דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

עכו רחצה וחופים

ראש הנקרה רצועת החוף הפראי

בנסיעה על כביש 4 צפונה מנהריה, לאחר נסיעה של כארבעה קילומטר, נבחין בצדו השמאלי של הכביש   שלט הכוונה לגן הלאומי אכזיב, פונים שמאלה וממשיכים בכביש לאורך מספר קילומטרים לאורך שמורת הטבע המפרצונים והברכות הטבעיות בין הסלעים, הדייגים עד לסיום הכביש, בפתח המנהרה הרכבת הישנה של ראש הנקרה, בדרך חולפים על פני חוף בצת המסודר.

הרצועה ממוקמת בחופה הצפון  מערבי המדינה, בחוף הגליל המערבי, 4 קילומטר צפונית לנהריה, כאשר מחליטים על סיור רגלי, מחנים את הרכב בחניית הרכב של גן לאומי אכזיב, אורך הטיול הרגלי שעתיים עד שלוש, לאורך של 5,5 קילומטר ,מתאים לסיור לכל השנה, ללכת לפי סימון השבילים כדאי לקדם רכב להחזרה לחניה.

את הסיור ניתן לערוך ברכב לאורך דרך היוצאת מרחבת החניה, אורכה כחמישה וחצי קילומטר, מהרחבה עד מרגלות צוק ראש הנקרה , הטיול מוליך למפרצונים ,פינות טבילה טבעיות ,מגוון צמיחות ימיות ויבשתיות ,בעלי חיים יבשתיים וימיים, צבי ים, דייגים, מטיילים, פריחה של חבצלות בערבים של חודש אוגוסט, לאורך רצועת הים הסלעית, ריבוי מחילות ומערות היוצרות מזרקות מים ,שוניות, בחורבות נמל אכזיב, שרידי מחצבות פניקיות.

ראש הנקרה רצועת החוף הפראי
 
שבי ציון חוף הרחצה

חוף רחצה מוסדר בתשלום עד השעה 18:00,טלפון  054-2112197 ,אל החוף מגיעים בנסיעה על כביש 4 לפני העיר נהריה ,שבו פונים שמאלה לכוון היישוב שבי ציון, ממשיכים בכביש החוצה את היישוב עד הגעה למגרש החנייה של החוף מחנים ונכנסים בשערי מתחם חוף הרחצה.

רצועת חוף הרחצה מוגנת בשובר גלים ומזח לעגינת סירות היוצר לגונה לשחייה ,על החוף מפוזרות סככות צל סוכת מציל, מקלחות ,שירותים וקיוסק .

שבי ציון חוף הרחצה
 
חופי רחצה בעכו
חוף הארגמן , חוף נגיש לנכים,מחולק לשניים: חוף דתי וחילוני, חוף הארגמן הוא חוף הרחצה המוסדר, היחידי בעיר. בחוף הוקמה תחנת שיטור קהילתית, על-מנת לשמור על באי החוף מפני גניבות. התחנה נפתחה בשעות פעילות הרחצה ובנוסף בשעות פעילות אחר הצהריים, לנוער.
חוף התמרים, חוף זה שייך למלון ומשמש את אורחי המלון ומנויי הקאונטרי קלאב בלבד.
המרינה בעכו
בשטחה של המרינה מקום עגינה לשמונים סירות ויאכטות , ושמונים מעגנים לסירות דיג, כמו כן משמשת למקום בילוי ואוכל במסעדות מקומיות ודגים בשטחה, ניתן להפליג בחלק מן הסירות באזור ים התיכון לצפון ודרום,הפלגות סיור וטיול לשעות, ניתן להתבונן בסירות המרוץ ובאופנועי הים,ואף לצפות בקפיצות של ילדי עכו למימי הים מהחומות או ממגדל הזבובים, או סתם ליהנות משקיעה או זריחה, להתבונן בעבודת הדייגים בעת ההכנות להפלגות דייג ובעת חזרתם לחוף עם שללם.
עכו חופי רחצה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור