דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רחובות מוזיאונים

רחובות מוזיאון מרכז המבקרים על שם ברברה ומוריס לוינסון
מוזיאון מרכז המבקרים על שם ברברה ומוריס לוינסון ובית ויצמן
הכניסה בתשלום
כתובת בתוך מכון ויצמן , נכנסים בשער הראשי של מכון ויצמן למדע ופונים בפנייה הראשונה ימינה.
לפון לתאום 08-9344500, 08-9344499
המוזיאון פתוח בימי ראשון-חמישי בשעות 09:00-16:00
מידע
המכון בשיפוצים עד שנת 2012
תגליות בעולמם המרתק של עובדי מכון ויצמן נחשפות בעת הביקור במרכז , עולם של מחקרים ותוצאות מפתיעות לפתרונות מדעיים ורפואיים אשר המדע תורם ומעשיר את עולמנו , בעת הביקור לאורך מסמכים,מצגות וצילומים נוכל לראות את ההיסטוריה המדעית של עולמנו.
 
לסיום הביקור ניתן לשבת בבית הקפה הצמוד ובחנות המזכרות.
רחובות מוזיאון מרכז המבקרים על שם ברברה ומוריס לוינסון
 
רחובות חווידע טבע
חווידע טבע 
כניסה בתשלום
כתובת רחוב יחזקאל חביבי 5 ,ליד בית העם, רחובות
טלפון לתאום 08-9452949  
המרכז פתוח בימים 
מידע
מרכז מדע חוויתי‚ המציע לילדים ,בגילי הגן – כיתה ב ,פעילות העשרה מהנה ומגוונת‚ בנושאים מדעיים, במקום ביתן לתצוגות של מתקנים ומכשירים בשיטת המוזיאון הפעיל,המלמד והמפעיל את המבקר בהבנת מושגים במדע,תופעות בטבע וחומרים בטבע, במקום מופעלת סדנת לימוד לחקר,הדגמות במשחק וסיפורת.
רחובות חווידע טבע
 
רחובות אתר הפרדסנות על שם מינקוב
אתר הפרדסנות על שם  מינקוב
הכניסה בתשלום
כתובת רחוב  אבינועם נחמני
איך להגיע בקצה פארק המדע ברחובות, ברחוב מנחם בגין
טלפון לתאום 08-9469197
המוזיאון פתוח בימי א – ה בשעות 08:30 -15:00 שישי שבת סגור ביקור בתאום.
מידע
בביתו של מינקוב הוקם מוזיאון המספר את סיפור הפרדסנות העברית בארץ ישראל מהעלייה הראשונה, משפחתו של מיניקוב הייתה ממקימי המושבה רחובות,לצורך השחזור שוחזר הפרדס הראשון שניטע בשנת 1904   ובו חצר המשק וביתו של הפרדסן המוקף בחומה להגנה ,באר המים שהמים בה נשאבו בעזרת מנוע ובריכת האגירה למים, מסילות שעליהן נעו קרוניות לאיסוף הפרי בעת הקטיף והעברתו לבית האריזה .
 
בפרדס המשוחזר ניתן לראות את תעלות הולכת המים והגומות כפי שנחפרו מסביב לגזעי העצים להשקיה ,בעת השחזור של הפרדס  ניטעו זנים שונים של פרי ההדר , מביב למרכז ובמרכז עצמו נערכות פעילויות שונות להמחשת נושא הפרדסנות .
רחובות אתר הפרדסנות על שם מינקוב
 
רחובות מוזיאון בית חיים ויצמן
מוזיאון בית חיים ויצמן
הכניסה בתשלום
איך להגיע נכנסים בשער הראשי של מכון ויצמן למדע ופונים בפנייה הראשונה ימינה.
טלפון לתאום
המוזיאון פתוח בימי ראשון-חמישי בשעות 09:00-16:00 בשישי שבת סגור
מידע
ביתו הפרטי של חיים ויצמן שהוקם בשנת 1937 ,הפך לבית רשמי לאחר היבחרו לנשיא מדינת ישראל .
 
בעת הסיור בביתו ניתן ללמוד על אורח החיים בבית ,להציץ לחפצים ולרהוט המקורי אשר שימשו אותו בביתו, כולל מכונית השרד אשר שימשה אותו בתפקידו כנשיא מדינת ישראל.
 
בעת הביקור בביתו של וייצמן מסיירים גן בגן המיוחד והיפה סביב ביתו שבהם ממוקמת אחוזת הקבר של המשפחה ואשר בה אשתו ורה והוא.
רחובות מוזיאון בית חיים ויצמן
 
רחובות מוזיאון גן המדע על שם קלור
מוזיאון גן המדע על שם קלור  
הכניסה בתשלום
כתובת במרכז מכון ויצמן
איך להגיע המגיעים ברכב מהצפון פונים ברחוב הרצל 224 ונכנסים בכניסה דרך השער של מכון ויצמן למדע חונים במגרש חנייה החופשי הממוקם ליד הגן.
טלפון לתאום
המוזיאון פתוח בימי שני – חמישי בשעות 10:00-17:00 ביום שישי בשעות 10:00-14:00 בשבת סגור.
מידע
מוזיאון פתוח תחת כיפת השמיים בתוך גן ונפתח בשנת 1998 ,זהו גן  ייחודי בצורת תצוגת מוצגיו, בשטח פארק מפוזרים עשרות של מוצגים המדגימים גילויים של תופעות אקולוגיות ופיסיקליות ,המתקנים בגן עומדים לרשות המבקרים על מנת לחוש ולהבין דברים בעולמנו, מותר לשחק ובחון ולהשתעשע עמם.
 
בעת הביקור ניתן לחוש את פעולת הגלים,איך חש אסטרונאוט , לבקר באקו ספירה כיפה הממחישה את מהות עונות השנה והחיים בכדור הארץ,במערכת אקולוגית סגורה.
רחובות מוזיאון גן המדע על שם קלור
 
רחובות הגלריה והמוזיאון לאומנות והיסטוריה בביתו של דונדיק
הגלריה והמוזיאון לאומנות והיסטוריה בביתו של דונדיקוב
הכניסה בחינם
כתובת רחוב יעקוב 32 רחובות 
איך להגיע 
טלפון לתאום 08-9390310
המוזיאון פתוח בימי א – ה בשעות 10:00-13:00 ובשעות 17:00-20:00 , שישי בשעות 10:00-13:00 בשבת סגור.
מידע
הגלריה והמוזיאון נפתחו בביתו של אברהם יהושוע  דונדיקוב שנבנה כבית השלישי בעיר רחובות, דונדיקוב היה ממייסדי ותורמי הכסף להקמת העיר רחובות,דונדיקוב תרם כסף על מנת לכסות את חוב הקנייה של יהושוע חנקין לשלטונות התורכיים , ביתו של דונקינוב ממוקם על גבעת חירבת דוראן הערבית  , ברחוב הראשון רחוב יעקב על הגבעה בשנת 1891.
לאחר הקמת הרחוב והבית הוחלף שמה של הגבעה והיא נקראה גבעת הפעמון , על שמו של הפעמון שהוקם עלייה למקרה חרום ולקריאה לאספות.
 
כיום שייך המבנה המשמש כמוזיאון לעיריית רחובות והיא המפעילה אותו גם לטובת אומני העיר, כמו כן שוכנים בו מחלקת התיירות והמיידע ומרכז למוזואני העיר.
 
המוזיאון מציג את ההיסטוריה של העיר והסביבה, תערוכות אומנות ,ממצאים ארכיאולוגיים כמו קטעים מחומת העיר, אבני בית בד ועוד , בחזית המוזיאון ממוקם פעמון העיר המפורסם מהמוזיאון יוצאים סיורים מודרכים בעיר על פי נושאים שונים הקשורים לעברה של העיר והאבות המייסדים, כמו משה סמילנסקי, רחל המשוררת, קולנול מרגולין ועוד.
רחובות הגלריה והמוזיאון לאומנות והיסטוריה בביתו של דונדיק
 
רחובות מוזיאון מכון איילון
מוזיאון מכון איילון
הכניסה בתשלום
כתובת רחוב דוד פייקס 1 ליד גבעת סמינר הקיבוצים וליד קריית המדע
איך להגיע הליכה רגועה מתחנת הרכבת של רחובות
טלפון לתאום 08-9300585
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 08:30-16:00 ביום שישי עד 14:00
מידע
מתחת לשם מכון איילון הסתתר מפעל ליצור כדורים לנשק טרם קום המדינה בידי ארגון ההגנה,אשר עקב איסור הבריטים נאלצו לתת פתרונות יצירתיים לנשק והתחמושת של המדינה שבדרך.
 
המכון ליצור תחמושת פעל בשנים 1945-48 , המפעל התת קרקעי שימש גם כסליק לכלי נשק ותחמושת שיוצרה במקום בעיקר כדורים לסטן,את המעל איישו חברי קבוצה שהיו מיועדים להקים את קבוץ מעגן מיכאל ,את המפעל ,החפירה ויציקת הקירות התת קרקעית עשו במהירות של כעשרים יום , עובי הקירות היה כחצי מטר ומידות המפעל היו 33 מטר אורך,שמונה מטר רוחב ובעומק 8 מטר ,בפינת המפעל היה מטווח קטן לבחינת התוצרת המוגמרת,כמו כן הותקנה מנורת אזהרה בעת חיפוש פתע להפסקת העבודה באיתות מהמכבסה, מערכת זאת חוברה לשומר בשער המכון,כדי להתגבר על צריכת החשמל המוגברת ,חוברה מערכת היצור ישירות לספק החשמל המרכזי של הבריטיים ונבלעה במערכת הכללית, את שלושים מכונות יצור הכדורים הבריחו מפולין כאשר הצליחו לרכוש מפעל שנסגר,
 
על מנת למנוע מסקרנים להגיע לשטח המפעל נתלו שלטים לטבילת נעליים מפחד מחלות מדבקות כמו מחלת הפה והטלפיים בענף הרפת, אנשים פשוט נמנעו מלהגיע לאזור הנגוע,ניתן לראות את השילוט בעת הביקור.
 
המבנה כוסה בעפר והוסווה כולל ארובות האוורור שסיפקו ל 45 עובדיו אוויר לנשימה .דבר המפעל הוסתר מחברי קבוץ בגבעת הקיבוצים , מעל למפעל הנשק הוקמו מכבסה שעבודותיו היו חברות הקיבוץ ומהצד השני מאפייה שסיפקה לחם לאזור,מערכות האוורור שולבו בארובות של המכבסה והמאפייה , מתחת לאחת המכונות במכבסה הותקן פתח כניסת העובדים למפעל הנשק, פתח נוסף היה מתחת לתנור האפייה במאפייה שהשתמשו בו פעמיים ,אחת להכנסת מכונות היצור למפעל הנשק ופעם נוספת להוצאת מכונות אלו להמשך היצור בעת מלחמת השחרור.
 
דבר מפעל הנשק הוסתר מחברי המשק, אפילו לטובת עובדי מפעל הנשק הוקמה פינת שיזוף לעובדים תחת נורת שיזוף,לטובת צבע עורם הלבן של העובדים שעבדו במעמקי האדמה, רעש היצור הוסתר ברעשי המכבסה והמאפייה.
 
בשנת 1987 נחנך המוזיאון במפעל הנשק על מנת להמחיש ,ללמד ולהראות את אחד הסודות השמורים במדינה שבדרך, בסיור נכנסים במדרגות סולם ברזל המסתתרות מתחת למכונה במכבסה, עוברים על עמדות המכונות את האנשים מייצגות בובות בתלבושות התקופה ובאווירה המתאימה ,עוברים לאורך פס היצור ומתגלה לנו אחד הסודות השמורים של העבר במדינה.
רחובות מוזיאון מכון איילון
 
 
 
בניית אתרים - שרקור