דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ים המלח מועדונים ודיסקו

ים המלח קבוץ קליה
ים המלח קבוץ קליה בילוי והנאה

פרשנויות לשם הישוב קלייה

כאשר התיישבה ועדת השמות הממלכתית לקבוע את שמו של הישוב קלייה ניתן לו על פי ההסבר הרשמי השם כשם צמח הגדל באזור, ששמו נזכר במסכת עירובין , יש הטוענים כי שם האזור נלקח משמו של מלון קליה שהוקם ביד חברת קליה בידי חברת "שפת ים ומבראה בע"מ " בניהולו של המלונאי הארי לוי בתחילת 1938 .

לאחר עזיבתו את גרמניה בשנת 1933-4 ועלייתו לארץ ישראל בעליית היקים ,הוזמן הארי לנהל את מסעדת העובדים וההנהלה של מפעל ים המלח הצפוני בקלייה, ואת מעגן שיט הסירות ,הארי גם שימש כאחד ממנהלי חברת הבת של מפעל ים המלח שסיפקה שירותים נלווים למפעל.

על פי האגדות שמה של חברת קלייה ,נקרא כשם האשלגן הנקרא בלטיניתKalium המופק מים המלח , אלא שבעת שהוקם היישוב מחדש לאחר מלחמת ששת הימים ניתן לו השם קלייה על פי ראשי המילים "קרוב לים המלח " בסמליות של התחדשות הישוב היהודי במקום לאחר נטישתו.

קבוץ קליה אטרקציות 
מדשאות למנוחה ובילוי לילדים במתקני משחקים.
ביקור ברפת לצפיה בחליבה,פינת ליטוף והאכלה.
בית הספר לרכיבה על סוסים ,לימוד רכיבה לילדים ומבוגרים, לטיולי אופניים במטעי התמרים המוצלים, לרכיבה על סוסים בשבילי המדבר, או לטיולי גיפים בנופי בראשית מופלאים.
אפשרות לרחצה בבריכת הקיבוץ ,בעונה ,כמעט 7 חודשים בשנה.
בילוי בפאב מד בר עד שעות הבוקר,
אפשרות לארוחות בחדר האוכל הקיבוצי,אירוח למשפחות וקבוצות.
לינה בבית הארחה . נגישות לנכים.
בסיס לטיולים בסביבה,לרחצה במעיינות ובחופי ים המלח, לביקור באתרים מרתקים – כמו קומראן, מצדה ועינות צוקים, או לטיולים בנופי האזור המופלאים.
רחצה בחוף קליה החדש.
ים המלח קבוץ קליה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור