דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

נצרת מרכזי מבקרים

 
 

השוק העירוני ממוקם ברחוב דרך העמק,כחמש מאות חנויות ודוכני השוק ,ממוקמים במבה מקורה ,השוק בנצרת עלית מתקיים שלושה ימים בשבוע, בשוק שירותיים סבירים,חנייה חינמית מספקת,יש התייחסות לנושא נגישות לנכים,מנהלי השוק דואגים לניקיונו באופן קבוע וסביר.

ביום ראשון פועל השוק במתכונת שוק רמלה הנייד,משעות הבוקר עד החשיכה ,בשוק הנייד נמכרים דברי הלבשה והנעלה,צעצועים ,סריגים ושמטס,פירות יבשים ופיצוחים,כלי בית תיקים ודברי עור.

בימי שלישי ,השוק פועל משעות הבוקר המוקדמות עד חשכה,פועל השוק כשוק ירקות ופירות,כלי בית דוכני מציאות זולים,ושוק פשפשים של יוצאי ברית המועצות,השוק מתקיים עד שעות הערב .
 
בימי חמישי פועל השוק משעות הבוקר המאוחרות עד חשכה ,ללא דוכני המציאות, אבל קיימים דוכני הלבשה ,ביגוד והנעלה,בימי הקיץ נמשכת המכירה עד השעה עשר בלילה,או שהסגירה תלויה בכמות הקונים המבקרים.
 
נצרת שוק נצרת העילית
 
נצרת כנסיית סנט ג'וזף
כנסיית סנט גוזף
טלפון לתאום  04-6554137
הכנסייה פתוחה בכל ימות השבוע בשעות 08:00-17:00.
מידע
הכנסייה ממוקמת בתחום הפרנציסקי צמודה לכנסיית הבשורה בחלק הצפוני שלה, ניצבת בתחום מערת יוסף הנגר , או בתחום בית המלאכה שלו, אשר היה בעלה של מרים.
 
מבנה הכנסייה הניצב כיום נבנה על הריסות כנסיות ביזנטיות וצלבנית, ידי הפרסים והמוסלמים בכיבושיהם, ושרידי מתקני חקלאות, כוללת בארות אגירת מים,בריכות מים,שרידים שנחשפו מהתקופה הצלבנית, פסיפס ביזנתי  וממצאים נוצריים נוספים.
 
הכנסייה הוקמה על שרידים הקדומים של כנסיות ,בפעם האחרונה בשנת 1914, לכנסייה שלוש אולמות לאורכה,כל אולם כזה נגמר בגומחה אפסיס.
נצרת כנסיית סנט ג'וזף
 
נצרת שוק הכלות
שוק הכלות
או בשמו הערבי שוק אל עריס
איך מגיעים הכניסה מאזור כיכר בית הסופר לדיוואן אל-לאגון.
מידע
בעברו שימש השוק את צרכי הכלות לפני החתונה לקניית שמלות ואביזרי ביגוד,תכשיטים,נעלים ואביזרי אופנה, ביקור בשוק היה צורך וחובה לכל כלה חדשה, אך כיום השוק אינו מושך את הכלות,עדיין מגיעים אליו נשים בעיקר צעירות לקניית אביזרי אופנה וביגוד.
 
תענוג ללכת לאיבוד במרחבי הסמטאות, חנות ידועה לאביזרי אופנה היא הינה החנות שאבט, אשר בנוסף לאביזרים נמכרים בחנות  חומרים לתפירה וסריגה ,שווה ביקור .
נצרת שוק הכלות
 
נצרת השוק

השוק פתוח משעה 08:30 ועד חשיכה בימים שני, שלישי, חמישי ושישי. ברביעי ושבת הוא נסגר מוקדם יותר. ביום ראשון סגור.

 

איך להגיע  השוק ממוקם ממערב לכנסיית הבשורה, ומצפון לרחוב פאולוס השישי, הוא משתרע בין שני המרכזים  כנסית  הבשורה  וסביבתה, ובניין  העירייה הסראייה  והמסגד  הלבן.

 

השוק   של  נצרת   מתפצל  למספר שווקים , המתחברים  יחדיו ומתמקדים  סביב כנסית בית הכנסת, בחלק העליון של השוק ברחוב קאזה-נובה המתפצל מרחוב פאולוס השישי שבמרכז העיר,שוק זה  פתוח משעה 08:30 ועד חשיכה בימים שני, שלישי, חמישי ושישי. ברביעי ושבת הוא נסגר מוקדם יותר. ביום ראשון סגור.

         
נצרת השוק
 
נצרת הכנסייה הסלזיאנית
הכנסייה הסלזיאנית  בנצרת
הנקראת גם כנסיית ישו הנער
מידע
הכנסיה נחשבת לאחת המפוארות בנצרת,מיקומה על אחת מפסגות העיר ,ולכן היא בולטת בעיר למרחקים,הכנסיה הוקמה בידי נזירים ממוצא איטלקי,בני המסדר הסלנזיאני, את הכנסיה החלו לבנות בשנת 1906 והיא סוימה בשנת 1923, היא בנויה בסגנון הרומנסקי , ליד הכנסיה הוקם בית יתומים ,שכיום הפך לבית ספר טכנולוגי על שם מיסד הכנסיה דון בסקו, על חזית הכנסיה פסלו של ישו כנער ומשם נבע שמה השני של הכנסייה.
נצרת הכנסייה הסלזיאנית
 
נצרת כיכר מעין מרים
כיכר מעין מרים
כניסה חופשית
איך מגיעים הכיר ממוקמת בהצטלבות הרחובות פאולוס השישי ורחוב הגליל, המבקרים יסעו צפונה ברחוב פאולוס השישי,לאחר הפניה ברמזור,עד סוף הרחוב, המגיעים מצפון יסעו על רחוב הגליל עד הכיכר.
מידע
מתקן השתיה הציבורי ,ניזון ממימי המעיין הנובע במרחק 200 מטר בתוך הכריפטה של כנסיית סנט גבריאל ,הכנסייה היוונית אורתודוכסית, מים אלו נקוו לבריכה קטנה אשר כיום משמש כברזיית מים.
 
בעברה נבנתה הבאר בתקופה הצלבנית והיא חלק ממתחם כנסיית סנט גבריאל, בעבר היתה הבאר אחד ממקורות המים הבודדים בעיר,ועל פי האמונה מרים נהגה לרדת אליה ולרחוץ את ישו ולשאוב מים לצרכייהם, כמו כן טוענת האמונה שישו אף הגיע לבריכת המים מספר פעמים.
נצרת כיכר מעין מרים
 
נצרת כנסיית בית הכנסת
כנסיית בית הכנסת
הכנסייה ממוקמת בשוק של נצרת העתיקה.
מידע
הכנסייה נבנתה בשנת 330 לספירה,שייכת לזרם היווני קאתולי, בחשיבותה ההיסטורית והארכאולגי מהווה מקום משיכה לתיירים נוצרים,
על פי האמונה שימש המקום בראשיתו כבית הכנסת של היהודים בנצרת,בימי בית שני ,ולפי האמונה ישו ביקר ודרש במקום בזמן התפילות,ואף להתפלל במקום ולכן נקרא המקום בערבית מדרשת המשיח או אלמגמע ,כיוון שנהרס,נבנה מחדש בשנת 1740 בידי דאר אל עומר מושלה של הגליל,הכנסיה שודרגה בשנת 1877,
אתר בית הכנסת היהודית חולל במאה ה17 והפך לדיר,לאחר מכן הפך לבית מלאכה לאריגה ,ואז נבנה מחדש ככנסייה בשנת 1740.עדיין חלוקות הדעות לשימושו כבית כנסת עקב קירבתו לבית קברות יהודי עתיק בסמוך.
נצרת כנסיית בית הכנסת
 
נצרת כנסיית מנזה כריסטי
כנסיית מנזה כריסטי
הכניסייה ממוקמת צפונית מערבית לכנסיית בית הכנסת , רחוב 6116 נצרת.
מידע
הכנסיה ניצבת על סלע גיר, וניכרים בה סימני חציבה,בעברית שמה כנסיית שולחן ישו, ובערבית אל בלטה,היא נבנתה בתחילת המאה ה 18 אך נהרסה, בשנת 1860 נבנתה הכנסיה החדשה , ליד הכנסייה היה מעין שנקרא בידי הצליינים מעין השליחים , או מעין ישו אך נבעיעתה פסקה בשנת 1921.
 
כנסיה קטנה שאינה פעילה שייכת לזרם היא כנסייה של המסדר הפרנציסקני הקתולי,כדי לבקרה יש לבקש מפתח מאחד השכנים,בשעות סבירות. ממשפחת דניאל  השכנים יכוונו אתכם למשפחה שגרה ממול ושומרת את המפתח,נכנסים דרך השער לחצר פנימית קטנה עטורת שלושה ברושים וחומות גבוהות. מקובל להשאיר תרומה צנועה של כמה שקלים לקהילה תמורת הביקור.
 
במרכז הכנסיה שולחן אבן ,המסמל את האגדה שישו ישב סביב שולחן זה עם תלמידיו, כאשר בדרך מיוחסת אגדה זאת לתקופה שישו שהה עם תלמידיו באזור הכנרת, ולכן הסברה כי שכאשר מצאו אבן מתאימה לאגדה נוצרה הכנסיה.
נצרת כנסיית מנזה כריסטי
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור