דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

זכרון יעקב אטרקציות חינם

 
 
זכרון יעקב מערת המייש
מערת המייש
מערת הנטיפים
הדרך למערה , מגיעה מהכביש הראשי ,ליד בית ספר החורש. מחנים את הרכב ויורדים בשביל עפר לפי שלטי הסימון. את המקום תזהו לפי גדר העץ שמקיפה את העץ וממנה ממשיך שביל צדדי אל פתחה של המערה.
המערה פתוחה בימים  ראשון עד חמישי בשעות 08:30-13:00.
טלפון לתאום  6398811 – 04
מידע
אורכה של המערה הנסתרת כארבעים מטר,מתוך המערה צומח עץ מייש שגילו למעלה ממאה שנה, צמרת העץ מכסה את פתח הארובה אשר דרכו הוא צמח מתוכה, בתוך המערה טפטוף מים,מקיש בראשיהם של המבקרים מטיפות המים הנוטפים מן התקרה.
זכרון יעקב מערת המייש
 
זיכרון יעקב גן טיול – גן בן מאה
גן טיול – גן בן מאה
הגן ממוקם בלב המושבה בפינת הרחובות הרצל והנדיב ,צמוד למוזיאון העלייה הראשונה.
הגן פתוח לביקור חופשי
מידע
הגן הוקם וניטע בשנים 1888 -  1886 בידי פקיד הברון פרנסיס דיגור, הגן הורכב מצמחים ועצי נוי בלבד, לאחרונה שופץ ושודרג והוסף לו מגרש שעשועים ומשחק,בריכת נוי,שולחנות לפיקניק.
 
שעריו עוצבו מברזל ,והונחה בו צנרת להשקיה ,אשר אפשרה שתילת צמחיה ודשא, מתחת לעצים הוצבו ספסלים, השיפור הגדול היה כאשר נוספה לגן בריכת נופרים עם מזרקות,כיום הוכנסו דגים צבעונים לבריכה,תהליך השימור שולבה הקדמה בשימוש בחומרים חדשים ושימור הרעיון הישן.
 
בימי שישי מתקיים בו שוק אמנים בשעות 10:00-15:00 .
זיכרון יעקב גן טיול – גן בן מאה
 
זיכרון יעקב בתי קפה
בתי קפה בזכרון יעקב
בר קפה  , כתובת דרך אהרון 90, זכרון יעקב ,טלפון 046292782    ,מידע :בבית הקפה מוגשים ,משקאות קלים וחמים,עוגות,דברי מאפה שהוכנו במקום, ,ארוחות קלות, קפה מול הנוף, מורדותיה הדרומיים של זכרון יעקב  ,  מבחר ארוחות צהריים בסגנון איטלקי ישראלי
מסעדה ובית קפה הדובים  , כתובת המייסדים 50  , טלפון   04-6399604  ,המסעדה פתוחה בימים א-ה בשעות 08:00 – 23:00 ,בשישי בשעות 08:00-14:00 ,בשבת מצאת השבת עד 23:00 ,מחיר בינוני עד יקר מידע : בית קפה מסעדה וקונדיטוריה חלבית כשרה.
 
הקפה של מיונקה , כתובת המייסדים 58 ,טלפון 04-6399003, 04-6292272 ,המסעדה פתוחה בימים א-ה בשעות 08:00 – 23:00 ,בשישי בשעות 08:00-14:00 ,בשבת מצאת השבת עד 23:00 ,מידע :  בבית הקפה מוגשים ,משקאות קלים וחמים,עוגות,דברי מאפה שהוכנו במקום,עסקיות ,ארוחות קלות,  המקום מגיש החל מהשעה 06:00 ארוחות בוקר ישראליות עשירות, ארוחות בריאות וארוחות בוקר בסגנון צרפתי.נפתח בשנת 1974.  
        
בית קפה הנדיב  , כתובת המייסדים 42  ,טלפון  04-6292918 ,מידע :בבית הקפה מוגשים ,משקאות קלים וחמים,עוגות,ארוחות איטלקיות ופיצה,דגים ובשר,דברי מאפה שהוכנו במקום, ,ארוחות קלות,  קישים, סלטים וכריכים וגם קינוחים.   
            
בית קפה גרג , כתובת  אזור תעשיה מערבי, זכרון יעקב ,טלפון 04-6397773 ,מידע :  בבית הקפה מוגשים ,משקאות קלים וחמים,עוגות,דברי מאפה שהוכנו במקום, ,ארוחות קלות, ארוחות בוקר, א-ה בשעות 08:00-24:00,בשישי עד 15:00,בשבת מ09:00-24:00.  
 
קפה על הגג כתובת   המייסדים 41 זכרון יעקב,טלפון   04-6398394
מידע :  בבית הקפה מוגשים ,משקאות קלים וחמים,עוגות,דברי מאפה שהוכנו במקום, ,ארוחות קלות.
            
זיכרון יעקב בתי קפה
 
זכרון יעקב חצר ברקוביץ

החצר ממוקמת ברחוב המייסדים 46 בזיכרון יעקב טלפון לתאום 6399308 – 04 החצר פתוחה לביקור בימי שישי ושבת בשעות 11:00-14:00.

החקורה ביתם של משפחת ברקוביץ הוקמה בשנת 1883, בחצר הבית תצוגת כלים חקלאיים השייכים לתקופה, הבוסתן ומבני המשק.

 

בתאום עם בעלי הנכס ניתן לקבל הדרכה וסיפורת המשפחה מאותם ימים, בחצר נמצאים כלי עבודה, כמה תרנגולות עדיין מנקרות שם ורותי ובן ציון - הוא דור שלישי בזכרון - מספרים על העבר ,ניתן גם לרכוש מתוצרת חקלאית מתנובת המקום, מגבינות עיזים,דבש ושמן זית.

 

זכרון יעקב חצר ברקוביץ
 
זיכרון יעקב דרך היין

רחוב המייסדים

דרך היין הינו שחזור רחוב המייסדים ,המשמש כרחובה הראשי של המושבה, תוך הקפדה על שמירת המבנה האורבאני הישן והחזרת עטרה ליושנה,לצערנו כמו בכל מקום חלק מהשיקולים העסקיים במקום ,החטיאו את הרצון האמיתי ,לשחזר במדויק את העבר .

 

אומנם שוחזרו מבנים ושולבו אלמנטים שהיו אופייניים לאותה תקופה,כמו פנסי רחוב,גדרות,גגות,אלמנטים של עץ וברזל בפתחי הבתים, ובתוך הבתים,שיפוץ ריהוט וחפצי בית שונים,נשתמרו החצרות בניחוח האופייני לאותה תקופה,סוף המאה השמונה עשר, לאורכה של הדרך ממוקמים רבים מאתריה והאטרקציות של המושבה,נפתחו בתי קפה,גלריות,בית יין ומסעדות.

 

זיכרון יעקב דרך היין
 
זיכרון יעקב אחוזת לנגה - כרמל        

הסיור באחוזת לנגה – כרמל

כיום הבניין סגור, לא משוחזר ומדהים בשנת 2012 הוא היה בן מאה שנה .

איך מגיעים עולים לזיכרון בשדרות נילי מכיוון מערב, פונים שמאלה לרחוב האורנים, וחונים בפינת רחוב הנשיא. משם אפשר להמשיך ברגל. אפשרות שנייה: עולים לזיכרון במעלה מנחם, ממשיכים ישר כל הזמן ,הופך לדרך פינלס ולמייסדים , ימינה להרצל ושמאלה לשדרת הברושים, חונים במגרש החנייה של שדרת הברושים, מימין לאחוזה בית דניאל, מהמגרש עולים בשורת מדרגות  עוברים על פני ספסל אבן המשמש כפינת זיכרון קטנה והטירה מימין לחניון.

 

לאחר העלייה במדרגות לספסל הזיכרון,  שבמרכזו טבלת זיכרון שעליו נחרט : לזכר הנאהבים והנעימים מיכאל לנגה ורעייתו ניטה לבית בנטוויץ, שנטעו את הגן ואת היער הזה מסביב לביתם בשנים 1912-1914 ,  כדאי לשבת על הספסל לצפות בנוף וליהנות מאויר נקי .

זיכרון יעקב אחוזת לנגה - כרמל
 
זכרון יעקב מוזיאון יד למייסדים
מוזיאון יד למייסדים
המוזיאון ממוקם מול בית העלמין,על יד התחנה המרכזית.
 
טלפון לתאום עמותת הגדעונים  04-6398811
מידע
המוזיאון הוקם לזכרם של משפחות החלוצים מהעלייה הראשונה אשר הקימו את זיכרון יעקב,המוזיאון הוקם על שטח הגורן במושבה ,אשר אליו הביאו החקלאים את תוצרתם,במוזיאון צילומים,מסמכים מקוריים ונדירים המנציחים את תולדות המושבה בעזרת מסמכי החלוצים, במוזיאון חדר הנצחה וקיר קרמיקה שעליו חקוקים שמות המייסדים.
 
המוזיאון  ממולו מגדל המים (שנבנה בשנות החמישים,שעליו ציור הנדיב עם הענבים,והגורן המפורסמת של העיר, סמוך לתחנת אגד העירונית.


זכרון יעקב מוזיאון יד למייסדים
 
זכרון יעקב בית רבקה וירחמיאל הלפרין

הבית (ממול לבית אהרונסון) רחוב המייסדים 38,בני משפחת לאה וזלמן הלפרין על לוח השיש מצדה השמאלי של הבית חקוק הפסוק " אל תראי תולעת יעקב ",משפט זה נחקק על בית בידי בנו של ירחמיאל ,יצחק הלפרין שהיה חבר במחתרת ניל"י .

יצחק הלפרין אף התקין מחבוא ,בהמשך הסמטה בין בית אביו לבית אהרונסון ,בתוך נקבה צרה שירדה מההר לכוון הים,המחבוא אף שימש את יוסף לישנסקי , שנרדף בידי השלטון העותומאני בהיותו איש המושבה מטולה ופעל על הקשר עם האוניות הבריטיות מתחנת הניסיונות בעתלית של אהרונסון אחיה של שרה .

מקום הסתר כונה נקבת הזהב,משום שבמחבוא זה בנקיק הוטמנו כספים בצורת מטילי זהב שהגיעו מתרומות יהודים באמריקה,על מנת לעזור במאבק היהודי בשלטון העותומאני,בהמשך הועבר חלק מהמטמון לעזרה כלכלית, לתושבי תל אביב יפו לאחר שגורשו בידי התורכים במלחמת העולם הראשונה והתיישבו במושבה זכרון יעקב,חלק נוסף הועבר לרופא הלל יפה כעזרה לבניית בית החולים בחדרה.
זכרון יעקב בית רבקה וירחמיאל הלפרין
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור