דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

לונדון כיכרות ומזרקות

 

 
 
 
לונדון כיכר סלון ומזרקה Fountain on Sloane Square
כיכר ומזרקה  Fountain on Sloane Square
תחילת רחוב  Kings Road,    שכונת  Chelsea  רובע   צלסי 
תחבורה תחנת מטרו  Sloane Square ,  ulham Broadway, Chelsea.
מידע
הכיכר היתה הוקמה במאה ה -18 על שמו של רופא עשיר, סר הנס סלואן, שחי בבית בצלסי,המזרקה מתארת את ונוס שופכת מים מכד, הפסל נקרא הנערה עם הכד  Girl with a Dove  הפסל נוצר בידי האמן  David Wynne  ,מן המזרקה ניתן ללגום מים בברזייה, בנוסף בכיכר עותק פסל של סר סלואן מסיבי זכוכית פסל שנוצר בשנת 1733 ,המקור שוכן כיום במוזיאון הבריטי.
 
באזור הכיכר חקוק על המדרכה, מפה של קינגס רוד בזמן של צראלס השני, יחד עם הטבעת אסימונים המעבר  לדרך המלכים.

את הכיכר מקיף מלון רויאל קורט שהביטלס שהו בו לקראת הוצאת אחד מתקליטייהם ,ומסעדה קווינס המפורסמת ,בחלק המזרחי של הכיכר ממוקם תיאטרון בית המשפט  Royal Court Theatre  , החדש על חורבות התיאטרון הישן שנבנה בשנת 1870,במקום נפתחה חנות התקליטים של ווירגן בשנת 1973,
לונדון כיכר סלון ומזרקה Fountain on Sloane Square
 
לונדון אנדרטאות בכיכר הפרלמנט Parliament Square
כיכר הפרלמנט Parliament Square   והאנדרטאות המוצבות בה
תחבורה  תחנת מטרו Westminster
מידע
כיכר הפרלמנט ממוקמת ברובע Westminster  ממול לארמון הפרלמנט , בכיכר מוצבות אנדרטאות של מדינאים לשעבר מבריטניה וממדינות שהיו בחסות בריטניה בעבר.
 
הכיכר הניצבת כיום במקום נבנתה בשנת 1868-1870 על שטח שאכלס שכונת עוני,כאשר הוחלט לבנות את בית הפרלמנט החדש,בכיכר מפוזרים פסלים של מדינאים מפורסמים כמו : וינסטון צירציל,אברהם לינקולן,היושב מול פסלו של מידלסקס גילדהול אשר הוצב בכיכר בשנת 1913.  מסביב לכיכר ממוקמים אולם ווסטמיניסטר,מנזר ווסטמיניסטר סנט מרגרט , היום הכיכר, שהפכה בלונדון לכיכר הרשמית  הראשונה  בשנת 1926, היא בדרך כלל פקק תנועה ענק.
 
אנדרטת אברהם לינקולן העתק The statue of abrham lincoln 
אנדרטת נלסון מנדלהMandela Statue כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת  Jan Smuts statue , כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת  Robert Peel statue, כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת  Lloyd George Statue, כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת  Viscount Palmerston statue, כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת יזרעאלי   Benjamin Disraeli statue, כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת  arl of Derby statue, כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת ראש הממשלה  The statue of  George canning brifly כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת צרציל  Winston Churchill statue, כיכר הפרלמנט רובע Westminster
אנדרטת  Emilly Pankhurst The statue of, כיכר הפרלמנט רובע Westminster
לונדון אנדרטאות בכיכר הפרלמנט Parliament Square
 
לונדון מזרקת אנדרטת בוקסטון buxton memorial fountain

כתובת גני מגדל ויקטוריה  על גדות התמזה  ,רובע ווסטמינסטר .

מידע

האנדרטה מנציחה את תנועת שחרור העבדים בממלכה הבריטית בשנת 1834, האנדרטה הוזמנה בידיו של בקסטון לזכר אביו והאנשים שלחמו בעבדות ,היא עוצבה בסגנון גותי .

 

בתחילה מוקמה בכיכר הפרלמנט אך הועברה למקומה החדש בגני מגדל ויקטוריה,על המזרקה היו שמונה דמויות שליטים ומדינות ששלטו לאורך השנים בבריטניה,  אשר נגנבו בשתי הזדמנויות ,אך בשנת 2007 שוחזרה המזרקה והדמויות לרגל ציון השנה המאתיים לחקיקת חוק שחרור העבדים במדינות העולם.

לונדון מזרקת אנדרטת בוקסטון buxton memorial fountain
 
לונדון שער השיש Marble Arch
שער השיש  Marble Arch
הכניסה חופשית  
כתובת   Oxford Street  רובע  
האתר פתוח בכל שעות היממה . 
תחבורה פארק ליין
מידע 
במקור הוא  נבנה בשנת 1827 כשער לארמון  Buckingham, ככניסה הראשית לארמון,כאשר הורחב הארמון בשנת 1851 הוא נראה כפיל לבן והוחלט להעבירו אל מיקומו הנוכחי בהייד פארק רחוב אוקספורד .
 
העיצוב של גון נאש לשער היה על בסיס של קשת קונסטנטינוס ברומא. כיום ניצב על אי תנועה האמנה הבריטית המלכותית מאפשרת מעבר מתחתיו רק לבן מלוכה,סוסי המשמר וחיל התותחנים המלכותי ומשטרה.
לונדון שער השיש Marble Arch
 
לונדון כיכר טרפלגרד Trafalgar Square
כיכר טרפלגרד   Trafalgar Square
רובע   Westminster
תחבורה תחנת מטרו  Charing Cross , Leicester Square , Piccadilly Circus , קווי אוטובוס 3, 6, 9, 11, 12, 13, 15, 23, 24, 53, 77 A, 88, 91, 139, 159, 176, 453
מידע 
כיכר מרכזית בעיר המושכת אליה תיירים ואת תושבי העיר  הושלמה בשנת 1845 , במרכז הכיכר עומד עמוד נלסון שעליו פסלו של נלסון בגובה 52 מטר, אשר בארבעת פינותיו ניצבים אריות ברונזה גדולים שנאמר שהם נוצרו  מהתכת ברזל של  תותחי הצי הצרפתי שהובס  האנדרטה שופצה בשנת 2006,הכיכר משמשת כמוקד להפגנות פוליטיות בעיקר.
 
כיכר טרפלגרד הוקמה על מנת להנציח את ניצחון הצי הבריטי את הצי של צבא נפוליאון בידי האדמירל הורציו נלסון,בקרב זה נפצע נלסון ומת לאחריו,למעשה שם הכיכר שנבנתה היה אמור להיות כיכר המלך ויליאם הרביעי אך שונה לכיכר טרפלגרד על פי הצעתו של גורג טיילור.
 
בעבר החלק הצפוני של הכיכר היה חלק מאורוותיו של המלך,החלק הדרומי נפגש בציירינג קרוס,במפגש רחוב סטרנד עם רחוב וייטהול ובחלקו הצפוני נושק לוסטמניסטר.
 
הכיכר מוקפת בשלושה נתיבים מסביבה כאשר החלק הצפוני סגור לתנועת כלי רכב ,ומתוך הכיכר מוליכות מדרגות לגלריה הלאומית,המזרקות הממוקמות במקום הן של בצד המערבי של לורד גליקו ובצד המזרחי של לורד ביטי,בכנסיית  St Martin נערכים בהרבה ימים קונצרטים חינם בשעות הצהרים.
 
אנדרטת נלסון במרכז הכיכר מוקפת במזרקות שהוחלפו בשנת 1935 לאחרות ,בארבעת פינות הכיכר ניצבים בסיסים לפסלים ,הצפוניים רחבים יותר כי יועדו לפסלי רוכבים,המלך גורג הרביעי הוא הפסל המזרחי,הנרי אבלוק גם במזרח,סר צרלאס גייפר במערב.
 
על הדשא מול הגלריה הלאומית , הכניסה בחינם,ניצבים פסלו של גימס השני במערב ובמזרח פסלו של גורג וושינגטון  על אדמה שהובאה מארהב עקב הצהרתו שלא ידרוך על אדמת בריטניה.
 
החלק הצפוני של הכיר שופץ כולל גרם המדרגות לתחנת המטרו מרינג קרוס,נבנה בית קפה,שופרו השירותיים והוברחו היונים .
לונדון כיכר טרפלגרד Trafalgar Square
 
לונדון כיכר סט גיימס St Jamess Square
כיכר סט גיימס    St Jamess Square
רובע Westminster
תחבורה  תחנת מטרו  Green Park
מידע
כיכר שנוצרה בשנת 1670 לידה ניצבה  שורת בתים של עובדי ארמון סנט גיימס ,שבעה דוכסים גרו בסביבת הכיכר,בתים מפוארים צורפו לאזור ואף אנשים מפורסמים כדוגמת אייזנהאואור ודגול קבעו את מפקדתם בתקופת מלחמת העולם השנייה.
 
בחלקה המערבי נפתחה בשנת 1876 הספרייה הציבורית הפרטית הראשונה,במרכז הגינות בכיכר ממוקם פסל מרשים של ויליאם השלישי, רוכב על סוס, שהוקם בשנת 1808.
לונדון כיכר סט גיימס St Jamess Square
 
לונדון כיכר המלכה Queen Square
כיכר  Queen Square
שכונת  Holborn , רובע  ווסט מינסטר
תחבורה  תחנת מטרו  Russell Square
מידע
הכיכר הקטנה נקראת על שם המלכה אן, הכיכר נבנתה בשנים 1716-1725,  במרכז הכיכר ניצב פסלה של המלכה שרלוט אשתו של גורג השלישי,בחלקה המערבי הכיכר מתוחמת בבתים בסגנון גיאורגי אך כיום היא מוקפת בבתים ברחוב  Great Ormond Street Hospital.

את הכיכר מקיפים גם שני בתי חולים העוסקים הן במחקר והן בטיפול,לכן לפעמים כונתה הכיכר כיכר קווין של החולים, שני בתי החולים הם בית החולים הלאומי לנוירולוגיה וני וכירורגיה ובית החולים רויאל לונדון.

בקצה הדרומי של הכיכר ממוקמת כנסיית סנט גורג המרטיר .
לונדון כיכר המלכה Queen Square
 
לונדון כיכר דיוק יורק Duke of York Square
כיכר  Duke of York Square
רחוב  Kings Road,    שכונת  Chelsea  ,רובע     Hammersmith and Fulham
תחבורה תחנת מטרו  Sloane Square , ,  ulham Broadway, Chelsea
מידע
כיכר קטנה המשמשת למנוחה בעיקר לתושבי השכונה והקונים העייפים לאחר השיטוט בעת הקניות,הכיכר עברה עיצוב ושידרוג לאחרונה , הכיכר מהווה את תחילתו של רחוב הקניות הידוע  Kings Road,    ,בכיכר שפע של חנויות בוטיקים קטנים,בית קפה,קונדיטוריה,בגדים ומעצבים .
לונדון כיכר דיוק יורק Duke of York Square
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור