דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור קניות

 

 

העיירה ממוקמת בחלק המזרחי בצפון היער השחור ,נחשבת לבירת צפון היער השחור באופן לא רשמי,מרכז מודיעין תיירותי בכיכר השוק בכתובת Marktplatz 64 ,טלפון 074418640,בעיירה מעל לעשרים וארבע אלף תושבים.

ממוקמת בחלק הצפוני של היער השחור בדרך Black Forest High Road ,עיירה הממוקמת בגובה שמעל לאלף מטר,מוקפת בתשעת אלפים דונם של חורש,עיירה שהוקמה בסוף המאה השש עשר,עם מבנים בסגנון רנסנס, מוזיאון עירוני Experimenta ,לסיפור את סיפור העיירה ומכרה הכסף שהיה בעבר באזור.


היער השחור הדרך העליונה העיירה Freudenstadt קצה הדרך
 
היער השחור העיר פרייבורג Freiburg

העיר פרייבורג Freiburg
העיר ממוקמת  במדינת באדן וירטמברג Baden-Wurttemberg בדרום מערב גרמניה
העיר נושקת לגבול צרפת,שוויץ מוקפת בהרים וגבעות .

 

איך להגיע העיר פרייבורג ממוקמת על המסילה  הראשית בקו  מפרנקפורט - באזל כאשר מרווחי הנסיעות בתדירות גבוהה, ומסילות מוליכות לערים גדולות בגרמניה ניתן להשתמש בקוויים מזרחה החוצים את היער השחור או מערבה לכוון Breisacl.

שדה התעופה באדן באדן מרוחק 120 קילומטר מצפון העיר , ברכב ניתן להגיע בכביש המהיר A5 בין פרנקפורט – לבאזל .
מידע 
מזג האוויר בעיר נחשב בטמפרטורה החמה ביותר בגרמניה במיוחד בחודשי הקיץ, תחילתה של העיר כמקום ישוב קטן שהתפתח עקב קרבתו למעברי דרכים חשובות על דרך המסחר כיום מספר תושביה מתקרב לרבע מיליון תושבים, כיוון שממוקמת בה אחת האוניברסיטאות העתיקות בגרמניה היא גם נחשבת לעיר סטודינטאלית.


היער השחור העיר פרייבורג Freiburg
 

ליד העיירה  Hexenloch בכתובת   Hexenloch Strase 13 +14 , המנסרה ממוקמת בין העיירה  St. Margen לבין העיירה  Hexenloch .

בכדי להגיע לחור המכשפה יש לנסוע על כביש 500 בכוון העיר טריברג צפונה,חולפים על פני הכפר גלאסהוטה  Glashutte ובצידי הדרך נראה שילוט המפנה למסלול הליכה ביער כמו בסיפורי האגדות ,בסופו של המסלול בקרחת יער ניצבות שתי בקתות עץ שאחת משמשת כמנסרה לעץ המונעת במים באמצעות גלגלי שינים מעץ שקוטרם ארבעה מטר ,המבנה משמש כמסעדה וצמודה אליו חנות למכירת שעוני קוקיה ועבודות גילוף בעץ בסגנון מקומי.
 
הבקתה והתחנה נבנו בשנת 1825 ,המשפחה המתגוררת כיום Karl-Friedrich Trenkle   רכשה את המקום בשנת 1829 , כיום במקום גרים ילידי הדור החמישי ,המסעדה והחנות פועלים בכול יום בשעות 09:30-18:00.
 
היער השחור מסלול חור המכשפה טחנת מנסרה Furtwangen Neukirch
 
באדן וירטמברג העיר היילדנברג Heidelberg
העיר היילדנברג     Heidelberg
העיר ממוקמת בדרום מערב מדינת באדן וירטמברג  Baden-Wurttemberg  בדרום מערב גרמניה ,על נהר  Neckar  כאשר הוא נכנס לעמק הצר   Odenwald  שממנו הוא זורם בהמשך לנהר הריין ,בערך כעשרים קילומטר צפונית מהעיר ונשפך ליד העיר מנהיים .
 
 
איך להגיע בכביש המהיר המחבר בין הערים היידלברג, מנהיים, דרמשטט, פרנקפורט.
מידע 
העיר החלה את ההתיישבות כמה מאות אלפי שנים לפני הספירה ,אך ההתיישבות הרצינית החלה במחצית המאה לפני הספירה,כאשר הרומאים הקימו בה מצודה ואף גשר עץ מעל לנהר נקר, במחצית המאה ה 11 הוקם בה מנזר וכעשרים שנה מאוחר יותר הוקמה בה מצודת העיר  Heidelberg castle.
 
     
באדן וירטמברג העיר היילדנברג Heidelberg
 
באדן וירטמברג העיר קרלסרוהה Karlsruhe
העיר קרלסרוהה Karlsruhe  
העיר ממוקמת במדינת באדן וירטמברג  Baden-Wurttemberg  בדרום מערב גרמניה נושקת לגבול הצרפתי מחוץ לצפון היער השחור
איך להגיע  העיר ממוקמת על גדות נהר הריין ובין היער השחור, וחבלי הארץ  אלזס ופאלץ. ובין הערים היידלברג ושטוטגרט .
מידע 
העיר קרלסרוהה היא עיר צעירה מלאת שמחת חיים בילויים תרבות ומשום כך מבקרים רבים נוהרים לבקר בה ברחובותיה במרכז העיר ובמוזיאונים הבולטים שלה. מבנה המרכז דומה  לצורת  מניפה, הכולל ארמון בסגנון הברוק וגן מסביבו, גנים  בוטניים, את הגן העירוני וגן החיות, בעיר  שטחים ירוקים רבים ושדרות המזמינים את המבקרים לטייל ולנפוש , שפע של בידור ובילוי מתקבלים מאירועים שונים ומהפסטיבלים הרבים הנערכים בעיר קרלסרוהה יש מספר רב  של אקדמאים הנהנים ממרכז לאמנות ומדיה הפעיל בעיר .
 
 
   
     
באדן וירטמברג העיר קרלסרוהה Karlsruhe
 
היער השחור אגם קוסטנס האי לינדאו Island Lindau
אגם קוסטנס האי Island Lindau
ממוקם על אגם קונסטנס ליד גבול שוויץ ,בחלק המזרחי של האגם ,מחובר בגשר רכבת יבשתי ליבשת.
בדרום מערב גרמניה מדינת  באדן-וירטמברג   Baden-Wurttemberg   בירתה שטוטגרט,  על גבול אוסטריה שוויץ
מידע
אי שאינו גדול באי שרידי התיישבות רומאיים, ומנזר סטפן הקדוש שנבנה בשנת 1180 לספירה, בתקופת הביניים הועלו על מוקד 15 יהודים באי , תושבי המקום בעקבות עלילת דם לרצח ילד נוצרי.
 
בשנת 1853 חובר האי ברכבת ונבנה בו נמל בשנת 1856 עם מגדלור, האי קרוב למפגש הגבולות שוויץ ,אוסטריה וגרמניה, עוד על האי כנסיית פטרוס הקדוש, קתדראלת  Unserer Lieben Frau, טיילת האגם,רחוב הקניות הראשי,בית העירייה ההיסטורי .  
 
היער השחור אגם קוסטנס האי לינדאו Island Lindau
 

העיר נחשבת לעיר הכניסה ליער השחור , ממוקמת בין העיירות   שטוטגרט וקרלסרואה בנקודת המפגש של שלושה נהרות Enz, Nagold, Wurm המסמנים את גבול מדינת באדן וירטמברג, עירם של בני המלוכה Baden-Pforzheim ,העיר מכונה עיר מפגש שלושת הנהרות או שער הכניסה ליער השחור.

העיר נבנתה כצומת אסטרטגי בתקופה הרומאית ומאוחר יותר הפכה לעיר השטת בולי עץ שנכרתו ביער השחור,ועל הנהרות שטו דוברות העמוסות בסחורות ועצים עד הולנד לשימוש בבניית אוניות.


היער השחור העיר פפורזהיים Pforzheim
 

מיקומו של בית שעון הקוקייה הגדול ( Haus der 1000 Uhren ) או ביתם של אלף השעונים,כחמישה קילומטר במעלה הכביש של   B33   בין העיירות טריברג והורנברג , לאחר ירידה מהכביש הראשי B33 , קיימת אפשרות לפקשש את הכניסה לבית הקוקייה עקב שילוט לא מוצלח במיוחד, אך לא לוותר כדאי לחזור חמוד ושווה הצצה, סניף נוסף של המוזיאון נמצא בפתח הכניסה למפלים בעיירה טריברג .

בחזית בית השעון הגדול ליד העיירה הורנברג ,ניצב שעון קוקיה ענק ולידו גלגל מים בתצוגות המוזיאון למעלה מאלף שעונים, תחילתו של המוזיאון ברעיון של אומן ויוצר שעוני קוקייה בשם יוסף וייסר שפתח את בית המלאכה בשנת 1824 ,כיום בן הדור החמישי (בן הנין) מתפעל את המקום בימי שני –שבת סגור ביום ראשון ,בין השעות 09:00-17:00 במקום ניתן לרכוש שעונים והם אף עושים משלוחים לבית הלקוח לאחר רכישתם (לא צריך להיסחב עם השעון בטיול) .

הזמנת בתי מלון ולינות מומלצות וזולות בסביבה בית שעון הקוקייה הגדול
היער השחור בית שעון הקוקייה הגדול Worlds Biggest Cuckoo Clock
 
 
 
בניית אתרים - שרקור