דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גליל אטרקציות נוספות

 
 
 
האתר ממוקם בפארק הירדן, דרום הגולן, צפון הכנרת
איך להגיע בנסיעה צפונה לאורך חוף הכנרת ,בכביש 87 ,להמשיך ולחצות את גשר אריק,ולהמשיך שלושה קילומטר עד צומת צידה,לפנות לכוון צפון שני קילומטר ולפנות מערבה לפי שילוט לכביש 888 להיכנס לשביל בין הקילומטר השני לשלישי.
הכניסה בחינם, שימוש בציוד בתשלום
טלפון לתאום  04-6922245, 04-6921078
המקום פתוח בחודשים מרץ-נובמבר בין השעות 09:00-17:00.
קיימת הגבלת גיל לילדים החל מגיל 5 שנים במסלולי הרפטינג.
שמו של האתר נובע מצרוף המילים אבוב וקיאק ,בעליו פיני אלמוג הקיבוצניק לשעבר הבין הראשון את יתרונו של הצמיג (האבוב ) לרחצה בים כשראה את חבריי הקיבוץ מתגנבים למוסך ומשאילים את צמיגי הטרקטורים לציפה מעל גלי הים, לאחר שכנוע קצר בקיבוץ נוצר ענף חדש במשק שנקרא השכרת אבובים לישראלים בחוף הרחצה.
פיני הוא אדם צבעוני בדרכו ,שקשר את  גורלו  לשייט על המים באמצעות מתנפחים, לאחר שעזב את הקבוץ פתח אתר שייט פרטי בפארק הירדן ,תוך יצירת אתר שייט ייחודי באזור של פלגי נחלים ופתיחות לציוד חדש ומתקדם.
פיני הנראה כמו ישו במחלפותיו ,הוא אדם המאמין בחזונו של השייט על נהר הירדן כענף אקסטרים בתיירות כמו בעולם הגדול ,למרות שחטף מכות ממגפת הקורונה המשתוללת בארצנו ומהשיטפונות ,שנבעו מעליית מפלס המים בכנרת שהשמידו בדרכם ציוד רב באתרו ,אך אדם עם חזון המאמין ברעיונו ,הקים מחדש את המקום שיפץ את הנזקים ופנה לעתיד ולהגשים למטיילים הישראלי חווית שייט ליחידים זוגות ומשפחות,כל הפעולות נועדו לתת למבקרים שפע של חווית ופעילויות ספורטיביות ואתגריות במידות שונות של קושי.
האתר ממוקם בחלקו התחתון של שמורת הירדן בנקודה המשיקה לנהר הירדן ,בסמוך לשמורת בקעת הבטיחה ,שפך המג'רסה ,מסלול השייט האורך כשעה וחצי לאורך ארבעה קילומטר ,עד לנקודת הסיום בנקודות המשפך לכניסה לכנרת , תוך מעבר צמחיית נחלים וסבך שלאורך הגדות, שעליהם מקננים בעלי כנף ,ובתוך הסבך ניתן להבחין בחיות בר בסוף השייט עולים השייטים לגדה ,הסירות נאספות והשייטים מועברים ברכב בחזרה לבסיס האתר.
מסלול הסיור והשייט כולל ,רכישת כרטיסים בקופה, הדרכה לשייט בסוכת ההדרכה ,משם עוברים לסככת חגורות ההצלה הנחגרות בהקפדה ,ישנם בכול המידות לקטנים וגדולים, לאחריהם מקבלים את כלי השייט המונח על גלגיליות הירידה למים ,הכלי נדחף ויורד למים הזורמים ,למרות המים הזורמים יש לכוון את הסירה במשוטים כפי שנלמד בהדרכה בטרם השייט.
סרטון באדיבות אתר אבו קייק
בתחילת הדרך מספר פיני על אפיזודה מצחיקה ועצובה לכיס,שהשייטים בקיאקים נתבקשו להוציא את האוויר מהקיאקים ולהחזירם במכונותיהם לבסיס,אלא שחלק מהמשתמשים התאהבו בקיאקים ולקחו אותם כמזכרת לביתם, פעולה שגרמה לשינוי המבנה התפעולי של האתר, והאמרה חברים יש רק באגד עדיין מרחפת כעננה מעל.
כיום לרשות המבקרים ניתן להיינות בעת ההגעה ולאחר סיום השייט ,מפעילויות ומזנון פעיל ויעיל ,שולחנות אוכל וספסלים מוצלים, צמחיית במבוק ייצוגית, נקודות תצפית כמרפסות מעל לזרימת המים ,והחשוב בתקופת הקורונה ובכלל ההקפדה על הניקיון בחצר ובמיוחד בשרותים .
אפשרויות נוספות עומדות לרשות המבקרים, שייט לילי לאור הירח המשמשת חוויה מעצימה וייחודית,אפשרות לימי עיון לקבוצות ומשפחות שבה ניתן לשבץ קייטרינג על פי בקשות המתארחים,סדנאות בנושאים רבים, פעילות נוספת כוללת הכוונה למסלולי הליכה המשולבים בסיור בשבילים בתוך הבך והליכה במים בפלגי הנחלים, והדובדבן בתשלום בשכירות ג'יפים סגורים לחמישה או שמונה נוסעים ,עם מיזוג וחימום לחורף בנהיגה עצמית לסיור בשטח בלווית מדריך היושב בג'ייפ הראשון ומעביר ומסביר במערכת הגברה את ההסברים לשאר הג'יפים בסיור ,חוויה ייחודית נוספת במסלול שבין מטעי ליצ'י ומנגו ,חציית פלגי נחל ,מעבר בשביל בסבך וסיום בבית הבק והסיפור שמאחוריו.
פיני הבעלים המסתובב ברחבי האתר ,הוא אדם ססגוני המתחבב על המשוחח עמו , חוויות ילדותו ובגרותו משובצים בסיפורים ,הוא אדם סקרני וחוקר ובדרכו הייחודית בישיבה על כוס קפה ,יחסו לעובדיו כסבא חביב יוצר אצלם גאוות יחידה המשפיעה על יחסם לאורחים והנתינה לרווחתם במסירות.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=969421293482827&id=220634478361516&sfnsn=wa&d=w&vh=e
 
גליל רפטינג אבוקיאק
 

תקופת הכיבוש הממלוכי והשליטה בארץ ישראל התרחש בין השנים 1260-1517 לספירה,הממלוכים הם סוג של שליטים מוסלמיים שמוצאם אינו בארצות ערב,מרכז שליטתם היה בממשל המצרי במצריים,לאחר צרוף, רוב שטחה של ארץ ישראל לממלכה הממלוכית,נכללה ארץ ישראל בממלכת, שקבלה את שמה סוריה הגדולה(א- שאם),שכללה את שטחי סוריה,לבנון וחלקים נוספים לשטחים שמעבר לירדן המזרחי.

חשיבותם של חלקי ארץ ישראל הכבושה,ששימשה כחיץ מפני הכוחות המונגוליים במזרח ובצפון,בנוסף לדרך המעבר המהיר לדואר,למעשה ניתן לחלק את השלטון הממלוכי שארך כמאתיים חמישים שנה ,לתקופתו של הסולטאן המצרי בייברס - הוא אל-מלכ א-זאהר רוכן א-דין.

שכבש ,ביסס ובנה בארץ ישראל, כשלטון כוחני וחזק,תוך השלטת סדר שלטוני,אכיפת חוקי האסלאם,וגביית מיסים כבדים ובזרוע נטויה, את נציגי שלטונו הציב בעיר צפת שאותה קבע כבירת החלק הצפוני בממלכה.

התקופה הממלוכית בארץ ישראל
 
יסוד המעלה ספור תחילת המושבה

את שמה מי מרום קיבלה מושבת יסוד המעלה מהשם של העיר הכנענית בגליל, שעל פי סיפורי התנך שימש כמקום כינוס לצבאם של הכנענים בדרכם למלחמה עם יהושוע בן נון, במלחמה ניגפו הכנענים שנסו עד לצידון בלבנון מרדיפת הצבא היהודי, על פי האגדות טוענים כי העיר שכנה על גדות ים סובכי (אולי סבך קני הגומא) מביב לימת החולה .

כיוון שתחילת חמש החוות החקלאיות, שיצאו מתוך המושבה עצמה בחלק הדרום מערבי של הימה  ,כמו חוות אמיתי שעלתה באש בשנת 1929,חוות צוף של מתיישב מזיכרון יעקב, חוות מיכאל פפו שהגיע על מנת לגדל כותנה , חווה זאת שננטשה לאחר זמן ועברה למושבה מטולה,חוות אייזנברג,חוות משפחת ניסים בכור אלחדף,שייכים לסיפור הקמת יסוד המעלה מעט סיפורת על התחלת ההתיישבות היהודית בעמק החולה השזורה בסיפורה של החווה .

יסוד המעלה ספור תחילת המושבה
 
ישראל מוזיאון אחוזת דוברובין

האתר פתוח לביקור בתשלום בימים שני – חמישי ובשבתות בשעות 10:30-16:00 , גם בימי ראשון שבהם חלים חגים, טלפון לתאום 04-6937371 .

מוזיאון אחוזת דוברובין הינו אחד מאתרי המורשת הפזורים בגליל באזור ימת החולה ,לחווה אחת מחמש חוות שהוקמו מסביב יסוד המעלה  שהוקמה בשנת 1883 ,עשו לכם אתנחתא קטנה בדרכם לשמורת החולה לבילוי עם העגורים הצווחנים.

שמורת החולה מתחילה בחורשת המייסדים כקילומטר צפונית לחווה, שכיום עסוקים בכריתתה עקב נפילת עצי איקליפטוסים רמי צמרת מריקבון בדרכם סורו ובואו לפינה שקטה המגוללת את סבלם ועוז רוחם של אנשי העלייה הראשונה בהגשימם את החלום הציוני, תוך מלחמתם ביתושי האנופלס והמלריה, פינת טבע שפויה ושקטה המגוללת במעט את ההתיישבות על שפת אגם הכינרת שרחשה מחלות ויתושים בניסיון לעבד אדמה עברית בעבודה עברית .

ישראל מוזיאון אחוזת דוברובין
 
ראש פינה המושבה

ראש פינה היא מושבה בגליל העליון למרגלות הר כנען והעיר צפת

מידע

 

ראש פינה שייכת לקבוצת מושבות העלייה הראשונה, אבל הקדימה אותן ולכן זכתה בכינוי אם המושבות ,  ב-1875 רכש אליעזר רוקח מצפת ,יחד עם אחדים מחבריו בני היישוב הישן מחצית מאדמות הכפר הערבי גאעונה .

 

לאחר רכישת האדמות בשנת 1878 התיישבה במקום הקבוצה הראשונה מעוזבי העיר צפת שמנתה  17 משפחות יהודיים ובראשם אליעזר רוקח ,על מנת להקים ישוב חקלאי הקבוצה קראה ליישוב היהודי החדש גיא אוני.

ראש פינה המושבה
 
ראש פינה סיור באטרקציות

כאשר מגיעים למושבה ,יש לקחת את כביש העלייה עד לחנייה ממול לבית הפקידות , נוסעים עד השלט אין כניסה פרט לתושבי המקום וחונים ברחבת החניה של רחוב בולבאר .

הסיור מתחיל בחדרי המעבדה לחקר המלריה של פרופסור גדעון מר, שחוברה אליו בצידו הימנית של המבנה הגלריה לאומנות וציור של בני המקום, במעבדה ניתן לראות את כלי עבודתו של פרופסור מר, את ארגזי המחקר שבהם הוכנסו היתושים,כלי המעבדה ,תמונות רבות וסיפור המעבדה, בנוסף קיים ספר עבות שבו כתוב על פרופסור גדעון מר ,קורות חיו ועבודתו בלוית תמונות .

ראש פינה סיור באטרקציות
 
קבוץ דן מוזיאון בית אוסישקין
מוזיאון אזורי לטבע ולהיסטוריה הממוקם בקבוץ דן גליל עליון
הכניסה בתשלום ,המוזיאון פתוח בימי א – ה בשעות 09:00-15:00 ,בימי שישי בשעות 08:30-13:00, בשבת ובחגים בשעות 09:30-16:30, טלפון לתאום 04-6941704.
 
המוזיאון מתאים לילדים ומשפחות, ומציגים בו תערוכות קבועות ומתחלפות בנושא מורשת ישראלית, ניתן לקבל הדרכה למהות התערוכה ,המוצגים והרעיון העומד מאחוריו, המתמקד באגם החולה וסביבתו,עולם החיי והצומח בגליל ובהרי הגולן.

בסוף אוקטובר 1951 ,נערך טקס הנחת אבן הייסוד למוזיאון אוסישקין בנוכחות נציגי הממשלה , נציגי הסוכנות, מועצת הגליל העליון ובני משפחתו של מנחם אוסישקין המנוח , אליהם הצטרפו נציגי ארבעת מצודות אוסישקין בגליל .

ייעודו של המוזיאון היה להציג ממצאים היסטוריים וארכיאולוגיים שנתגלו באזור בעיקר בתל דן אוספים של צמחים , צמחי מים ,גאולוגיה, בעלי חיים ובעלי כנף ,שבעזרתם יוכלו ללמוד ולהבין את נטבע בעבר בהווה ולתכנון העתיד, ראשון הנואמים היה יוסף וויץ לאחריו נציג הקק"ל , אחרי הנאומים הוטמנה אבן הפינה להקמת מבנה המוזיאון .

כמו כן במוזיאון ממצאים מחפירות תל דן,שאותם חופרים כבר עשרות שנים ,תוך גילוי ממצאים חשובים כמו :שער אברהם הקשתי בתל דן שנתגלה בשנת 1980,ממצא נוסף כתובת בן דוד כתב עברי קדום , הקושן של הטבו העותומאני הכתוב בתורכית לרכישת השטח מידי הערביים לידים יהודיות, אוספי פוחלצים של חיות ובעלי הכנף באזור בעבר ובהווה וסיפור נדידת הציפורים השנתית .
 
המוזיאון יעבור בקרוב שדרוג וחידוש , תחילתו של המוזיאון בשנות הארבעים של המאה הקודמת והקמתו בידי משוגע לנושא אלימלך הורוביץ ,על מנת להקימו פנו לאוסישקין שתרם כסף להקמתו ולכן הוא נקרא על שמו , הרעיון לייבש את ביצות החולה היה הטריגר להקמת המוזיאון על מנת לתעד ולשמר את עברו של  אגם החולה בעולם החי והצומח של אזור הגליל, החרמון, הגולן, מקורות הירדן כתצוגה לעברם , מחשש שייבוש החולה יביא להיעלמות הנוף ועולם החי באזור. 
 
המבנה נבנה מאבן בצורה ייחודית בידי האדריכל ליאופולד קרקאואר בשנות החמישים ,בשנת 1978 הועבר המוזיאון ללניהול החברה להגנת החי והצומח שהיו פעילים באזור החולה ,בחזית המוזיאון גשר עץ מעל לפלג נחל הדן . 
 
קבוץ דן מוזיאון בית אוסישקין
 

מוזיאון המשפחתי ממוקם ברחוב הצמחייה 1 בפארק ההיי טק שבצפון יוקנעם , כניסה בתשלום ,המוזיאון פתוח בימי שבת בין השעות 11:00-14:00 ובימים שלישי וחמישי באותם שעות ,(ימי פתיחה משתנים )לכן כדאי לבדוק בטלפון הבת ענת 054834210, הבן אורי 050-5225207 או הבת עדנה 052-8715001.

במוזיאון עבודות פרי יצירתו של היוצר האמן משה הרברט זמטר , שהחליט להגשים את חלומו ליצור מיניאטורות לאחר פרישתו מכריכת ספרים בגיל 80, חומרי הגלם של משה הם חפצים וחומרים שחדלו להיות שימושיים או עם חומרים מן הטבע .

בידיו הקסומות יצר מווילון נצרים יצר רהיטי בית זעירים כמו בסלון הבית , במוזיאון יצירות משולבות של חפצי בית ישנים עם חלוקי אבן ,חרוזים צבעוניים וקליפות של אגוזים שמהם יצר פרצופים , עוד בתערוכה דגמי בתים ,חנויות כדוגמת חנות הנעלים של אביו ז"ל ,לונה פארק ,מבנים ציבוריים כדוגמת מבנה הכנסת , בית מרקחת בהשראת יצור התרופות בידי הרוקחים בימים עברו ,גן בוטני ואוסף צדפים שגם בהם משתמש משה ליצירת יצירות שונות .

מפאת גילו מתגורר משה כיום בבית מוגן ,שם מוצגות עוד כחמישים מעבודותיו ויצירות נוספות שחלקם למכירה בעבור מטרות צדקה הומניטריות לטובת ילדים.

ביצירותיו המונחות על מדפים ,מספר למבקרים חוויות שעברו בימי חיו שהחלו בשנת 1923 חלק מעבודותיו משולבים במנגנונים המניעים אותם , עד היום יצר למעלה ממאתיים יצירות והיד עוד נטויה ,את המוזיאון מפעילים ילדיו שאף עורכים במקום סדנאות לילדים ומשפחות.

יוקנעם מוזיאון עולם קטן גדול
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור