דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רמת הגולן בילוי והנאה

 
 
רמת הגולן צומת וואסט פארק הפסלים בפארק מאגר עורבים

ממש ממול למרכז התיירותי ממוקם פארק מאגר עורבים, שבו ממוקם פארק הפסלים , פסלים אלו הוצבו לזכרו של אסף רז בן המושב שעל , פארק מאגר העורבים ,הוקם בשיתוף פעולה של הקקל ומועצת הגולן, שמו של הפארק נבע מהכמות הגדולה של העורבים שהקימו את ביתם בסביבה , ואכן המבקרים באזור  מבחין  מעל לראשם בכתמים השחורים של כנפי העורבים, יש ומחנים את רכבם בנקודה החניה ומתחילים לסייר מסביב .

רמת הגולן צומת וואסט פארק הפסלים בפארק מאגר עורבים
 

בנסיעה מצומת צמח לכוון חמת גדר ,פונים לכביש מספר 98 שמוליך לכוון מבוא חמה ומשם לכפר חרוב לאחר נסיעה של כארבעה קילומטר נראה שלט חום בצדו השמאלי של הכביש לכוון מעין עין נקוב, ממשיכים עוד כמאה מטר ימינה שם חונים .

שמו של המעיין וכינויו הם : עין תאופיק משמו של הכפר הסורי הסמוך, עין עקוב, או עין עקב או חאן אל עקבה על שם פונדק דרכים עתיק , מעין הנובע ביער מבוא חמה , נקודת המעיין שימשה את עוברי האורח והשיירות מדמשק לדרום הארץ בדרך הבקעה והערבה , או בדרך לעכו דרך הגליל התחתון.

למעין הממוקם בלב יער מבוא חמה ,ליד מבנה ועץ דקל לידו , המים מהנביעה מתנקזים דרך תעלות מאבן בזלת לבריכת אגירה המשמשת לטבילה בקיץ , קק"ל יצרה מקום חביב ביצירת תעלות למים הזורמים ,ואפילו גשרון קטן מעל לתעלה, ביער שולחנות לפיקניק ומנוחה.

רמת הגולן עין טאופיק - עין עקוב
 

המסעדה הכשרה שנפתחה בשנת 1989 ,הממוקמת בקבוץ מרום הגולן,נפתחה בתחילה בקרון רכבת ולאחר מכן בצריף שנבנה ליד מתחם הצימרים, טלפון לתאום 053-9443658, 04-6960466, המסעדה פתוחה בימים א-ה בשעות 12:00-21:00,ביום שישי בין השעות 12:00-15:00 ופתח הצלה עד אחרון הסועדים בתפריט יום שישי בין השעות 19:00-21:00, מחיר הארוחה אינו זול , תפריט הקבוצות נחלק לארבע סוגים במחיר 109-129,145,169 שקלים לראש.

המסעדה מיועדת לארוחות לבודדים ולקבוצות ממוקמת במבנה עץ, מנסה לתת אווירה של מסעדת חווה אמריקאית טיפוסית, במקום מוגשות מבחר של מנות בשריות טריות ומיושמות על בגריל , כמו : פילה עגל , סטייק סינטה , צלע עגל חלב , אנטרקוט , אסדו, בורגר ונתחים נוספים .הבשר המגיע למסעדה מקורו בעדר הבקר לבשר של הקבוץ, במסעדה ניתן גם להזמין תבשילי קדרה מרקי מבוססי בשר ועוד ,כמו כן ארוחות צמחוניות ומנות לילדים כולל קלחי תירס, ובל נשכח את מבחר היינות של יקבי הסביבה המוגשים במקום.

בסמוך למסעדה חוות רכיבה על סוסים.
רמת הגולן מסעדת הבוקרים במרום הגולן
 
עין זיוון בית קפה ומרכז מבקרים לשוקולד דה קרינה

סיורים מודרכים וסדנאות בתשלום , גישה לנכים ,טלפון לתאום 046993622 ,במרכז ובבית הקפה הכשר למהדרין ,מקבלים הדרכה על עולם פולי הקפה, הסבר על תולדות יצור השוקולד בארץ ובעולם.

ניתן לרכוש מארזי שי בחנות המפעל ,ביקור במקום מאפשר חוויה למשפחות וילדים בסדנאות השוקולד באפשרות ליצור טבליות וצורות של פיסות שוקולד ,פרלינים ועוד מתוקים וללגום כוס חמה של שוקו משוקולד.

הגברת קרינה צ'פלינסקי ,שלמדה את רזי ענף השוקולטריות ,במפעל המשפחה בארגנטינה ועשתה עלייה, החליטה כבת הדור השלישי בענף המשפחתי ,להקים בקיבוץ עין זיוון שברמת הגולן מפעל, שבו היא יוצרת פרלינים, טראפלס וליקרים של שוקולד בעבודת יד ,הטעם עילאי הכיס מתכווץ מהמחיר.

עין זיוון בית קפה ומרכז מבקרים לשוקולד דה קרינה
 
רמת הגולן מצפה אופיר
מצפה אופיר
כניסה חופשית
איך מגיעים בנסיעה מצידה המזרחי של הכנרת ,נוסעים עד צומת כורסי,פונים ימינה לכביש 789, לכוון קבוץ אפיק,ממשיכים עד ב סימון הכביש מספר 9, פונים לדרך עפר וממשיכים על פי השילוט למצפה. וסימון שבילים כחול.
מידע
אביו של אופיר אשר ברשותו חברה לסיורי גיפים ברמה, הקים את האתר לזכרו של בנו בן ה 16 שנפטר,המצפור הוקם וניטעו בו 16 עצי זית ,אחד לכל שנה מחייו של הבן,האתר הוקם על מצוק מעל לכנרת בגובה 450 מטר,בדרום הגולן,ליד המצפה חורשת אלונים,חרובים ואלות.
במקום שולחנות פיקניק וספסלים מאבן,פחי אשפה ,ונוף נפלא לכוון הכנרת,טבריה והאזור.ניתן לערוך סיורים במעגל מסביב למצפה.
רמת הגולן מצפה אופיר
 
רמת הגולן בריכת רם
אזור צפון רמת הגולן
בריכת רם
כתובת : בכביש לחרמון ליד הכפר הדרוזי מסעדה.
ביקור בכל השנה ,משפחה,ילדים,  אין נגישות לנכים, אין מתקנים לפיקניק .
כניסה חופשית 
מידע בסיסי :
לצערנו כפי הנראה עקב שאיבת יתר לגידולים החקלאיים ,בעיקר מטעי תפוחים שנטעו בכמויות אדירות ירד מפלס המים בבריכת רם מעומק שהיה בעבר  13 מטר ירד המפלס  לעומק במרכז של פחות ממטר ושטחו של האגם צומצם בצורה משמעותית  בעונות שאינן חורף  , כיום בעונות הקיץ מצטמצם שטחה והדגה החייה בתוך בריכת רם פשוט מתה במספרים רבים.
 
בשנת 1969 נערך סקר תיירותי והוכנה תוכנית לפיתוח מקומות נופש ותיירות ברמת הגולן, בין ההצעות שהועלו להקים בגדה הצפונית האגם מעגנן סירות לשייט, מסביב לבריכה לנטוע צמחיה ועצים בשטחים שאינם חקלאיים, לפתח שטחים המיועדים לפיקניקים לבנות מבנים שישמשו את שוק הדרוזי לתוצרת חקלאית ומוצרים מן הטבע שהם מכינים מיבולם ,עוד תוכנן להקים על גדות בריכת רם מסעדות ובתי קפה.
 
הצפיפות של המבקרים אינה גדולה בימי השבוע ,בשבתות וחגים קצת יותר,בריכה ממוקמת בצפון רמת הגולן,ליד הכפר מסעדה, משמשת כמאגר מי גשמים לצרכי השקיה ,כיום ידוע שחלק מהמים מגיע מנביעות תת קרקעיות של מעיינות, המשמשים להשקיית מטעי התפוחים של תושביה הדרוזים של רמת הגולן, ולגידולים החקלאיים של תושבי רמת הגולן היהודיים, בשמה הערבי של הבריכה הפיילה , שפרושה  הקערה.
ליד הבריכה שתי אנדרטאות  זיכרון לחיילי צהל שנפלו באזור.
רמת הגולן בריכת רם
 
מרכז מבקרים קסם הגולן

המלכודת הקלסית לתיירות

כתובת ממוקם   במרכז הגולן, כשני קילומטר מזרחית לקצרין.

עולים על כביש מספר 91 ועוברים על גשר בנות יעקב וממשיכים לצומת בית-המכס על כביש 888. בצומת פונים ימינה, ועוברים את העיר קצרין ולאחר כ-2 קילומטר  פונים שמאלה לאזור התעשייה של העיר.

טלפון לתאום 04-6963625

מידע

המרכז משמש כנקודת מוצא לטיולים בגולן ונקודת המידע של עמותת התיירות גולן ,הוא מתחם גדול המשלב אטרקציות ,מקום לקבלת מידע,מקום מסעדות,בתי קפה וחנויות.

מרכז מבקרים קסם הגולן
 
רמת הגולן מסעדת חרובא מצפה לשלוםמסעדת חרובא
בעבר נקראו מסעדות פלאטו,  טימין
ממוקמת בקצה קבוץ כפר חרוב במצפה שלום,
טלפון לתאום 04-6734420
המסעדה פתוחה בכל השבוע בשעות 12:00-23:00 .
מחיר בינוני עד יקר
מידע
מסעדה במבנה עץ אשר מחלונותיה ניתן לצפות על אגם הכינרת,הן מחלונות המסעדה והן מהמרפסת הצמודה,במסעדה מוגש אוכל ים תיכוני ישראלי ערבי לא כשר ,המתובלן בתבלינים רבים, בשרים סלטים,חצילים,קינוחים,תבשילי קדרה שונים .סטייקים, תבשילי כבש, ממולאים, סלטים מבושלים ,
רמת הגולן מסעדת חרובא מצפה לשלום
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור