דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

לונדון מדרחוב שדרות ורחובות

 

 
 
 
לונדון רחוב קניות פיקדילי Piccadilly and Jermyn Street
רחוב קניות  Piccadilly and Jermyn Street
רובע וסטמינסטר  שכונת  Mayfair
תחבורה תחנת מטרו  Piccadilly Circus station , Green Park station    
מידע
אזור לקניות הכולל חנויות ,מסעדות וברים, שמו של רחוב גרמין נובע משמו של הרוזן הנרי גרמין שהיה הרוזן של אלבנס סנט,השטח הוחכר לידיו בשנת 1661. 
 
אל רחוב סנט גיימס נפרץ רחוב קטן שנקרא גרמין וחיבר את הרחוב בחלקו המזרחי ,רב הבתים נשתמרו מהמאה ה 16 למשל בתים מספר  רוב הבתים העתיקים ביותר שורדים ברחוב ג 'רמין, בעיקר מס' 88-90, 93, 95-96, 98-99.
 
האזור שחנויותיו קורצות לבני הדור הצעיר בעברו היו בו בעיקר חנויות להלבשת גברים , אך דברים נשתנו לאורך השנים, ברחוב משובצות מסעדות.
לונדון רחוב קניות פיקדילי Piccadilly and Jermyn Street
 
לונדון רחוב הקניות קינגסטברידג' Knightsbridge
רחוב  קניות   Knightsbridge    
תחנת מטרו קרובה  Knightsbridge
 
רחוב מפורסם של מעצבים יוקרתיים לקניות,שפע של חנויות מעצבים מוליכים בעולם מחזיקים בוטיקים המציגים למכירה את תוצרתם.אך הרחוב היותר מפורסם הוא סלואן שבו ניתן למצוא את הבוטיקים והחנויות של גדולי מעצבי האופנה בעולם,חניות פחות אלגנטיות נמצאות ברחוב וולטון או בושאן.
 
מעצבים כמו ארמני איפוריו , Issey   מיאקה, חנויות למכירת בגדי מעצבים יד שנייה, חנות הרודס עם מחלקת הדליקטסים והמזון ביחד עם 300 מחלקותיה מתחנת המטרו  Knightsbridge   מוליכה מנהרה ישירות לחנות .
 
בסביבת הרחוב  מצטופפים גם מותגים רבים בחנויות  כמו של יצרני ויסקי שונים,אופנה הנעלה ,תיקים ותכשיטים.
לונדון רחוב הקניות קינגסטברידג' Knightsbridge
 
לונדון רחוב אוקספורד Oxford Street
רחוב אוקספורד  Oxford Street
תחנות מטרו קרובות   Marble Arch, Bond Street.
אחד מהרחובות המפורסמים בעולם, לאורכו מפוזרות רשתות של בתי מסחר גדולים,ושלוש מאות חנויות לאורך של קילומטר וחצי, כשישים אלף איש עובדים באזור, הוא סובל מבעיות תחבורה וחניה רציניים ביותר,את הרחוב משרתות ארבע תחנות מטרו ועשרות קווי אוטובוס ומוניות.

בראשיתו היה רחוב אוקספורד רחוב רומאי בזמן שלטונם באזור, הערכה היא כי 200 מיליון איש מבקרים בחניות הרחוב,כאשר כעשרה מיליון תיירים מתוכם.
 
רוב החנויות ברחוב פתוחות מהשעה 10:00-19:00,
 
בכל שנה לקראת חג המולד וחגיגות המכירות במקום משנה הרחוב את פרצופו והופך לנציגו הבכיר של חג המולד על שלל הקישוטים,האורות דבר הנותן את החגיגיות וההרגשה של שמחת החג הקרב בשילוב עם קניות החג.
לונדון רחוב אוקספורד Oxford Street
 
לונדון רחוב קניות כריסטופר St.Christophers Place
רחוב קניות  St. Christophers Place
אזור   Marylebone  רובע וסטמינסטר
תחבורה   Marylebone Bond Street , Marylebone , Oxford Circus , Regents Park , Edgware Road , Marble Arch
מידע
הרחוב הוא כעין שני רחובות המקבילים לרחוב אוקספורד , האזור כולו מלא במסעדות אשר הישיבה בהם או חיצונית או פנימית,סוגים שונים של מסעדות כמו : מסעדות תורכיות ,איטלקיות כולל פיצה,מסעדות צרפתיות , דוכני אוכל מהיר.
 
חנויות בגדים,תכשיטים,אביזרי לבוש,מן הרחוב מתפצלות סמטאות חלקם שלא מתגלות מיד, בתקופת חג המולד הרחוב מקושט ומואר.
לונדון רחוב קניות כריסטופר St.Christophers Place
 
לונדון רחוב קניות רייגנט Regent Street
רחוב קניות רייגנט   Regent Street
תחנת מטרו קרובה רחוב אוקספורד, כיכר פיקדילי.
 
רחוב קניות גדול שקבל את שמו משמו של המלך גורג השמיני עוד כאשר היה נסיך,פרי תכנונו של האדריכל נאש,זאת היתה עבודה קשה ומיוחדת לפתוח ציר תנועה במרכז מיושב בצפיפות, ברחוב שתי כיכרות מפורסמות כיכר פיקדילי וכיכר אוקספורד, בניית הרחוב הושלמה בשנת 1825 ומהווה אדריכלות מתקדמת לאותם הימים,רוב בתי הרחוב חייבים בשימור ואכן מתבצעת עבודת שימור ברחוב. 
 
הרחוב משמש כביתם של מספר חנויות יוקרתיות בלונדון, אבל ניתן לבלות במקום אפילו עם ילדים בזכות חנות הצעצועים הגדולה בעולם  לצעצועי ילדים Hamley  חנות בת שבע קומות וצעצועים ,חנות  Libertys לאוניות ובדים , Mappin  Aquascutum, אוסטין ריד,בית הויסקי, חנות הבגדים לורה אשלי, חנות חברת דיסני .
 
ברחוב כנסיית  All Souls Church, Langham Place  ממוקמת בחלק העליון של רחוב ריגנט  ליד בית השידור.עוד ברחוב חנות Apple retail store , חנות הדגל של הרשת  Austin Reed  כל חזיתה זכוכית כך שניתן לראות בכל הקומות את הנעשה,בית השידור,בית קפה  Cafe Royal ריגנט 68 הנמצא במקום משנת 1865,
לונדון רחוב קניות רייגנט Regent Street
 
לונדון פארק גן האטון Hatton Gardens
פארק גן האטון   Hatton Gardens
כתובת  , שכונה הולבורן , רובע  Camden
תחבורה תחנת מטרו Holborn  בקווי  Central, Piccadilly ,תחנת   Chancery Lane  בקו    Central , קווי אוטובוס מ הולבורן: 8, 24, 242, Farringdon: 17, 45, 63
מידע 
גן האטון ממוקם בשכונת הולבורן. שמו של הגן נגזר מן הגן של הבישוף של איליי, אשר נבנה  בידי סר כריסטופר האטון בשנת 1581 מסביב לגן צמח אזור מסחר של תכשיטים , למעלה משלוש מאות עסקית תכשיטים התמקמו במקום.
 
מעבר לקמעוניים ולסיטונאים נפתחו כשישים חנויות לתכשיטים,הרחובות מסביב לגן ולרחוב האוטון נהפכו לאזורי מגורים לבעלי העסקים באזור ,שהפך במהרה לאזור יוקרתי, במיוחד בגבעת זעפרן.
לונדון פארק גן האטון Hatton Gardens
 
לונדון רחוב קובנט גארדן Covent Garden
רחוב קובנט גארדן  Covent Garden
תחבורה   תחנת מטרו קובנט גארדן ,תחנת   Holborn  ,  תחנת  Leicester Square    קו  Piccadilly ,  תחנת  Charing Cross  קו  Northern או קו  Bakerloo .
 
קובנט גארדן זהו רחוב שאסור לפקשש אותו, בטיילת הרחוב ממוקמים מגוון נרחב של חנויות ,חלונות הראווה של החנויות ססגוניות ומעוצבות , נבחר דוכני מכירה,מסעדות,תאטרון רחוב חופשי ומגוון, ברחוב רשתות אופנה ,חנויות נעלים רבות,סיור טיול והנאה שהוא חובה.
 
בראשיתו היה קובנט גארדן  שוק פירות וירקות לאורך תקופה של למעלה משלוש מאות שנים,בשנת 1974 הועבר השוק לניו קובנט גרדן , שוק תשע עצי הבוקיציות.
 
בעקבות השריפה הגדולה שהייתה בלונדון בשנת 1666 השוק הפך להיות השוק החשוב בלונדון שריכז אליו פירות אקזוטיים ומוצרים מרחבי העולם.
 
לאחר שהשוק נדד ממקומו ברחוב החלו פעולות לשינוי ייעודו של האזור בשנת 1980, השוק הפך לקניון של חנויות, דוכנים ומסעדות,חלק גדול מהרחובות בסביבתו נחסמו לתנועת כלי רכב,ופעילות נרחבת של תיאטרון רחוב מופעלת במקום.
 
ברחוב נפתח מוזיאון התחבורה בשוק הפרחים הישן,ואף הכניסה האחורית של בית האופרה המלכותית נמצא בכיכר וחלקה אחורי והאכסדרה של כנסיית סנט פול, כיום האזור היחידי בלונדון שתיאטרון רחוב ומופעים שונים מתקיימים בו ברישיון. 

שוק קובנט גארדן במתכונתו  הנוכחית משנת 1980 ,מזכיר במעט את העבר  וההיסטוריה הארוכה של השוק משנת שראשיתה 1600.
 
כיום  בשני  השווקים  בניו קובנט גרדן   הממוקמים  בצדה הדרומי של הכיכר  כוללים :
שוק התפוח    Apple Market   בקובנט גרדן  ,טלפון   78369136 . 
שוק היובל   Jubilee Hall Market  ברחוב   1Tavistock Street טלפון  73794242.
 
בשני השווקים נמכרים מגוון יוצא דופן של עתיקות, עבודות יד, סין, תכשיטים, בגדים ומתנות.השוק פתוח בכל ימי השבוע בשעות  10:00 -18:00 , בימי שני שוק עתיקות ,  יום שלישי, יום שישי: שוק כללי, מלאכת יד, בגדים ומזון , שבת וראשון: עבודת יד מלאכת יד.
 
לונדון רחוב קובנט גארדן Covent Garden
 
לונדון אזור קניות מרילבון street Marylebone
אזור  קניות    street   Marylebone
רובע סיטי וסט מינסטר
תחבורה תחנת מטרו   Baker Street  קו היובל    ,קווי אוטובוסים  
מידע
הרחוב נקרא לפעמים על שם סנט מרי אל בורן ,כנסיית סנט מרי פלך, הרחוב באזור אמיד של בחלק הפנימי של רובע הסיטי של וסט מיניסטר.
כיום הרובע משמש בחלקו הגדול למגורים ,חנויות רבות מסעדות וברים.
לונדון אזור קניות מרילבון street Marylebone
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור