דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה מוזיאונים לרכבים ומדע

 

 
 
 
בוואריה המזרחית העיירה Viechtach

מרכז המידע לתיירים בכתובת  Stadtplatz 1 ,טלפון 099421661

לינות מומלצות וזולות בעיירה Viechtach

העיירה ממוקמת בחלק המזרחי של מדינת בוואריה בקרבה לגבול עם מדינת צ'כיה,בחלק הדרומי של מסלול הזכוכית ביער הגשם השחור Schwarzen Regen בעמק gleichnamigen של יער בוואריה.מסביב לעיירה 31 קילומטר של מסלולי הליכה ,רכיבה על אופניים ,ספורט חורף במסלולים של 22 קילומטר,בריכה חיצונית Freibad מחוממת בעונה בתשלום,מיני גולף,מגרשי טניס, בקרבה לעיירה אגם Hollensteinsee, המציע: שחייה שייט בסירות,דייג ומנוחה בגדות האגם.
בוואריה המזרחית העיירה Viechtach
 
גרמניה תורינגיה העיירה Wiehe
העיירה   Wiehe
היא עיירה  במחוז  Kyffhauserkreis  במדינת  תורינגיה העיירה  ממוקמת 24 קילומטר מדרום  לעיירה  Sangerhausen ו 32 קילומטר צפונית לעיירה  ויימאר עם בליטה לעמק הרחב של Unstrut .
מידע
העיירה וסביבותיה משופעת בטירות,מנזרים וארמונות, בפארק הטבע של המדינה.
בעיירה Wiehe   מוזיאון מודלים של רכבות  Modellbahn-Wiehe בכתובת  Am Anger 19
מוזיאון הרכבות נחשב לגדול בעולם   האטרקציה האחרונה של האזור נפתח בשנת 1998 ,משתרע על שטח ענק ועליו בתוך נופים נעות רכבות במודלים שונים לאורך 2000 מטר של מסלולים, במודלים של הרכבות  חיקוי של האוריינט אקספרס,מודלים של רכבות מהירות בנות זמננו ורכבות ממודלים שהיו נהוגים באמריקה בעבר וכיום,העתקים בגודל של אחד לעשר .מודלים של רכבות בהינע קיטור,דיזל,פחם וחשמל,חיקוי קווי רכבת מפורסמים בגרמניה.
 
לאורך קווי מסילות הרכבת בנויות העתקים של שש תחנות רכבות מפורסמות ,400  מתגי תנועה מפקחים על תנועת הרכבת כולל קטרים פורצי שלג, מעבר בגשרים מנהרות ותווי שטח ידועים, בין יתר האטרקציות המפוזרות באולם האתר הסיני של צבא הפסלים מהטרקוטה של הקיסר הראשון של סין בקנה מידה של אחד לעשרים וחמש, חלק מהרכבות מסיעות ילדים ובני נוער .
עוד אטרקציות באזור העיירה
טירת העיירה Schloss Beichlingen
אנדרטת  Kyffhauserdenkmal
גרמניה תורינגיה העיירה Wiehe
 
עיירת Bad Frankenhausen וסביבותיה
עיירת  Bad Frankenhausen  וסביבותיה
העיירה ממוקמת בחלק הדרום מזרחי של אזור הרי ההרץ   במדינת  Thuringia
מידע
העיירה הוקמה  במאה העשירית.
אטרקציות בעיירה ומסביבה 
מוזיאון הפנוראמה Panorama Museums ישנו מאמר
פארק הטבע  Naturpark Kyffhauser הכולל את האטרקציות : אנדרטת אגדת ברברוסה , הר הקסמים ותמונת הפנורמה לזכרם של מרד האיכרים בתחילת המאה ה 15.
 
מערת ברברוסה Barbarossahohle, את מגדל התצפית Possenturm,הפארק כולל גם אדמה משופעת בגבס המקנה צבע לבן לסלעי ההרים,יערות משופעים בצמחייה ושדות מראה, ביצות ובריכות המים  wetland Aulebenו  מאגר המים  Helme-Stausee  המשמשים לציפורים נודדות בעיקר לעגורים כנקודת מנוחה.בפארק נערכים סיורים ופעילות ספורטיבית .
 

עיירת Bad Frankenhausen וסביבותיה
 
סקסוניה התחתונה גרמניה מוזיאון פולקסוואגן Volkswagens Zeithaus
מוזיאון פולקסוואגן   Volkswagens Zeithaus
הכניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם ליד העיר   Wolfsburg cnshb   אזור הייצור Autostadt , במדינת סקסוניה התחתונה  Lower Saxony במרכז גרמניה
איך להגיע העיר  Wolfsburg   ממוקמת על נהר Aller מצפון לעיר בראונשוויג Brunswick , פרסומה של העיר  בעיקר למפעל והנהלת מפעל המכוניות של פולקסוואגן AG .
 
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-18:00 החל מהשעה 16:00 מחיר הכרטיס מוזל, ניתן לערוך סיורים מודרכים הן במוזיאון והן באולמות הייצור  .
המוזיאון נפתח בשנת 2000 ליד המפעל הראשי בוולפסבורג ליצור מכוניות  פולקסוואגן. Autostadt  בתצוגות ישנם אולמות לתצוגת מכוניות בחברות הבת של החברה כמו :  פולקסווגן, אאודי, סיאט, סקודה, בנטלי, למבורגיני, בוגאטי   המוזיאון מושך אליו כמעט שני מיליון מבקרים בשנה , במוזיאון חנות מזכרות ומסעדה .
 
הסיור נחלק לבחינת המחשבה האנליטית של המבקר בתצוגות והפעלה של מכשור בתערוכות טכנולוגיות , אולם לסרטים של תחרויות מרוץ מכוניות ,וחלק של ביקור בהיסטוריה של יצור רכב מוטורי
 
למוזיאון צמוד פארק לילדים  Autostadt  הכולל נסיעה ברכבים קטנים על מסלולים ופעילויות נוספות למשפחה ולילדים , למבוגרים מגוון אטרקציות שונות ופעילות חווייתית , במקום תערוכות קבועות ומתחלפות כולל היבטים של יצור מכוניות ידידותיות לסביבה .
סקסוניה התחתונה גרמניה מוזיאון פולקסוואגן Volkswagens Zeithaus
 
סקסוניה התחתונה מוזיאון האופנועים Motorrad museum Wickensen
מוזיאון האופנועים  Motorrad museum Wickensen
הכניסה בתשלום
איך להגיע המוזיאון ממוקם בעיירה  Wickensen 16,באזור Weserbergland במדינת Lower Saxonia  
המוזיאון פתוח בימי שישי,שבת וראשון  בשעות 11:00-18:00
מידע
מוזיאון שנפתח בשנת 2004 , במוזיאון אוסף אופנועים מסוגים שונים חלק גדול הם אופנועים של חברת NSU ,חלקי אופנועים .
סקסוניה התחתונה מוזיאון האופנועים Motorrad museum Wickensen
 
באדר וירטמברג פרידריכסהאפן מוזיאון צפלין Zeppelin Museum
מוזיאון צפלין Zeppelin Museum  
הכניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם ליד העיר פרידריכסהאפן Friedrichshafen על גדות אגם Constance בדרום מזרח המדינה .
איך להגיע 
המוזיאון פתוח בחודשים מאי-אוקטובר בשעות 09:00-17:00  נובמבר-אפריל 10:00-17:00 בחודשים אלו סגור בימי שני, ניתן לבקר בארכיב ובספריה בימי שלישי ,רביעי וחמישי בשעות 09:00-12:00 ,13:00-17:00.
מידע 
המוזיאון אשר נפתח מחדש בשנת 1996 מוקם בתחנת הרכבת של הנמל שהוסבה למוזיאון הנקראת Hafenbahnhof,מוזיאון צפלין בעיר Friedrichshafen  הינו ייחודי בגרמניה במתכונתו המשלבת אומנות וטכנולוגיה , המוזיאון נחשב לגדול בשטחו המוקדש לנושא התעופה, במוזיאון האוסף הגדול בעולם לנושא ההיסטוריה של ספינות האוויר, ודגמי ספינות האוויר, הוא מושך מבקרים לחזות בדור שנעלם ברחבי ההיסטוריה כולל מידע להבנת הנושא הטכנולוגי המסתתר מאחורי הרעיון לבניית ספינות אוויר ,אוספי האומנות במוזיאון במיוחד של אזור אגם קונסטנץ ואוספים יקרי ערך של אומנות.
 
המטרה במוזיאון המשותף של טכנולוגיה ואומנות היא , לשלב  יצירות אמנות לתוך המחלקה של ספינות הצפלין ולא בקישור רופף, אלא להעביר את הדגש ולהתרכז בחלקים המכנים והנושאים המשותפים ,של שני המוזיאונים בהתייחסותם לנושא.
 
תערוכות כוללות עיצובים של מנועים, מודלים, רישומים אוספי צילומים הממחישים  את ההיסטוריה, פיתוח וידע של ספינות האוויר עד שנמוגו ברחשי ההיסטוריה, בתצוגות לא רק ספינות גרמניות מוצגות , בתצוגות  המנועים של הצפלין ומנועים עבור מטוסי חברת דורניר דרכי הבנייה והמכונות.
 
ניתן לעלות על טיסת צפלין מסחרי ולרחף מעל אגם קונסטנץ טיסה לחצי שעה 200 יורו , ניתן לקבל סיורים מודרכים,ולבלות בחנות המתנות ובמסעדה במקום.
באדר וירטמברג פרידריכסהאפן מוזיאון צפלין Zeppelin Museum
 
גרמניה אינגלשטאט מוזיאון אאודי
מוזיאון אאודי באינגלשטאט  
Audi Museum Mobile
הכניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם 75 קילומטר צפונית מעיר מינכן   ,באזור העיירה העתיקה  Ingolstadt , באזור התעשייה  Audi Forum 
איך להגיע  בכביש המהיר  A9 מצפון לעיר .
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-18:00 ,יש סיורים מודרכים אך הם אינם הכרחיים ניתן לסייר בבודד, במפעל אסור לצלם .
מידע 
תערוכה של דגמים מוטוריים אשר נוצרו במפעל Ingolstadt, תצוגה נוצצת ושמורה בכוללת אופנועים המשתלשלים מהתקרה ,מכוניות שונות בתצוגה , שלוש קומות במוזיאון, עמוסות מכוניות, כמה תערוכות אחרות   במקביל  והרבה מידע על הנושא לאוטומוציה   יש המון מה לראות,  המבקרים  מוזמנים להתחיל את הסיור בלקיחת המעלית לקומה השלישית, ואז לעבור בתצוגות בירידה  אל הקרקע,  כאשר אתם מגיעים אל הקומה העליונה, ניתן להסתכל למטה ולראות כמה תערוכות שונות.
 
ביקור במסלול היצור מהווה חוויה מיוחדת גם מכונית שלימה כולל יצור החלקים לוקח 17 שעות ,הרכבת מכונית על קו היצור לוקחת 4.5 שעות , בסיור ניתן לראות רובוטיקה בהתגשמותה הכולל ריתוכים ושינוע חלקים והרכבתם .
גרמניה אינגלשטאט מוזיאון אאודי
 
גרמניה מינכן מוזיאון המכוניות ב.מ.וו BMW
מוזיאון המכוניות  BMW במפעל במינכן
הכניסה בתשלום למוזיאון , ניתן לשלב סיור גם במפעל בתוספת מחיר, אך לידיעתכם
הסיורים הם מודרכים ובקבוצות עד 30 איש, כאשר אין כניסה לילדים מתחת לגיל 7 הזמנת מקום לסיור חייבים להזמין חצי שנה מראש.
המוזיאון ממוקם ליד העיר מינכן בפארק התעשייה   Am Olympia park 1 Munich, במדינת בוואריה
איך להגיע 
המוזיאון פתוח בימים שלישי –שישי בשעות   09:00-18:00 ,בימים שבת ראשון בשעות 10:00-20:00 סגור בימי שני,
מידע 
בעת הכניסה למתחם הסיור הממוקם ליד האצטדיון האולימפי בעיר , מבחינים במתחם המורכב ממספר מבנים הכוללים את אולמות היצור,את משרדי ההנהלה ואחד מהם הוא מוזיאון המפעל, בעת הביקור ניתן לצפות בהיסטוריה ומעט הצצה לטכנולוגיה העתידית וכמובן ביקור במסעדה היוקרתית של המפעל.
 
לאחר שיפוצים למוזיאון שנפתח לראשונה בשנת 1973 ,נפתח מחדש המוזיאון בשנת 2009 בבנין מודרני הכולל כעשרים וחמישה אולמות לתצוגה שבהם למעלה ממאה עשרים מכוניות,בתצוגותיו ניתן לראות למעלה מתשעים שנות היסטוריה ביצור רכבים של החברה,  כל התצוגות  ממוקמות במבנה בן קומה אחת המשלב את המוזיאון הישן שנקרא הקערה ביחד עם המבנה החדש.
 
בתצוגות המוזיאון גם דגמי מנועי מטוסים שהחברה יצרה לאורך השנים , ביקור נוסף הוא בביקור במפעל ההרכבה שהינו אחד מחמישה מפעלים ברחבי גרמניה  והמעסיק כעשרת אלפים עובדים, ניתן לראות בנוסף לעובדים ברובוטים רבים בקווי היצור המעבירים חלקים ומרתכים חלקים  מראה מרשים במיוחד.
 
כל לקוח יכול לבחור לעצמו את סוג הריפוד את האביזרים המתלווים למכוניתו דבר ההופך אותה לייחודית בעבור הלקוח. כמובן בהקפדה המיוחדת על הייצור, כול שנה מייצרים כ  200.000 מכוניות וכ   300.000 מנועים במפעל .
גרמניה מינכן מוזיאון המכוניות ב.מ.וו BMW
 
גרמניה שטוטגרד מוזיאון המכוניות מרצדס בנץ Mercedes-Benz Museum
מוזיאון המכוניות מרצדס בנץ
Mercedes-Benz Museum
הכניסה ללא תשלום, ניתן לקבל מכשיר בכניסה להדרכה קולית בכמה שפות.   
המוזיאון ממוקם ליד העיר שטוטגרט Stuttgart  , Mercedesstrase 10 , באזור מדינת באדר וירטמברג שכולל גם את היער השחור וחלק מאגם קונסטאנץ
איך להגיע נסיעה ברכבת וירידה בתחנת הרכבת הראשית של שטוטגרט ואז לוקחים את הרכבת התחתית S1  לכוון פארק  Neckar Park  ולתחנת מרצדס בנץ, משם ממשיכים על פי השילוט המכוון למוזיאון.
בקו האוטובוס 56 למוזיאון מגיעים לאחר שיורדים בתחנת  Bad Cannstatt  אליה מגיעים בקווי הרכבת התחתית  S1,S2,S3
ברכב פרטי יש לנסוע בכביש  A38   יורדים ביציאות לעיר שטוטגרט ומשם ממשיכים על פי השילוט ל  Neckar-Park  ומשם על פי השילוט למוזיאון.
המוזיאון פתוח בימי השבוע ,פרט לימי שני, בשעות 09:00-18:00 ,המחיר מוזל לביקור אחרי הצהרים, ניתן לקבל הדרכה אישית או לקבוצות לאורך היום.
מידע 
בשנת 2006 נפתח  המוזיאון המחודש המאפשר ביקור במנהרת זמן לאחור ,של למעלה ממאה עשרים שנה , סיור זה  מאפשר הצצה לתעשיית הרכב מרצדס בנץ מהמכוניות הראשונות שיוצרו עד למכוניות העכשוויות מסוג פורמולה של מסלולי המרוץ, קרוב למאתיים מכוניות ורכבים מוטורים נוספים בתצוגות המשתרעות על שטח עצום , בנוסף למסמכים ,תמונות וחפצים הקשורים לייצור ולחברה לאורך השנים כולל נקודות ציון היסטוריות.
 
עוד בתצוגות המנוע הראשון משנת 1883 שעדיין בועט ופועל ומוצג ומופעל לצפייה, כולל רצועה המפעילה גלגל תנופה, הסיור כולל מעבר בגשר מצופה שטיח מעל למכוניות המוצגות , בקומה הראשונה מוצגים סרטי מרוצי מכוניות שדגמי החברה השתתפו בהם משנות השלושים וסרטים נוספים המתארים את המכונית ברחבי העולם.
 
חלק מהתצוגות המשתרעות על ארבעה קומות כוללות מייצגים אור קוליים המתארים את תעשיית הרכב וההיסטוריה המלווה אותה, כל זאת במבנה שעוצב בצורה מיוחדת ומרשימה ומצופה מבחוץ בקירות זכוכית , ניתן לסייר רק בתצוגת המכוניות או לעבור בתערוכה על פי הנושאים הנחלקים בארבעת הקומות  ,ניתן לעשות זאת משולב או לפי רצונם של המבקרים, ניתן לרכוש מזכרות בחנות המזכרות ולסעוד את ליבנו במסעדה.
גרמניה שטוטגרד מוזיאון המכוניות מרצדס בנץ Mercedes-Benz Museum
 
גרמניה מינכן מוזיאון התעופה Museum Flugwerft Schleissheim
מוזיאון  התעופה   Museum Flugwerft Schleissheim
חלק ממוזיאון המדע והתחבורה  Deutsches  Museum  Verkehrszentrum  
הכניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם ליד במנחת שדה תעופה חמישים קילומטר מצפון העיר  מינכן , Effnerstrase 18
איך להגיע ברכבת   S-Bahn  בתוואי הרכבת  S1 Freising  לשדה התעופה, ומשם  לתחנת  Oberschleissheim .
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-17:00
מידע 
המוזיאון ממוקם במספר מבנים היסטוריים ששימשו את חיל האוויר הבווארים ואשר נבנו בשנים 1912-1917 , בשנת 1990 שופץ מבנה ההאנגר הראשי ומגדל הפיקוח, הוקמו אולמות תצוגה חדשות, והוקמה סדנאת התיקונים, במקום קיימת השלמת תערוכות בנושא החלל למוזיאון הראשי במינכן
 
המוזיאון סניף המציג כלי טייס Flugwerft  Schieisheim ממוקם בארמון  Schieisheim המרוחק 50 קילומטר צפונית ממינכן , נוסד לפני מלחמת העולם הראשונה בשנת 2000 נוספו לו מבנים חדשים לתצוגות,בתצוגותיו דאונים,חקר של כנפי טיס, סדנת תיקונים, מגוון מטוסים מתקופות שונות ומארצות שונות כולל מטוסים אמריקאים ששירתו בוייטנאם , מטוסים רוסיים ,מטוסים הממריאים אנכית ללא מסלול תעופה ועוד.
גרמניה מינכן מוזיאון התעופה Museum Flugwerft Schleissheim
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור