דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גליל רחצה

 
 
 
האתר ממוקם בפארק הירדן, דרום הגולן, צפון הכנרת
איך להגיע בנסיעה צפונה לאורך חוף הכנרת ,בכביש 87 ,להמשיך ולחצות את גשר אריק,ולהמשיך שלושה קילומטר עד צומת צידה,לפנות לכוון צפון שני קילומטר ולפנות מערבה לפי שילוט לכביש 888 להיכנס לשביל בין הקילומטר השני לשלישי.
הכניסה בחינם, שימוש בציוד בתשלום
טלפון לתאום  04-6922245, 04-6921078
המקום פתוח בחודשים מרץ-נובמבר בין השעות 09:00-17:00.
קיימת הגבלת גיל לילדים החל מגיל 5 שנים במסלולי הרפטינג.
שמו של האתר נובע מצרוף המילים אבוב וקיאק ,בעליו פיני אלמוג הקיבוצניק לשעבר הבין הראשון את יתרונו של הצמיג (האבוב ) לרחצה בים כשראה את חבריי הקיבוץ מתגנבים למוסך ומשאילים את צמיגי הטרקטורים לציפה מעל גלי הים, לאחר שכנוע קצר בקיבוץ נוצר ענף חדש במשק שנקרא השכרת אבובים לישראלים בחוף הרחצה.
פיני הוא אדם צבעוני בדרכו ,שקשר את  גורלו  לשייט על המים באמצעות מתנפחים, לאחר שעזב את הקבוץ פתח אתר שייט פרטי בפארק הירדן ,תוך יצירת אתר שייט ייחודי באזור של פלגי נחלים ופתיחות לציוד חדש ומתקדם.
פיני הנראה כמו ישו במחלפותיו ,הוא אדם המאמין בחזונו של השייט על נהר הירדן כענף אקסטרים בתיירות כמו בעולם הגדול ,למרות שחטף מכות ממגפת הקורונה המשתוללת בארצנו ומהשיטפונות ,שנבעו מעליית מפלס המים בכנרת שהשמידו בדרכם ציוד רב באתרו ,אך אדם עם חזון המאמין ברעיונו ,הקים מחדש את המקום שיפץ את הנזקים ופנה לעתיד ולהגשים למטיילים הישראלי חווית שייט ליחידים זוגות ומשפחות,כל הפעולות נועדו לתת למבקרים שפע של חווית ופעילויות ספורטיביות ואתגריות במידות שונות של קושי.
האתר ממוקם בחלקו התחתון של שמורת הירדן בנקודה המשיקה לנהר הירדן ,בסמוך לשמורת בקעת הבטיחה ,שפך המג'רסה ,מסלול השייט האורך כשעה וחצי לאורך ארבעה קילומטר ,עד לנקודת הסיום בנקודות המשפך לכניסה לכנרת , תוך מעבר צמחיית נחלים וסבך שלאורך הגדות, שעליהם מקננים בעלי כנף ,ובתוך הסבך ניתן להבחין בחיות בר בסוף השייט עולים השייטים לגדה ,הסירות נאספות והשייטים מועברים ברכב בחזרה לבסיס האתר.
מסלול הסיור והשייט כולל ,רכישת כרטיסים בקופה, הדרכה לשייט בסוכת ההדרכה ,משם עוברים לסככת חגורות ההצלה הנחגרות בהקפדה ,ישנם בכול המידות לקטנים וגדולים, לאחריהם מקבלים את כלי השייט המונח על גלגיליות הירידה למים ,הכלי נדחף ויורד למים הזורמים ,למרות המים הזורמים יש לכוון את הסירה במשוטים כפי שנלמד בהדרכה בטרם השייט.
סרטון באדיבות אתר אבו קייק
בתחילת הדרך מספר פיני על אפיזודה מצחיקה ועצובה לכיס,שהשייטים בקיאקים נתבקשו להוציא את האוויר מהקיאקים ולהחזירם במכונותיהם לבסיס,אלא שחלק מהמשתמשים התאהבו בקיאקים ולקחו אותם כמזכרת לביתם, פעולה שגרמה לשינוי המבנה התפעולי של האתר, והאמרה חברים יש רק באגד עדיין מרחפת כעננה מעל.
כיום לרשות המבקרים ניתן להיינות בעת ההגעה ולאחר סיום השייט ,מפעילויות ומזנון פעיל ויעיל ,שולחנות אוכל וספסלים מוצלים, צמחיית במבוק ייצוגית, נקודות תצפית כמרפסות מעל לזרימת המים ,והחשוב בתקופת הקורונה ובכלל ההקפדה על הניקיון בחצר ובמיוחד בשרותים .
אפשרויות נוספות עומדות לרשות המבקרים, שייט לילי לאור הירח המשמשת חוויה מעצימה וייחודית,אפשרות לימי עיון לקבוצות ומשפחות שבה ניתן לשבץ קייטרינג על פי בקשות המתארחים,סדנאות בנושאים רבים, פעילות נוספת כוללת הכוונה למסלולי הליכה המשולבים בסיור בשבילים בתוך הבך והליכה במים בפלגי הנחלים, והדובדבן בתשלום בשכירות ג'יפים סגורים לחמישה או שמונה נוסעים ,עם מיזוג וחימום לחורף בנהיגה עצמית לסיור בשטח בלווית מדריך היושב בג'ייפ הראשון ומעביר ומסביר במערכת הגברה את ההסברים לשאר הג'יפים בסיור ,חוויה ייחודית נוספת במסלול שבין מטעי ליצ'י ומנגו ,חציית פלגי נחל ,מעבר בשביל בסבך וסיום בבית הבק והסיפור שמאחוריו.
פיני הבעלים המסתובב ברחבי האתר ,הוא אדם ססגוני המתחבב על המשוחח עמו , חוויות ילדותו ובגרותו משובצים בסיפורים ,הוא אדם סקרני וחוקר ובדרכו הייחודית בישיבה על כוס קפה ,יחסו לעובדיו כסבא חביב יוצר אצלם גאוות יחידה המשפיעה על יחסם לאורחים והנתינה לרווחתם במסירות.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=969421293482827&id=220634478361516&sfnsn=wa&d=w&vh=e
 
גליל רפטינג אבוקיאק
 
ראש הנקרה רצועת החוף הפראי

בנסיעה על כביש 4 צפונה מנהריה, לאחר נסיעה של כארבעה קילומטר, נבחין בצדו השמאלי של הכביש   שלט הכוונה לגן הלאומי אכזיב, פונים שמאלה וממשיכים בכביש לאורך מספר קילומטרים לאורך שמורת הטבע המפרצונים והברכות הטבעיות בין הסלעים, הדייגים עד לסיום הכביש, בפתח המנהרה הרכבת הישנה של ראש הנקרה, בדרך חולפים על פני חוף בצת המסודר.

הרצועה ממוקמת בחופה הצפון  מערבי המדינה, בחוף הגליל המערבי, 4 קילומטר צפונית לנהריה, כאשר מחליטים על סיור רגלי, מחנים את הרכב בחניית הרכב של גן לאומי אכזיב, אורך הטיול הרגלי שעתיים עד שלוש, לאורך של 5,5 קילומטר ,מתאים לסיור לכל השנה, ללכת לפי סימון השבילים כדאי לקדם רכב להחזרה לחניה.

את הסיור ניתן לערוך ברכב לאורך דרך היוצאת מרחבת החניה, אורכה כחמישה וחצי קילומטר, מהרחבה עד מרגלות צוק ראש הנקרה , הטיול מוליך למפרצונים ,פינות טבילה טבעיות ,מגוון צמיחות ימיות ויבשתיות ,בעלי חיים יבשתיים וימיים, צבי ים, דייגים, מטיילים, פריחה של חבצלות בערבים של חודש אוגוסט, לאורך רצועת הים הסלעית, ריבוי מחילות ומערות היוצרות מזרקות מים ,שוניות, בחורבות נמל אכזיב, שרידי מחצבות פניקיות.

ראש הנקרה רצועת החוף הפראי
 
גליל שמורת טבע תל דן

שמורת דן כוללת את נחל הדן בערבית מכונה "עין לידאן " שהינו נחל צפוני גדול ,הכולל מעין נביעה קארסטי ת, הניזון במקורותיו ממימי השלג הנמס בהפשרתו מהר החרמון ,נחל מהווה אחד ממקורות המים הגדולים של מדינת ישראל בצפון, שהטמפרטורה הקבועה של המים בנקודת הנביעה היא בסביבות 15 מעלות לאורך כול השנה.

שפע המים במקום גרמו בתקופות קדומות (כחמשת אלפים שנים) להקמת העיר דן על התל שאת שרידיה ניתן לראות בשמורה במיוחד לאחר תקופת פריחתה בתקופה הכנענית ובתקופה ישוב הארץ בתקופת המקרא ,בהמשך נקראה העיר דן גם בשמות לשם או ליש בכתובים הקדומים.

על פי טענת ההיסטוריונים ,העיר תל דן ירדה מגדולתה ,בתקופה הקדומה שבה צמח ופרח אזור שמורת הבניאס ,בצורה התנהלות עירונית זאת, המשיכה העיר עד התקופה ההלניסטית הארכאולוגים מאוששים זאת בזכות כתובת בייונית שנמצאה בתל שבה נכתב "לאל אשר בדן".


גליל שמורת טבע תל דן
 
גליל נחל דן בריכת הלגונה   

 הכניסה רק בשעות היום ,ניתן לסמן בוויז לנווט, (בריכת הלגונה דן) בנסיעה על כביש 90 חולפים על קריית שמונה, ופונים ימינה לכביש   99, לכניסה לקבוץ דן דרך השער הצפוני, ממשיכים על פי השילוט לברכות דגי דן לאחר שמגיעים לשער האחורי של גדר הקבוץ פונים שמאלה (צפונה) ,ומיד שוב שמאלה לשביל עפר ,בתווך מצד ימין מטעי אבוקדו ומצד שמאל הגדר החיצונית של קבוץ דן .

כיום השמורה נחשבת כשמורה סגורה, לכן האחריות המלאה לכניסה ורחצה היא על המבקר, בלגונה מתקיימת מערכת אקולוגית ובית גידול לחיות בר, אין במאמר זה מתן זכות לביקור או הצעה לביקור ,על כן נסו להמנע מביקור בנקודה.    

 נסיעה זאת לאורך כחצי קילומטר תביא אותנו לצומת טי , שם פונים ימינה נוסעים בערך 200 מטר ופונים שמאלה לכוון חורשת עצי האיקליפטוסים הגבוהים ,ממש לפני שמגיעים נמצא שלט הכוונה שעליו כתוב "נחל דן, פלג ליש".   

 מהשלט יוצא שביל בתוך סבך צמחים המוליך ימינה וכעבור כמאה חמישים מטר מגיעים לבריכת הלגונה ומחנים ניתן לשבת ולהניח את הרגלים במי הנחל הקרירים הזורמים ,יש לשם לב לזרימה המהירה ולמסוכנות של זרימת המים בשלב שאולי חפצים להיכנס לשחייה במים הקרים (ראו הוזהרתם לנפשותיכם.

גליל נחל דן בריכת הלגונה
 
גליל טיילת נחל שניר (חצבאני) חוף גן עדן

בנסיעה על כביש  9779, פונים בכניסה למושב בית הלל, ממשיכים המושב לכוון צפון לכל אורכו ממשיכים בדרך כשנים וחצי קילומטר ,בדרכנו אנו עוברים ליד מגדל המים הישן של היישוב, עד השער הצהוב אם הוא פתוח ,(אפ הוא סגור ,מחנים לידו ומתקדמים רגלית) נוסעים עוד מעט פונים מעט שמאלה כארבע מאות מטר בצד הימני לחנייה ברחבת עפר שממנה מתחילה הטיילת שלאורך נחל השניר.

בנסיעה בכביש מושב בית הלל ,על פי השילוט ,ניתן להגיע גם לחוף הקיאקים של כפר הלל וכפר בלום ,יש לפנות על פי השילוט לשביל היוצא לכוון השער הדרומי של היישוב, אחרי כחצי קילומטר מחנים ויורדים לחוף הקיאקים .

נחל שניר נחשב כארוך והרחב בנחלים הנשפכים אל נהר הירדן, אורכה של טיילת נחל שניר כעשרה קילומטר עד נקודת השפך לירדן בסמוך לקיבוץ שדה נחמיה, חלק ממסלולו עובר בצמידות ליישוב בית הלל .

בטיילת הצמודה למושב בית הילל זורם נחל שניר, על גדות הנחל נמצאת טיילת העוברת בין פרדסים וסבך קנים ,בקטע שבה מתעקל הנחל וזרימתו נחלשת , משובצות פינות טבע חמודות , המושכות מטיילים לישיבה לרביצה או לטבילה במימי הנחל הקרירים ,או שייטים העומלים בחתירה על קיאקים, ויש היושבים וטובלים רגליהם .

באם השער פתוח מגיעים עם הרכב ממש עד לשפת הבריכה , אם השער נעול מסלול ההליכה לנקודת הרחצה כחצי קילומטר .

מבין פינות טבע מקסימות וחינמיות אלו ,בולטות הנקודות הקרויות חוף גן עדן בעלת החוף החולי ,הממוקמת בחלקו הצפוני של היישוב בית הלל , נקודה שנייה היא חוף החלוקים הסמוכה לחוף גן עדן , לשתי נקודות אלו ניתן להגיע בכול ימות השנה וברור שכדאי בתקופת הקיץ .

גליל טיילת נחל שניר (חצבאני) חוף גן עדן
 
קבוץ סאסא פארק בהר פארק אתגרי פארק חבלים

כניסה בתשלום ,הפארק פתוח בימי השבוע בין השעות 10:00-16:00, תאום בטלפון 04-6988626 .

פארק חוויתי ואתגרי לילדים, למשפחות ומבוגרים , פארק החבלים כולל מסלולי מתקני חבלים לטיפוס ומעבר בגובה רב ובגובה נמוך, קירות טיפוס, סולמות טיפוס, מתקנים שבו נדרשים המבקרים לחשיבה יוצרת על מנת לעבור בהם .

עוד בפארק מתחם ירי פיינטבול ,מתחם ירי חיצים בצינורות נשיפה לעבר מטרות, מתקן אומגה לגלישה, אפשרות מנוחה עם שתייה חמה, מתאים גם לקבוצות ופעילות גיבוש.

קבוץ סאסא פארק בהר פארק אתגרי פארק חבלים
 

בנסיעה על הכביש לכוון גשר בנות יעקב שמעל לנהר הירדן ,על כביש 91 שממנו יורדים לכביש 918 לכוון צומת גדות ,לאחר כקילומטר וחצי על פי השילוט פונים לרפטינג נהר הירדן נכנסים לחניון של הרפטינג וחונים בחלקו הימני של החניון ,יורדים והולכים עד קצה החניון במקום שממוקמים הדוכנים ,ממשיכים בשביל היורד כשלושים מטר ,אחריהם ומגיעים לעץ התאנה מימין ,שמתחתיו ממוקמת באר המים העתיקה הצמודה על נהר הירדן שקבלה את הכינוי העממי חמאם בנות יעקב .

השם לבאר ניתן לה, מבועות המים העולות על פני המים כתוצאה מנביעה הנמצאת בקרקעיתה  ניתן לטבול במים הצלולים בבריכת האגירה שעומקה כשני מטר .

גליל מעין חמאם בנות יעקב
 
יסוד המעלה אינדי פארק אטרקציות

ההגעה בנסיעה על כביש מספר 90 בין ראש פינה לקריית שמונה, בנקודת מפגש התעלות שבירדן בסמוך לקבוץ יסוד המעלה, על פי השילוט בצומת הכניסה לשמורת אינדי פונים ימינה וממשיכים על פי השילוט עד לחנייה שבכניסה לפארק .

כניסה בתשלום ,פארק אינדי פתוח בכול ימי השבוע בשעות 09:00-18:00 ,טלפון לתאום 04-8434444 -  072-3263920.

עיקר פעילות פארק אינדי : בתחום השייט ופארק חבלים אתגרי, אחרי קבלת נוצת השבט מידיו של האינדיאני בכניסה לאתר שתעטר את פדחת המבקר ניתן להתחיל בפעילות, יש הנוהרים לשייט במכלול כלי שייט לאורך גדות הירדן בינות לצמחיה שעל גדותיו, ניתן לשייט בשיט רגוע, ניתן גם לשלב משחקים ותחרויות בין הסירות בעת גיבוש קבוצתי.

יסוד המעלה אינדי פארק אטרקציות
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור