דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

קיסריה מוזיאונים

שדות ים מוזיאון בית חנה סנש

המוזיאון ממוקם במרכז קיבוץ שדות ים.

המוזיאון פתוח בימים א-ה בשעות 10:00-16:00 ,בימי שיש בשעות 10:00-15:00 בשבת סגור.

טלפון 04-6364453

במוזיאון חדר המוקדש לזכרה של הצנחנית והמשוררת ,חנה סנש אשר נפלה בעת מילוי תפקידה,  במלחמת העולם השנייה באירופה בגיל 23 שנה.

חנה סנש התגוררה בהכשרה בקיבוץ לפני שגויסה. במוזיאון חפצים מעיזבונה אשר כלל אוסף שירים שכתבה,יומנה תמונות וחפצים אשר נותרו לאחר מותה.

במוזיאון תצוגה אור קולית המתאר את ספור חייה,אוסף של חפצים שנתרמו בידי המשפחה ואשר נותרו לאחר עזיבתה,מסמכים ותמונות,תיק משפטה בהונגריה בתקופת השלטון הגרמני, במקום מרכז לימוד חייה ומקום לאירוח משלחות צנחנים.

עקב מצוקת המקום ומיקומו במרכז הקיבוץ באין אפשרות לתת מענה לחניה,הוקמה עמותה להקמת מרכז חדש לזכרה,הקיבוץ הקצה מקום בקרבה לים על מנת להמחיש את שירה או בשמו האמיתי הליכה לקיסריה ,הידוע  אלי שלא יגמר לעולם .

במרץ 1950 הצליחה מדינת ישראל לשכנע את ממשלת הונגריה שתמסור לידיה את הצנחנית חנה סנש שנפלה בעת מילוי תפקידה במלחמת העולם השנייה כצנחנית שבין תפקידיה היה לנסות לעזור להציל יהודים בהונגריה תחת השלטון הנאצי.

ארונה של חנה סנש הובל באוניה קדמה ובתחום המים הטריטוריאליים של מדינת ישראל הועברה גופתה לאוניית מלחמה ישראלים והובלה לנמל חיפה, שם בטקס צבאי מלא על רציף הנמל נערך הטקס הראשון , משם הועבר הארון לקבוצה שדות ים שליד קיסריה שם הונח הארון ,על מנת שהציבור יוכל לעבור על פני ארונה.

למחרת עשתה שיירה שנשאה את ארונה למקום מנוחת לעד, בבית הקברות הצבאי בהר הרצל ,דרך מעבר ברחובות בתל אביב, ומשם מסע ברחובות ירושלים והנחת הארון ברחבת המוסדות הלאומיים בטרם המשך המסע לבית הקברות בצבאי בבירה ,שם נערך הטקס האחרון בפני גדולי האומה ומשם עשה הארון את הדרך לחלקת הקבורה שבהר הרצל .

 
 
שדות ים מוזיאון בית חנה סנש
 
קיסריה מוזיאון ראלי הישן ומוזיאון זכרון ספרד החדש
מוזיאון   ראלי הישן ומוזיאון  זכרון ספרד החדש
כניסה  בתשלום  , נגישות לנכים .
המוזיאון ממוקם בשדרות רוטשילד הנמצאים במרכז קיסריה  ליד מגדל המים .
טלפון לתאום : 6261013 - 04
המוזיאון פתוח בימים ב,ג,ה,ו,ושבת בשעות 10:30-15:00, בחודשים ינואר ופברואר המוזיאון פתוח רק בימי שישי ושבת בין השעות 10:30-15:00..
מידע
מייסודו של  הארי רקנטי , אספן  אמנות נלהב, שפרש מעסקי הכספים ומקדיש את עצמו לאמנות. המוזיאון  שוכן בבניין מפואר בסגנון ספרדי מרהיב עין, נשקף אל מדשאות, עצים וים. בקומה השנייה יש מרפסת רחבת-ידיים, מסוככת, ובה פסלים שונים.המוזיאון מציג תערוכות מתחלפות לצד תערוכות קבע של חפצי אומנות הכוללים , תמונות,פסלים,דברי אומנות,מסמכים, יש דפי הסבר אין הדרכה,אסור לצלם בתוך המוזיאון רק בחוץ,רק להינות.
בשנת 2007 נפתח מוזיאון חדש הנקרא זיכרון ספרד, הממוקם בקרבתו למוזיאון הישן,תצוגות המוזיאון החדש מוצגות בארבע קומות, וכוללות :ציורים של אמנים קלאסים מהמאות 16-18, שעיסוקם נטושאים תנכיים, בהשראת ארמון אלמברה שבעיר גרנדה בספרד נבנתה החצר הממוקמת בכניסה למוזיאון ,בכניסה לחצר ממוקמות מזרקות אשר המיוחדת שבהם היא מזרקת האריות כמו בארמון אלמברה ומפי האריות ניתזים סילוני מים לאגן האגירה.
מול הכניסה למוזיאון יש אנדרטת שיש גדולה לזכר קהילות היהודים באיטליה ולזכר האיטלקים שהצילו יהודים במלחמת העולם השנייה
ליד המוזיאון הזה יש אתר חדש ובו פסלי שיש של אנשים שתרמו להקמתה של מדינת ישראל כמו בנימין זאב הרצל, חיים ויצמן, ארתור גיימס בלפור, הארי טרומן ודוד בן-גוריון.
קיסריה מוזיאון ראלי הישן ומוזיאון זכרון ספרד החדש
 
קיסריה גלרייה לאומנות מלאור
גלרייה לאומנות מלאור
כניסה חופשית
כתובת הרימון 7,שכונה 8, קיסריה.
טלפון לתאום 04-6361987
בית האומנות פועל בימים חמישי, שישי, שבת - בין השעות 10:00 - 14:00
מידע
בית אירוח לאומנות הקרוי מחיבור שמות שתי האחיות מלכה ואורנה חובבות האומנות, בית האומנות משמש כמקום לתערוכות של אומנים בתחומי האומנות השונים.
 
המקום מתנהל  כמלכר, ונגבה רק סכום קטן לתחזוקה ורווח מסוים ממכירת העבודות,במקום נערכים מפגשים וסדנאות בנושאי אומנות.
קיסריה גלרייה לאומנות מלאור
 
שדות ים מוזיאון עתיקות קיסריה

מוזיאון  שדות ים עתיקות קיסריה

כניסה בתשלום  , נגישות לנכים .

המוזיאון ממוקם בקבוץ שדות ים ליד קיסריה

טלפון לתאום :  04-6364470 04-6364367

המוזיאון פתוח בימים א - ה בשעות 10:00-16:00 , בימי שישי בשעות 10:00-13:00 .

ביום שבת סגור.  

מידע

המוזיאון מציג תערוכות מתחלפות ,לצד תערוכות קבע ,של חפצי אומנות  וארכיאולוגיה מהתקופות הרומיות,הצלבניות,המוסלמיות, הביזנטי ומהישוב היהודי במקום.

שדות ים מוזיאון עתיקות קיסריה
 
חוות חפציבה בחוף חדרה

חוות חפציבה הטיול שאסור לפקשש

החווה פתוחה במשך כל ימות השבוע, כולל שבת, עד רדת החשיכה, והכניסה ללא תשלום. אפשר לתאם סיורים מודרכים מיוחדים לקבוצות לא בשבת.

 

ביום שמש החליטו הקטנים  נכדי כי הם רוצים להשתובב,העמסנו את העגלה וקדימה לחוות חפציבה,לחווה נסענו מכביש החוף בנסיעה לכוון חיפה ,ירדנו במחלף קיסריה,פנינו ימינה ברמזור הראשון ימינה,לאחר 200 מטר פנינו ימינה שוב,פונים ימינה ולא נכנסים לשכונת חפציבה,דרך נוספת להגיע מכביש החוף הישן ,עוברים את חדרה עוברים את אזור התעשייה הישן ולפי שילוט פונים שמאלה לפני הצומת לכביש  קיסריה עפולה.
 

בשנות התשעים החליטה חברת חשמל לרכוש כשלוש מאות חמישים דונם מאדמות חוות חפציבה, לאחר שהחלה בהקמת תחנת הכוח אורות רבין ממול על חוף הים ,בכדי למנוע יזמות לבניית שכונת מגורים בשטח של החווה, מן הסיבה הפשוטה ,כי החיים בצל ארובותיה הפולטים פסולת וחלקיקים ,בתהליך יצור החשמל בעזרת פחם,יגרמו לאנשים לחלות ביתר שאת ממחלות נשימה זיהומיות.

 

             

חוות חפציבה בחוף חדרה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור