דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

נצרת אטרקציות אתגריות

מצפור התבור
מצפור התבור
מצפור הר תבור נמצא  3 קילומטר צפונית להר דבורה .

ממוקם ביער קשת דרומית לעיר נצרת, הכניסה בחניון גולני, הכניסה הצפונית כביש 77 ליד מחנה שמשון,2 קילומטר מערבית מצומת גולני,דרך קיבוץ בית קשת,לאחר העיקול מוביל שילוט לדרך.

 ממשיכים בנסיעה על השביל לכוון חניון המלכה ההולנדית,ממשיכים ללאחר מעבר במצפור מצפה תורען,עד להגעה למצפור ובנין בית הקרן הקיימת-בית היערן והחניון הראשי של היער,בהמשך ממשיכים למצפה מצפור אלוני בית קשת ,ממצפור התבור ניתן להביט על הדרו של הר התבור,לסיום הטיול  נמשיך בדרך הנוף ונגיע לצומת - שמאלה לדבורייה וימינה להר דבורה ולנצרת.
  
מצפור התבור
 
נצרת הר הקפיצה
הר הקפיצה
איך להגיע  מהרחוב הראשי פאולוס השישי נוסעים לכוון עפולה,ברמזור של יפיע - עפולה-נצרת עילית, פונים שמאלה לכוון נצרת עילית,פונים ברמזור הראשון שמאלה, לפני בית ספר עמל פונים שמאלה ועולים בכביש העולה הכוונה בשלט.
כניסה ללא תשלום.
מידע
הר הקפיצה או בשמו הערבי גבל קפזה,ובשמו הרשום הר קדומים , הינו צוק בהר שממנו ניסו אנשי נצרת להשליך את ישו למותו,משום שבאחת מדרשותיו הכריז על עצמו כמשיח,על כן ההר קיבל תו קדושה בעיני הנוצרים על הצלע המערבית של ההר קיימים שרידי מנזר ביזנטי מהמאה השמינית לספירה.
 
 ומשם על פי האמונה לאחר שניסו להשליכו מההר קפץ ונעלם והתגלה באזור הכנרת בטבריה, ההר בעל המדרון התלול שגובהו כארבע מאות מטר ההר השוכן בפאתי נצרת , מספק תמונת נוף של עמק יזרעל ,כאילו הוא מונח בכף ידכם,למרגלות ההר נתגלתה מערה עתיקה וכביש חדש נסלל אל ההר הזה שמוביל את המטיילים היישר לפסגתו. 
 
מהפסגה ניתן לרדת בשביל לכוון החניה,הוא עובר דרך מבנה אבן אשר בעברו שימש כבית היערן, בהר ניתן לסייר גםבחזית  מערת קדומים שבה נמצאו ממצאים מהתקופה הפריהיסטורית כיום היא סגורה למבקרים ,כיום קיים כביש סלול המוליך לנקודת התצפית.
 
 
נצרת הר הקפיצה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור