דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גליל אטרקציות לילדים ומשפחה

 
 
האתר ממוקם בפארק הירדן, דרום הגולן, צפון הכנרת
איך להגיע בנסיעה צפונה לאורך חוף הכנרת ,בכביש 87 ,להמשיך ולחצות את גשר אריק,ולהמשיך שלושה קילומטר עד צומת צידה,לפנות לכוון צפון שני קילומטר ולפנות מערבה לפי שילוט לכביש 888 להיכנס לשביל בין הקילומטר השני לשלישי.
הכניסה בחינם, שימוש בציוד בתשלום
טלפון לתאום  04-6922245, 04-6921078
המקום פתוח בחודשים מרץ-נובמבר בין השעות 09:00-17:00.
קיימת הגבלת גיל לילדים החל מגיל 5 שנים במסלולי הרפטינג.
שמו של האתר נובע מצרוף המילים אבוב וקיאק ,בעליו פיני אלמוג הקיבוצניק לשעבר הבין הראשון את יתרונו של הצמיג (האבוב ) לרחצה בים כשראה את חבריי הקיבוץ מתגנבים למוסך ומשאילים את צמיגי הטרקטורים לציפה מעל גלי הים, לאחר שכנוע קצר בקיבוץ נוצר ענף חדש במשק שנקרא השכרת אבובים לישראלים בחוף הרחצה.
פיני הוא אדם צבעוני בדרכו ,שקשר את  גורלו  לשייט על המים באמצעות מתנפחים, לאחר שעזב את הקבוץ פתח אתר שייט פרטי בפארק הירדן ,תוך יצירת אתר שייט ייחודי באזור של פלגי נחלים ופתיחות לציוד חדש ומתקדם.
פיני הנראה כמו ישו במחלפותיו ,הוא אדם המאמין בחזונו של השייט על נהר הירדן כענף אקסטרים בתיירות כמו בעולם הגדול ,למרות שחטף מכות ממגפת הקורונה המשתוללת בארצנו ומהשיטפונות ,שנבעו מעליית מפלס המים בכנרת שהשמידו בדרכם ציוד רב באתרו ,אך אדם עם חזון המאמין ברעיונו ,הקים מחדש את המקום שיפץ את הנזקים ופנה לעתיד ולהגשים למטיילים הישראלי חווית שייט ליחידים זוגות ומשפחות,כל הפעולות נועדו לתת למבקרים שפע של חווית ופעילויות ספורטיביות ואתגריות במידות שונות של קושי.
האתר ממוקם בחלקו התחתון של שמורת הירדן בנקודה המשיקה לנהר הירדן ,בסמוך לשמורת בקעת הבטיחה ,שפך המג'רסה ,מסלול השייט האורך כשעה וחצי לאורך ארבעה קילומטר ,עד לנקודת הסיום בנקודות המשפך לכניסה לכנרת , תוך מעבר צמחיית נחלים וסבך שלאורך הגדות, שעליהם מקננים בעלי כנף ,ובתוך הסבך ניתן להבחין בחיות בר בסוף השייט עולים השייטים לגדה ,הסירות נאספות והשייטים מועברים ברכב בחזרה לבסיס האתר.
מסלול הסיור והשייט כולל ,רכישת כרטיסים בקופה, הדרכה לשייט בסוכת ההדרכה ,משם עוברים לסככת חגורות ההצלה הנחגרות בהקפדה ,ישנם בכול המידות לקטנים וגדולים, לאחריהם מקבלים את כלי השייט המונח על גלגיליות הירידה למים ,הכלי נדחף ויורד למים הזורמים ,למרות המים הזורמים יש לכוון את הסירה במשוטים כפי שנלמד בהדרכה בטרם השייט.
סרטון באדיבות אתר אבו קייק
בתחילת הדרך מספר פיני על אפיזודה מצחיקה ועצובה לכיס,שהשייטים בקיאקים נתבקשו להוציא את האוויר מהקיאקים ולהחזירם במכונותיהם לבסיס,אלא שחלק מהמשתמשים התאהבו בקיאקים ולקחו אותם כמזכרת לביתם, פעולה שגרמה לשינוי המבנה התפעולי של האתר, והאמרה חברים יש רק באגד עדיין מרחפת כעננה מעל.
כיום לרשות המבקרים ניתן להיינות בעת ההגעה ולאחר סיום השייט ,מפעילויות ומזנון פעיל ויעיל ,שולחנות אוכל וספסלים מוצלים, צמחיית במבוק ייצוגית, נקודות תצפית כמרפסות מעל לזרימת המים ,והחשוב בתקופת הקורונה ובכלל ההקפדה על הניקיון בחצר ובמיוחד בשרותים .
אפשרויות נוספות עומדות לרשות המבקרים, שייט לילי לאור הירח המשמשת חוויה מעצימה וייחודית,אפשרות לימי עיון לקבוצות ומשפחות שבה ניתן לשבץ קייטרינג על פי בקשות המתארחים,סדנאות בנושאים רבים, פעילות נוספת כוללת הכוונה למסלולי הליכה המשולבים בסיור בשבילים בתוך הבך והליכה במים בפלגי הנחלים, והדובדבן בתשלום בשכירות ג'יפים סגורים לחמישה או שמונה נוסעים ,עם מיזוג וחימום לחורף בנהיגה עצמית לסיור בשטח בלווית מדריך היושב בג'ייפ הראשון ומעביר ומסביר במערכת הגברה את ההסברים לשאר הג'יפים בסיור ,חוויה ייחודית נוספת במסלול שבין מטעי ליצ'י ומנגו ,חציית פלגי נחל ,מעבר בשביל בסבך וסיום בבית הבק והסיפור שמאחוריו.
פיני הבעלים המסתובב ברחבי האתר ,הוא אדם ססגוני המתחבב על המשוחח עמו , חוויות ילדותו ובגרותו משובצים בסיפורים ,הוא אדם סקרני וחוקר ובדרכו הייחודית בישיבה על כוס קפה ,יחסו לעובדיו כסבא חביב יוצר אצלם גאוות יחידה המשפיעה על יחסם לאורחים והנתינה לרווחתם במסירות.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=969421293482827&id=220634478361516&sfnsn=wa&d=w&vh=e
 
גליל רפטינג אבוקיאק
 
ראש הנקרה רצועת החוף הפראי

בנסיעה על כביש 4 צפונה מנהריה, לאחר נסיעה של כארבעה קילומטר, נבחין בצדו השמאלי של הכביש   שלט הכוונה לגן הלאומי אכזיב, פונים שמאלה וממשיכים בכביש לאורך מספר קילומטרים לאורך שמורת הטבע המפרצונים והברכות הטבעיות בין הסלעים, הדייגים עד לסיום הכביש, בפתח המנהרה הרכבת הישנה של ראש הנקרה, בדרך חולפים על פני חוף בצת המסודר.

הרצועה ממוקמת בחופה הצפון  מערבי המדינה, בחוף הגליל המערבי, 4 קילומטר צפונית לנהריה, כאשר מחליטים על סיור רגלי, מחנים את הרכב בחניית הרכב של גן לאומי אכזיב, אורך הטיול הרגלי שעתיים עד שלוש, לאורך של 5,5 קילומטר ,מתאים לסיור לכל השנה, ללכת לפי סימון השבילים כדאי לקדם רכב להחזרה לחניה.

את הסיור ניתן לערוך ברכב לאורך דרך היוצאת מרחבת החניה, אורכה כחמישה וחצי קילומטר, מהרחבה עד מרגלות צוק ראש הנקרה , הטיול מוליך למפרצונים ,פינות טבילה טבעיות ,מגוון צמיחות ימיות ויבשתיות ,בעלי חיים יבשתיים וימיים, צבי ים, דייגים, מטיילים, פריחה של חבצלות בערבים של חודש אוגוסט, לאורך רצועת הים הסלעית, ריבוי מחילות ומערות היוצרות מזרקות מים ,שוניות, בחורבות נמל אכזיב, שרידי מחצבות פניקיות.

ראש הנקרה רצועת החוף הפראי
 
גליל סיור בערוץ נחל הירדן ההררי

בנסיעה על כביש 90 לכוון חצור הגלילית ושם במפגש עם כביש 91 הפונה מזרחה לכוון רמת הגולן, פונים לכוון גשר בנות יעקב בסיבוב לפניו ,פונים לשביל עפר הנקראת דרך הירדן ההררית היורד דרומה.

מצידו השמאלי של השביל ממוקם מבנה אבן שראה ימים טובים בעבר,המבנה מסמן שרידי מבצר צלבני כיום בשמו מצד עטרת שנבנה על מנת לשמור על המעבר מעמק הירדן לכוון רמת הגולן, בעת שחפרו בשרידי המצד גילו הארכיאולוגיים בקירות סדקים תואמים קווי מאר בשני צדדי הסדק דבר המלמד כי האזור עבר רעידות אדמה ובנקודת הפיצול של הסדק הקווים חופפים,עוד במצד ,שרידי חומה ,שרידי המגדל ובאר מים סמוכה . 

ממשיכים לכוון שדרת האיקליפטוסים פונים ימינה בפתאומיות – להיזהר , מסלול נהר הירדן ההררי ,בעל מדרון היורד בסופו ,לאחר כעשרה קילומטר, לגובה של 400 מטר בסופו ,כיוון שקטע הנהר סוער הוא נחשב לאחד הטובים לשייט רפטינג.

גליל סיור בערוץ נחל הירדן ההררי
 
אכזיב הלגונות הטבעיות החינמיות בחוף

אל חוף הרחצה הפראי החינמי, מגיעים בנסיעה על כביש 4 צפונה מנהריה, לאחר נסיעה של כארבעה קילומטרים, נבחין בצדו השמאלי של הכביש  שלט הכוונה לחוף בננה ביץ, פונים שמאלה למגרש החניה של חוף בננה בי'ץ וממשיכים לנסוע לאורך גדר החוף השמאלי, בסופם כביש עפר המגיע ללגונות הטבעיות פראיות של אכזיב.

לאורך רצועת החוף הטבעית יוצאים מן המים שורת סלעים היוצרים בריכות טבעיות מוגנות בתוך הלגונות, על החוף ניתן להתמקם ולערוך קמפינג ,להקים אוהלים או סתם להתמקם בקרוונים לחופשות משפחתיות ארוכות, החוף איננו מוסדר ולכן לא קיימים בו שירותי הצלה וחרום.

בימי השבוע המקום איננו צפוף, בין הלגונות על סלעי החוף, וליד הבריכות הטבעיות מתפרשים דייגים המנסים את מזלם בדייג .

אכזיב הלגונות הטבעיות החינמיות בחוף
 
רמת נפתלי שביל הפלמח

איך מגיעים : בנסיעה לאורך כביש מספר 90 המקשר בין המושבה ראש פינה לעיר קריית שמונה נוסעים עד צומת כוח – שילוט קיים, פונים שמאלה ומתחילים לעלות  בכביש 899 הלא הוא כביש הצפון, ממשיכים לכוון צומת ישע והכביש המוליך לקבוץ יפתח ,פונים שמאלה לכוון החניה של המצודה.

 

לאחר חניית הרכב בחניון, מתחילים לנוע על השביל המרוצף לכוון קבר האחים של 28 הלוחמים שנפלו בשלושת ניסיונות הכיבוש של המצודה, ששה בהתקפה הראשונה,עשרים ושתים חללים בהתקפה השנייה ושנים בהתקפה האחרונה שבה המצודה נפלה בידינו לאחר שחלקם הגדול של הערבים שהיו במצודה ברחו.

רמת נפתלי שביל הפלמח
 
רמת נפתלי מצודת הונין

הכניסה חופשית – יש להיזהר כיוון שקיימת סכנת התמוטטות עקב פעולת איתני הטבע לאורך השנים,קיימים מתחמים סגורים בגדר תייל ושלטי אזהרה.

מיקומה של המצודה הצלבנית הונין הוא על רכס רמות נפתלי ,בין שרידי הכפר הערבי הונין שננטש במלחמת השחרור כיום בקרבה למושב מרגליות בגליל העליון , מאה מטר משער הכניסה לישוב מרגליות.

רמת נפתלי מצודת הונין
 
רמת נפתלי עץ הערמונים של אנה פראנק

אנדרטת איתן בלחסן ברעיון התקומה השזורה בשואה

הכניסה חופשית.

דרך ההגעה בנסיעה למושב רמות נפתלי ,פונים שמאלה ,עד הכיכר פונים שוב שמאלה,אחר כך ימינה ברחוב פנימי במחצית הרחוב בצד השמאלי ניצבת אנדרטת התצפית ,ממול ליחידה 36 בית הוריו של איתן בלחסן.

רמת נפתלי עץ הערמונים של אנה פראנק
 
יסוד המעלה ספור תחילת המושבה

את שמה מי מרום קיבלה מושבת יסוד המעלה מהשם של העיר הכנענית בגליל, שעל פי סיפורי התנך שימש כמקום כינוס לצבאם של הכנענים בדרכם למלחמה עם יהושוע בן נון, במלחמה ניגפו הכנענים שנסו עד לצידון בלבנון מרדיפת הצבא היהודי, על פי האגדות טוענים כי העיר שכנה על גדות ים סובכי (אולי סבך קני הגומא) מביב לימת החולה .

כיוון שתחילת חמש החוות החקלאיות, שיצאו מתוך המושבה עצמה בחלק הדרום מערבי של הימה  ,כמו חוות אמיתי שעלתה באש בשנת 1929,חוות צוף של מתיישב מזיכרון יעקב, חוות מיכאל פפו שהגיע על מנת לגדל כותנה , חווה זאת שננטשה לאחר זמן ועברה למושבה מטולה,חוות אייזנברג,חוות משפחת ניסים בכור אלחדף,שייכים לסיפור הקמת יסוד המעלה מעט סיפורת על התחלת ההתיישבות היהודית בעמק החולה השזורה בסיפורה של החווה .

יסוד המעלה ספור תחילת המושבה
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור