דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור החלק הדרומי

 

 
 
 
היער השחור הדרומי מפת עיירות
 
היער השחור שביל שעוני הקוקייה דרך השעונים German Clock Route

הסיור בשמו הגרמני Deutsche Uhrenstrasse ,נוסד בשנת 1991 ,בנוי על מסלול טבעתי שאורכו כשלוש מאות ועשרים קילומטר,סיור בין עיירות ביער השחור לצפייה במסורת יצור השעונים,בין סדנאות,מוזיאונים,מפעלים ליצור והרכבת שעוני קוקייה האופיינית לאזור , לסיור מצרפים גם אטרקציות המפוזרות לאורך הדרך.

במסלול הסיור חולפים על פני כשלושים קהילות המייצרות או המוכרות שעונים בעיער השחור,הסיור כולל ביקור במוזיאונים,בבתי מלאכה לייצור,מפעלים לשעוני קוקייה,שעונים דיגיטאליים ובשיטות היי טק ,שעוני כיס,שעונים 

 היער השחור שביל שעוני הקוקייה דרך השעונים German Clock Route
 
היער השחור הדרומי הזמנת בתי מלון ולינה מומלצים
 

העיירה ממוקמת בחלקו המזרחי של דרום היער השחור ,בעמק ונהר Haslach ,שבעה קילומטר דרומית לעיירה Titisee- Neustadt, בנסיעה על הכביש המהיר A5,יורדים בשילוט לעיירה Freiburg- Mitte מספר 62,או בנסיעה  על הכביש המהירA81 ,יורדים בשילוט לעיירה Bad Durrheim מספר 37 , בעיירה מתגוררים מעל לחמשת אלפים תושבים כולל תושבי הכפרים Grunwald והכפר Saig ,הכפר Kappel והכפר Raitenbuch.

הפינה הגבוה בדרום שטחה של עיירת הנופש והסקי, נמצאת בגובה 1192 מטר ובראשה מגדל התצפית Hochfirst Tower,הכפר Saig הוא הגבוה ביותר ,בשטחו של הכפר קיימים אפשרויות לינה רבות .
 

היער השחור דרך שעוני הקוקיה העיירה לנץ קריש Lenzkirch
 

העיירה ממוקמת בצפון מזרח של חלקו הדרומי של היער השחור ,עשרה קילומטר צפונית לעיירה Villingen- Schwenningen ,בקצה המזרחי של עמק Eschach valley ,בין העיירות Villingen- Schwenningen לעיירה Rottweil ,בנסיעה על הכביש המהיר A81 יורדים בשילוט לעיירה Villingen- Schwenningen מספר 35 , בעיירה מתגוררים  6,000 תושבים.

הזמנת בתי מלון ולינה זולה ומומלצת  בעיירה Niedereschach  

היער השחור דרך שעוני הקוקייה העיירה Niedereschach
 

העיירה ממוקמת בצפון מזרח של חלקו הדרומי של היער השחור,על גדות נהר Neckar בנסיעה על הכביש המהיר A81 ,יורדים בשילוט לעיירה Rottweil מספר 34, בעיירה מתגוררים 26,000  תושבים,בעיירה נחגג הפסטיבל המסורתי של המכשפות והמסכות בכול שנה הנקרא Swabian Alemannic Fasnet.

תחילת ההתיישבות בנקודת העיירה Rottweil , החלה בתקופת השבטים הנודדים כאלפים שנים לפני הספירה,את העירה בעלת השלטון המוניציפאלי החלו הרומאים בשנת 73 לספירה בעת שמשלו באזור,בחפירות ארכאילוגיות נתגלו בתי מרחץ עם רצפות פסיפס של האל Orpheus,שנוצרו בשנת 180 לספירה.
 

היער השחור דרך שעוני הקוקייה העיירה Rottweil
 

העיירה ממוקמת בצפון החלק הדרומי של היער השחור, 25 קילומטר צפונית מערבית לעיר  Freiburg  ,בכניסה לעמק  Simonswalder valley  ,בנסיעה על הכביש המהיר  A5 ,יורדים בשילוט לעיירה  Freiburg- Nord מספר 61 ,בעיירה מתגוררים  3,000תושבים.

מן העיירה ניתן להגיע להר  Brend mountain שגובהו 1150 מטר,על פסגת ההר ניצב מגדל תצפית נוף,למרגלותיו זורם נהר   Wilde Gutach ,שעליו ניתן לשכור קיאקים לשייט מסביב לעיירה מסלולים מעגליים לסיורים, מסלולי אופניים,אפשרויות לטיפוס וספורט חורף בעונה.
 
היער השחור דרך שעוני הקוקייה העיירה Simonswald
 

העי ירה ממוקמת בצפון מזרח של החלק הדרומי של היער השחור, על קו פרשת המים בין נהר הריין לדנובה,בנסיעה על הכביש המהיר  A81 ,יורדים בשילוט לעיירה  Villingen- Schwenningen מספר 35 בעיירה מתגוררים קרוב לארבע עשר אלף תושבים.

מוזיאון הפונוגרף  Phonomuseum המוזיאון ממוקם בעיירה סנט גורג ,בדרום היער השחור ,בכתובת   Deutsches Phonomuseum, Barenplatz1, St. Georgen   ,פתוח בקיץ בשעות 10:00-17:00 בחורף בשעות 11:00-17:00,המוזיאון מספר את ספור הקלטת הקול באמצעות מכשיר מאכני , לפ המצאת מכשיר הפונוגרף בידי אדיסון בשנת 1877 ,במוזיאון מוצגים מכשירי פונוגרף מאותה תקופה עד ימיינו אנו.
 

היער השחור דרך שעוני הקוקייה העיירה St. Georgen
 
היער השחור כובע הפומפונים Bollenhut

נחשב לאחד מסמליה המובהקים של היער השחור ביחד עם עוגת היער השחור,בפועל הכובע נחבש רק בשלוש עיירות: Gutach, Wolfach-Kirnbach, Hornberg, בעמק Kinzigtal, הנשים שאינן נשואות חובשות את כובע הפומפונים שצבעם אדום,ואילו הנשים הנשואות והאלמנות חובשות את כובע הפומפונים השחורים.

 
 
הזמנת בתי מלון ולינה מומלצת וזולה בכפר Gutach    

היער השחור כובע הפומפונים Bollenhut
 

הכניסה בתשלום הפארק ממוקם 35 קילומטר מעיר ראסט, במפגש הגבולות של גרמניה, שוויץ וצרפת, בכביש בנסיעה על הכביש המהיר  A5 בין הערים קרלסרוהה - באזל לרדת במחלף   כביש  57 B ,הישארו על הכביש  הלוקח אותכם ישירות ל- Europa-Park  .

 
שלוש וחצי שעות מהעיר מינכן, בנסיעה ברכבת יש לרדת  בתחנת הרכבת  Ringsheim  המרוחקת  רק 4 קילומטר מהפארק,מצפון המדינה ברכבת יש לקחת רכבת אזורית מהעיר   Offenburg לתחנת   Ringsheim בדרום המדינה ,מהעיר קחו רכבת אזורית מפרייבורג לתחנת הרכבת   Ringsheim
 
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00   
 

היער השחור פארק אירופה שעשועים Europa Park
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור