דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה פארקים לשעשועים וגני חיות

 

 
 
 
לייפציג גן החיות Zoo Leipzig

הכניסה בתשלום

גן החיות ממוקם  מצפון למרכז העיר לייפציג בטבעת החיצונית בכתובת  Pfaffendorfer Strasse 29  , גן החיות פתוח בכל השנה בימי השבוע בין השעות  10:00-18:00    .

 

גן חיות לייפציג הוא אחד החשובים ביותר בגני החיות באירופה ובאותו הזמן הוא גם אחד מאזורי נופש והפנאי הפופולאריים  ביותר בלייפציג, צורת המפגש עם החיות במכלאות ולא בכלובים ויצירת סביבה דומה למקום מחייתם המקורי מהווה מעיין ספארי חיות ושיטוט באזורים אחרים בעולם,בגן מקווי מים לבעלי כנף  והרבה מאוד צמחייה ובל נשכח את האקווריום שבו עולם תת ימי לבעלי חיים ימיים וסוגי חיות ימיות שונות.

 

לייפציג גן החיות Zoo Leipzig
 
אוגסברוק הדרך הרומנטית סיור בעיירה Augsburg

עיירה עתיקה הממוקמת כחמישים קילומטר מהעיר מינכן,קבלה את שמה בתקופת הכיבוש הרומאי על שם הקיסר אוגוסטוס, שנחשבת לאחת הערים העשירות בגרמניה בתקופת ימי הביניים,לעיר היסטוריה רבה שכדאי לתור בה,יש העוצרים ולנים במלון Three Moors (Drei Mohren),הממוקם במרכז העיירה ,חוויה לילית היא השתתפות במשתה בנוסח ימי הביניים הנערך ב Welser Kuche.

כדאי לבקר בכנסיית סנט אן St. Anne’s Church ,שבה ניתן להתבונן בשני ציורים מפורסמים האחד ציורו של Lucius Cranach, הנקרא Martin Luther שצויר בשנת 1518,בעקבות פרסום התזות לחדשנות ולשינוי בערכי הדת הנוצריים .
 
בעקבות התזות הללו הוזמן מרטין לותר לעיירה בידי מוסדות הדת לדון בשינויים שכתב.כדאי לבקר במוזיאון לאומנות יפה City Fine Arts Museum ,בעיירה ניתן להתבונן בציורו של האמן Albrecht Durer’s הנקרא פורטרט של יעקב פוגר העשיר Portrait of Jakob Fugger the Rich  מהמאה החמש עשר.  
 
אוגסברוק הדרך הרומנטית סיור בעיירה Augsburg
 

הפארק The mini Saxon Switzerland ,ממוקם ב Schustergasse 8 , הכניסה בתשלום, הפארק פתוח בין השעות 08:00-19:00, טלפון 420491005805, פנינה שליד העיירה Dorf Wehlen ,המשמשת כאתר נופש היושבת משני גדות נהר האלבה, בעיירה הקיימת מעל לשבע מאות שנה ,ניתן לבקר גם בשרידי הטירה, בכנסיה ובשוק , בגנים ובטיילת שעל גדות הנהר אלבה.

זהו פארק קטן שגודלו רק כשמונת אלפים דונם מרובע, הממוקם למרגלות מחצבת אבן ישנה, הכניסה בתשלום ,בפארק מבנים היסטוריים מיניאטורי ים משוחזרים ,בשבילי הפארק נעות מכוניות חשמליות ,והושקעה בו עבודת גננות גדולה הכוללת עצים ננסיים ופרחים.

במסלול המרכזי בפארק מוליכה רכבת ננסית מומלצת היכולה להסיע 16 אנשים, לאורך מסלול של 900 מטר ,לנקודת התצפית בסוף המסלול הממוקמת בגובה של 10 מטרים קרונות הרכבת רתומים לדגם חיקוי מיניאטורי של קטר קיטור עתיק, ילדי המבקרים יכולים להשיט דגמי סירות מיניאטוריות שנבנו ,באמצעות מנגנון שליטה אלחוטי באגם ובתעלות שבפארק .

פעילויות נוספות מיועדות לילדים בפארק כולל המחשה של מכרה לכריית זהב, מסלולי רכבות זעירות , סיור בין דגמי טירות ,דגם של צ'פלין , בקיצור בילוי חמוד ומהנה למשפחה ולמבוגרים.

פארק המיניאטורי mini Saxon Switzerland בעיירה Dorf Wehlen
 
פוטסדאם שמורת טבע ופארק בישופהר Biosphare Potsdam

תחבורה לוקחים רכבת מברלין, קו  S5,S1 מתחנת  Zoologischer Garten   או תחנתFriedrichstrasse או הרכבת האזורית RE1 מתחנות Ostbahnhof, אלכסנדרפלאץ, Zoologischer Garten , עד תחנת פוטסדאם. הנסיעה נמשכת כ- 20 דקות, לאחר הירידה בתחנת הרכבת יש לקחת קו אוטובוס או חשמלית 92,לתחנת כיכר Bornstedter,או בהליכה מהתחנה של 12 דקות.

פוטסדאם שמורת טבע ופארק בישופהר Biosphare Potsdam
 
בוואריה המזרחית העיירה בודנמאייס Bodenmais

מרכז המידע לתיירים בכתובת  Rathausweg 1A,טלפון 9943941313

הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות בעיירה Bodenmais  

 
העיירה ממוקמת בחלק המזרחי של מדינת בוואריה בקרבה לגבול עם מדינת צ'כיה,בחלק הדרומי של מסלול הזכוכית, העיירה ממוקמת 24 קילומטר מהעיירה Bayerish Eisenstein,תחילתה כעיירת מכרות כסף במיוחד במאות 15-16, למרות שהמכרות החלו לפעול במאה ה12,במכרות נמצאו למעלה משישים סוגי מינראלים,המכרות הולאמו בסוף המאה השמונה עשר ופסקו לפעות במחצית המאה התשע עשר.
 
כיום פרסומה של העיירה נובע ממפעל הקריסטל  Joska Kristall, וניפוח הזכוכית הממוקם בתחומה,גביש הקוורץ המשמש ליצור הקריסטל טמון בקרקע ונכרה כחומר גלם ליצור ליד המפעל גינה ובה פסלי זכוכית.
 
בוואריה המזרחית העיירה בודנמאייס Bodenmais
 
גרמניה העיירה Berchtesgaden
העיירה Berchtesgaden
על חבל הארץ מהלכת האגדה שבין הקרחונים חיו דרקונים וחיות פרא ,את המקום על פי האגדות גילו נזירים נודדים חברי כת   Augustiner  שהפיצו את  דת הנצרות בחבלי הארץ.
העיירה  Berchtesgaden  ממוקמת כשלושים קילומטר  דרומית מערבית לעיר  זלצבורג 150 קילומטר  דרומית למינכן, בעיירה תחנת הרכבת  Konigseerstrasse  בחלק הדרומי של האגם
איך להגיע בכביש המהיר  B305  בין העיירה  Ramsau והעיירה  האליין.
מרכז התיירות בעיירה ברחוב   Konigseerstrasse 2 ,  מעבר לנהר ליד תחנת הרכבת הראשית ,חניה טובה בעיר בחניה התת קרקעית של   Kurpark .
מידע
העיירה ממוקמת באזור בוואריה האלפינית בדרום מדינת בוואריה ,העיירה קרובה לגבול עם אוסטריה מוקפת בהרי האלפים בגבהים של 550-1200 מטר ,כיום עיירה מודרנית שצורפה לחלקה הישן וההיסטורי שאליו צריכים לטפס על צלע ההר, ברובע העתיק שוק העיר הישן Markt Berchtesgaden, רחובות של קניות, רשת מסועפת של רחובות קטנים חנויות ובתי קפה,  את הרובע חוצה רחוב Maximilianstrasse   שחוצה את הגבעה מדרום וממערב.
 
ניתן לקחת את האוטובוס החוצה אתKugelmuhle, או מחצבת  השיש, למרכז  של ערוץAlmbach. ומשם בכניסה להליכה בערוץ נקודת תשלום להליכה  מעל ל  27  גשרים מעל לערוצים עד סכר Theresienklause, זמן ההליכה חצי שעה עד שעתיים לסכר וחזרה לעיירה Berchtesgaden.

בחורף העיר הופכת לעיר סקי, הכוללת 21 מעליות וכחמישים קילומטר מסלולי גלישה ברמות שונות, גלישה על אגם Konigsee  שמימיו קופאים בחורף  בחודשים אוקטובר מרץ,תעסוקה לילדים באזור  בסיורים של מכרות מלח, שייט באגם, רכיבה ברכבל , וביקור בגן החיות של ציפורי הטרף ב באוברזלצברג ליד חניון  Hintereck , פסטיבל ושוק חג המולד  וערבי ריקודי פולקלור לאורך השנה .
גרמניה העיירה Berchtesgaden
 
ברנדדנבורג עיירת הספא הישנה Bad Freienwalde
עיירת הספא הישנה  Bad Freienwalde
העיירה ממוקמת 50 קילומטר מצפון מזרח ברלין במחוז  Brandenburg  ליד הגבול הפולני
תחבורה יוצאת מברלין כל שעה לעיירה
בשטחה של העיירה הכפרים הבאים :Altranft, Altglietzen, Bralitz, Hohensaaten, Hohenwutzen, Neuenhagen,Schiffm?hle.
 
בעיר במאה ה 19 נבנתה כנסיית סנט ניקולאי ובית העירייה,כנסיית סנט גורג הפכה לאולם קונצרטים ,בעיירה פנינים אדריכליים מבנים ישנים , בעיירה מוזיאון Oderlandmuseum המציג את ההיסטוריה של האיזור ותערוכות הדנות בניקוז מים.
 
על ההר לידה ממוקמת טירה לכבודה של אלמנת המלך הפרוסי פרידריך השני כבית קיץ, הטירה נבנתה בשנת 1799 ומסביבה פארק ,בעיירה הוקמה אנדרטה בגובה 26 מטר על מגדל המזכירה גרדום לזכרם של קורבנות מלחמת העולם השנייה,מהמגדל שניתן לטפס עליו בתשלום נשקף נוף לתוככי פולין המטפסים למגדל זוכים בתעודה.
 
אזור המרחצאות כולל מזרקה עם פסלו של הסופר ,היערות הסמוכים לעיירה ומעיינות המינרלים והבוץ המשמשות למרפא הופכים אותה לאתר נופש הקיץ האהוב של תושבי ברלין.
 
בשנת 1930 הוקמה בה מקפצות סקי אשר עברו שדרוג ומשמשות כיום גם לאימונים ותחרויות סקי בחורף,בעיירה גן חיות שהוקם בשנת 1958.
ברנדדנבורג עיירת הספא הישנה Bad Freienwalde
 
ברנדנבורג העיירה ארמון טירת אורניינבורג Schloss Oranienbur
העיירה ארמון טירת אורניינבורג    Schloss Oranienburg
הארמון טירה ממוקם בעיירה אורניינבורג המשמשת  כעיר המחוז של מחוז  Oberhavel  במדינת ברנדנבורג, על נהר האבל 35 קילומטר צפונית לברלין.
תחבורה הדרך הנוחה להגיע אל העיר היא באמצעות רכבת ,לוקחים את קו הרכבת S1מברלין עד תחנת  oranienburgשהיא התחנה האחרונה של קו זה.
העיירה  אורניינבורג מוקפת אגמים, תעלות, כרי דשא, יערות צפופים, בעיר אטרקציות שונות גשר לואיז  Louise-Henriette-Stegבעיר הקטנה מספר אתרים שכדאי לראות. כולם נמצאים בקרבת תחנת הרכבת בה יורדים אלו שמגיעים לעיר, פארק השעשועים והמים   טורם T.U.R.M  הפארק נמצא מרחק הליכה קצר מתחנת הרכבת, מעגן ספינות חדיש על נהר האבל.
 
לניץ שסביבו יש מסלול הליכה מסודר באורך 7 קילומטרים,המסלול מתחיל בתחנת הרכבת.
העיר ספגה הפצצות רבות במלחמה בהיותה מרכז מפעלי חימוש ותעופה  שהוקמו לצרכי תעשיית הנשק הגרמני במלחמה, ושעובדיהם היו האסירים במחנה הריכוז.
 
האטרקציה המרכזית  במקום הוא מחנה הריכוז  Sachsenhausen - Oranienburg  , ממוקם בקצה הצפוני של העיר ,20 דקות הליכה מהתחנה המרכזית, המחנה לאסירים פוליטיים ושבויים ונחשב למחנה קשה במיוחד שבו מתו קרוב למאה אלף  אלף אסירים בתקופת המלחמה, המחנה הוקם  בקירבתה העיר  עוד בשנת 1936 , מחנה זה שוחרר בידי הסוביטים בשנת 1945 והפך למחנה סובייטי בן שלוש מחנות אשר בו רוכזו 60,000 אסירים גם.
 
מחנה Sachsenhausen  הוקם בידי אסירים בשנת 1938  ומוקם בסמוך למרכז המינהלי על כל  44  מחנות הריכוז באזור אורניינבורג, והפך למתקן האימונים המרכזי לאימון קציני אס אס, מחנה זקסנהאוזן נועד לקבוע סטנדרטים עבור מחנות ריכוז , את עיצובם ואת היחס לשבויים.

אשת נסיך הכתר וילהאם פרידריך הגדול , לואיז הנרייטה התאהבה באזור Botzow  אשר הזכירה לה את הולנד מקום הולדתה ,על שפת האגם Schwemmsandinsel היא טיפחה והרחיבה את טירת הארמון מסביב לטירה המים טיפחה והרחיבה את הגן והפארק שבשנת 1990 שופץ והפך לפארק נופי החלומות של הנסיכה , בהוסיפה חדרי גן ,מטעים, עיר נמל הולנדית עם יאכטה הולנדית, תיאטרון לליצנים .
 
ברנדנבורג העיירה ארמון טירת אורניינבורג Schloss Oranienbur
 
סקסוניה התחתונה שביל ספסלי העץ Liebesbankweg
שביל ספסלי העץ  Liebesbankweg
שביל ההליכה במחוז   Hahnenklee  המרוחק 16 קילומטר מעיירה גוסלר ,בכפר לשעבר  Bockswiese  בסקסוניה התחתונה שביל הליכה המטפס להר capercaillie  במסלול מעגלי
עיירה שהתפרנסה מכריית כסף במכרה ליד העיירה משאב נוסף נמצא באזור והוא היער החליטו פרנסי האזור כי בנוסף לפעילות ספורט החורף לפתח שבילי הליכה לאוהבי הטבע והרומנטיקה , לצורך זה פתחו מסלול סיבובי על פסגת ההר  Bocksberg Mountain  שגובהה 726 מטר, אורכו של המסלול  כשבע קילומטר בחמש רמות שונות  , כולל אפשרות לכיסאות גלגלים,השביל מתפתל לאורך שבילים רחבים, כרי דשא טבעי, ואגמים והוא מתאים לכל רמות הקושי ,אל פסגת ההר ניתן לעלות ברכבל המשמש גם בחורף לפעילות חורפית כמו גלישה .
 
 והאטרקציה העיקרית שבו מעבר להנאה מהטבע היא עשרות ספסלי עץ שכל אחד עוצב בצורה שונה לשימוש המטיילים ,חלקם של הספסלים הוצבו בנקודות תצפית לאזור ובנקודות אשר מאפשרות למטיילים לבחון פריחה וצמיחה ואפילו חיות בר הגרות ביער.
 
השביל מספק למטייל נקודות נוף פנוראמי מעולה,בריכות מים ,פריחת פרחים פונדק גרמני מסורתי  Meadows וחוויה נחמדת לילדים,משפחות וזוגות, בנוסף נקבעו לוחות שיש על סלעים במסלול ועלים חרוטים שירים רומנטיים ,בדרך ניתן לעבור בשער האהבה המסודר בדמות גבר ואישה , במסלול ממוקם צריף להגנת המטיילים בעת שינוי מזג האוויר לשהייה קצרה ,פלגי המים הזורמים יוצרים נקודות משחק לילדים ובנקודה אחת אף לקחו גזעי עצים ויצרו סירות כמו של האינדיאנים , נדנדות ומשחקים לילדים.
 
במסלול ממוקמת כנסייה Gustav Adolf Stave Church  משנת 1908 בדגם נורווגי עם צריחים חדשני בגרמניה ניחשתם כמובן מעץ , למבוגרים קיימות נקודות של בריכות מים להכנסת רגלים לקבלת מסג מים מפלגי המים היורדים מפסגת ההר.
 
במסלולים בהר תוכננו גם מסלולים נוספים  לאופניים  ואופנועים שניתן לשכור במקום.
סקסוניה התחתונה שביל ספסלי העץ Liebesbankweg
 
גרמניה תורינגיה העיירה Wiehe
העיירה   Wiehe
היא עיירה  במחוז  Kyffhauserkreis  במדינת  תורינגיה העיירה  ממוקמת 24 קילומטר מדרום  לעיירה  Sangerhausen ו 32 קילומטר צפונית לעיירה  ויימאר עם בליטה לעמק הרחב של Unstrut .
מידע
העיירה וסביבותיה משופעת בטירות,מנזרים וארמונות, בפארק הטבע של המדינה.
בעיירה Wiehe   מוזיאון מודלים של רכבות  Modellbahn-Wiehe בכתובת  Am Anger 19
מוזיאון הרכבות נחשב לגדול בעולם   האטרקציה האחרונה של האזור נפתח בשנת 1998 ,משתרע על שטח ענק ועליו בתוך נופים נעות רכבות במודלים שונים לאורך 2000 מטר של מסלולים, במודלים של הרכבות  חיקוי של האוריינט אקספרס,מודלים של רכבות מהירות בנות זמננו ורכבות ממודלים שהיו נהוגים באמריקה בעבר וכיום,העתקים בגודל של אחד לעשר .מודלים של רכבות בהינע קיטור,דיזל,פחם וחשמל,חיקוי קווי רכבת מפורסמים בגרמניה.
 
לאורך קווי מסילות הרכבת בנויות העתקים של שש תחנות רכבות מפורסמות ,400  מתגי תנועה מפקחים על תנועת הרכבת כולל קטרים פורצי שלג, מעבר בגשרים מנהרות ותווי שטח ידועים, בין יתר האטרקציות המפוזרות באולם האתר הסיני של צבא הפסלים מהטרקוטה של הקיסר הראשון של סין בקנה מידה של אחד לעשרים וחמש, חלק מהרכבות מסיעות ילדים ובני נוער .
עוד אטרקציות באזור העיירה
טירת העיירה Schloss Beichlingen
אנדרטת  Kyffhauserdenkmal
גרמניה תורינגיה העיירה Wiehe
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור