דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

נצרת אטרקציות לילדים ומשפחה

 
 
 
נצרת כנסיית סנט ג'וזף
כנסיית סנט גוזף
טלפון לתאום  04-6554137
הכנסייה פתוחה בכל ימות השבוע בשעות 08:00-17:00.
מידע
הכנסייה ממוקמת בתחום הפרנציסקי צמודה לכנסיית הבשורה בחלק הצפוני שלה, ניצבת בתחום מערת יוסף הנגר , או בתחום בית המלאכה שלו, אשר היה בעלה של מרים.
 
מבנה הכנסייה הניצב כיום נבנה על הריסות כנסיות ביזנטיות וצלבנית, ידי הפרסים והמוסלמים בכיבושיהם, ושרידי מתקני חקלאות, כוללת בארות אגירת מים,בריכות מים,שרידים שנחשפו מהתקופה הצלבנית, פסיפס ביזנתי  וממצאים נוצריים נוספים.
 
הכנסייה הוקמה על שרידים הקדומים של כנסיות ,בפעם האחרונה בשנת 1914, לכנסייה שלוש אולמות לאורכה,כל אולם כזה נגמר בגומחה אפסיס.
נצרת כנסיית סנט ג'וזף
 
נצרת הכנסייה הסלזיאנית
הכנסייה הסלזיאנית  בנצרת
הנקראת גם כנסיית ישו הנער
מידע
הכנסיה נחשבת לאחת המפוארות בנצרת,מיקומה על אחת מפסגות העיר ,ולכן היא בולטת בעיר למרחקים,הכנסיה הוקמה בידי נזירים ממוצא איטלקי,בני המסדר הסלנזיאני, את הכנסיה החלו לבנות בשנת 1906 והיא סוימה בשנת 1923, היא בנויה בסגנון הרומנסקי , ליד הכנסיה הוקם בית יתומים ,שכיום הפך לבית ספר טכנולוגי על שם מיסד הכנסיה דון בסקו, על חזית הכנסיה פסלו של ישו כנער ומשם נבע שמה השני של הכנסייה.
נצרת הכנסייה הסלזיאנית
 
נצרת כיכר מעין מרים
כיכר מעין מרים
כניסה חופשית
איך מגיעים הכיר ממוקמת בהצטלבות הרחובות פאולוס השישי ורחוב הגליל, המבקרים יסעו צפונה ברחוב פאולוס השישי,לאחר הפניה ברמזור,עד סוף הרחוב, המגיעים מצפון יסעו על רחוב הגליל עד הכיכר.
מידע
מתקן השתיה הציבורי ,ניזון ממימי המעיין הנובע במרחק 200 מטר בתוך הכריפטה של כנסיית סנט גבריאל ,הכנסייה היוונית אורתודוכסית, מים אלו נקוו לבריכה קטנה אשר כיום משמש כברזיית מים.
 
בעברה נבנתה הבאר בתקופה הצלבנית והיא חלק ממתחם כנסיית סנט גבריאל, בעבר היתה הבאר אחד ממקורות המים הבודדים בעיר,ועל פי האמונה מרים נהגה לרדת אליה ולרחוץ את ישו ולשאוב מים לצרכייהם, כמו כן טוענת האמונה שישו אף הגיע לבריכת המים מספר פעמים.
נצרת כיכר מעין מרים
 
נצרת כנסיית בית הכנסת
כנסיית בית הכנסת
הכנסייה ממוקמת בשוק של נצרת העתיקה.
מידע
הכנסייה נבנתה בשנת 330 לספירה,שייכת לזרם היווני קאתולי, בחשיבותה ההיסטורית והארכאולגי מהווה מקום משיכה לתיירים נוצרים,
על פי האמונה שימש המקום בראשיתו כבית הכנסת של היהודים בנצרת,בימי בית שני ,ולפי האמונה ישו ביקר ודרש במקום בזמן התפילות,ואף להתפלל במקום ולכן נקרא המקום בערבית מדרשת המשיח או אלמגמע ,כיוון שנהרס,נבנה מחדש בשנת 1740 בידי דאר אל עומר מושלה של הגליל,הכנסיה שודרגה בשנת 1877,
אתר בית הכנסת היהודית חולל במאה ה17 והפך לדיר,לאחר מכן הפך לבית מלאכה לאריגה ,ואז נבנה מחדש ככנסייה בשנת 1740.עדיין חלוקות הדעות לשימושו כבית כנסת עקב קירבתו לבית קברות יהודי עתיק בסמוך.
נצרת כנסיית בית הכנסת
 
נצרת כנסיית מנזה כריסטי
כנסיית מנזה כריסטי
הכניסייה ממוקמת צפונית מערבית לכנסיית בית הכנסת , רחוב 6116 נצרת.
מידע
הכנסיה ניצבת על סלע גיר, וניכרים בה סימני חציבה,בעברית שמה כנסיית שולחן ישו, ובערבית אל בלטה,היא נבנתה בתחילת המאה ה 18 אך נהרסה, בשנת 1860 נבנתה הכנסיה החדשה , ליד הכנסייה היה מעין שנקרא בידי הצליינים מעין השליחים , או מעין ישו אך נבעיעתה פסקה בשנת 1921.
 
כנסיה קטנה שאינה פעילה שייכת לזרם היא כנסייה של המסדר הפרנציסקני הקתולי,כדי לבקרה יש לבקש מפתח מאחד השכנים,בשעות סבירות. ממשפחת דניאל  השכנים יכוונו אתכם למשפחה שגרה ממול ושומרת את המפתח,נכנסים דרך השער לחצר פנימית קטנה עטורת שלושה ברושים וחומות גבוהות. מקובל להשאיר תרומה צנועה של כמה שקלים לקהילה תמורת הביקור.
 
במרכז הכנסיה שולחן אבן ,המסמל את האגדה שישו ישב סביב שולחן זה עם תלמידיו, כאשר בדרך מיוחסת אגדה זאת לתקופה שישו שהה עם תלמידיו באזור הכנרת, ולכן הסברה כי שכאשר מצאו אבן מתאימה לאגדה נוצרה הכנסיה.
נצרת כנסיית מנזה כריסטי
 
נצרת כנסיית סנט גבריאל
כנסיית סנט גבריאל
הכנסיה היוונית אורתודוכסית בנצרת
כנסיית המעיין בחלק הצפוני של רחבה אחרת שאינה כיכר המעין , גדולה ומרוצפת, נמצא שער הכניסה לכנסיית סנט גבריאל,
טלפון לתאום
הכנסייה פתוחה שבעה ימים בשבוע בשעות  08:00-17:00. הכנסיית  סגורה בכל יום בין 12:00-13:00.
מידע
לכנסייה היוונית גירסה משלה למיקום מקום הבשורה של המלאך למרים על הריונה , ולכן בנו את הכנסיה הקטנה שלהם מעל למעיין בשנת 1867 על חורבות כנסיה צלבנית ישנה, הכנסיה אשר קטנה במימדיה, מעוטרת בציורי קיר רבים של קדושים,חלקם מתארים את מסירת הבשורה בידי המלאך, איקונות,נברשות לתאורה,מספר פעמונים, בצד המזרחי של הכנסייה ישנו גילוף בעץ לבנוני מן היפים בארץ,
בקריפטה של הכנסייה נובע המעיין אשר מימיו מוזרמים בצינור שאורכו 200 מטר, למתקן השתיה בכיכר המעין ליד הכנסיה.המעיין עצמו נמצא כשלושים מטר צפונית לכנסייה ובעבר הועברו המים בתעלת עץ, צינור נבנה בתחילת המאה העשרים .
כנראה שזאת היתה הכנסיה העתיקה בנצרת,היא נבנתה בפקודת הקיסר קונסנטינוס בתחילת המאה הרביעית לספירה,היא נחרבה בזמן הכיבוש הפרסי במאה השישית,נבנתה מחדש בידי הצלבנים במאה ה  12 , נחרבה שוב בידי הסולטן הממלוכי ביברס בשנת  1263, יחד עם עוד כנסיות בנצרת, ובאמצע המאה ה  18 ,נתקבלה הרשות מידי השליט העותומני דאהר אל עמן לבנות את הכנסיה הניצבת עד היום במקומה.
נצרת כנסיית סנט גבריאל
 
נצרת הכנסיית הבשורה הלטינית
כנסיית הבשורה הלטינית בנצרת
איך מגיעים
טלפון לתאום
הכנסייה פתוחה שבעה ימים בשבוע בשעות   08:00-17:00
מידע
על פי האמונה הנוצרית ,במקום אשר הכנסיה ניצבת התבשרה מרים ,על ידי המלאך כי הרתה, ובנוסף על פי האמונה הוא גדל בעיר,מעשי הניסים שלו לא מצאו חן בעיני תושבי העיר ולכן נאלץ על פי האמונה לעלות להר הקפיצה ומשם הוא דלג  לאזור טבריה וירושלים , ההר הממוקם מיד לאחר עיקול הדרך  לכוון עפולה.
 
על מנת לפאר את האמונה הנוצרית ,נוצרו המיתוסים והאמונות בעיר הגלילית, לאחר שגלה מן העיר נבנו בעיר כנסייות,מנזרים,ומוסדות דת נוצרים ובתוספת סממנים טכסיים וקישוטים נוצרים ,פעמונים,טורי נוצרים בתהלוכות דתיות, נוצר הפולחן ועבודת הקודש הנוצרית לישו.
 
הכנסייה אחת הגדולות והמרשימות בעולם .במתחם נמצאים מספר מבניםם החשובים למאמינים הנוצריים ברחבי העולם, 14 שנה לקח לבנות את הכנסייה הנוכחית ,עד שנת 1969 שאז נחנכה, היא בנויה בשני מפלסים על חוררבות כנסייה ביזנטי  וכנסייה צלבנית.
 
המפלס התחתון בשמו כנסיית הבשורה, שתקרתו כיפתית עם פתח עגול הנקרא העין, במפלס העליון ממוקם אולם התפילה הגדול,על קירותיו ציורי פסיפס ודוגמאות גאומטריות שונות, המייצגות קהילות קתוליות מרחבי העולם, גובהה שח הכיפה כ 60 מטר מעל מערת הבשורה, התקרה העגולה עשויה בתבליט קישוט של פרח השושן הצחור, הנחשב לפרח הקדוש של מרים, על חזית הכנסייה חקוקים דמויותייהם של מרים והמלאך גביראל ברדע הבשורה,והכתובת הלטינית מלאך אלוהים בישר למרים.
נצרת הכנסיית הבשורה הלטינית
 
כפר נצרת
כפר נצרת
כניסה בתשלום
טלפון לתאום  04-6456042
הכפר פתוח בימים   שני- שבת בין השעות 9:00-17:00 בהזמנה מראש,סגור ביום ראשון.
מידע
הכפר ממוקם בחלקה הדרומי של העיר, ליד בית החולים האנגלי, הכפר הינו שחזור של החיים בנצרת בתקופה הרומית,פתיחתו נעשתה לאחר מחקר שנערך מספר שנים על מנת לנסות לשחזר את התקופה על פי ממצאים וכתובים מהתקופה הרומית.
יש כאן שיחזורי נגריה, מטוויה, מטבח וסטאטיסטים בלבוש של פעם, חמורים, צאן, וגת ובאר קדומים באמת. הסיורים מודרכים ברמה גבוהה והמקום מושקע ומעניין. הרבה צליינים, הרבה תלמידים
כפר נצרת
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור