דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

מדינת בוואריה מסלול הדרך הרומנטית הארוכה

 

 
גרמניה בוואריה מסלול הדרך הרומנטית

הקדמה

הדרך הרומנטית היא המצאה גרמנית לעידוד התיירות שצברה עור וגידים בשנות החמישים של המאה הקודמת,בכללותה היא דרך למה שאנו מכנים ניקוי ראש,דרך שלווה הרחוקה מהמאבק היום יומי בחיי היום יום,זאת דרך שהמעבר בה טובל באומנות היסטוריה ובארכיטקטורה בעת מעבר באזורים כפריים מלאי טבע וצמחייה.

חלק מהדרכים חולפות על דרכי מסחר ישנות שהיו בימי הכיבוש הרומאי במאה הראשונה לספירה,דרכי מסחר משגשגות בימי הביניים בעיירות והערים שבדרכם,פאר ויופי זה ניכר בבתי התושבים ובסגנון הבתים שנותרו מאותן תקופות.

חלק מהסיור כולל השתתפות ערה בפסטיבלים מקומיים,בימי משתה לשחזור תקופת ימי הביניים,ביקור בעיירות היסטוריות אך העיקר ליהנות מהשלווה בעיירות ובכפרים הפזורים על הדרך,חוכמת הסיור לעבור לאט,לא לטרוף את הכול וליהנות מהשלווה והיופי תוך עגינה בצימרים ובתי הארחה הפזורים לאורך הדרך.


גרמניה בוואריה מסלול הדרך הרומנטית
 

הדרך הרומנטית הארוכה נקראת Romantic Road הנמשכת לאורך 360 קילומטר בין הערים Wurzburg לעיר Fussen,במסלולו עוברת הדרך הרומנטית בערים והעיירות הבאות:

 
הדרך הרומנטית הארוכה העיירה  Wurzburg
 
הדרך הרומנטית הארוכה טירת  Weikersheim
 

מדינת בוואריה מסלול הדרך הרומנטית הארוכה Romantic Road
 

בידי תושבי היער השחור במדינת באדן וינברג , מכונה העיירה כדלת הכניסה לעמק הטאובר,עיירתם של הרוזנים לבית וורטהיים  Wertheim שאף בנו את טירת העיירה העתיקה במאות החמש עשר – שבע עשר שמסביבה כפר מגורים .

עיירה המייצגת במראה את ימי הביניים ,בסמטאותיה הצרות,מבנים היסטוריים,בתי חצי עץ ובחומה שבה היו 18 שערים על פי האומדן,כאשר השער הראשי שכונה שער האגרה (דמי כניסה) Toll Gate .
 
בחלק מהבתים בפינת הבית העתיק, קיים חלון קטן שיועד להתבוננות הדיירים ברחוב ,בלא שאנשים ידעו כי הם נצפים ובלי שהצופים יתגלו ,(אחד כזה יש מעל לשלט של האופה בכיכר העיר הישנה ) השלט מעל לחנות כוללת בייגלה שבתוך חוריו יושבים שני אופים ,לבושים מכנסים כחולות חולצות ומצנפות אפייה לבנות.
 
המשך הסיור לטירה וורטהיים והקפלה הגותית של הקדוש קיליגן,הקדוש  שהגיע עם שני חבריו מאירלנד, ונרצח לאחר ששכנע רוזן להתגרש מאשתו השנייה , אשת אחיו שמת ושהייתה קתולית ולא פרוטסטנטית .  
 

היער השחור הדרך הרומנטית העיירה ווירטהיים Wertheim
 

העיירה ממוקמת דרומית לעיירה Creglingen  ,עיירה הממוקמת במרכז מכתש מטאוריט ענק הנקרא   Nordlinger Ries שנוצר לפני חמש עשר מיליוני שנה, עיירה הכוללת חומות וביצורים,כנסיית    St. George's church ובה מגדל פעמונים שגובהו 90 מטר , הנראה מרחוק מהשטח השטוח סביב העיירה והטיפוס בשלוש מאות שישים וחמש המדרגות למרפסת התצפית אורך כעשר דקות וסיומה תצפית נוף מעולה.

בראש מגדל הפעמונים מתבוננים בפעמוני הכנסייה שנוצקו במאה החמש עשר,בחדרו של שומר הכנסייה שאויש החל במאה הארבע עשר,מראה הנוף מזכיר התבוננות בצלחת ענקית של המכתש שנוצר בעת פגיעתו באדמה.
 
מרכז המידע לתיירים הממוקם בכיכר השוק במרכז העיירה ,פתוח בימי שני-חמישי בשעות 09:30-18:00,ביום שישי 09:30-16:00,ביום שבת 10:00-14:00.   
 הדרך הרומנטית העיירה נורדלינגן Nordlingen
 

מלחמת שלושים השנה שהתחוללה בשטחה של גרמניה במאה השבע עשר בשנים 1618-1648 , בפועל היו אלו סדרת קרבות שהחלו על רקע דתי ,שליטה והגמוניה  בין בני הכת הפרוטסטנטית (לותרנים וקלוויניסטים) לבין חסידי הכת הקתולית של האימפריה הרומאית.

מאוחר יותר החלו קרבות שנשאו אופן פוליטי בין הנסיכויות לבית בורבונים לבין נסיכויות הממלכה ההבסבורגים ,כאשר גרמניה הייתה מפוצלת לנסיכויות ולא תחת הנהגה אחת דבר שהביא לחולשה ולריבוי קומבינות של איחודים בין הנסיכויות.

לקלחת הקרבות הצטרפו גם כוחות מלוכניים של : צרפת,ספרד,דנמרק ,שוודיה,אנגליה ומי לא,כול המדינות הללו שלחו צבאות בזמנים שונים בתחום שלושים השנה,שנלחמו על אדמת גרמניה וניסו, לקרוע כמה שיותר שטחים לשליטתן,בקרבות אלו נהרסו כפרים,עיירות,ערים וסמכויות שלטוניות,חלקם נשאו גם אופי דתי ולכן גם מנזרים וכנסיות נפלו בסבך הלחימה.
להרס הפיזי של מלחמת שלושים השנה,נוספו הרס כלכלי ומסחר,בזיזה ושוד,הרג תושבים או הגלייתם, והשמדת גידולים חקלאיים או שדידתם ,הרס זה חיסל לשנים רבות ,את חיי תושבי האזורים,את הקיום בערים ובעיירות ,יש להוסיף לזאת את המחלות שפשטו כמו אש בשדות קוצים והרי לכם דילול אתני מהיר וקטלני .כאשר בוחנים את השורה התחתונה של מלחמת שלושים השנה ,נוצרת מתכונת חדשה של שליטה והתכנסות של ממלכות ומדינות באירופה,כאשר צרפת הפכה לכוח הדומיננטי,גרמניה החלה בתהליך איחוד של הנסיכויות תחת דגל אחד ובהשתלטות מחדש על שטחיה שנכבשו,אך האימפריה והכוח הקתולי הרומאי ששלט בגרמניה נחלש .
 
גרמניה מלחמת שלושים השנה
 
בוואריה טירת Hohenschwangau וטירת Neuschwanstein
טירות  Hohenschwangau  וטירת Neuschwanstein   
הכניסה בתשלום 
כתובת טירות  Hohenschwangau  וטירת Neuschwanstein   ממוקמות באזור הגרמני של הכפר Schwangau ליד העיר  Fussen, במחוז של  Ostallgau  בדרום מזרח גרמניה  מדינת בוואריה  Freistaat Bayern  בירתה  מינכן , קרוב מאוד לגבול עם אוסטריה .
 
תחבורה נסיעה ברכבת לתחנת  Fussen המרוחקת 5 קילומטר מהטירות , אפשרות הסעה במונית או בקו אוטובוס RVA- OVG 73  לרדת בתחנות  Hohenschwangau  Alpseestrasse, זמן נסיעה 15 דקות.
ברכב פרטי קח את A7 לכיוון אולם,Kempten-Fussen, בסוף Fussen  בכביש לכיוון ארמונות המלוכה  Schwangau על  B16 לכוון כביש Schwangau B17, ופונים ימינה לאחר מכן לכוון  Hohenschwangau  ארמונות המלוכה.
 
האתר פתוח בימי השבוע בחורף בשעות 10:00-16:00 בקיץ בשעות 09:00-18:00
סיורים מודרכים ניתנים בגרמנית, אנגלית, צרפתית, איטלקית, ספרדית, רוסית, צכית, סלובנית ויפנית, ניתנת האפשרות להזמין סיור לנכים בטלפון 08362-939880
טלפון 930830
מידע
טירות  Hohenschwangau  וטירת Neuschwanstein   ממוקמות באזור הגרמני של הכפר  Schwangau  ליד העיר  Fussen, במחוז של  Ostallgau  במערב בוואריה , קרוב מאוד לגבול עם אוסטריה .
 
לינות מומלצות וזולות ליד הטירות

בוואריה טירת Hohenschwangau וטירת Neuschwanstein
 
 
 
בניית אתרים - שרקור