דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור הדרך הרומנטית בחלק הצפוני

 

 
 
 
גרמניה בוואריה מסלול הדרך הרומנטית

הקדמה

הדרך הרומנטית היא המצאה גרמנית לעידוד התיירות שצברה עור וגידים בשנות החמישים של המאה הקודמת,בכללותה היא דרך למה שאנו מכנים ניקוי ראש,דרך שלווה הרחוקה מהמאבק היום יומי בחיי היום יום,זאת דרך שהמעבר בה טובל באומנות היסטוריה ובארכיטקטורה בעת מעבר באזורים כפריים מלאי טבע וצמחייה.

חלק מהדרכים חולפות על דרכי מסחר ישנות שהיו בימי הכיבוש הרומאי במאה הראשונה לספירה,דרכי מסחר משגשגות בימי הביניים בעיירות והערים שבדרכם,פאר ויופי זה ניכר בבתי התושבים ובסגנון הבתים שנותרו מאותן תקופות.

חלק מהסיור כולל השתתפות ערה בפסטיבלים מקומיים,בימי משתה לשחזור תקופת ימי הביניים,ביקור בעיירות היסטוריות אך העיקר ליהנות מהשלווה בעיירות ובכפרים הפזורים על הדרך,חוכמת הסיור לעבור לאט,לא לטרוף את הכול וליהנות מהשלווה והיופי תוך עגינה בצימרים ובתי הארחה הפזורים לאורך הדרך.


גרמניה בוואריה מסלול הדרך הרומנטית
 

הדרך הרומנטית Schwarzwald-Taler-Strasse בצפון יער השחור,הדרך הרומאנטית המובילה מהעיירה Rastatt שבה טירת בסגנון הברוק , דרך עמק Murg עד לעיירה Gernsbach הנחשבת לעיר תעשיית רכב, והעיירה Alpirsbach שבעמק Kinzig .

המסלול נחשב לאחד הדרכים הרומנטיים ביער השחור,אורכה של הדרך כמאה קילומטר הדרך כוללת כמאה סיבובים בכביש,דרך שעוברת בעמקים לאורך שבהם זורמים נהרות שעל גדותיהם ניצבים כפרים ועיירות ציוריים,ובהם מסלולי תיירות בטבע, הדרך הרומנטית כוללת 26 כפרים לאורכה .
 

היער השחור הדרך הרומנטית Romantic Road צפון היער השחור
 
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה וירצבורג Wurzburg

עיירה שפרסומה במדרגות בסגנון הברוקי שבנה Balthasar Neumann ,ליד העיירה טירת מבצר Fortress Marienberg והארמון .

יש תיירים רבים המתחילים את סיור הדרך הרומנטית בעיירה ההררית,הממוקמת במרכז יצור היין בגרמניה ,ודרכי מעבר לחלקים רבים בגרמניה,עיירה בעלת היסטוריה רבה שחלק ממנה הוכרזו בידי אונסקו לשימור, כמו הטירה ומתחתיה גשר האבן בעל הקשתות ההיסטורי הראשי המוליך לעיירה ,ארמון האירוח, בית העירייה.

     


היער השחור הדרך הרומנטית העיירה וירצבורג Wurzburg
 
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה באד מרגינשיים Bad Mergentheim

העיירה מפורסמת כעיירת  ספא,במרכז העיירה נמצאת כיכר השוק,שרידי טירת Deutschordensschloss (טירתם של האצילים Teutonic/German Order ), טירה בת מאות השנים,בפרוור העיירה נמצאת כנסיית Bad Mergentheim על קיר הכנסייה תלוי הציור המדונה הנקרא Stuppacher Madonna ,שצויר בידיו של האמן Matthias Grunewald .


היער השחור הדרך הרומנטית העיירה באד מרגינשיים Bad Mergentheim
 

בידי תושבי היער השחור במדינת באדן וינברג , מכונה העיירה כדלת הכניסה לעמק הטאובר,עיירתם של הרוזנים לבית וורטהיים  Wertheim שאף בנו את טירת העיירה העתיקה במאות החמש עשר – שבע עשר שמסביבה כפר מגורים .

עיירה המייצגת במראה את ימי הביניים ,בסמטאותיה הצרות,מבנים היסטוריים,בתי חצי עץ ובחומה שבה היו 18 שערים על פי האומדן,כאשר השער הראשי שכונה שער האגרה (דמי כניסה) Toll Gate .
 
בחלק מהבתים בפינת הבית העתיק, קיים חלון קטן שיועד להתבוננות הדיירים ברחוב ,בלא שאנשים ידעו כי הם נצפים ובלי שהצופים יתגלו ,(אחד כזה יש מעל לשלט של האופה בכיכר העיר הישנה ) השלט מעל לחנות כוללת בייגלה שבתוך חוריו יושבים שני אופים ,לבושים מכנסים כחולות חולצות ומצנפות אפייה לבנות.
 
המשך הסיור לטירה וורטהיים והקפלה הגותית של הקדוש קיליגן,הקדוש  שהגיע עם שני חבריו מאירלנד, ונרצח לאחר ששכנע רוזן להתגרש מאשתו השנייה , אשת אחיו שמת ושהייתה קתולית ולא פרוטסטנטית .  
 

היער השחור הדרך הרומנטית העיירה ווירטהיים Wertheim
 
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה Tauberbischofsheim

העיר יושבת על ציר הכביש Tauber-Kreises בחלק הצפוני של היער השחור ,העיר משמשת כעיר מחוז לאזור,בעיירה מעל לשלוש עשר אלף תושבים,העיר ממוקמת בחלקו המערבי של עמק Tauber,המכונה העמק היפה או המקסים,בקצה העמק ממוקמת העיירה Rothenburg ,לאורך העמק ממוקמים הכפרים : Creglingen, Bad Mergentheim , Lauda-Konigshofen .

העיירה מתוארת בכתובים מהמאה התשיעית ,פרוש שמה של העיירה הוא מקומו של הבישוף הקדוש ,מקום שבו נבנה אף מנזר על שם הקדוש בוניפציוס,שנוהל בידי אם המנזר Leoba ,העיירה ממוקמת על גדות נהר Tauber,ולכן לשם העיירה צורף שמו של הנהר,בעיירה ניתן לראות שרידי חומת העיר ומגדל שמירה מתקופת ימי הביניים,מהמנזר הועבר מזבח העיירה שנוצר בידי אמן תקופת הרנסנס  מרטין, מזבח זה מוצג כיום לאחר שנלקח בעיירה Karlsruhe Kunsthalle.

הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות בעיירה Tauberbischofsheim

היער השחור הדרך הרומנטית העיירה Tauberbischofsheim
 
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה וטירת Weikersheim

טירה שהוקמה במאה השתים עשר בידי משפחת Hohenlohe ,בטירה שהייתה מוקפת חפיר מים וחומות,בנו בני המשפחה את ביתם הארמון , במאה השש עשר כאשר הרוזן Count Wolfgang II ירש את המקום , הוא החליט כי הארמון יהיה בית מגוריו הראשי, לכן שיפץ את הארמון והוסיף לו אלמנטים בסגנון הרנסנס .

הדרך הרומנטית ארמון Weikersheim

הכניסה בתשלום,הארמון פתוח בימי השבוע בקיץ בין השעות 09:00-18:00,בחורף מהשעה 10:00,במקום מתקיימים סיורים מודרכים בשעות 10:00-16:00.

הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות בעיירה Weikersheim   
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה וטירת Weikersheim
 
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה Feuchtwangen

פרוש שמה של העיירה הלחיים הרטובות,אטרקציות מרכזיות בעיירה הם כיכר השוק,בתים ציורים מסביבה כולל בית העיירה המקסים,הכיכר מכונה Frankens Festsaal ,(אולם הנשפים של פרנקוניה) שבה גם מספר מסעדות מקומיות.

מרכז המידע לתיירים ממוקם בכיכר השוק,טלפון 0985290444,קישור למפת העיירה http://www.feuchtwangen.de/index.php?id=10

העיירה נחשבת לאחת הקטנות על ציר הדרך הרומנטית,החלק העתיק בעיירה הוא מקור ההנאה העיקרי לתיירים, ניתן לראות בעיירה את שער החומה הבודד שנותר משלושת שערי העיירה,את כיכר השוק ,האולם הישן Festsaal Frankens והמזרקה שנבנתה במחצית המאה השבע עשר,ועלייה במגן סמלי הנסיכויות של Brandenburgs, Wurttembergs,הנשר הקיסרי והנסיכות של Feuchtwanger, עוד בשיטוט בעיירה ,בתים בסגנון חצי העץ,סמטאות קטנות וצרות,ולקינוח ביקור בכנסיות ההיסטוריות של העיירה.
 
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה Feuchtwangen
 
היער השחור הדרך הרומנטית הכפר קריגלינגן Creglingen

כפר קטן הממוקם בעמק Tauber ,כפר המוקף בכרמי יין וביערות,הממוקמת במסלול אחרי העיירה Rothenburg ob der Tauber,בכפר מספר מוזיאונים .


היער השחור הדרך הרומנטית הכפר קריגלינגן Creglingen
 

העיירה ממוקמת דרומית לעיירה Creglingen ,עיירה המוקפת חומה ומגדלי שמירה מתקופת ימי הביניים וביצור העיירה, מרכז המידע לתיירים ממוקם בכיכר השוק במרכז הישן

עיירה ששימשה כצומת לנתיבי המסחר מצפון לדרום בין איטליה לגרמניה ,והמסלול מאיטליה דרך ערי הריין עד מזרח אירופה,על פי ממצאים הוקמה העיירה במאה השמינית למרות שהאזכור הראשון של העיירה מתוארך במאה השתים עשר,כאשר קיבלה זכויות לשוק וזכויות מוניציפאליות לעיר חופשית קיסרית,מיד עם קבלת הזכויות בוצרה העיירה בחלקה העתיק של העיירה במאה השלוש עשר,נוצרה תעשיית אריגה ויצור בדים בידי גילדות , תעשייה זאת העשירה את העיירה בנוסף לדרכי המסחר והסוחרים שעברו בה.

הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות בעיירה Dinkelsbuhl
היער השחור הדרך הרומנטית העיירה Dinkelsbuhl
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור