דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

עכו והסביבה פארקים וחניונים

נחל נעמן ביקור בשמורה(שביל נעמן)

לנחל נעמן ולשביל הסיור ניתן להגיע בשתי דרכים :

הכניסה הדרומית בנסיעה בכביש 4 בחלקה הצפוני של קריית ביאליק, פונים לכוון מתחם הקניות ביג לשדרות חן ממשיכים ישר כחצי קילומטר לכוון השוק שם ממשיכים מעט ומגיעים לחניית הרכבים ליד השלט של קק"ל המכריז על שביל נחל נעמן.

לכניסה הצפונית ממשיכים לנסוע על כביש 4 ,אחרי צומת מתחם ביג ,עוד כאלף שש מאות מטר עד לתחנת הדלק טן ,ממשיכים לכוון מזרח עוד כמעט קילומטר עד לחנייה ליד שלט של הקק"ל ,חונים עוברים את השער ומתחילים בסיור.

סיפורו בקצרה של נחל נעמן ,סיור בשביל ההליכה שלאורך גדותיו, ומעבר על   גשרי המתכת שמעליו הצבועים בצבע ירוק.

תחילתו של נחל נעמן בשכונת עין אפק כאשר בהמשך הוא חוצה את עמק זבולון ולבסוך נשפך בחלקה הדרומי של העיר עכו, המים מגיעים והזורמים בנחל בעבר הגיעו מירידת גשם ליובליו נחל אבליים ונחל חילזון שלאחר החורף הופכים שוב לנחלי אכזב.

נחל נעמן ביקור בשמורה(שביל נעמן)
 

הגן ממוקם בחלק הצפוני של עיר החדשה בשכונת הכרם ג', הכניסה בחינם, הגן פתוח בכול ימי השבוע מהבוקר עד חשכה, הפארק נפתח בזכות תרומתם של לינדה ופרד וקס מקנדה, עזרת עיריית עכו ופעולה מבורכת של הקק"ל ,שטחו של הגו כ 21 דונם ,בארבעה מתחמים בנושאים שונים.

כול חלק מהגן מציג מספר היבטים של סוגי צמחיה בבתי גידול שונים כמו :צמחי מים, צמחייה טרופית , צמחים ארץ ישראלים , הצמחים משולבים בפינות ישיבה ושלושה אזורי משחק בתוך מכלול הגן הבוטני.

עכו הגן הבוטני
 
עכו פארק לילי שרון
פארק לילי שרון
הפארק  ממוקם בצמוד לכביש הישן בין נהריה לראש הנקרה,בדרך לגן הבהאיי.    
הכניסה ללא תשלום
המקום פתוח מזריחה עד שקיעה
מידע  
הפארק הוקם מול גבעת נפוליאון,אשר משמש כמקום לבילוי ופיקניק,בפארק אזור מתקני משחקים,נגישות לנכים,חנייה ואזורי פיקניק,שרותיים וברזיות.
עכו פארק לילי שרון
 
עכו תל עכו גבעת נפוליון

עכו תל עכו ,גבעת נפוליון
הכניסה אינה בתשלום 

איך להגיע התל ממוקם על הכביש עכו צפת, בחלק המזרחי של העיר,תל עכו שוכן כ-700 מטר מהים על גדתו הצפונית של נחל נעמן.

האתר פתוח בכל שעות היום

מידע

על פי הסיפורת תל עכו מתהדר במספר שמות : כמו תל אשר לפי השבט, מבחינים בכינויו הערבי תל אפוכאר ,בתקופה הצלבנית כונה התל כתל ריצרד לב הארי שעל פי האגדות ניצב על ההר בעת שהתחולל הקרב לכיבוש עכו במלחמתו נגד סלאח א דין, שם נוסף מוזכר בתקופה הצלבנית בסגנון צרפתי טולון,שמו כגבעת  נפוליון ניתן לו על פי הספור כי, נפוליאון ניצב על תל זה רכוב על סוסו, בסוף המאה ה18 בניסיונו לכבוש את עכו.

 

במדידות שנעשו נקבע כי גובהו של התל כשלושים מטר, בעבר נערכו מספר חפירות בשטח התל, בחפירות אלו נתגלו שרידים ,המעידים כי בתחילה זאת הייתה מיקומה של עכו העתיקה,בתקופת המאות העשרים עד המאה השלישית לפני הספירה.

 

     

עכו תל עכו גבעת נפוליון
 
עכו פארקים ומגרשי משחק לילדים
עכו פארקים ומגרשי משחק לילדים
פארק לילי שרון
פארק בילוי ופנאי בחורשת נפוליאון, על שם  לילי שרון, הכולל מתקני משחקים לכלל הילדים ומתקן משחקים נגיש ומיוחד לילדים בעלי מוגבלויות.
 
שבילי הליכה ותאורה,  פינת חמד ירוקה במרכז הסביבה העירונית להנאת תושבי העיר עכו.
 
פארק הרמח"ל
סמוך לשכונת הרמחל, במזרח העיר, מוקם פארק הכולל: מתקני משחקים, עבודת גינון מסיבית, מגרש לילדים ופינות ישיבה מוצלות
 
פארק הכרם ב .
בין שכונת כרם א לשכונת כרם ב , מוקם פארק מודרני, מטופח, הכולל: עבודת גינון מסיבית, שבילי הליכה, פינות ישיבה, מזרקה, מתקני משחקים ומגרש לכדורסל ולמשחקי כדור
עכו פארקים ומגרשי משחק לילדים
 
גליל פארק גורן
פארק גורן  בגליל
האתר ממוקם בגליל העליון המערבי.    
איך להגיע בין סימני הקילומטר 11-12 בכביש הצפון שמספרו 899, בנסיעה לכוון שלומי ומשם לכוון מושב גורן, חולפים על פני הקיבוץ ופונים דרומה ,ימינה, לתוך כבישי הפארק הסלולים.
 
הכניסה אינה בתשלום, סיורים מודרכים בתאום, סמקום נגישות לנכים אל מרפסת המצפור לכוון מבצר המונפורט, ושרותי נכים במצפור.
טלפון לתאום לינת לילה , 04-9950102 , 04-9950118
מידע  
זהו פארק מוסדר שכולל דרכים סלולות בתוך יער אלונים בוגר, יש בו אתרי פיקניק מוצלים ומסודרים,מרכז ללינה  חוות המונפורט במרכז הפארק,
 ובצידו הדרומי מצוק אדיר מעל נחל כזיב  אשר נקרא גם הקורן, עם תצפית נהדרת אל שרידי המבצר הצלבני - מונפור, שעל המצוק הנגדי. מכאן יש גם שביל ירידה  לנחל עצמו, וממנו למונפורט.
 
חניונים בפארק : חניון הכניסה הכולל : תחנת מידע,שולחנות,ברזיות,שירותיים. חניון החרוב הכולל שולחנות לפיקניק, חניון הזייתים הכולל שולחנות לפיקניק, חניון השרך המכונה דנעילה הכולל שולחנות לפיקניק ומתקני משחק.
 
המקום משמש כבסיס יציאה לטיולים כמו : שביל הבולענים מעגלי הממוקם 300 מטר מהכניסה,  אורכו כשבע מאות מטר, סיור בין בולענים,שביל חוצה הפארק אורכו כקילומטר וחצי  מסומן באדום סיום או בתצפית המונפור או חניון החרוב  ,מתחיל כחמש מאות מטר מהכניסה מגרש חניה ,פניה ימינה,מוליך בחלק הדרומי ותצפיות לכוון נחל כזיב ומבצר מופור,,שביל הקידה,שביל לחורבת הגליל שהיא כנסייה ביזנטית,שביל מספר 4 למקדש ,וחורבות דנעילה מעברו השני של כביש הצפון שבו אוסף בתי בד מהעבר.בנוסף ניתן לרדת ולטפס ממול למבצר ההמונפור,טיול בירידה לנחל כזיב  ולעין טמיר.
 
חוות המונפורט
חוות המונפורט: בלב פארק גורן בגליל המערבי. נוף, קירבה למסלולי נחל כזיב. לינת שטח ליחידים ולקבוצות, באוהלים שלכם או של החווה, או תחת כיפת השמיים, על מזרנים או מחצלות, המחולקים למי שמבקש, על דשא או רצפת בטון. תאי קירור, תאורה, פינת מנגל, שירותים ומקלחות. בחגים גם קריוקי וזמר. אפשרות לארוחת בוקר לקבוצות. סככות גדולות לימים גשומים.
 
טל': 9858818 04.בית ספר מקצועי לרכיבה, טיולי סוסים, טיולי חמורים ליחידים ומשפחות, סוסי פוני לילדים, מזנון, לינת שטח לקבוצות, אירועים עד 600 איש.
גליל פארק גורן
 
אכזיב מדינת אביבי בחוף הצפוני
מדינת אביבי בחוף הצפוני
מיתוס אכזיב בשקיעה 
כאשר הייתי צעיר בגיל התיכון היה לי מורה לתנך שנהג לומר מעודי לא שמעתי .... נראה לי שמצאתי את תאומו במדינת אכזיב אצל הקולגה אלי אביבי ,עוד דמות ציורית הייתה לי בראש במפגש המחודש אחרי ארבעים ומשהו שנה שמו היה הברון מינכהאוזן .
 
בתקופת לימודי בבצלאל היינו מארגנים את מסיבות הסיום על חוף הים באכזיב  וכמובן שצוות הארגון בילה שבוע לפני להקמת הפרויקט וכמונו שהו במקום צעירים או יותר נכון צעירות בנות טיפש עשר שברחו מביתם וחשבו שדמותו האבהית של הפטרון ומלך המדינה היא התשובה לחופש והמרדנות. 
 
האמת לאמיתה סביב  המקום ובתי הכפר הערבי היה שתושביו ברחו ללבנון טרם הקמת המדינה  , המקום הפראי שימש  מקום לאנשים שמסגרות אינם דפוס חיים,לאנשי השו שו מקום פעילות ,  חלק גדול מהמבנים נהרס ברבות הימים, נותרו מתי מעט,וכמובן המסגד והאנשים הקבורים בבית הקברות , כי אלו שכחו לברוח ואחרו את המועד.
 
ממול לבית הקברות ומעבר לכביש ,ממוקם מבנה , אשר שימש את תושבי הכפר לימן כבית ספר ומגורים ובתי הכפר אף הם שימשו למטרה זאת כל זאת  טרם עלות הישוב לנקודת  הקבע כיום, שנים לפני שהמלך הגיע לאזור מסיוריו מעבר לים וקביעת מקום מדינתו בנקודה.
 
כיום שטח המדינה צומצם בזכות הקמת מועדון הים התיכון ופארק ,חלק מהחוף הפך לחוף ציבורי מוסדר
גם כיום בביקורי צבת אותי משהו בלב כפי הנראה הזיכרונות, המפרץ הקטן והמסולע ,השקט והשלווה המופרעים רק מרעש המכוניות החולפות בכביש הבקשיש .
 
הבתים אשר התגוררתי מול הים אינם כיום , אבל אני ממליץ לבקר ולשלם את האתנן לביקור במקום לצפות באוסף במוזיאון באכזיב שנתרם מבתי השכנים שברחו וממעמקי הים בהשאלה ממדינת ישראל ל 99 שנה  ,כלומר נותרו עוד 37 שנים לחזרת המדינה החדשה לחיק מדינת ישראל והרכוש למוזיאונים .
 
ובכן הגענו לאחר ארבעים שנה במדבר שוב למדינת אכזיב ,פגשנו את המיתוס והדמות האגדית של המלך ,ישבנו תחת צל עציו ושמענו את סיפוריו הקולחים .
 
אכזיב מדינת אביבי בחוף הצפוני
 
תל אפק ועין אפק בשמורת אפק קריית ביאליק

תל אפק ממוקם בשמורת עין אפק הקרובה לקריית ביאליק , הכניסה לשמורה בנסיעה על כביש  מספר 4, בחלקה הצפוני של קריית-ביאליק, תל אפק הוא תל עתיקות הנמצא בתוך שמורת הטבע עין אפק    בחלקה המזרחי של קריית ביאליק.

הכניסה בתשלום לשמורה, טלפון לתאום  04-8779992 .

השמורה פתוחה בחודשים  אפריל - ספטמבר: 08:00-17:00,בחודשים אוקטובר - מרץ: 08:00-16:00,בימי ששי וערבי חג האתר פתוח עד 15:00.

שרידי התל העתיק, הממוקם על דרך הים ויה מריס ממצרים לסוריה והצפון, תחילתה כישוב כלכותי, כנעני, פיניקי, הלניסטי, בתל ניתן לראות שרידי עיר רומאית וצלבנית ,עין אפק היא שמורת טבע הסמוכה לנחל נעמן והנמצאת בשטחה של קרית ביאליק, שריד אחרון לביצות נחל נעמן, לידה תחנת הקמח הצלבנית.

תל אפק ועין אפק בשמורת אפק קריית ביאליק
 
 
 
בניית אתרים - שרקור