דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מצפה רמון חוות בסביבה

 

 
 
 
מצפה רמון מסלול אטרקציות וחוות בודדים בדרך מהצפון לדרום

כיצד לנסוע :

נסיעה לבאר שבע ,משם ממשיכים דרומה ,לכוון צומת הנגב בכביש 40 ,ממשם ממשיכים לצומת טללים תוך מעבר בצומת משאבי שדה ,ממשיכים מערבה לכוון צומת חלוקים ,פונים דרומה לכוון שדה בוקר ממשיכים על הכביש לכוון מצפה רמון .
 
אטרקציות תיירותיות וחוות בדרך בין דרום באר שבע - למצפה רמון מהצפון לדרום
 
אטרקציות וחוות בין צומת הנגב לצומת טללים על כביש 40 חוות אמיר מרחק קצר מצומת הנגב שילוט מצד ימין , טלפון לתאום 08-6555140.
 
ישוב שיזף ישוב קהילתי מעורב לדתיים ושאינם ,בצד שמאל של הכביש.
מצפה רמון מסלול אטרקציות וחוות בודדים בדרך מהצפון לדרום
 
מצפה רמון דרך היין מסלול נוסף בחוות בודדים

תחילת הנסיעה ביציאה הדרומית של העיר באר שבע ,מעבר מחווה לחווה מהצפון לדרום נוסעים לכוון צומת הנגב ,בצומת פונים שמאלה לכביש 224 ומשם לכביש 225 המוליך לעיר ירוחם בצומת פונים שמאלה לכביש 224 ומשם ימינה , ממשיכים לאגם ירוחם ,ממול לכביש לירוחם ,לאחר הביקור ממשיכים דרומה לכוון צומת חלוקים .

פארק ירוחם והאגם

הכניסה בחינם. 

איך להגיע  בנסיעה מבאר שבע לכוון העיר דימונה, על כביש מספר 25, עד לצומת דימונה,, משם נפנה לכביש 204, נעבור את צומת ירוחם, לכניסה המערבית לירוחם. ונמשיך עם הכביש בהתאם לשילוט עד לפארק ירוחם.  

מסביב לחלק העליון של נחל רביבים נטעה הקק"ל יער אורנים ,עצי פרי כולל דקלים המושקים במי קלחין, המקום מיועד לפיקניקים ומנגלים, בשנת 1992 הוקם סכר על ערוצו העילי של נחל רביבים, דבר שיצר את אגם ירוחם , על גדות האגם צמחיית מים, מעין נווה ירוק בסביבה, במשך השנים הוזנח האגם ונצטבר בו לכלוך ועל כן נאסרה הרחצה במקום.

בחורף פארק ירוחם הוא יפה במיוחד ,משום שהוא נמצא בקו הנדידה של עופות המים, שבאים לחורף לכאן, אפשר לנפח סירות מגומי ולשוט באגם או סתם לשבת על הדשא וליהנות מיפי המקום.


מצפה רמון דרך היין מסלול נוסף בחוות בודדים
 

הזעפרן התפרסם וגדל בעיקר בחבל קשמיר שבצפון הודו, קבל את שמו מהמילה הערבית צהוב (אספר) , בלטינית שמו saffron , התבלין הגיע מהודו ומפרס ,בעזרת סוחרים ושבטי הנבטים הסוחרים הנודדים, הוא חצה את יבשת אסיה וארצות ערב והגיע לנמלי ארץ ישראל ומצריים או מכוון אילת או מכוון ירדן ים המלח ולמרכז הארץ ,מן הנמלים נשלח תבלין הזעפרן לרחבי העולם העתיק.

סוחרי התבלין זעפרן שהובא מהודו ואירן, הביאו גם פקעות שגודלו בארצות איטליה, צרפת, ספרד ומרוקו, שנטשו את מלאכת הגידול עקב העבודה הידנית הגדולה הנדרשת בקטיף ובהכנת שערות הזעפרן לאחר הקטיף וכמובן שקילתו והפרדתו

הזעפרן נחשב לאחד מתבליני המזון היקרים בעולם ,השימוש בתבלין הזעפרן נפוץ במאכלים הודיים ובמטבח הפרסי ,קמצוץ ממנו עולה בכסף רב, הפקעות הראשונות הובאו לחווה מתנת המדבר ,לפני למעלה מעשר שנים בידי גבי ורעייתו לילך ממרוקו, פקעות שהוטמנו בערוגות שכוסו בהמשך ביריעות ניילון להגנתם .

תהליך צמיחת עלי הצמח ,שמקיצים בסוף הקיץ מתרדמתם ובהמשך פריחת פרחי הזעפרן הסגולים, מתחיל במחצית חודש נובמבר ותהליך קטיפת הפרחים נמשך כחודש , כאשר הקטיף עצמו נעשה בשעות הבוקר המוקדמות ,כאשר לכול פקעת מחזוריות ,של צמיחת פרחים מחדש מאותה הפקעת ,בתנאי שהפקעת בוגרת .

חוות מתנת המדבר פקעות הזעפרן כרכום
 
חוות ספינת המדבר אזור פארק גולדה
חוות ספינת המדבר
אירוח בתשלום.
החווה ממוקמת ממול לפארק גולדה מאיר,באזור חניון משאבים ,למקום מגיעים בנסיעה  בכביש 40 בקרבת צומת משאבים.   
08-6557318   טלפון לתאום  .
האתר משמש כנקודת יציאה לסיורי מדבר בסביבה,על גבי גמלים או ברגל או סיורים רכובים,במקום 4 אוהלים בדויים גדולים שנערכים בהם אירועים ומסיבות,ניתן לקיים ארוחת בסגנון בדואי ,כמו כן ניתן ללון במקום הן על מזרונים,או בקרוונים או בונגלורס על מיטות,כאשר קיימים במקום שרותיים ומקלחות מים חמים וקרים. 
חוות ספינת המדבר אזור פארק גולדה
 
חוות חאן השיירות
חוות חאן השיירות
החווה ממוקמת 6 קילומטר צפונית למצפה רמון ליד חוות כרמי עובדת.בסמוך לעיר הנבטית עובדה.
כיצד מגיעים : בנסיעה לכוון קיבוץ שדה בוקר , עוברים אותו, חולפים על פני מדרשת בן גוריון ועוברים אותה. ממשיכים דרומה עוד 5 קילומטר ופונים לחאן.
אפשרות נוספת : החאן ממוקם במכתש רמון ,10 קילומטר דרומית למצפה רמון על כביש 40,יורדים ונוסעים על פי שילוט,דרך עפר מובילה לחאן,ניתן להגיע גם ברכב ללא הנעה קידמית.
טלפון לתאום :  08-6535777
החאן פתוח בכל שעות היום לאורך כל השנה
מידע :
החאן הוקם על דרך מעבר עתיקה ליד אתר ארכאולוגי של חאן למנוחה על דרך השיירות מהדרום לצפון,כיום משמש החאן שהוקם  כמקום לינה,אכילה ומנוחה,החן מרוחק כ 40 דקות הליכה למינסרה,או לעין סהרונים וחאן סהרונים .
 
החווה שהוקמה בשנת 1999, משמשת לאירוח ולינה מדברית ,בעשרה חדרי אירוח ואוהלים ומחנה קמפינג, בנוסף ניתן להזמין ארוחות בעיקר ארוחות בוקר בסגנון צמחוני ,המוגשות בשימוש במזון ויינות אשר יוצרו בסביבה תוך נתינת חוויה קולינארית שונה , השקט השלווה והריחוק מהעיר וההמון הן אבני היסוד לאירוח במקום. נוף המדבר והשקיעות הן ליבו של האזור,ניתן להזמין סיורים מדבריים ברגל,ברכיבה וסיורים רכובים ,ניתן לערוך סיורים ליליים ולצפות בחיי במדבר,או סיורי טבע בסביבה הקרובה של תופעות טבע,והצומח המדברי. במקום מקלחות ושירותים וברזי מים,לילדים ניתן לשחק וללטף את חיות הבית והמשק החיות בחופשיות ברחבי החווה, סדנאות שונות בנושאים שונים נערכות במקום ,אך יש לתאם זאת מראש.
חוות חאן השיירות
 
מצפה רמון חוות האלפקות
חוות האלפקות מצפה רמון
הכניסה חופשית,תשלום בעבור סיורים מודרכים, טיולים,לינה  ופעילות במקום.
איך מגיעים  החווה נמצאת 4 דקות ממצפה רמון ויש שילוט מהעיר. כביש חדש מחליף את דרך העפר שעד כה הובילה לחווה ,החווה מרוחקת 80 קילומטר מבאר שבע.
טלפון לתאום 08-6588047
החווה פתוחה בימים א –ה  ויום שישי בשעות 08:00-18:30, ביום שבת בשעות 08:30-18:30.
מידע
החווה הוקמה על שרידי שטח חקלאי מתקופת הנבטים,בחווה מעל 500 אלפקות ולאמות,החווה מספקת את השרותים הבאים: רכיבה על לאמה לילדים עד משקל 25 קילו,בעזרת הורים מלווים,רכיבה על גמלים בסיורים מדבריים בסביבה,רכיבה על סוסים, צפייה על חיי היום יום בחווה בלוית סיור והדרכה הסברים על החייה המעניינת שהובאה מהרי האנדים,,פינת ליטוף והאכלה לילדים ,כולל התיידדות עם הלאמות ונאלפקות,
בחווה נערכות סדנאות בנושא הצמר,אריגה,והסברים על התהליך לגידולו וגזיזתו והפיכתו לחומר גלם לסריגה ואריגה. באמצעים מסורתיים ונול אריגה,
במקום ניתן ללון בסטודיו של החווה לינה משותפת על מזרנים עד 20 אורחים, סוויטה יעל  וסוויטת רז בנות שני חדרי שינה, שתי יחידות אירוח לזוג+2,
מצפה רמון חוות האלפקות
 
חוות זהר אזור פארק גולדה
חוות זהר
איך מגיעים בנסיעה מפארק גולדה מערבה ,כשני קילומטר לאחר מכן,יש לפנות ימינה לפי שילוט, לחוות זהר.
הכניסה ללא תשלום, טלפון לתאום 08-6573880.
מידע
חווה מרתקת, עם שלל בעלי חיים, סוסים גזעיים לרכיבה ומסעדת גורמה,בחווה מגדלים ענבים ליין,ציפורי שלווים למאכל,יונים למאכל,וסוסים לרכיבת כיף,ניתן לבקר ולקבל ההדרכה, ניתן להזמין ארוחה  עד לשמונה אנשים,רצוי ללא ילדים,תוך סיפורים על חיי חחות הבודדים,מומלץ לעלות על תצפית החווה ולהתבונן בנוף.חוות זהר המדבר נמצאת בדיוק על הגבעה שמשקיפה על פארק גולדה, סמוך מאוד לצומת משאבי-שדה.
 
חוות זהר אזור פארק גולדה
 
מצפה רמון חוות נוספות באזור
חוות נוספות באזור מצפה רמון
מידע נמצא בספר האטרקציות והלינה של העיר של באר שבע ,לינה במצפה רמון באתר
חוות נאות
חוות זית במדבר
חוות חאן השיירות
חוות מתנת המדבר
חוות נחל בוקר
חוות נחל חוורים
חוות ספינת המדבר
חוות רוטה
חוות כרמי עובדת
חוות זמורות עובדת
חוות אבן ארי
מצפה רמון חוות נוספות באזור
 
מצפה רמון חוות כרמי הר הנגב
חוות כרמי הר הנגב
ממוקמת שני קילומטרים צפונית למצפה רמון , על כביש 40, שני קילומטר צפונית למצפה רמון
טלפון לתאום 244 -2725233 - 050.
מידע
בחווה שני צימרים במבני אבן,הכוללים:יחידת לינה,מטבחון,סלון,מקלחת ושרותים,מטבחון,ניתן להזמין ארוחות בתשלום,טלוויזיה וכבלים,אוהל אירוח וארוחות לקבוצות ,אזור קמפינג ושרותים נלווים,פינת ליטוף והאכלה לילדים,רכיבה על סוס בחוות הסוסים,ביקור בדיר הצאן והחליבה,גלריית עבודות זכוכית להתבוננות והזמנות ,אזור למדורות. 
מצפה רמון חוות כרמי הר הנגב
 
עובדה חוות זמירות עבדת
חוות זמירות עבדת
הכניסה ללא תמורה.
 
איך מגיעים החווה ממוקמת חצי קילומטר דרומית לעובדה.
טלפון לתאום 052-201101
מידע
בחווה מגדלים מטעי זייתים,בעת מסיק הזייתים  ניתן להשתב ולהנות מסדנאות,במקום קיימת גלריה אשר בה נמכרים מוצרים אשר יוצרו והוכנו באזור,כמו כן אפשרות ללינה באהל המאובזר במטבחון,שרותים ומקלחת, בנוסף ישנם שני חדרי אירוח ברמה גבוה יותר.
עובדה חוות זמירות עבדת
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור