דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

עכו קניות בשווקים

 
 
עכו השוק העממי העתיק בעיר העתיקה

השוק פתוח כל השבוע משעות הבוקר המוקדמות עד אחר הצהריים, בסביבות השעה 17:00 מתחילים חלק מסוחרי השוק לסגור דוכנים והחנויות.

לשוק כניסות רבות מהסמטאות שמתחברות לרחוב השוק הראשי, ניתן להיכנס בכניסה העליונה לשוק: כאשר נכנסים לעיר העתיקה ,מרחוב חיים וייצמן, פונים לרחוב צלאח-א-דין וחונים בחניון השוק הקטן, או מומלץ לחנות ולהשתמש ברחבה החנייה הגדולה הקרובה יותר בתשלום ,חנייה הממוקמת בכניסה לעיר העתיקה. ברחבה הנקראת כיכר פרחי, שסביבה חומוסיות רבות ומסעדות נוספות קטנות .

מהחניה נכנסים לכיכר חיים פרחי, ומשם ממשיכים לשוק ,ניתן להיכנס מרחוב מרקו פולו מימין דוכן הפלאפל, השוק מחולק לשלושה רחובות המתחברים זה לזה, המוליך מכיכר חיים פרחי עד לנמל הדייגים רחוב השוק הראשי מתפתל תחילתו ברחוב מרקו פולו, וממשיך לרחוב בנימין מטודלה, ומשם לרחוב פאכר א-דין, ומשם לבסוף מגיעים לכיכר ונציה ולנמל הדייגים .

עכו השוק העממי העתיק בעיר העתיקה
 
עכו השוק הלבן

השוק הלבן בעיר העתיקה

הדרך לשוק מובילה  מהכניסה בשער היבשה,אשר שימש גם ככניסה לחמאם ולמסגד, השוק פתוח  מהבוקר עד שעות הערב.

מידע

שוק המקורה נמצא בתוך רחוב שתקרתו מקומרת, אשר נשרף בעבר ,אך שוקם ונצבע בצבע לבן, השוק נבנה כנראה בידי השליט דאהר אל עומר, השוק והרחוב משולבים זה בזה  וכוללים חנויות אולם היוצא ומעליו קמרונות עם סוככים,כאשר מביטים לתקרה הקמרונים רואים פתחי אור,כאשר ממשיכים מבחינים כי הסמטאות בהמשך נעשות צרות, כיום החלו לשקמו ומקווים שיהיה פעיל כמו בעבר ,כיום חלקים מהשוק והחנויות הפכו לשימושם של בתי עסק ומחסנים  וחנויות לתיירים.

עכו השוק הלבן
 
עכו הבזאר התורכי

עכו הבזאר התורכי

בשמו הנוסף באזר אל זגאר, השוק הארוך
הכניסה אינה בתשלום 

האתר פתוח בכל ימות השבוע עד השעה 18:00,בתקופת הפסטיבל פתוח לשעות מאוחרות יותר.

מידע

יש הטוענים כי הבזאר התורכי הוקם בתחילת המאה השמונה עשר,תחילתו של הסיפור על השוק נובע ממצור על העיר של אחמד אל גזאר,לאחר כיבושה של העיר ,אחמד אל גזאר המוסלמי ,הוציא להורג את מושלה דאהר אל עומר כמורד בממלכה.

 

אחמד אל גזאר, המשיך את דרכו של קודמו ובנה והוסיף לעיר,מסגדים,בתי מרחץ,חאנים,ובזארים, זאת לאחר שהביא לביסוסה של העיר עכו, כעיר מסחר לאזור הגליל המערבי.

 

הבזאר התורכי ,הוקם כשוק עירוני לרווחת תושבי העיר העתיקה ביפו ,הבזאר התורכי ננטש בזמן בריחת חלק מתושביה הערביים של עכו,בימי מלחמת העצמאות, לאחר שיפוצים בעיר ובשוק נפתח השוק התורכי מחדש,יש ומפיחים בשוק רוח חיים  כיום בשטחו של השוק נפתחו חנויות למזכרות ודברי אומנות לתיירים ובעיקר מספר מסעדות שאינן חומוסיות המושכות סועדים מרחבי הארץ .

עכו הבזאר התורכי
 

ביתו של חיים פרחי ממוקם בקצהו הדרומי של השוק כאשר הרחוב נפגש ברחוב יוליוס קיסר ליד מסגד אל מועליק ,שעל פי המסורת שימש כבית כנסת יהודי שהוחרם בידי הפחה אחמד אל ג'אזר והפך למסגד.

סיור חינמי בבית ניתן לערוך רק בתאום טלפוני 04-9956707,כיום הבית של קירותיו תלויה טבלת נחושת עם תקציר חיו סגור לביקור נדרש תאום, לגבי מגוריו של חיים פרחי ישנן מחלוקת הטוענת כי חיים פרחי התגורר בבית הצנוע המשמש כיום כמוזיאון קטן.

לעומתם יש הטוענים כי חיים פרחי התגורר בחאן אל פארנג ,ולראיה מציגים הם, כי בתחילת המאה התשע עשר ,נבנה בחאן פארנג אגף מגורים חדש בעבורו שנקרא דאר אל מועלם (בית המורה ) כינויו בתקופת ששרת כיועץ וגזבר ושר הכספים של מושלי עכו .

עכו השוק העממי בית חיים פרחי
 

מסעדה הממוקמת ברחוב סאלח אדין 14 ,בכיכר הראשית בכניסה לעיר העתיקה, טלפון 04-9019062 , המסעדה פתוחה בימי שני-רביעי בשעות 17:00-22:00 ובימי חמישי ושישי בשעות 12:00-22:00 ,ביום שבת בשעות 17:00-22:00.

מסעדת דגים שעברה מהשוק התורכי,המסתמכת על יבול הדייג היומי מהים של דייגי העיר ,טבח המסעדה בורר את הסחורה הטרייה והיאה בעיניו ולאחר מכן הסחורה הגולמית על פי העונה, הופכת למעדנים בבישול או צלייה.

להחלקת המזון בוושט מגישים מיצים טריים הנסחטים במקום, או בירה צוננת ואפשרי גם ללגום יינות מיקבי האזור, במסעדה ניתן להזמין גן מנות צמחיות , מנות ירקות כבושים, טחינה בהכנה עצמאית מתובלת בעשבי טיבול, מנות המזון המוגשות מושרות ברטבים, המנות מוכנות ברובם בתוך הטבון   שבמסעדה ובל נשכח את תפוחי האדמה הצלויים בתוך נייר כסף.

עכו מסעדת הדגים סבידה
 

בר הטאפאסים ואוכל הממוקם ברחוב ויצמן 1 ,בבזאר התורכי שמימין למסגד אל ג'אזר הגדול , הבר פתוח בימי השבוע פרט לימי שני, בין השעות 18:00-11:00 ,טלפון 04-9019758 .

בר קטן הנוטה לכוון הסגנון הספרדי ,הכולל 14 מקומות ישיבה בלבד, בבר נהוג להניף כוס בירה בעיקר ממבשלת מלכה, וביד השנייה לנגוס בפיתה כדורי פלאפל מסרטנים, צ'יפס שעבר תיבול ייחודי, שלידו מככבת צלחת פלפלים קלויים, קלמרי שמוכנס לקונוס או על שיפודים ביחד עם שרימפס ,ובל נשכח את הנקניקיות עם התוספות והמנה הבנלית המבורגר על מצע לחמנייה עם חסה ועגבנייה.

עכו השוק התורכי מסעדת קוקושקה
 

מסעדה קטנטונת שפרושה באיטלקית שוק, הממוקמת ברחוב ויצמן 1,בבזאר התורכי שמימין למסגד אל ג'אזר הגדול, הבר פתוח בימי השבוע פרט לימי שני, בין השעות 18:00-11:00,טלפון 04-8222144.

המסעדה הבנויה מכמה כוכים בעלי קשתות, כולל אזור הבר למניפי הכוסות והכוסיות, גלריה לזוגות ועוד, במסעדה מוגשות מנות בסגנון איטלקי ,המבושלות או נצלות על טבון שממוקם במטבח, כמו : פיצות בטעמים שונים שעליהם מניחים מלית כמו ארטישוקים שטוגנו בשמן עמוק ומנות נוספות המוכרות לנו ,מאפים ותבשילים איטלקיים נוספים.

עוד מוגשות במסעדה מנות ראשונות בדרך כלל קרות,מנות של אנטיפסטי וסוגי פסטות שונות, וכמובן המנות העיקריות מנות בשריות או מנות דגים או פרות ים, מנות של טורטליני (כיסונים ממולאים במליות שונות) ותוספות ,סוגים שונים של פסטות שעליהם מפוזרים רטבים שונים, ובל נשכח את גבינת הפרמזן והמזון המוכן מחומרים טריים ,לקינוח מנות טירמיסו ודומיהן.

עכו השוק התורכי מסעדת מרקטו האיטלקית
 
עכו מסעדת הדגים והבשר האחים ג'רחי בנמל הדייגים

מסעדת הדגים של האחים ג'רחי ממוקמת בסוף השוק של עכו בקטע הסיום הנושק לנמל הדייגים בעיר העתיקה מסעדה הפתוחה ,בין השעות 12:00-23:00 בימי השבוע פרט ליום שני שבו היא סגורה, טלפון לתאום 04-6820330.

מסעדת דייגים צנועה השכנה לחנות הדגים של המשפחה, יתרונה של המסעדה ביכולתם של הסועדים לבחור את מנותיהם מתוך ארגזי הסחורה של חנות הדגים והם יוגשו לצלחותיהם בעת הארוחה.

מסעדה המתיימרת להגיש מנות פשוטות שאינן בתחכום, מנות המוכנות בצליה או טיגון   לאכילה בלי בלבול מוח ובזאת יתרונה של המסעדה ,טרם הארוחה מוגשים לשולחן צלחות מזטים וסלטים שונים בלוויית פיתות טריות.

עכו מסעדת הדגים והבשר האחים ג'רחי בנמל הדייגים
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור