דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הרצליה אטרקציות חינם

 
 

(כניסה חופשית) להדרכה יש לתאם בטלפון    6261013 04 המוזיאון ממוקם ברחוב שדרות רוטשילד 146 בקיסריה ליד מגדל המים.

במבנה הבנוי בסגנון חווה דרום אמריקאנית ניתן לבקר במגוון תערוכות: אמנות ארופאית קלאסית בנושאי סיפורי התנ"ך, רחבת פסלים המוקדשת לגדולי יהדות ספרד כרמב"ם, אבן גבירול וכד', אומנות לטינו-אמריקאית, 40 פסלים מקוריים של סלבדור דאלי, תערוכה ארכיאולוגית של קיסריה, מבנים ארכיטקטוניים ייחודיים, גן פסלים ועוד.

ימים ושעות ביקור: שעות הביקור המורחבות במוזיאון :ימי שני, שלישי, חמישי ושבת - 10:30 - 17:00 ,בימי שישי - 10:30 - 15:00, בימי ראשון ורביעי - סגור ,ערבי חג - 10:30 - 12:30,בחודשים ינואר ופברואר, המוזיאון פתוחים רק בשישי ושבת  בשעות: 10:30-17:00 .

הרצליה מוזיאון ראלי
 
פארק הרצליה

כניסה חופשית

הפארק ממוקם בחיבור בין חלקה המזרחי של העיר וחלקה המערבי,בין הרחובות  יוסף נבו במזרח, שדרות בן-ציון מיכאלי מדרום, שדרות בגין בצפון ונתיבי איילון במערב.

מידע

מתכנני הפארק ניסו לשמור ככל האפשר על שילוב של הטבע בסביבה העירונית על ידי שמירה  של ערוצי הנחלים הקיימים באזור ועל שלולית החורף הגדולה ובעלי החיים שהגיעו אליה,במרכז מתחם הבאסה לשעבר.

 

הפארק כולל דשאים,אזורי מנוחה ופיקניק ,כולל אזור למנגלים, אמפיתיאטרון טבעי ובימה להופעות,אגם ,תעלות ניקוז ובריכת מים בשלולית החורף,מתקני משחק לילדים ונערים,משחקים אתגריים והרפתקאות, בגן מתקני ספורט שונים,מסלולי אופנים והליכה,מסלול לריצה.

פארק הרצליה
 
הרצליה מסגד סידנא עלי
מסגד סידנא עלי
על מנת לבקר בתוך המסגד יש לברר זמני תפילה ,על מנת לא להפריע.
המסגד ממוקם על צוק כורכר,מעל לחוף אפלוניה הנקרא גם נוף ים.
מידע
על החוף נבחין בשרידי הכפר הערבי סידנא עלי שניטש במלחמת העצמאות ובמרכזו מקאם סידנא עלי ומסגד עם צריח גבוה ומרשים.
המסגד בנוי מעל קברו של עלי איבן עלי,לוחם מוסלמי אשר נפל בקרב עם הצלבנים ועל פי האמונה היה מצאצאיו של מוחמד .
 
ליד המסגד חאן ,המסגד שנבנה במאה ה 11 ,משמש מאז כמקום תפילה מוסלמי,על פי המסורת המוסלמית ,עלי פגש ילדה קטנה שסיפרה לו כי כד החלב אשר נשאה לביתה נשבר,והוא סחט חלב מן האדמה ונתן לילדה,ולכן האדמה הענישה אותו ולא רצתה לקבל את גופתו בתוכה בעת מותו,לכן ישנם מקומות רבים בישראל אשר נחשבים למקום קבורתו,כמו האגדה שאין גג לקברו עקב סירובו לגג מעל לקברו,וכל גג שהוקם נפל.
ליד המסגד נמצא בית קברות מוסלמי עתיק, המשתרע בין מסגד סידנא עלי ובין הים. בשטח בית הקברות המוזנח, חלק מהקברים, שהשתייכו לכפר הערבי אל-חרם ששכן ממזרח למסגד עד מלחמת העצמאות.
 
במסגד אבן שחורה ששימשה עבור המוסלמים כמעין מכשיר לגילוי האמת,מסופר, כי מי שנחשד באמירת דבר שקר היה נבדק על ידי האבן.על החשוד היה לעמוד 10 מטרים מן האבן כשעיניו מכוסות,ואז לצעוד לעברה כשאצבעו שלוחה לפנים.אם פגע הנבדק באבן עם אצבעו,הרי שהוא דובר אמת. ואם לא היה דובר שקר והיה צריך לחרוץ את דינו.גם כיום ניתן לראות את האבן אשר נמצאת משמאל לכניסה למסגד ואף לנסות את כוחה.
הרצליה מסגד סידנא עלי
 
הרצליה תל מיכל
תל מיכל
כניסה חופשית
התל שגובהו כשלושים מטר ממוקם  כמאתיים מטר לפני המרינה מצד שמאל , עולים על שביל עפר בעליה לגבעה הקרובה לים ,זה תל מיכל.
מידע
 
תל מיכל מורכב משני חלקים,מתל קטן אשר צורפו אליו ארבעת הגבעות הצמודות לישוב אחד בסגנון עיר קדומה,כתחנת מסחר ימי ויבשתי בעולם הקדום.
 
בתל נמצאו ממצאים ארכיאולוגיים ,מתקופות שונות בעבר ,נתגלו שרידי גת ליצור יין,חרסים מהמאה השישית והעשירית לפני הספירה ,ואף סימנים מתקופות קדומות יותר, התל שימש כעיר מסחר עם מדינות הים התיכון הקרובות במיוחד בתקופה הפניקית ,ושרידי מקדשים קדומים ,כמו של האל בעל שמם ,מאמתים סברה זאת, התל אף הקדים את אפלוניה כעיר מסחר גדולה באזור.
 
בימי בית ראשון הוקם על התל מצד שחלש על הים ושימש כמוצב תצפית גם כן,מהתקופה הרומית הקדומה התגלו בתל שרידי מצודת חוף גדולה ששלטה על דרכי המסחר,מהתקופה הערבית שרדו במקום שרידי מגדל שמירה,לאחר מכן ננטש המקום וכוסה בחלקו בחול ים.
הרצליה תל מיכל
 
הרצליה בית ראשונים

ממוקם רחוב הזורע  24 ,כפר שמריהו

הבית פתוח בית ראשונים פתוח בימי שלישי בין השעות 9:30 - 12:30, בשאר ימי השבוע בתאום טלפוני מראש

טלפון 09-9556658 , 054-2300651

מידע

אחד מבתי המגורים הבודדים בכפר שנשמר כפי שהיה עם הקמתו,
במקום נחנך מוזיאון לתולדות הכפר שנפתח ביום העצמאות תשס"ז.בית משפחת קלימן, ברחוב הזורע ישמש כמוזיאון הכפר. הבית נתרם לכפר לשימוש ציבורי על  ידי לילי קלימן. לילי ויוסטין קלימן היו בין 57 המשפחות הראשונות שהתיישבו בכפר ואשר עלו על הקרקע בשנת 1937.


אופיו הצנוע של הבית נשמר בדיוק כפי שניהלה אותו באותם ימים רחוקים בעלת הבית . הרהיטים , שהגיעו מגרמניה ושימשו אותם כל חייהם בביתם, שמורים בחדרים יחד עם חפציהם האישיים.


הבית נשאר בגודלו המקורי על חדריו הקטנים. החצר הסובבת אותו טבולה בירק ועצי פרי
מעטרים את הגדר. עדיין ניתן לראות בחצר את הרפת ומחסן הכלים של המשק.

הרצליה בית ראשונים
 
חדרה משאבת המים הראשונה
חדרה משאבת המים הראשונה
המשאבה ממוקמת בגן המייסדים
חדרה משאבת המים הראשונה
 
מרינה הרצליה
מרינה הרצליה
המרינה נמצאת דרומית למלון אכדיה
המרינה משתרעת על פני שטח של כ–500 דונם: מחציתו, שטח ציבורי פתוח שכולל שטחי תיירות ונופש, כיכר עירונית שטחי בידור ומסחר, מועדוני ספורט ימי ובתי מלון עם דירות נופש ומחציתו השנייה – המעגנה שפתוחה לכ - 800 כלי שייט. בית מנהלת המרינה מספק את השירותים הדרושים לעוגנים ולמעגנה. במרינה קיימות פעילויות ימיות לשייט, לחינוך ימי ותחרויות שיוט ארציות ובינלאומיות.
בעונות הרחצה מתנהלות פעילויות ספורט ימי , במרינה הרצליה טלפון 09-9565591-2
מרינה הרצליה
 
קניון ארנה חלק גדול בשיפוצים
קניון ארנה חלק גדול בשיפוצים
כתובת  השונית 2 הרצליה
טלפון  09-9589777
הקניון פתוח בימים א-ה בשעות 10:22:00 ,יום שישי בשעות 10:00-16:00 ,שבת בשעות 11:00-23:00.
מידע
במבנה בן שתי הקומות ,עוצבו למעלה מ- 150 בתי עסק מהודרים המציעים את מיטב המותגים המקומיים והבינלאומיים בתחומי אופנה, הנעלה, אביזרי אופנה, מתנות, תכשיטי עילית, אשר יחד עם מגוון חנויות שירותים לבית, סופר-מרקט ובית מרקחת, משלימות את צרכי הצרכנות הישראלית8 בתי קולנוע, מעצבי קניון ארנה לא התעלמו מעובדת היותו חלק ממרינה פסטורלית, הנושקת לחוף הים. כך נבנו קירות הזכוכית, בתי קפה ומסעדות , דוכני מזון מהיר, ואטרקציות רבות לילידם ולכל המשפחה. בקניון מספר מפלסי חניה תת- קרקעיים ללא תשלום. מרבית העסקים פתוחים גם בשבת.
קניון ארנה חלק גדול בשיפוצים
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור