דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

עכו מוזיאונים

 
 
עכו מוזיאון עוקשי

הכניסה בתשלום ניתן להזמין הדרכה

איך להגיע המוזיאון ממוקם בצמוד לאולמות האבירים בכניסה לעיר העתיקה בעכו,ממשיכים ממול לרחוב אל ג'אזר ממול למסגד.

האתר פתוח בימים א – ה בשעות 08:30-18:00 ,

טלפון לתאום ביקור 04-9816697, 04-9956710 ,  04-9956711

מידע

המוזיאון ממוקם במבנה עותומאני בעל קמרונות מצולבים, במוזיאון מוצגות תערוכות מתחלפות של אומנות ישראלית ,ואוסף מיצירות האומן אבשלום עוקשי שהיה שייך לזרם אופקים חדשים ,זרם שנוצר בידי ציירים ואומנים ישראלים ,שהוקמה בארץ מיד לאחר הקמתה.

עכו מוזיאון עוקשי
 
עכו החמאם התורכי חמאם אל באשא

הכניסה בתשלום ניתן להזמין הדרכה

האתר פתוח בימים א – ה בשעות 09:00-17:00 ,שישי 09:00-14:00.

 

המבנה שימש כחמאם פעיל עד הקמת המדינה,לאחר מכן עד שנות התשעים שימש המקום כמוזיאון העירוני של העיר עכו ,כאשר בוחנים את סגנונות הבניה השונים במבנה ,מבינים כי הוספו למבנה תוספות בנייה .

 

כיום הכניסה היא מחלקו המזרחי של המבנה,בעת הסיור במקום רואים את חלקיו על פי שימושם , אנו נבחין לאחר המעבר בכניסה לחמאם ,במאגרי המים,בבור המים,בחדר המלתחה,חדר המנוחה.

 

שימוש המתרחצים השתנה בהתאם לחדרים הנבדלים בדרגות החום שלהם,החדרים כללו את : החדר הפושר,החדר החם,הסאונות , ניתן לראות את הרצפה שחוממה והאדים עלו למעלה לפעילות הסאונות. והטיפול הגופני.

עכו החמאם התורכי חמאם אל באשא
 
עכו מנהרת הטמפלרים

      עכו סיור במנהרה הטמפלרית שתחילת מתחת למצודה ההוספטלרית

 
תודה לחברה לפיתוח עכו העתיקה ולמשפחת הילמן על העזרה בכתיבת המאמר
 
הכניסה למנהרה בתשלום , המנהרה המכונה מנהרת הטמפלרים ,היוצאת מחצר המצודה ההוספטלרית ,פתוחה בימים א - ה ושבת  בשעות 09:30-19:30  ,ביום שישי בשעות  09:30-17:30.
 
לשלטון האבירים ששלטו בעכו בסך הכול כמאה ותשעים שנה, כאשר הטמפלרים שהגיעו בסוף המאה השמונה עשר לארץ ישראל לקחו על עצמם את התפקיד על פי עיקרי הכת , להגיש סיוע רפואי ואכסניות מגורים לצלבנים וחולים בעת ביקורם ,במסע הצלייני לארץ ישראל
 
החוקרים טוענים כי בפועל הטמפלרים שהגיעו לעכו בשנת 1187 ,בנו מבנים רבים בעיר והחלו להשתמש גם במערכת המנהרות לשטיפת המים , מכיוון שהנמל שלהם היה בצד המערבי של העיר, לכן לא נדרשו לעבור לנמל שלהם דרך המנהרה השנייה שיצאה מכוון הנמל הפיזני ,מה עוד שמנהרה זאת עקב היותה נמוכה ,לא תוכננה בתחילה למעבר בני אדם ,אלא רק למעבר מים לשטיפת החול בנמל הפנימי


עכו מנהרת הטמפלרים
 
עכו המצודה ההוספליטרית ואולמות האבירים

הכניסה בתשלום ניתן להזמין הדרכה

כתובת רחוב ויצמן 1 עכו

איך להגיע בגן הקסום בכניסה לעיר העתיקה בשער היבשתי,ליד מגרש החניה.

 

האתר פתוח בימים א – ה  בשעות 08:00-17:00 ,יום שישי בשעות 09:00-14:00,בשבת בשעות 09:00-14:00.

טלפון לתאום ביקור 04-9956706 ,04-9956707

 

המצודה נבנתה במאה  ה  12 בידי אבירי המסדר ההוספליטרי, שהיה מעין מסדר צבאי נזירי, אשר העניק סעד רפואי וטיפל בצליינים שהגיעו בעיקר מאירופה, בתחילה שכנה המנהיגות של המסדר בירושלים אך היא הועברה בשנות שלטון האבירים בין השנים 1191-1291 למצודה בעכו.

עכו המצודה ההוספליטרית ואולמות האבירים
 
מוזיאון בית לוחמי הגטאות

המוזיאון הוקם על שם יצחק קצנלסון

המוזיאון למורשת השואה והמרד

כתובת  קבוץ לוחמי הגטאות  גליל מערבי

הכניסה בתשלום 

המוזיאון פתוח בימי א – ה בשעות 09:00-16:00 ,בימי שישי סגור, בשבת ובחגים בשעות 10:00-14:00.

טלפון לתאום 04-9958080

מידע

המוזיאון מתאים לילדים ומשפחות, ומציגים בו תערוכות קבועות ומתחלפות בנושא מורשת ישראלית, ניתן לקבל הדרכה למהות התערוכה ,המוצגים והרעיון העומד מאחוריו, המתמקד במורשת השואה ובזכרה.

מוזיאון בית לוחמי הגטאות
 

ביתו של חיים פרחי ממוקם בקצהו הדרומי של השוק כאשר הרחוב נפגש ברחוב יוליוס קיסר ליד מסגד אל מועליק ,שעל פי המסורת שימש כבית כנסת יהודי שהוחרם בידי הפחה אחמד אל ג'אזר והפך למסגד.

סיור חינמי בבית ניתן לערוך רק בתאום טלפוני 04-9956707,כיום הבית של קירותיו תלויה טבלת נחושת עם תקציר חיו סגור לביקור נדרש תאום, לגבי מגוריו של חיים פרחי ישנן מחלוקת הטוענת כי חיים פרחי התגורר בבית הצנוע המשמש כיום כמוזיאון קטן.

לעומתם יש הטוענים כי חיים פרחי התגורר בחאן אל פארנג ,ולראיה מציגים הם, כי בתחילת המאה התשע עשר ,נבנה בחאן פארנג אגף מגורים חדש בעבורו שנקרא דאר אל מועלם (בית המורה ) כינויו בתקופת ששרת כיועץ וגזבר ושר הכספים של מושלי עכו .

עכו השוק העממי בית חיים פרחי
 
קיבוץ עברון מברהטיי חוויה אתיופית אותנטית

האטרקציה מברהטיי שפרוש שמה מאמהרית הוא האור שלי ,ממוקמת בקבוץ עברון ,טלפון לתאום 052-236-0959 , או 04-9857059 המדריכה והיוזמת יוניי סקיבה .

הרעיון להמחיש דגם לחיי הכפר האתיופי והחיים באתיופיה נבע מרצונה של יוניי ליצור תחושת חוויה ולהעביר למבקרים כיצד חיו ,עבדו ואכלו בני העדה בטרם עלייתם לארץ ישראל , את החוויה הזאת מעבירה יוניי באמצעות במתחם בקיבוץ ,בבקתה הנקראת גוג שנבנתה בית  מכפר באתיופיה הבנוי מערבוב של בוץ וקש.

על מנת להעמיק את החוויה נערכות סדנאות העשרה על ידה , תוך סיפור דרך הקשה בעלייה לארץ ישראל, סדנאות לחיי היום יום תוך כיבוד הזולת ,המסורת אל מול כניסת המודרניזציה לחיים בסדנאות ניתן לקבל שחזור של טקס הבונה ,טקס המתקיים לאחר יום העבודה וההתכנסות על מנת לחוות את העולם הפנימי במשותף לקרוב לבבות.

קיבוץ עברון מברהטיי חוויה אתיופית אותנטית
 

בית הכנסת הגדול שבתוך חומות העיר העתיקה של עכו ,נקרא על שמו של הרב והחכם היהודי חיים משה חיים לוצטו –הרחמ"ל ,שהגיע עם משפחתו הסוחרת והתיישבו בעיר בקהילת האיטלקית הקטנה שבעיר העתיקה ,במחצית המאה השמונה עשר (1743) .

לאחר שהתיישבו בעיר עכו ובנו את ביתם והקימו גם כן בית כנסת שנשא את שמם, עד אשר כבש את העיר  דאהר אל עומר ,שהחרים את מבנה בית הכנסת ,לאחר זמן התרצה המושל ונתן לקהילה היהודית מבנה חלופי שבו קיים עד היום בית הכנסת הנוכחי.

הרב לוצטו כתב מאמרים וספרים ואחד מספריו המפורסמים היה הספר מסילת ישרים, בעת שהתחוללה מגפה בעיר עכו ,נדבק החכם לוצטו ונפטר בגיל 36.

עכו השוק העממי בית כנסת הרמח"ל
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור