דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פריז פעילות ומשחק לילדים

 

 
 
 
פריז קרקס החורף Cirque d Hiver
קרקס החורף   Cirque d Hiver 
כניסה בתשלום 
כתובת 110 rue Amelot  ,רובע  11
טלפון     47002881
הקרקס פתוח בימים     
תחבורה תחנת מטרו Filles du Calvaire 
מידע 
התחיל בהופעותיו בשנת 1852, זה נקרא במקור קרקס נפוליאון ,אחד הקרקסים המפורסמים .כיום מארח הופעות של אחרים לפעמיים.
פריז קרקס החורף Cirque d Hiver
 
פריז הפלגות לתיירים נהר הסין
הפלגות לתיירים
שייט על נהר הסיין  ,השייט בתשלום 
שעות השייט החל מהשעה 10:00  עד אחרי החשיכה.
מידע :
נהר הסיין מחלק את פריז לשתי חלקים,במהלך השייט עוברים על פני אטרקציות רבות בעיר פריז, הספינות המפליגות על הנהר נקראות Bateaux Mouches.
 
שייט על הנהר מבוצע בידי מספר חברות, בדרך כלל רק בחודשי האביב, הקיץ ותחילת הסתיו, השייט כולל מגוון סוגים רחב. יש כאלו שמתחילים ומסתיימים בנקודות שונות לאורך הנהר, יש כאלו עם ארוחת הערב או צהרים תוך ביצוע השייט, יש כאלו המספקים לנוסע רק משקה קל, או ללא כיבוד בכלל. משך השייט הקלאסי הוא כשעה אחת.
 
לאורך מורד נהר הסיין נמצאים מעגנים של אוניות סיור לאורך הנהר אשר המראה שלהם דומה לחרק גדול לצורך הסיורים הם יוצאים כל חצי שעה ,כמובן שההמלצה להפלגה היא לקראת שקיעה,בשעה של ההפלגה מתגלות אטרקציות רבות של העיר למבקר בסירות התיור, השייט כולל הסברים בשפות שונות אך לא בעברית.
פריז הפלגות לתיירים נהר הסין
 
פריז האקווריום במבנה הארמון הישן Cineaqua Trocadero
האקווריום במבנה הארמון הישן   Cineaqua Trocadero Aquarium
הכניסה בתשלום, ילדים מתחת לגיל 3 בחינם.
כתובת  גני ארמון  jardins du Trocadero, avenue des Nations Unies 2  רובע Montparnasse
המוזיאון פתוח בכל השנה בשעות 10:00-20:00 . 
תחבורה  תחנת מטרו  Trocadero  קווים 6,9, או תחנת  Iena  קו 9, קווי אוטובוס 22, 30, 32, 63 לרדת בתחנת  Trocadero
טלפון  40692323
מידע  
מומלץ לא להגיע לביקור בשעות השיא כמו שבת בצהרים,זמן הביקור בערך שעה וחצי,שלוש שנים לקח לבנות את המקום המכיל כעשרת אלפים יצורים שונים הקשורים למים או החיים בו, בשיא העומק של התצוגות הם 19 מטר מתחת לקרקע במסלול מדרוני מתון  .
 
האקווריום שנפתח בשנת 2006 מחולק למספר חלקים של טנקים מלאים במים ודגים,חלקים טרופיים כבריכות פתוחות שבחלקן ניתן ללטף דגים , שעות האכלה וכעשרים כרישים עם שני צוללנים זמני האכלה לדגים אחרים.
 
באקווריום כמעט 50 בריכות, 3 חדרים שבהם מוסרטים סרטים על דגים במים, חדר המנוחה מאפשר צפייה  בנוחות לאקווריום המרכזי, כמו מסך ענק של  הטבע מתחת למים .
 
הביקור כולל הדמיה  של נהר הסיין  בשפך הנהר, ולאחר מכן לאוקיינוס האטלנטי, הים התיכון, וסביב החוף של השטחים כגון פולינזיה הצרפתית ו גינאה, מראה לך את הדגים החיים בים ובאזורים שונים.
 
באולם הכניסה ממוקם בית הקפהcafe Petit Jules ,במוזיאון מלתחה חופשית,נגיש לנכים כולל עגלות נכים, אין לצלם בפלש, אולם הכניסה משמש גם לקונצרטים, אירועים, בידור, כולל האחורי של הבמה המשקיף אקווריום ענק,חלל זה מוקדש לאירועים מיוחדים כדי לפתוח הילדים, במיוחד בימי רביעי ובסופי שבוע.
פריז האקווריום במבנה הארמון הישן Cineaqua Trocadero
 
פריז כיכר בטיגנולס Square des Batignolles
כיכר בטיגנולס  Square des Batignolles
כניסה בחינם
כתובת  du Docteur  Lobligeois  רובע 17.
תחנת מטרו Brochant
מידע
כיכר וגן ענקי  בן ארבעה דונם מכוסה צמחיה  שנבנה  במאה ה  17  נחשב לגדול ברובע ,מקור שמו מהמילה הלטינית   mill שפרושה תחנת קמח,  או מהמלה  Batignolles  שפרושה בית חרושת ,עד המאה ה 19 השטח היה נטוש וכלל מספר חוות חקלאיות.
 
בגן זורמת תעלת מים ואגם מלאכותי ,לידו ביתן יפני הנקרא בית הקרפיון ולידו גדלים כ  300 ברווזים,במרכז האגם עומד פסל שנוצר בידי האמן מונרד בשנת 1930 והנקרא Vautours.
 
מכוסה דשאים,פסלים,ועצי נוי,קיימת תוכנית שהחלה בעבר לנטיעת  עצים מסודרת של למעלה ממאה חמישים שנה,שגובהם מגיע ל 30 מטר.
 
מעל על גבעה נמצאת חממת זכוכית,הכיכר היא תחנת מעבר ומשחק לילדים, שולחנות פינג פונק,נדנדות   וקיימים שטחי משחק ופעילות לילדים וכמובן מזנון .
פריז כיכר בטיגנולס Square des Batignolles
 
פריז גן החיות של יער ונסן BOIS DE VINCENNES
גן החיות של יער ונסן   BOIS DE VINCENNES       
כניסה בתשלום 
כתובת    ,רובע  12
האתר פתוח בחודשים אפריל-ספטמבר בשעות 09:30-20:00,בשאר החודשים עד השעה 19:00 .  
טלפון   43439295
תחבורה לתחנת מטרו  CHATEAU DE VINCENNES, קו מטרו 1 תחנת טירת ונסן ,קו RER תחנת ונסן , קווי אוטובוס מספרים  46,112  וחיבור במנהרה .  
מידעגן החיות נחשב לגן גדול הכולל קרוב ל 1500 פריטים, עזים משוטטים על הר מלאכותי שהוקם במרכז הגן שגובהו מעל לשבעים מטר ,על מנת להקנות מראה וסגנון חיים מוכר להם.
 
היער המשתרע בקצה חלקה הדרום מערבי של העיר נחשב ליער גדול, בשטחו של היער גן חיות ענק, גנים גדולים,אגם  LAC DAUMESNIL  ובו שני איים וכאשר מגיעים אליו דרך גשר ניתן לאכול במסעדה ובית קפה ,
 
טירת ונסן המשלבת מספר סגנונות של ביצורי ימי הביניים, וסגנון הברוק הצרפתי ,המצודה אף עברה מספר בעלי בתים ואף נפגעה במלחמת העולם השנייה ושופצה.
 
בחלקה האחורי של הטירה ממוקם גן הפרחים PARK FLORAL, שהוקם בשנת 1969 לתערוכת פרחים ומשמש מאז לתצוגות של משטחי פריחה ולימוד גננות.קונצרטים נערכים בקיץ,מגרשי משחק,הופעות בידור.
 
ניתן לשכור אופניים לטיול ברחבי הפארק .
פריז גן החיות של יער ונסן BOIS DE VINCENNES
 
פריז גני טולריס Jardin des tuileries
גני טולריס   Jardin des tuileries
כניסה חופשית
rue de Rivoli, entre la place de la Concorde
תחנות מטרו 
Tuileries, Concorde, Palais Royal/Musee du Louvre, Pyramides
מידע
משמש מקום משחק לילדים ומבוגרים הנחים על ספסליו,בבריכה משיטים ילדים סירות מפרש,הכל תופש רוגע מההמולה בכרך הסואן, לונה פארק קטן.
 
טיפ : גני טולריס נסגרים בכל יום בשעה 20:00 אך אפשר לעשות טיול לילי בגנים החל מהשעה 21:00 כאשר הוא נפתח לצרכי המסעדה .
פריז גני טולריס Jardin des tuileries
 
פריז גני לס הלס Garden of Les Halles
גני לס הלס  Garden of Les Halles
תחנת מטרו: Chatelet רובע 1.
מידע
הגן נבנה במקום מיקומו של השוק העתיק המרכזי בפריז העתיקה,הוא  מחולק לחלקות קטנות שכל אחת שונה בצמחיה ובמוטיבים בגן,הגן משתרע על שטח גדול המוקף גדר ,אך מחולק לחלקים שונים העומדים בזכות עצמם, פסלים ומזרקות הוצבו במקומות שונים בגן.
 
הליכה בשבילי הפארק מוליכה אותך בינות לבריכות מים ומזרקות ערוגות פרחים שונות,אני זוכר בעיקר את גן הורדים,פסלים סביבתים שילדים משתובבים עליהם,ספסלים רבים נטועים במקום על מנת שתוכל לאסוף כח להמשך הדרך ,פסל מרשים בגן הוא פסל ראש נשען על כף היד ששוקל 70 טון המשמש משחק לילדים.
 
במקום ארבעה פירמידות זכוכית המשמשות כחממה,אין כניסה לחממות אך ניתן לראות את גידולי הצמחים בחממות, לאורך אחד הדפנות  שלהן יש בריכה.

ברחוב 105 rue Rambeteau, קיים גן משחקים לילדים בתשלום , ליד כניסת תחנת המטרו   Les Halles אשר נבנה בשנת 1999, הגן מחולק לששה נושאים כמו יער טרופי,גשר,יער במבוק,מבוך וקיר טיפוס,הכניסה לגן לילדים בגיל 7-15 אין כניסה למבוגרים רק מרפסת תצפית להשגחה מרחוק,הגן פתוח בימי השבוע פרט לליום שני וימי גשם,בשעות 09:00-18:00, ביום שבת מותרת כניסת מבוגרים עם הילדים בשעות 10:00-14:00.

ממול לגן  נמצאת כנסיית St. Eustache  שנוצרה במאה ה  13 שגם היא שווה התיחסות.
פריז גני לס הלס Garden of Les Halles
 
פריז הגן של אובזרבטוריי Garden of the Observatory
הגן של אובזרבטוריי  Garden of the Observatory
כתובת  Avenue de l Observatoire   רובע 6 
הגנים פתוחים בימים שני-שישי בשעות 08:00-21:00 בימים שבת וראשון בשעות 06:00-21:00
הגן מורכב משני פארקים ששמם :Garden Marco Polo   והגן  Garden Robert  Cavelier de la Salle
תחבורה  תחנת  מטרו  Raspail
מידע
הגנים ממוקמים בין גני לוכסנבורג ושדרות   Boulevard  Montparnasse.
 
גן מרקו פולו הגדול שנקרא לכבודו של מרקו פולו האיטלקי תופס את המחצית הדרומית של שדרות  Avenue de l Observatoire, בשטח של 10 דונמים מרובעים.
 
גן Robert Cavelier,על שם החוקר  Cavelier  אשר חקר את האגמים הגדולים באמריקה הצפונית, ממוקם בחלקו הצפוני שלרחובRue Michelet  עד גני לוכסנבורג ושטחו כ 11 דונם מרובע.

השטח היה בעבר שטח של הטירה ומצודת  Castle Vauvert, בגנים משובצים פסלי שיש לבנים בכמות גדולה.
 
בקצה הדרומי של פארק מרקו פולו ליד ארמון  Place Camille-Jullian   נמצאת מיזרקת המים המפורסמת  Fountain of the Four Parts of the   World  מזרקת 4 חלקי העולם שתוכננה והוקמה בשנים 1867-1874  על המזרקה 8 דולפינים וסוסים.   
בשני הגנים מגרשי משחקים לילדים ושולחנות פינג פונג.
פריז הגן של אובזרבטוריי Garden of the Observatory
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור