דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

מטולה אטרקציות לילדים ומשפחה

 
 
 
מפל התנור בשמורת נחל עיון

הכניסה בתשלום

הדרך לסיור בדרך הארוכה

איך להגיע

נדרשים שני רכבים למסלול הארוך ,כאשר הכניסה הינה  בכניסה הצפונית לנחל עיון, נכנסים אל תוך המושבה ויורדים ברחוב הראשונים לכיוון מזרח, קרוב לגדר המערכת המזרחית. בקצהו הצפוני של רחוב המייסדים, רחובה הראשי של מטולה, שם יורדים לתחילת הטיול בשמורת עיון שילוט ברור מכוון ממרכז המושבה, המוצא לנחל הוא בשער גדר המערכת של מטולה.
 

איך להגיע לסיור הקצר

יש לנסוע ולהגיע מכביש 90 המקשר בין ראש פינה למטולה, בנקודת סימון הקילומטר בכביש בין הסימונים 476-477 בסיור בחלק הדרומי של נחל עיון, קיים המסלול המעגלי הקצר, אשר מתחיל בחניון התחתון של שמורת עיון, המסלול הקצר המעגלי מתחיל ומסתיים בחניון התחתון של השמורה. הסיור כחצי שעה והוא כולל ביקור במפל התנור.

מפל התנור בשמורת נחל עיון
 
מוזיאון תיבת הנגינה של זמי במטולה
מוזיאון לכלי נגינה

כניסה בתשלום  , נגישות לנכים לכניסה לנכים: יש 4 מדרגות בכניסה .

כתובת המוזיאון :  רחוב מצפה עמק החולה 5, מטולה

טלפון לתאום : 6997073 - 04

המוזיאון פתוח בתאום טלפוני.  

מידע

באוספיו של זמי קרוב למאתיים כלי נגינה אשר נאספו מעשרות מדינות בעולם. באוסף כלי נשיפה, כלי הקשה, כלי מיתרים וכלי מקלדת. הביקור הוא צירוף של הדגמה והסברים על הכלים והתפתחותם, ונגינה (בפסנתר, צ'מבלו, עוגב, ועוד). הביקור בתיאום טלפוני מראש,

 

מוזיאון תיבת הנגינה של זמי במטולה
 
מרכז קנדה לספורט
מרכז קנדה לספורט
הכניסה בתשלום
כתובת רחוב הראשונים מספר 1 בכניסה למטולה.
טלפון לתאום 04-6950371
המרכז פתוח ימים שני עד שבת – 10:00-20:00,
מידע
מרכז קנדה כולל :
מתחם באולינג הפתוח בימי שני-שבת  10:00-20:00 ,10 מסלולים ממוחשבים, למתחיל ולמקצוען, באולם שהוא המילה האחרונה,
 שני אולמות סקווש, מטווח ירי,  אולם לטניס שולחן, חדר תנועה, חדר כושר משוכלל, אולם ספורט אולימפי המתאים לכל משחקי הכדור,מגרש כדור רגל חיצוני,מסעדה ,אולמות אירועים וסדנאות,
משטח החלקה על הקרח הגדול בארץ,הפתוח בימי שני-חמישי בשעות 10:00-16:00 בימי שישי שבת בשעות 10:00-18:00,
בריכה גדולה ומקורה שתי בריכות גקוזי, בקיץ נוספת לה הבריכה הקיצית.
מתקני הספא כוללים גקוזי, סאונה יבשה, סאונה רטובה, חדרי טיפולים אינטימיים וחדרטיפולים זוגי אטומים לרעש. מלתחות ומקלחות אישיות, ותאי אחסון פרטיים.
מרכז קנדה לספורט
 

בנסיעה חולפים על קריית שמונה ,שם פונים ימינה לכביש 99, חולפים על פני היישובים דפנה, שאר יישוב וקבוץ דן, ממשיכים עוד מעט ואחרי קיבוץ שניר נראה שלט הכוונה לשמורת הטבע נחל חרמון ולחניון המפל.

ממשיכים לקבוץ שניר ,כחמישים מטר לפני שער היישוב ,נראה שער המוליך לבית הקברות של היישוב שניר, חונים לצד הדרך , המסלול החינמי שבו עוברים רגלית את שער הברזל והשביל המוליך לבית הקברות בסופו שביל מזלג ,לוקחים את השביל השמאלי ויורדים אל ערוץ נחל הבניאס, עד למפגש עם שביל המסומן בצבע שחור ושלט הטנק הסורי ,(שביל המחבר את שמורת נחל החרמון ליישוב שאר ישוב ) ,שם פונים שמאלה בשביל עד למפגש עם הטנק הסורי ההפוך בנחל , אורך המסלול כקילומטר .

נקודת נפילת הטנק הסורי, מהווה מוקד הגעה ובילוי בעיקר לאנשים המחפשים שלווה ושקט והשתכשכות במים ,תוך הנאה מחוויית הטבע שמסביב, היחסית שקטה מכול עם ישראל .

מעט על הטנק T-34   ההפוך שבערוץ הנחל

במהלך קרבות מלחמת ששת הימים ,הותקף קבוץ דן ביום השני של הלחימה ,בידי כוחות חיל רגלים וששה טנקים מסוג T-34 , בעקבות לחימה עיקשת של המגנים חברי הקבוץ בעקבות הקרב שהתפתח, החלו הטנקים הסוריים שהתפצלו לסגת.

שמורת הבניאס פינת הטנק הסורי שבערוץ הנחל
 
קבוץ גלעדי הסליק
הסליק בקבוץ גלעדי
הכניסה בתשלום כולל הדרכה בידי תורה שרייבר, דור שני למתיישבי כפר גלעדי.
איך מגיעים בצומת עמיעד פונים שמאלה ונוסעים ישר  על כביש 90 לכיוון קריית שמונה - מטולה, עד צומת תל חי. בצומת תל חי פונים שמאלה  וממשיכים ישר עד הכניסה לקיבוץ כפר גלעדי ימינה.
טלפון לתאום   052-2512915
הסליק פתוח בימים 
מידע
סליק נשק ותחמושת הראשון אשר נחפר בשנת 1922 בתקופת השומר,מיקמו ומידע עליו,נשמר בקנאות ,שמונה עשר סליקים נחפרו ,נותרו רק שלושה, על כל אחד מהסליקים היה אדם אחד   שידע עליו,רק אברשה שמוקלר שהיה רכז הביטחון הכיר את כל הסליקים,אך משעזב כל ממונה סליק שמר על הסוד לבדו.
 
רק הרצון להקים מפעל למשקפים אשר היה אמור לקום על שרידי הסליק ,חשף אותו לידיעת הציבור.
בקצה המזרחי של הקיבוץ ,מתחת לאורווה עמלו חמשה חברי קיבוץ במשך שנה לחפור את הסליק לעומק של חמישה מטרים, הוא כלל חדר ומסדרון מילוט באורך 20 מטר.
 
הסליק נחפר בסודיות ומקום הימצאו או קיומו הוסתר אפילו מבני המשק,הנשק והתחמושת במקום תוחזקו בצורה טובה, על ידי חבר משק אחד ,פתחו של הסליק וכיצד לפתחו נחשף בעת הביקור.
 
החשש הגדול לקיומם, והטראומה בעקבות הפקרתם בעת מצוקה, הפכו את אנשי כפר גלעדי לסוחרי הנשק הטובים ביותר באזור. אפילו ארגוני המחתרת נעזרו בהם כדי לרכוש ציוד לחימה.
 
בשנת 1996 הוחלט לפתוח את הסליק לביקורים לקהל הרחב, לסליק מוזיאון קטן המציג את הנשק והתחמושת אשר הוחבאו בסליק.
קבוץ גלעדי הסליק
 
כפר סולד גן הפסלים
גן הפסלים בכפר סולד
הכניסה חופשית
נוסעים בכביש מספר 99  מקריית שמונה לכיוון רמת הגולן.
מידע
אוסף פרטי של האמן צביקה ,ממוקם לפני שער הכניסה לקיבוץ,כשאר האמן השתמש במכונות חקלאיות אשר סיימו את תפקידם,ובאבני בזלת מהאזור.
 
בגן מוצגים טרקטורים ומכונות חקלאיות מןהעבר, לצד פסלי אנשים ובעלי חיים העשויים מאבן המקום וממחישים למבקרים כיצד נראו החיים של פעם.
כפר סולד גן הפסלים
 
צוק מנרה פעילות אתגרית קבוץ מנרה
צוק מנרה פעילות אתגרית קבוץ מנרה
איך להגיע בנסיעה על כביש 90 בין ראש פינה לקריית שמונה,התחנה התחתונה במבואות הדרומיים של קריית שמונה, על הכביש הראשי כביש מספר 90 התחנה העליונה,בקבוץ מנרה.
הכניסה בתשלום לרכבל ולפעילויות המודרכות, סיורים מודרכים בתאום
טלפון לתאום 04-6905830
המקום פתוח בימים א – ה בשעות  10:00-17:00 ,ביום שישי בשעות 10:0013:00, ביום שבת בשעות 10:00-16:00.
מידע  :כרטיס הכניסה לאתר כולל : עליה וירידה ברכבל. סיור מודרך , סדנת יצירה לילדים , מתחם גימבורי, מתקנים מתנפחים
תחנת הרכבל העליונה
נסיעה ברכבל מהמצוק עד לשוליו בקרוניות ברכבל.
 
פעילויות :
בתשלום סיורים מודרכים והסבר על האזור והסביבה הקרובה מההיבטים בטבע,הגבולות,והמצב גיאו פיזי,
צפייה ממרפסת הנוף
בתשלום מופעים באמפיתיאטרון
בתשלום סיור התפוח הירוק
בתשלום רחצה בבריכת השחייה בקבוץ מנרה
לרשות המבקרים מסעדת הצוק ,אכילה והתבוננות בטבע ובנוף הנשקף ממרומים.
דוכני מכירת תפוחים בעונה ,שמן,דבש ומוצרי טבע.
מתחם לילדים וגמבורי. תחנת הרכבל האמצעית
פעילות בתשלום
פעילות סנפלינג,טיפוס צוקים ,רכיבת אופנים,אומגה,בפיקוח והפעלה של חברת שפן הסלע,מאהל מוצל  הכולל משחקי חשיבה,שתיית תה וקפה חופשי. מצפה מנרה תחנה תחתונה גלישת הרים אקסטרים
פעילות בתשלום
גלישה לאורך 1200 מטר במשטחי החלקה במהירות גבוהה, עד 40 קילומטר בשעה,המהירות בשליטת הרוכב,המגלשות מותאמות לכל השנה,ילדים מעל מטר וארבעים בלוית מבוגר,כמו כן ילדים מעל גיל שלוש בליווי מבוגר.
צוק מנרה פעילות אתגרית קבוץ מנרה
 
גליל עליון צוק מנרה
גליל עליון צוק מנרה
האתר ממוקם בקבוץ מנרה  
איך להגיע בנסיעה על כביש 90 בין ראש פינה לקריית שמונה.
הכניסה בתשלום, סיורים מודרכים בתאום ,למרבית הבושה אין כניסה אפילו למתחם בית הקפה אלא בתשלום שער וקופה, צריך לזכור כי זה שטח ציבורי שפותח בידי הקקל
טלפון לתאום 04-6905830
המקום פתוח בימים א – ה בשעות  10:00-17:00 ,ביום שישי בשעות 10:0013:00, ביום שבת בשעות 10:00-16:00.
מידע  
רכבל צוק מנרה מתחיל את מסלולו בצוק ויורד לכוון המורדות הדרומיים של קריית שמונה לאורך 1900 מטר.
 
נחשב לרכבל הארוך בישראל,גלישה בקרוניות השקופות מהמצוק מספק מגוון חוויות ונוף מעולה. האתר נפגע במלחמת לבנון והוא שופץ, הרכבל עוצר בתחנת ביניים וניתנת האפשרות לרדת את המשך הירידה ברגל או לעשות סנפלינג.
 
בצוק ניתן לגלוש במגלשות,לעשות טיפוס הרים,סנפלינג,רכיבת אופניים,אומגה,קיר טיפוס ,לאכול במסעדה,לרכוש תפוחי עץ, מתחם בית הילד אולם גמבורי  ועוד.
גליל עליון צוק מנרה
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור