דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

נתניה אטרקציות חינם

 
 

שמורת אירוס הארגמן ממוקמת בשטח שבין שתי גבעות כורכר שבשדות ואזור פרדסים , אל תחילת הכניסה לשמורת האירוסים בנסיעה לאורך שדרות בן גוריון לכיוון מזרח, בכביש 2 יורדים מזרחה למחלף פולג, בחלק הדרומי של העיר, ממשיכים כקילומטר ורואים את השמורה מצד שמאל, עושים יו טרן (פרסה ) ברמזור השלישי ולהכנס לרחבת חניה עם שער ברזל שבראשו פרח האירוס מעליו, או ממשיכים בשדרות בן גוריון ופונים ברמזור השני שמאלה וחונים עד ונכנסים לכניסה לשמורה.  

את פרחי האירוס ניתן למצוא פורחים החל מאמצע חודש ינואר עד סוף חודש מרץ , הסיור בשמורה נוח יחסית להליכה בשבילים מוסדרים המסומנים בסימון כחול כחלק משביל ישראל שבילים אלו מוליכים לבסוף לחוף ימה של נתניה , בנוסף לפריחת האירוס ניתן להבחין בצמחי בר נוספים הפורחים בשמורה ולאורך השבילים.

נתניה שמורת אירוס הארגמן
 
כפר ויתקין יקב ויתקין הכשר
כפר ויתקין  יקב ויתקין
כניסה חופשית סיור  בתשלום  
ממוקם באזור פתח תקווה , ראש העין
כתובת דרך הכפר 68  כפר ויתקין
כיצד להגיע מכביש החוף ,לעבור את הכניסה לנתניה,לרדת לצומת כפר ויתקין שאחריה ,לפנות ימינה ולהכנס לכפר.
טלפון לתאום   09-8663505
שעות פתיחה בימים א – ה 10:00-16:00, בימי שישי 10:00-14:00, שבת סגור .
מידע 
תחילת היקב המשפחתי בשנת 2002 ,היקב נכנס לרפת ישנה ששופצה והפכה ליקב ומרכז מבקרים,הביקור מלווה בסיור אשר מתאר ומסביר את דרך יצור היין,סוגי הגפנים באזור, מהבציר עד לביקוק,צורת האחסנה עד ההבשלה ,לאחר הסיור וההסברים במעבדה ובחדר החביות, ניתן לערוך מדגם טעימות ליינות המופקים במקום,ניתן לרכוש יינות המיוצרים במקום .
כפר ויתקין יקב ויתקין הכשר
 
נתניה פארק השלולית בריכת דורה
פארק השלולית - בריכת דורה
כניסה חופשית
איך מגיעים : 
בנסיעה על כביש החוף, יורדים מערבה במחלף פולג. נוסעים בשדרות בן גוריון, לאורך שני קילומטר עד הצטלבות עם רחוב החבצלת,  פונים ימינה בדרך עפר המוליכה אל הפארק.
 
מידע
הפארק מתשרע על שטח של 20.000 דונם,מהווה בית גידול לצמחיה,לבעלי כנף וזוחלים,כמו : סלמנדרות, טריטונים, צפרדעים  ,במקום נטועים עצי אקליפטוס וצמחיה.
 
הפארק ממוקם מול שמורת האירוסים,מעבר לכביש , בקרבה וממזרח לטיילת המצוק,הפארק הוקם בערה ותרומה של הקקל,על מנת לשמר את אחת משלוליות החורף הבודדות אשר נותרו בישראל.
 
מסביב לשלולית טבעית חורפית ,בגן  שבילי הליכה וספורט,מתקני שעשועים לילדים מעץ אתגרי ומותאם גם לבעלי מוגבלויות ,טפוס חבלים ,סולמות וגשרים.מגלשות,שבילי הליכה,מגרש גלגיליות ואופנים ,כניסה חופשית.
נתניה פארק השלולית בריכת דורה
 
נחל אלכסנדר הגשר ופארק צבי הנחל
פארק צבי הנחל והגשר מעליו בנחל אלכסנדר
מתאים לנכים
איך מגיעים  מכביש הגישה לכפר ויתקין, המסתעף מכביש החוף הישן שמספרו 4.
 
פונים בצומת חפר בכוון מערב לכפר ויתקין, לאחר שעוברים את הגשר 500 מטר,פונים לכוון צפון ,ימינה, בדרך סלולה לפני המסילה, ממשיכים כקילומטר עד שמגיעים לחניית הפארק בלב חורשת האיקליפטוס, נתבונן בשלט ההסבר ולדרך.
מידע
מהחניון של הקקל,החניון לפארק נמצא צפונית לקיבוץ מעברות,בקצה החורשה נבחין בפסלי מתכת בדמות עצים,מכאן מהחניון מתחילים סיור על שביל על גדות נחל אלכסנדר בקטע הנחל לדוגמא,אורכו כשבע מאות וחמישים מטר, לחצות מתחת לגשר הכביש המוליך לקבוץ מעברות,להסתכל בסמני המדידה של סימון גובה המים בעת השיטפונות בחורף,בקטע הנחל לדוגמא הוקם פארק איטליה ,נשתלו בו צמחים ועצים ונבנו בו פינות ישיבה ,שירותיים,ספסלים ושולחנות,שילוט וסכרים קטנים.
 
בפארק בקטע הנחל לדוגמא שני גשרים מעל לנחל, גשר הפרות העשוי בטון אשר שימש את חברי הקיבוץ להעברת עדר הבקר למרעה,אין לעלות עליו,בהמשך נמצא גשר תלוי פלדה תלוי אשר הוקם בתהליך השיפוץ,ניתן לעלות עליו ולצפות,בשטח הקיבוץ לידו נפתח בית קפה בסופי שבוע.
ממול במרחק חצי קילומטר ממוקם אתר ארכיאולוגי הנקרא תל חפר.
 
בקצה השביל של הקטע לדוגמא נמצא את פארק צבי הים, בנקודת הצפייה בצבי המים,נהנה מחוויה של צפייה בצבי מים,ליהנות מפינות המרגוע, לשבת במרפסת הצפייה ,לשבת באמפיתיאטרון הקטן, לשחרר את הילדים לפינת המשחקים, ואפילו לעלות למגדל הצפייה בצבים ובעמק חפר , גשר הצבים ממוקם מעל נחל אלכסנדר מזרחית לכפר ויתקין,הגשר הוקם בשנות השלושים,בידי אנשי המקום,הגשר נבנה מבולי עץ ונפגע בשיטפון בשנת 1991,במקומו הוקם גשר בטון צר ,כיום עוברות על הגשר מכוניות וצריך להיזהר עם הילדים. ולמעשה אוכלוסיית הצבים מתרכזת סביב הגשר.ובמשטחי השיזוף אשר הוקמו עבורם .
נחל אלכסנדר הגשר ופארק צבי הנחל
 
חדרה אנדרטת מייסדי העיר
חדרה אנדרטת מייסדי העיר
האנדרטה ממוקמת בגן המייסדים,בשדרות רוטשילד
מידע
גן המייסדים ,הינו גן היסטורי ממדרגה ראשונה, גן זיכרון למייסדים, גן יד לבנים שנפלו במלחמות וגן ציבורי, במרכז העיר,הגן נוסד בשנת 1891,כאשר האגרונום אהרונסון,נטע בו עצים ,ובהם שדרה גדולה של דקלי וושינגטוניה  והקים בו חממה,בשנת 1991 שופץ ושודרג הגן,אזור הבריכות, לעומת זאת אמור היה להיות מעין רמז לביצות חדרה.

בשנת 1966 במלאת 75 שנה לייסוד העיר, הוקמה בלב גן המייסדים  אנדרטה לזכר מייסדי חדרה שתוכננה על ידי האדריכל מ. זילברמן.
 
האנדרטה של זילברמן אמורה לייצג עץ איקליפטוס גדול העולה מתוך הבריכה, היא הביצה של חדרה. על קשת הבטון השאולה מן החאן של חדרה והמסמלת את תחילת ההתיישבות, מופיעים השמות של מייסדי העיר. אין זה סוד שמתכנני הגן החדש לא אהבו את האנדרטה הזו אבל בסופו של דבר כיבדו אותה והשאירו אותה על מקומה. יתר על כן, הציר המרכזי בגן המשוקם מחבר את מייסדיו עם הנופלים, הבנים. דווקא צניעותה של האנדרטה הישנה והגשרים המרחפים שסביבה אינם גורעים מחלקת הביצות. אחרי הכל, הגן נקרא על שמם של המייסדים ששמותיהם חקוקים באבן בצורת מגילה, שעל קירותיה תבליטים, המסמלים פרקים מחיי ראשוני המייסדים .
יד לבנים
אנדרטת  יד לבנים ממוקמת בגן המייסדים, מול הכניסה הראשית לקניון לב חדרה בשדרת רוטשילד.
בגן הסמוך, שעוצב על ידי דני קרוואן, ישנם פסלים, בריכות מים, דגים, גשרים ומוזיאון לזכר בני ובנות חדרה שנפלו במערכות ישראל,וספריית העיר.
חדרה אנדרטת מייסדי העיר
 
חדרה פארק השרון

הכניסה חופשית

איך להגיע הפארק ממוקם מזרחית לכביש 2 כביש החוף,הכניסה אליו היא דרך הכביש הנקרא רחוב אהרון אהרונסון ומיד לאחר חציית פסי הרכבת, פונים ימינה בעקבות השלטים לתחנת רכבת חדרה מערב. עוברים את תחנת הרכבת וממשיכים עם שביל העבר כמה מאות מטרים עד לחניון שבו מחנים את הרכב.

 

או מדרך העפר הצמודה לתחנת הדלק דור אלון אשר נמצאת כ - 4 קילומטר  דרומית לחדרה על כביש 4  ומדרום לצומת חדרה.

חדרה פארק השרון
 
נתניה השוק (המכונה הטרפולטני - טוניסאי)

שוק מקורה הממוקם ברחוב שוהם בנתניה,שוק הפועל בימי השבוע משעות הבוקר המוקדמות עד חשיכה,בשוק כמאה שבעים חנויות ודוכנים,מסעדות,חניה קטנה ושירותיים.

שמו של השוק מפורסם בזכות הסנדוויץ הטוניסאי בדוכן של סיסו, בל נשכח את דוכן הפלאפל הוותיק של מוסא,או מסעדת צ'יצו למאכלים טוניסאים ומזרחיים,ויתר המסעדות הפזורות בשוק ומסביבו כולל רוסיות ואתיופיות ,או המסעדה הותיקה פינוקי האוכל של כרמל,או דוכן הבוריק (כיסון ממולא).

בשוק ניתן לרכוש,פירות וירקות, בשר,דגים,תבלינים,עשבי טיבול,כלי בית , פיירות יבשים ופיצוחים ועוד,חלק מהמסעדות ותיקות ובעלות קהל סועדים קבועים.

נתניה השוק (המכונה הטרפולטני - טוניסאי)
 
מחלבת גבינות בית יצחק
מחלבת גבינות בית יצחק
אזור נתניה כתובת  מושב בית יצחק
איך מגיעים בכביש בין בית ליד לנתניה ראה שילוט,במושב ברחוב הרביעי לפנות שמאלה לרחוב האילנות.
המחלבה פתוחה בימים א – ה בשעות 07:00-15:30,בימי שישי בשעות 07:00-13:00 ,בשבת סגור.
כניסה ללא תשלום, סיור לקבוצות ולמשפחות בתאום ובתשלום.
טלפון לתאום 09-8344385
מידע 
במהלך הסיור המודרך ברפת עוברים את תהליך גידול הפרות ועדר הבקר,מתהליך העגלים והנקתם ועד לשלבי גידולם והפיכתם לפרות המניבות חלב או העגלים המיועדים לשווק בשר, תהליך העבודה היום יומית, לילדים ניתנת האפשרות להניק את העגלים,הסיור כולל ביקור במכון החליבה והדגמות.ולסיום ניתן לרכוש גבינות,גם של כבשים בחנות המפעל ולהנות ממבחר טעימות.
מחלבת גבינות בית יצחק
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור