דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

זכרון יעקב אטרקציות נוספות

 
 
 
זיכרון יעקב אחוזת לנגה - כרמל        

הסיור באחוזת לנגה – כרמל

כיום הבניין סגור, לא משוחזר ומדהים בשנת 2012 הוא היה בן מאה שנה .

איך מגיעים עולים לזיכרון בשדרות נילי מכיוון מערב, פונים שמאלה לרחוב האורנים, וחונים בפינת רחוב הנשיא. משם אפשר להמשיך ברגל. אפשרות שנייה: עולים לזיכרון במעלה מנחם, ממשיכים ישר כל הזמן ,הופך לדרך פינלס ולמייסדים , ימינה להרצל ושמאלה לשדרת הברושים, חונים במגרש החנייה של שדרת הברושים, מימין לאחוזה בית דניאל, מהמגרש עולים בשורת מדרגות  עוברים על פני ספסל אבן המשמש כפינת זיכרון קטנה והטירה מימין לחניון.

 

לאחר העלייה במדרגות לספסל הזיכרון,  שבמרכזו טבלת זיכרון שעליו נחרט : לזכר הנאהבים והנעימים מיכאל לנגה ורעייתו ניטה לבית בנטוויץ, שנטעו את הגן ואת היער הזה מסביב לביתם בשנים 1912-1914 ,  כדאי לשבת על הספסל לצפות בנוף וליהנות מאויר נקי .

זיכרון יעקב אחוזת לנגה - כרמל
 
זכרון יעקב מוזיאון יד למייסדים
מוזיאון יד למייסדים
המוזיאון ממוקם מול בית העלמין,על יד התחנה המרכזית.
 
טלפון לתאום עמותת הגדעונים  04-6398811
מידע
המוזיאון הוקם לזכרם של משפחות החלוצים מהעלייה הראשונה אשר הקימו את זיכרון יעקב,המוזיאון הוקם על שטח הגורן במושבה ,אשר אליו הביאו החקלאים את תוצרתם,במוזיאון צילומים,מסמכים מקוריים ונדירים המנציחים את תולדות המושבה בעזרת מסמכי החלוצים, במוזיאון חדר הנצחה וקיר קרמיקה שעליו חקוקים שמות המייסדים.
 
המוזיאון  ממולו מגדל המים (שנבנה בשנות החמישים,שעליו ציור הנדיב עם הענבים,והגורן המפורסמת של העיר, סמוך לתחנת אגד העירונית.


זכרון יעקב מוזיאון יד למייסדים
 
זכרון יעקב בית אהרונסון - מוזיאון נילי
בית אהרונסון - מוזיאון נילי
הכניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם ברחוב  רחוב המייסדים 40 זכרון יעקב
טלפון לתאום 6390120 – 04
בית אהרונסון פתוח ימים א – ה בשעות 08:30-15:00 ,בימי שישי בשעות 08:30-13:00 ,שבת סגור
מידע :

ביתם של המייסדים( אפרים פישל ומלכה אהרנסון ), כארבע מאות מטר משער ישי.  

המוזיאון בביתם של משפחת אהרונסון אשר נפתח בשנת 1956 , אוצר את סיפור חייהם ופועלה של המשפחה , ביסוד מחתרת נילי,המוזיאון ממוקם בשני מבני מגורים ,אשר נשתמרו כמו שהיו בתקופת חייהם,הבתים שייכים להורי אהרון אהרונסון, בשנת 1896,ובו חדר עבודתו של אהרן וספרייתו, חדר האורחים, וחדר האמבטיה שבו התאבדה שרה.נמצא במקום גם הסליק הראשון בארץ ישראל, ששימש מחבוא לנשקם של אנשי נילי.
במקום מוצגים מסמכים,תצלומים,מפות וחפצים אישיים של אהרון,במוזיאון ספריה ,תצוגות אור קוליות ,ואולם הרצאות.
     
זכרון יעקב בית אהרונסון - מוזיאון נילי
 

מסלול הטיול מתחיל בחניון החרובים ממנו נרד אל הנחל בעקבות סימון שבילים אדום לאורכו של שביל מסודר ונח להליכה עם עגלות, ומוצל ברובו.

הנחל ובריכת השכשוך

ירידה קצרה מהחניון תביא אותנו אל גדת הנחל שלאורכו נלך עד בריכת שכשוך קטנה ורדודה, שאפשר לעצור בה להתרעננות קצרה עם הילדים ולשבת בצמוד למפל הקטן שזורם לאורך כל השנה, בהמשך המסלול בדרכנו בירידה נעבור ליד סכר בטון ונגיע לקטע המפלון של נחל השופט, שלצידו בריכת מים קטנה. מומלץ לחלוץ נעליים ולהשתכשך במים.

מהבריכה שלאחר המפלון נמשיך לאורך הנחל, נעבור מבנה של תחנת שאיבה ונמשיך במסלול לצד מנהרות בסבך הקנים שאפשר לעבור בהם במעין מבוך חווייתי כמעט כמו בג'ונגל, לטפס בזהירות על עץ שעובר כמו גשר על פני הערוץ היבש ולהיכנס למערה נמוכה שעל התקרה שלה הצטברו נטיפים קטנים .

נחל השופט סיור
 
זיכרון יעקב אנדרטת שם עולם
אנדרטת שם עולם
האנדרטה ממוקמת בקודקוד המזרחי של שכונת נווה הברון,רחוב השיטה מול הכניסה לאחוזת נילי מצד דרום ומצד מזרח מול בית המייסדים וכיכר הראשונים.
 
לזכר היהודים שניספו בשואה,הוקם במימון עמותת שם עולם  בשנים 2000 – 2005,בגן אנדרטה גיאומטרית משושה משיש שחור. בראשה כדור הארץ תלוי על בלימה, יצוק מברונזה,בקוטר שניים וחצי מטר. מעשה ידיו של הפסל יליד זיכרון יעקב, האמן ישראל אורבך.
זיכרון יעקב אנדרטת שם עולם
 
מבצר שוני אנדרטת האצ"ל

לזכרם של לוחמי מחתרת אצ"ל שנהרגו בפריצה,בבריחה ושנתפסו והועלו לגרדום שלושה חודשים לאחר הפעולה, ומצבתו של מפקד האצ"ל הרביעי דוד רזיאל שכונה בן ענת .

מיד לאחר הירידה בחניית הרכב ,מתחילים לרדת לכוון הכניסה הראשית למצודה ,אחרי עשרים מטר עולה שביל לכוון אנדרטת מצבות לוחמי האצל שנהרגו בפריצה לכלא עכו על מנת לשחרר את אחיהם השבויים .

תזכורת קטנה: שוני שימשה את מחתרת האצל כמקום להכשרת מפקדים לוחמים וכמרכז מבצעי ואימון לאנשי מחתרת אצ"ל במבצר שוני, המקום המבודד יחסית אפשר את האימונים וההכשרה והקורסים לאימון בנשק , אימונים אלו הופסקו לאחר פריצת חיילים בריטים למתחם מבצר שוני שבו עצר כעשרים לוחמים חברי האצ"ל .מבצר שוני אנדרטת האצ"ל
 
זכרון יעקב יקב תשבי
יקב תשבי
כניסה חופשית סיור  בתשלום  
ממוקם באזור זכרון יעקב , בינימינה
כתובת  בדרך בין זיכרון יעקב לבינימינה.
כיצד להגיע יורדים מכביש החוף בצומת זיכרון,ממשיכים לצומת יוקנעם,ממשיכים לבנימינה באמצע הדרך ליד המחצבה הישנה,
טלפון לתאום   04-6288195 , 04-6380434/5
שעות פתיחה בימים א – ה 09:00-17:00, בימי שישי  10:00-15:00 בשבת סגור.
סיורים מודרכים בימי א-ה בשעות 10,12,14
מידע 
משפחת תישבי היא נצר למגדלי כרמים מתחילת המאה ה 19, כיום מרתף היינות כולל מאות רבות של חביות יין לישון,בראשית שנות השמונים הקימה המשפחה את היקב, סוגי היינות הם : קברנה סובניון , קולומברד , שנין בלנק , אמרלד ריזלינג , קברנה פטיט סירה , יין קידוש .
מרכז המבקרים פתוח בימים  ראשון עד חמישי: 08:15-17:00, שישי: 08:15-15:00,  כולל מסעדה חלבית המגישה מגוון תפריטים עשיר בגבינות טריות תוצרת משק יעקובס ומחלבות הזורע,ירקות טריים,פסטות תוצרת הבית ולחם טרי.
 
הביקור מלווה בסיור אשר מתאר ומסביר את דרך יצור היין,סוגי הגפנים באזור, מהבציר עד לביקוק,צורת האחסנה עד ההבשלה ,לאחר הסיור וההסברים במעבדה ובחדר החביות, ניתן לערוך מדגם טעימות ליינות המופקים במקום,ניתן לרכוש יינות המיוצרים במקום ,כיום הצטרף למקום מרכז שוקולד וטעימות כולל הסברים לתהליך יצירת השוקולד וקניה.

יקבים נוספים באזור זיכרון יעקב
יקב עמיקם
היקב ממוקם במושב עמיקם צפונית לזיכרון יעקב
ביקור בתאום טלפוני 0504326665
יקב סלומון הינו יקב משפחתי וכל העבודות בו ,נעשות על ידי בני המשפחה ,מהבציר ועד לבקבוק. תחילתו של היקב בשנת 1997, במרתף הבית,שם נרקם החלום והתפתח ליקב בוטיק איכותי.  היינות המיוצרים ביקב סלומון הם יינות אדומים,קברנה סוביניון, שירז, מרלו, קברנה פרנק.
 
יקב ראובן רחוב הזית 5  גבעת עדה.
ביקור בתאום טלפוני  052-2840823 , .057-9044404.
יקב בוטיק משפחתי המייצר יינות משובחים מכרמי המשפחה. במקום מרכז מבקרים מרשים המציע סיורים, טעימות יין ואירועים. סיורים ביקב, הסברים על תהליך ייצור היין, טעימות תצוגה ומכירת יין.
זכרון יעקב יקב תשבי
 
בנימינה בית הכנסת תפארת בנימין
בנימינה בית הכנסת תפארת בנימין
בית הכנסת ממוקם ברחוב קרן היסוד,בגן העירוני.
כניסה חופשית בתאום
מידע
בית הכנסת הוקם בשנת 1925,עקב פניות התושבים לברון רוטשילד לעזרה, אך פתיחתו בוצעה בשנת 1927,בית הכנסת ממוקם על הגבעה הגבוהה בחלק הישן של המושבה.
 
במרכז בית הכנסת ממוקמת בימה גדולה המוקפת בששה עמודים הסומכים על כיפת בית הכנסת ובניהם שמונה חלונות בעלי קשתות,ארון הקודש ממוקם בקיר הדרומי של בית הכנסת,ודלתות הארון הן המקוריות מעץ, בתקופת טרום המדינה שכנו שני סליקים לנשק מתחת לעזרת נשים ומתחת לבמה,עד היום נחשב בית הכנסת כמרכזי במושבה.
בנימינה בית הכנסת תפארת בנימין
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור