דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

נהריה אטרקציות לילדים ומשפחה

 
 
 
ראש הנקרה רחצה
רחצה במצוק ראש הנקרה והשימוש ברכבל ראש הנקרה והנקרות
בשמו הערבי ראס אל נקורה
הכניסה בתשלום
איל להגיע
טלפון לתאום 04-9857108-9
האתר פתוח בימים בכל השבוע בשעות 09:00-16:00 , בחודשי הקיץ בשעות  08:30-23:00 .
מידע
צלילה ושחיה בראש הנקרה תלויים במזג האויר ,בעבירות ובצלילות המים,חוויית הצלילה בראש הנקרה הינה בעיקר המעבר בחושך דרך הנקרות עד ליציאה מהצד השני. צלילת מערות בקטנה,בדרך כלל נערכת שחיה בירידה מהמצוק לתוך מימי הים בנקרות מבחינים בצלילה בצלופחים,לוקוסים וסרטנים,אך העיקר בשחיה ובצלילה הוא המעבר בין גווני המים השונים הנתונים לחדירת קרני האור.
 
שחיה וטבילה במים עורכים גם בחוף הים הסלעי בתחתית המצוק.
 
לנקרות ראש הנקרה יורדים ועולים בקרוניות רכבל,זמן הירודה כדקה וחצי,בכניסה המתחם כולל את מעבר ראש הנקרה בין ישראל ללבנון בנקודת הגבול נקוה ישראלים,כוח האום והלבנונים, בכניסה למתחם הרכבל נמצאת מסעדה מזנון לא זולה,חנות מזכרות,נקודת תצפית מרהיבה שניתן לצפות לכוון חיפה ולכוון קו החוף הלבנוני ,במקום חניון לאוטובוסים ורכב פרטי.
 
לאחר שיורדים ברכבל מבחינים בשרידי מסילת הרכבת בין חיפה לבירות ומנהרת הרכבת שנהרסה בתקופת מלחמת העצמאות,הדבר המרשים במקום כמובן הן הנקרות שמוליכות לבטן ההר ,ניתן לחזות במיצג אור קולי על הנקרות הדרכים שנוצרו וההיסטוריה של המקום.
 
הנקרות נוצרו בתהליך ארוך שנמשך מאז ששרשרת זעזועים יצרה סדקים בסלע המצוק,לסדקים אלו חדרו מי גשם והרחיבו אותם,בנוסף כיוון המצוק הינו קמר גיאולוגי של קימוט הסלע לאורך אלפי שנים הבנוי משכבות של קרטון המשולב בצור ,מי ים שמכים בעת ההשתברות שלהם בסלע בעת סערות ובעת פעולת השפל וגאות יצרו מחילות שאורכם מטרים בודדים עד לנקרות בנות מאות מטרים.
 
יש מחילות המתחילות מתחת לפני הים והמתגלות בעת השפל, או הגבוהות יותר תלוי בכוון מכות הגלים בזרימתם,בעת הסיור בנקרות שאורכן כמאתיים מטר חולפים על פני מרפסות תצפית,הבריטים החליטו שלמסלול הרכבת  עדיף לחצוב בסלע ולא לעבור מעליו או מסביבו חצבו שתי מנהרות באורך של כ- 200 מטר וביניהן גשר שנמתח על פתחה של הנקרה הגדולה.
ראש הנקרה רחצה
 

רצועת חוף מוסדרת לרחצה חינמית בחוף הים של נהריה, הממוקם על שפת הטיילת העירונית, צמוד לרחוב השקמה בנהריה.

בנסיעה על רחוב הגעתון מערבה מגיעים לכניסת הטיילת העירונית שבחוף, פונים לעלייה שמאלה שרחוב סוקולוב, עולים עד אי התנועה המעגלי, פונים ימינה לרחוב השקמה עד לשלט למגרש החנייה החינמי של חוף ארלוזורוב .

חוף ארלוזורוב ממוקם ליד הטיילת הדרומית המשמשת גם כמסלול הליכה וספורט לתושבי העיר, בחוף העירוני החינמי הוקמו סככות צל ,שירותים חדשים ומלתחות ,סוכת מציל, מתקני ספורט חינמיים לפיתוח הגוף, חסרונו של החוף שלאחר מטרים ספורים גובה המים עולה עקב השתפלות המים במדרון למטה.

בשל קרבתה של הטיילת הדרומית המשובצת במסעדות וברים ניתן לרכוש מזון ולהינות מישיבה רגועה במרפסות הצמודות למסעדות.

נהריה חוף ארלוזורוב החינמי
 

תודה למשה רימר על עזרתו בכתיבת מאמר זה .

דרגתו של הקצין בדימוס הבריטי הייתה בריגדיר קולונל השווה לדרגת תת אלוף. 

בית הקולונל ממוקם בכניסה הצפונית בכפר הערבי מזרעה, נכנסים בכניסה הצפונית של הכפר מזרעה, ליד שוק פייסל, בעת הנסיעה בעיקול הכביש המבנה נראה המבנה ,יש להיכנס ימינה ברמזור הראשון, שלאחר שוק פייסל. ממשיכים ישר גם אחרי הפניה ימינה עד שמגיעים לעיקול הכביש שמאלה, טלפון לתאום  04-8313131, ביקור בתוך המבנה מחייב אישור של הגנים הבהאים בעכו.   .  

על פי אגדות הגליל נבנתה החווה החקלאית בידי אפנדי מעשירי עכו בתקופת השלטון התורכי יש הטוענים כי מקור החווה מתחיל בתקופה הצלבנית ,כאשר בוחנים את יסודות המבנה הבית המקורי שהורחב בתקופת המנדט היה רכושו של האפנדי מוחמד ספאד , מכיוון שמושבו היה בעיר עכו ,השכיר את החווה לידי בני הכת הבהאית בארץ ישראל ולמנהיגם בהא אללה מירזא חוסיין-עלי ששוחרר מכלאו במצודת עכו בשנת 1878.

בהאיים בית הבריגדיר קולונל אנגוס ג'ון מקניל בצפון נהריה
 
קיבוץ עברון מברהטיי חוויה אתיופית אותנטית

האטרקציה מברהטיי שפרוש שמה מאמהרית הוא האור שלי ,ממוקמת בקבוץ עברון ,טלפון לתאום 052-236-0959 , או 04-9857059 המדריכה והיוזמת יוניי סקיבה .

הרעיון להמחיש דגם לחיי הכפר האתיופי והחיים באתיופיה נבע מרצונה של יוניי ליצור תחושת חוויה ולהעביר למבקרים כיצד חיו ,עבדו ואכלו בני העדה בטרם עלייתם לארץ ישראל , את החוויה הזאת מעבירה יוניי באמצעות במתחם בקיבוץ ,בבקתה הנקראת גוג שנבנתה בית  מכפר באתיופיה הבנוי מערבוב של בוץ וקש.

על מנת להעמיק את החוויה נערכות סדנאות העשרה על ידה , תוך סיפור דרך הקשה בעלייה לארץ ישראל, סדנאות לחיי היום יום תוך כיבוד הזולת ,המסורת אל מול כניסת המודרניזציה לחיים בסדנאות ניתן לקבל שחזור של טקס הבונה ,טקס המתקיים לאחר יום העבודה וההתכנסות על מנת לחוות את העולם הפנימי במשותף לקרוב לבבות.

קיבוץ עברון מברהטיי חוויה אתיופית אותנטית
 
מבצר יחיעם אנדרטת שיירת יחיעם
מבצר יחיעם גן לאומי
בשמו הערבי מבצר גדין או קלעת גדין ממוקם גליל מערבי.
כניסה בתשלום, נגישות לנכים ומסלול לעגלות נכים.
איך מגיעים : בתוך קיבוץ יחיעם. יש לפנות מכביש 89  נהריה - צפת  בצומת געתון לכביש 8833 עשרים דקות מנהריה בגליל המערבי.
טלפון 04-9856004
פתוח בימי השבוע בשעות 08:00-17:00 , בחורף שעה פחות.
 
המבצר הצלבני אשר שימש למגורים את התושבים הבדואים עד שנת 1946 שאז התיישבו ראשוני המתיישבים של קיבוץ יחיעם במקום ,הוא שימש אותם בזמן מלחמת העצמאות כנקודת הגנה,ניתן לראות את ביצורי המקום מהתקופות השונות, ושחזור עמדות המגינים היהודים במקום.
 
למרות שהמבצר הצלבני אשר נבנה במאה ה 12,  נהרס במלחמות לכיבוש הארץ בידי השלטון הממלוכי,אך  נבנה מחדש בתקופת הכיבוש הערבי במחצית המאה ה 18 בידי הכובש המוסלמי דאהר אל עומר,במרכז המבצר ניצב מגדל תצפית בן 3 קומות מהתקופה הצלבנית,כאשר עולים עליו ניתן לראות את נוף הגליל העליון והמערבי.  
 
הפארק מיועד לפיקניקים , הוא כולל שולחנות,ספסלים,פינות מנוחה ופיקניק,מתקני מנגל צמחיה ופינות מוצלות, ברזיות מים, מתקני משחק לילדים,מסעדה ומזנון.
 
מימין  לכניסה למצודה ,במרחק 200 מטר ממוקם בית קברות צבאי ,אשר בו נמצאים הקברים של מפקד שיירת יחיעם איתן זייד ,ושני לוחמים נוספים, אשר נהרגו במלחמה על הגנת יחיעם מפגיעת פגז בעמדה.
 
בקבר הצמוד לקברו של איתן זייד , קבורה אשתו אשר התאבדה ביום השנה הראשון למותו,מקרה מיוחד של קבורת אזרח בבית קברות צבאי.
 
גופתו של איתן זייד מפקד שיירת יחיעם,הגיעה עם המשוריין הראשון אשר הצליח לפלס את דרכו מן המערב עד לקיבוץ יחיעם,משורין זה הכיל 15 לוחמים ,חלקם של הלוחמים הגיעו פצועים כולל הנהג שנפצע בגרונו ונהג כאשר מישהו החליף את המהלכים בנסיעה.
מבצר יחיעם אנדרטת שיירת יחיעם
 
שלומי ביתה של עפייה זכריה
ביתה של עפייה זכריה
הכניסה בתשלום
המוזיאון הייחודי ממוקם במועצה המקומית שלומי ברחוב נתן אלבז 151 בשלומי,משמאל לבית הכנסת אוהל יעקב.
תיאום ביקורים שלום דדון מנהל מחלקת לתיירות ותעשייה בעיירה.
טלפון 04-9809746 פקס  04-9809747
מידע
בתוך בית מגורים השייל לעמידר בדירה בקומת קרקע,מסתתר מוזיאון ייחודי של אומנות תיממנית שעברה מהעולם בישראל של ציורי קיר בריקמה בסגנון תיימני, תוך שילוב צבעים בוהקים של אדום ,צהוב ועוד.

גברת עפייה זכרייה עלתה לישראל במבצע מרבד הקסמים ,התגוררה בתחילה בכפר הערבי הנטוש באסה אשר שימש את תושבי שלומי לפני עלייתם לקרקע הקבועה בשלומי,המגורים היו בחינם והיא גרה במקום גם לאחר ששלומי יושבה והייתה האחרונה לצאת משם בגיל 80 ,כאשר עזבה סיפקה לה חברת עמידר דירה בשיכון עולים שבה התגוררה עד מותה כיוון שהיית ערירית חיפשה במה להעסיק את עצמה.
 
את תורת האומנות הייחודית הזאת למדה במולדתה תיימן ואף עבדה בה בשינוי שם בעבור עשירי צנעא לקישוט קירות בייתם,באומנות הזאת יוצרים שטיחים לציפוי קירות רצפות ותקרות בנול שעליו אורגים את השטיחים,שנוצרים על פי ציורים וסמלים האופיינים לתימן,בדרך כלל בתיימן את עבודת האריגה עשו הגברים.
 
כל פיסת שטח בדירתה כולל המטבח,השירותים,החדרים,בתקרה בקירות ובריצפה ,מכוסים בפרי עבודתה ,קיימות גם תמונות ובובות של דגמי נשים ושל האמנית היוצרת בדמותה ועל פי תמונות שנשארו,העירייה לקחה על עצמה לשמר את המקום ולהמשיך לשלם לחברת עמידר את דמי השכירות.
 
כאשר נכנסים למקום נדהמים מעוצמת הצבעים הניחתיים עלייכם ,ומקבלים משהו מעולם שנעלם ונשאה רק פיסת טבע כזאת לשמר תרבות ואומנות שנכלתה מהעולם, לדעתי חווית חושים מיוחדת ומומלצת .
שלומי ביתה של עפייה זכריה
 

מסעדה הממוקמת בתוך מטע עצי פקאן, ברחוב יצחק שדה 17 בנהריה ,טלפון להזמנת 0508090700 , המסעדה פתוחה בימי שני – שבת בין השעות 09:00 : 23:00 סגור בימ י ראשון .

חלק גדול מתפריט המנות משתנה בהתאם למצרכים ולחומרי הגלם העונתיים, המנות כוללות בשרי בקר המגיעים מרמת הגולן, דגים שנישלו מהים הקרוב, סלטים המתובלים מעשבים עונתיים ,פסטות שונות ,ומנות מיוחדות לילדים ובטעמם, לסיום מוגשים קינוחים, המרחב מסביב למסעדה ומתקני המשחק מספקים ערך נוסף לפעילות לילדים ומעט מרווח להורים בעת לגימת כוס הקפה.

נהריה מסעדת בנחלה
 
נהריה חוות החיות
נהריה חוות החיות
כתובת רחוב יצחק שדה 2, רסקו, נהריה, החווה בחלקה הצפוני של העיר.
כניסה חופשית תשלום לסיורים והדרכות
שעות פתיחה בימים א-ה 8:00-20:00, שישי 8:00-15:00, שבת 10:00-20:00.
טלפון לתאום 04-9923005
מידע  
החווה הינה למעשה חלק מחנות חיות ודגים, ומרכז לסיורי סוסים בשטח,במקום פינת חי קטנה המאפשרת לילדים ללטף להאכיל ולשחק עם חיות, בחווה : תוכים,דגים,ארנבות,זוחלים,חיות בית, צבים.
 
ניתן לשכור סוסים וסוסי פוני לילדים ,וחווה ללימוד רכיבה,ניתן לשכור אופני רכיבת שטח, בקיץ מתקיימת פעילות של מתקנים מתנפחים,בחווה קיים מזנון.
נהריה חוות החיות
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור