דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

צפת אטרקציות אתגריות

פארק עמק התכלת
פארק עמק התכלת
איך מגיעים כאשר נוסעים בכביש 89 המוליך לעיר צפת נכנסים לעיר ונוסעים לכוון התחנה המרכזית לאחר שעוברים כחצי קילומטר פונים לכוון ימין ומגיעים לרחבת החניה של הפארק.
 
בסביבת הפארק אך לא ממש לידו ניתן לנפוש בפארקים וחניונים נוספים : החניון ליד מירון, חניון עין זיתים, חניון יער שפר,והחניונים ביערות בירייה ובל נשכח את חניון לאה ויצחק רבין אשר ביער ברעם.
 
אין כניסה לרכבים בפארק ולא נסללו מסלולים לרוכבי אופנים , עדיין לא הותקנו שולחנות פיקניק ונקודות למנגל אך יש ספסלים ופינות מנוחה.
מידע
מיקומו של הפארק במדרון נחל בירייה דבר שהצריך בעת הקמת הפארק לסלול שבילים מדורגים רוחביים על מנת להתגבר על הבדלי הגובה של המדרון.
 
בעת הסיור בשבילים עובר המבקר בין מפלונים וצמחיה ארץ ישראלית הכוללת עצי פרי אופייניים לישראל כמו רימונים,תאנים ועצי זית , שיחים ועצי חורש ובוסתנים ששוקמו לרווחת המבקרים.
 
הפארק אוכלס בחיות בר הכוללות דישונים ,איילים יעלים והחלק המעניין הוא הבאת האמו הנחשבת לאחת הציפורים הגדולות בעולם המהלך בין שבילי הפארק, אטרקציה אמיתית ונקווה שיתקיים דו קיום בין חיות הבר לבין המבקרים ובלבד שימנעו להאכיל אותם על מנת שיחיו כפי שהטבע מצפה.
 
לצורך הביקור הכינה הקרן הקיימת בשיתוף החברה להגנת הטבע שני מסלולים עיקריים לסיור במקום :
המסלול הקצר : בן שני הקילומטר והסיבובי המיועד למשפחות ואף הושקעה מחשבה לנכים בעלי מוגבלויות חלקיות  , מסלול זה מתחיל באזור הכניסה ומשם פונים לעבר בריכות המים שהוכשרו באפיק הנחל לכוון צפון , מבריכות המים הכשירה הקקל מסלול הליכה בעלייה שאינה רצחנית אלא מדורגת בצד הימני של האפיק בינות לעצים ופינות מנוחה, לאורך המסלול,  מספר נקודות תצפית וכאשר עומדים על גשרונים מעל לגדת הנחל אך לצורך המשך המסלול  בטיול , רק עומדים עליהם ולא חוצים אותם לגדה השנייה.
 
לאחר שמגיעים לגשרון השלישי כדאי לחצותו ולהמשיך מעט למעין היבול או כפי ששמו הערבי עין אל חציל אשר מהווה חלק ממעיינות הנובעים בעונת הגשמים וחלקם נעלמים לאחר העונה , חוזרים וממשיכים בטיפוס המתון גולת הכותרת של הסיור הוא מעין עין התכלת או בשמו הערבי עין אל זרקא הממוקם בראש הערוץ .
 
לצורך נביעה שופעת יותר נחצבה נקבה המגדילה את הנביעה הזורמת לתוך בריכה מרובעת מוצלת בכיסוי ,ליד הנביעה נטועים עצי חרוב ועצי פרי נוספים במתכונת בוסתן פרי.
 
מנקודת המנוחה הרגועה הזאת אנו יורדים בשביל במדרון הצפוני של נחל בירייה ובדך פוגשים דרך עפר רחבה יותר וגשרון דרך זאת שימשה בעבר למעבר בין בירייה לצפת
פארק עמק התכלת
 
 
 
בניית אתרים - שרקור