דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

צפת מוזיאונים

 
 
צפת בית הכנסת לזכרו של רבי יוסף קארו

הכניסה בתשלום כולל הדרכה לקבוצות, טלפון לתאום 04-6923284 , לאפרים בן שמעון, בית הכנסת ממוקם בעיר העתיקה צפת.

 

שעות פתיחה בימים א-ה בשעות 09:00-16:00 בימי שישי בשעות 09:00-13:00 ,בימי שבת סגור בית הכנסת למבקרים.

 

אגדות זקני צפת מספרות על הילד בן הארבע שנאלץ לעקור מעירו בספרד עם משפחתו בעת גרוש יהודי ספרד במאה החמש עשר ,לאחר הגרוש עברו הילד יוסף ומשפחתו לפורטוגל,ובסופו שוב גורשו מפורטוגל , התחנה הבאה של המשפחה הייתה בעיר איסטנבול ומשם לעיר אדרינה שבתורכיה.

 

כיוון שבגר יוסף קארו ולמד עד שהגיע שנתמנה  כרב הישיבה בעיר אדרינה בתורכיה ,בעת שניהל את ישיבתו החל יוסף קארו בכתיבתו המלומדת בנושאי הדת,בשנת 1536 החליט יוסף קארו להגשים את חלומו ועלה לארץ ישראל והתיישב בצפת,שם הקים במהרה בית מדרש לתלמידיו והמשיל לחקור ולכתוב על ההלכה בתורתנו.


צפת בית הכנסת לזכרו של רבי יוסף קארו
 
צפת המסגד האדום - מסגד אל גמע אל אחמר

המסגד בשמו הנוסף - גאמע אל-טהר ביברס ,ממוקם ברובע הממלוכי צמוד למלון רימונים,כיום המקום משמש כיום כמרכז תרבות אומנותי המנוהל בידי קרן צפת לפיתוח, המבנה פתוח בכול ימות השבוע.


המבנה נחשב לאחד מהמבנים הממלוכים הקדומים בישראל,נבנה בשנת 1276, על ידי המושל בייברס, אשר משל במצרים וכבש את העיר צפת בשנת 1266, לאחר כיבושה קבע בה את בירת המחוז.

סגנון הבניה הממלוכי אשר הובאה ממצרים, כלל שער מפואר ,מעל לכניסה ,שמעלייה כתובת מהיווסד המבנה, שהשתמרה מעל דלת העץ של השער, כיום אולם הקשתות הראשי יכול להכיל כמאתיים מבקרים.צפת המסגד האדום - מסגד אל גמע אל אחמר
 
צפת המוזיאון למורשת היהדות הדוברת הונגרית

הכניסה בתשלום המוזיאון ממוקם בכיכר העצמאות, מול בית יגאל אלון במתחם הסאריה.טלפון6925881 - 04

המוזיאון פתוח בימים א - ו  בשעות 09:00-13:00 ,בשבת סגור.
 
המוזיאון הממוקם בבית הסראיה ,הבנוי  אבן עתיק, המוזיאון נפתח  בשנת 1986,בידי משפחת  יוסף וחווה לוסטיג, המוזיאון מופעל בהתנדבות, בעיר צפת התקיימה קהילה של יוצאי הונגריה מתחילת המאה ה 16.המוזיאון שהוקם לשמר את רוח יהודי הונגריה אשר מנו כמיליון נפשות, במסורת ואורח החיים באירופה של לפני מלחמת העולם השנייה, ניתן לסייר באופן עצמאי ובהדרכה ,ניתן לראות מצגות אור קוליות.        
צפת המוזיאון למורשת היהדות הדוברת הונגרית
 
בית יגאל אלון צפת
בית יגאל אלון צפת
כתובת כיכר העצמאות צפת
טלפון לתאום 04-6971990
מידע
בית יגאל אלון בעיר משמש כמרכז התרבות ומתנס העירוני,נערכים מופעים וקונצרטים,פעיליות שונות ומגוונות לרווחת תושבי העיר.
בית יגאל אלון צפת
 
מוזיאון אומני צפת במסגד השוק

מוזיאון אומני צפת ,הכניסה חופשית

 
המוזיאון ממוקם במסגד אשר ניצב בשוק הישן בקריית האמנים בצפת.טלפון 052-889-8818
 
שמות נוספים יש למסגד הגדול בצפת,הוא נקרא גם : המסגד הגדול,מסגד אל יונסי,המסגד הוקם ברובע הערבי חארת אל וטאה.
 
במסגד שהפך לגלריה,נערכות תערוכות אומנות,שבהם מציגים רוב האומנים בצפת, את היצירות שלהם וזו הגלריה המרכזית בקריית האומנים.הגלריה משמשת את עשרות חבריה האמנים מצפת ,כגלריה מרכזית ומוזיאון לכל אמני צפת,על מנת להציג את עבודותיהם בפיסול,ציור ודברי אומנות שונים, המתחם שופץ ונתווסף לו בית קפה.
מוזיאון אומני צפת במסגד השוק
 
צפת מצודת העיר

מצודת צפת

הכניסה בתשלום

המצודה ממוקמת ברחוב יא 68 צפת

טלפון לתאום  04-6971307

המצודה פתוחה בימים א-ה בשעות 09:00-14:00, בימי שישי בשעות 09:00-13:00 בשבת סגור.

מידע

מהחניה עולים לגן המצודה ולשרידי המצודה,אשר ממוקמת על גבעה במרכז העיר צפת, אשר נחרבה וחודשה במאה ה 16, במקום שרידי חומה וביצורים צלבניים,כמו כן ממוקמת במצודת אנדרטת יד לנופלי מלחמת העצמאות.ממרומי המצודה ניתן להשקיף על העיר וסביבותיה.    

     

צפת מצודת העיר
 
צפת מוזיאון הבובות
מוזיאון הבובות בצפת
כניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם בית אשתם, כיכר שדה, העיר העתיקה צפת
טלפון 04-6972041
המוזיאון פתוח בימים א- שבת בשעות 10:00-18:00,
מידע
המוזיאון לבובות הוקם לזכרה של בתה אלה של האמנית  מילה רוזנפלד,אשר נהרגה בפיגוע בתל אביב בשנת 1994,האמנית מילה רוזנפלד מעצבת אופנה במקצועה.
 
את אוסף הבובות החלה ליצור האמנית מרגע עלייתה לישראל,על מנת לתת תחליף לאוסף הבובות שלה שהלך לאיבוד בתהליך העלייה ארצה,על מנת להנציח את זכרה של הבת שלמענה החלה ליצר את הבובות,פתחה האמנית מוזיאון.
 
במוזיאון אשר אולם התצוגה ,ניתן לה מידי עיריית צפת ,למעלה ממאה בובות פורצלן המולבשות בבגדים ,אופייניים לדמויות שונות ומעמים שונים,כל התלבושות נעשו בדיוק ובהתאמה לבובה על פי הנושא,ההיסטוריה ותלבושות של יהודים מקהילות שונות בעולם, ולאחר שערכה מחקר  לסגנון ולאפיון של התלבושת, יצירת בובה אחת נמשכת בין שלושה חודשים לשנתיים.האמנית  מילה יוצקת את הפורצלן לתבניות, מציירת את תווי פניה של כל בובה וצובעת את עורה. הבובות עשויות ביחס של 1:4 לעומת גוף האדם.
צפת מוזיאון הבובות
 
צפת מוזיאון סטודיו יצחק פרנקל ז"ל
מוזיאון סטודיו יצחק פרנקל ז"ל 
כתובת  רחוב טז 16, קרית האמנים, צפת
כניסה ללא תשלום
המוזיאון פתוח בימים א-ה בשעות 10:00-16:00 בימי שישי ושבת בשעות 10:00-15:00
טלפון לתאום 04-6920235
 

תחילתו של המוזיאון כבית ערבי של עשיר ערבי טרם מלחמת השחרור, בית עם תקרה מקומרת שניהל בביתו גם בית קפה.

לאחר מלחמת השחרור, שימש המבנה כמוזיאון חנוך גליצנשטיין, תוך הצגת יצירות שצוירו באירופה לאחר מכן ,שימש המבנה כמוזיאון התנ"ך, שנפתח בידי האמן פיליפ רטנר ,שבו הציג את יצירותיו,כאשר המוטיב העיקרי ,דמויות מהתנ"ך ואפיזודות של סיפורים מהתנ"ך .

כיום הסטודיו יצחק פרנקל ז"ל ,שנפתח בידי בעליו החדשים בביתו הפרטי שחיי בשנים   (1899-1981) לאחר מותו ניהלה אילנה רעייתו את הסטודיו ,עד שנפטרה בשנת 2008,חלק מיצירותיו של האמן חנוך גליצנשטיין,מוצגות במוזיאון .

         
         
צפת מוזיאון סטודיו יצחק פרנקל ז"ל
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור