרדאם אשר נפתחה,בפקולטה הארכאילוגיה הקלסית של האסתטיקה, תולדות האמנות המודרנית ושפות באוניברסיטה שזה עתה הוקמה.
 
מוזיאון המציג ממצאים ממצרים,רומא,יוון, בפסלים ובאומנות,כולל פסלים ומוצגים שונים, באגף המיצרי ניתו לראות דגם של פרמידות ובמיוחד את פרמידת חופו ,מומיות ,טקסי הפולחן של הקבורה,הדפסים של כתב החרטומים,מוצגי קרמיקה ,פיסול,זכוכית תכשיטים, מטבעות וחפצי בית מחיי היום יום.
 
בחנות המוזיאון ניתן לרכוש  קטלוגים , המדריכים אוספים,  קטלוגים לתערוכות והדפסים .
אמסטרדם מוזיאון אלארד פירסון Allard Pierson Museum
 
מוזיאון החתול  Cat Cabinet
כניסה בתשלום
בשמו ההולנדי  De Kattenkabinet
כתובת   Herengracht 497 
המוזיאון פתוח בימים שלישי –שישי בשעות 10:00-14:00 בימים שבת-ראשון בשעות 13:00-17:00 .שני סגור.
איך להגיע  בחשמלית יציאה  מהתחנה המרכזית, קווים 1, 2, 5, לתחנת  Koningsplein , לרדת ולפנות שמאלה אל Herengracht, להמשיך  למוזיאון ומגיעים לאחר 3 דקות הליכה,  כמו כן ניתן להגיע מ  De Muntplein  בהליכה של 5 דקות.
טלפון  6265378
מידע
המוזיאון נפתח בשנת 1990 עקב רצונו של העשיר וויליאם מאייר שרצה להנציח את חתולו טום,המוזיאון אשר המוטיב הראשי בו הוא החתול, המוזיאון היחידי בעולם אשר אוספיו כוללים פסלים ,תמונות ופוסטרים ,ספרים על חתולים ציורים,ואביזרים הקשורים לחתול, הכל מוצג באופן מקצועי ורציני.

המוזיאון ממוקם במבנה מהמאה ה  17 , המבנה הוא אחיו התאום של מבנה נוסף ,שני המבנים תוכננו ונבנו בעבור שני אחים  William - Adrian van Loon,  ,וממוקמים על גדות התעלות,מספרם ברחוב  496  -Herengracht 497 . המוזיאון נפתח בשנת 1985, גם המבנה השני משמש כמוזיאון .

המוזיאון משתרע על שתי הקומות התחתונות של המבנה ובעליו גר בקומה העליונה.
אמסטרדם מוזיאון החתול Cat Cabinet
 
אמסטרדם מוזיאון וילט הולטאויסן Willet Holthuysen Museum
מוזיאון  Willet-Holthuysen Museum
כתובת רחוב  Herengracht 605 
תחבורה קווי חשמלית  4, 9, , 14  לתחנת   Rembrandtplein  ליד נהר האמסטל.
שעות פתיחה  שני-שישי בשעות 10:00-17:00 בסוף השבוע בשעות 11:00-17:00
מידע
המוזיאון מאפשר לך לראות כיצד חיו בעושר משפחות בעלי אמצעים בעבר, חדרים מפוארים, נברשות, חלונות צבעונים,רהיטים, אולם ריקודים,והגן המקסים.
אמסטרדם מוזיאון וילט הולטאויסן Willet Holthuysen Museum
 
מוזיאון  סירת המגורים  Houseboat museum
כתובת  Prinsengracht, opposite 296 רובע Jordaan , המוזיאון סירה ממוקם ממול למוזיאון אנה פרנק, וחמש דקות הליכה מכנסיית Westerkerk church.
המוזיאון סגור ביום שני ,פתוח בימים בחודשים מרץ –אוקטובר בימים שלישי-ראשון בשעות 11:00-17:00 ,בחודשים פבואר-נובמבר בימי שישי-שבת-ראשון, בשעות 11:00-17:00, בחג הפסחא בימי שני גם פתוח.
מידע
האם לא שאלתם את עצמכם איך זה להתגורר בדירת סירה בתעלה בעיר אמסטרדם, במוזיאון ניתן לבקר במגורים קדומים של אנשים בדירת סירה, כיום הסירה אינה משמשת למגורים אלא לתצוגה.
 
במוזיאון הכול ניראה כאילו הדייר ישוב מיד למגוריו,הסירה המשמשת כמוזיאון היא היחידה בעולם כתצוגת חיים לתיירים,הסירה עוגנת בתעלת Prinsengracht , בסירה ניתן לראות איך החליפה הסירה את מטרת מספינת דוברת משא למקום מגורים נח.ושימוש בתא הקברניט וההגאי ומיטתו,חלק גדול מחדר האורחים,המטבח וחדר השינה, והכול במימדים זעירים.
 
הסירה נבנתה בשנת 1914 וזכתה לשם Hendrika Maria ועד לפני שנים היא עוד הפליגה בתעלות,והעבירה,חול,חצץ ופחם.
תרגום ההדרכה ב 13 שפותבעת הביקור במקום.
אמסטרדם מוזיאון סירת המגורים Houseboat museum
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור