דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

צפת קניות

היקב ממוקם בסמטת בית יוסף 29 ,בחלק העתיק של צפת בין הסמטאות והגלריות בהנהלת היינן משה אלון ,טלפון לתאום  050-4480884,היקב פתוח לביקור לאחר תאום בימי ראשון עד חמישי בשעות 10:00-20:00,ביום שישי בשעות   09:00-15:00,בשבת סגור, ניתן לסייר בסיור מודרך בעקבות תהליך יצור היין משלב הבציר והבאת הענבים ליקב ,הכנסתו לחביות להבשלה, עד ביקוקו בבקבוק היין, בעת הסיור ניתן ללגום דגימות ולרכוש יינות בחנות היקב.

צפת יקב צפת העתיקה בוטיק
 
גבינות המאירי בצפת

כניסה ללא תשלום, סיור לקבוצות בתאום ובתשלום.

החנות באזור צפת בגליל כתובת רחוב יב 62 עיר עתיקה צפת

טלפון לתאום 04-6921431, 052-3721609 

שעות פעילות  בימים א – ה  08:00-15:00, ביום שישי  וערבי חג 08:00-13:30. שבת סגור.

 

המחלבה קיימת מעל 165 שנים,היא ממוקמת במבנה עתיק ברובע היהודי בצפת,

לאחר החליבה  נוטלים חלב זה ומכינים ממנו גבינות מסוגים שונים הכוללים גבינות קשות ורכות,או יוגורטים ומוצרי חלב שונים.


גבינות המאירי בצפת
 
צפת כיכר הפחם (כיכר קוילען פלאץ )כיום כיכר המגינים

תחילתה גדילת הכיכר וחשיבותה של הכיכר, ששימשה כמרכז המסחרי בלב ליבו של הרובע החסידי היהודי ,החל מהמאה השמונה עשר בעת עליית גל החסידים מגרמניה ואירופה,בהצטרפם למגורשים יהודיים שהגיעו לעיר לאחר גרוש ספרד במאה החמש עשר, הכיכר נבנתה במרכז השכונה האשכנזית בצפת, אחרי עליית החסידים בשנת 1777, במקורה שימשה הכיכר את תושבי העיר ככיכר הפחמים  ובה סחרו הערבים בפחם – ואף כונתה קוילען פלאץ (ביידיש פחם).

 

בהמשך התרחב הרובע היהודי עקב מצוקת בנייה והרס בתים ברעידות האדמה, כאשר התרחב שטח הרובע היהודי במאה התשע עשר , החלה פריחתו של האזור בזכות חנויות ובתי מלאכה של יהודים,התווספו רחובות ברובע שהתקשרו לכיכר הפחם ,בתים נבנו לאורך רחובות אלו ,ליד הבתים הוקמו בתי מדרש ,כוללים כמו הקולין שטראכיל ובתי כנסת ,פרנסת רוב החסידים התבססה על כספי החלוקה מתרומות של יהודים באירופה, הכיכר מנקזת אליה ארבעה רחובות והם : בר יוחאי, תרפט,חתם סופר ורחוב מגני צפת.

צפת כיכר הפחם (כיכר קוילען פלאץ )כיום כיכר המגינים
 
מוזיאון אומני צפת במסגד השוק

מוזיאון אומני צפת ,הכניסה חופשית

 
המוזיאון ממוקם במסגד אשר ניצב בשוק הישן בקריית האמנים בצפת.טלפון 052-889-8818
 
שמות נוספים יש למסגד הגדול בצפת,הוא נקרא גם : המסגד הגדול,מסגד אל יונסי,המסגד הוקם ברובע הערבי חארת אל וטאה.
 
במסגד שהפך לגלריה,נערכות תערוכות אומנות,שבהם מציגים רוב האומנים בצפת, את היצירות שלהם וזו הגלריה המרכזית בקריית האומנים.הגלריה משמשת את עשרות חבריה האמנים מצפת ,כגלריה מרכזית ומוזיאון לכל אמני צפת,על מנת להציג את עבודותיהם בפיסול,ציור ודברי אומנות שונים, המתחם שופץ ונתווסף לו בית קפה.
מוזיאון אומני צפת במסגד השוק
 
צפת מחלבת קדוש
מחלבת קדוש בצפת
כניסה חופשית
כתובת המחלבה ממוקמת רחוב יא 34,  בעיר העתיקה בקרבה לבית העלמין הצבאי.   
טלפון לתאום 04-6920326, 050-7299798 
ניתן להגיע למחלבת קדוש במשך כל ימות השבוע ללא תיאום מראש ועד שעות הערב המאוחרות. במקום יש טעימות והסברים על המקום ועל ההיסטוריה של המשפחה. ביום שבת סגור.א - ה 17:00 - 08:30,ביום שישי עד 15:00
מידע
המחלבה קיימת למעלה ממאה שנה,במחלבה מייצרים חמש סוגי גבינות עיקריים,כיום מנהלים את המחלבה קדוש ובניו ,אשר ירשו את המקום מהסבא רבא שלהם, גבינת הבית של המחלבה היא גבינת הצאן הצפתית הקשה, בסילסלות קש,אך הם מייצרים גם : הגבינה הצפתית הרכה המתובלת, לבנה, בולגרית, קממבר, ריקוטה וקשקבל. בנוסף מייצרים מיני גבינות עיזים.
צפת מחלבת קדוש
 
 
 
בניית אתרים - שרקור