דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הרצליה מוזיאונים

 
 

אהרון הלוי נולד באוקראינה בשנת 1888,כבן למשפחת שוחטים,למרות שלמד בחדר ובבית ספר תיכוני,ששם התגלה בו כשרונו לציור ואומנות,אהרון הלוי עלה לארץ כחלוץ בזרם העלייה השנייה בשנת 1906 ,בתחילה עבד אצל בני העלייה הראשונה ברחובות בענף הפרדסנות ובפרדס של סמילנסקי ,עלה לירושלים לאחר מכן ולמד כחצי שנה בבית הספר בצלאל,משם עבר עם חבריו מבית הספר לאומנות בצלאל : גיורא זייד, משה אינגברמן וגד אביגדורוב ,שהקימו את ארגון בר גיורא ובהמשך ארגון השומר בחוות סג'רה .

אהרון הלוי עבד כשומר בארגון בר גיורא בחוות סג'רה,והמשיך למושבות מלחמיה וביבנאל עד שנת 1912 שאז נישא לרעייתו בת שבע,לאחר נישואיו עלה לירושלים ושכר אטליה בבית הספר בצלאל בשנים 1912-14,שם עבד כאמן וצייר עצמאי .

בתחילת מלחמת העולם הראשונה בשנת 1915 ,עזב אהרון את ירושלים וחזר למנחמיה שם השתלב בעבודת הדייג בכנרת,ועזר לחברו ברוך ציזיק בחוות הניסיונות שהקים ליד ביתו במלחמיה, שם שהה עד שגויס ביחד עם ברוך לצבא התורכי ושימש כעוזרו של ברוך ציזיק בתפקידו כגנן הראשי של דמשק שמושלה החליט להקים שדרות כמו שזכר מפריז.


סיפורו של צייר הצמחים והנוף אהרון הלוי
 

(כניסה חופשית) להדרכה יש לתאם בטלפון    6261013 04 המוזיאון ממוקם ברחוב שדרות רוטשילד 146 בקיסריה ליד מגדל המים.

במבנה הבנוי בסגנון חווה דרום אמריקאנית ניתן לבקר במגוון תערוכות: אמנות ארופאית קלאסית בנושאי סיפורי התנ"ך, רחבת פסלים המוקדשת לגדולי יהדות ספרד כרמב"ם, אבן גבירול וכד', אומנות לטינו-אמריקאית, 40 פסלים מקוריים של סלבדור דאלי, תערוכה ארכיאולוגית של קיסריה, מבנים ארכיטקטוניים ייחודיים, גן פסלים ועוד.

ימים ושעות ביקור: שעות הביקור המורחבות במוזיאון :ימי שני, שלישי, חמישי ושבת - 10:30 - 17:00 ,בימי שישי - 10:30 - 15:00, בימי ראשון ורביעי - סגור ,ערבי חג - 10:30 - 12:30,בחודשים ינואר ופברואר, המוזיאון פתוחים רק בשישי ושבת  בשעות: 10:30-17:00 .

הרצליה מוזיאון ראלי
 

סיפורו של ברוך צ'יזיק הבכור בילדי המשפחה

סיפור אהבתו לטבע של הילד ברוך החל בבית אביו באוקראינה ,כאשר מלאו לו עשר שנים אז נהג לצאת ביום המנוחה מהלימודים אל הטבע להבין ולהתבונן בעולם הנסתר והקסום הזה של מחזור הצמיחה .

בגיל חמש עשר החליט ברוך כי למד מספיק תורה ובמקביל רכש ידע מאנשי אדמה והחליט כי הוא מתמסר להבנת הטבע מבחינה מדעית,הוא החל גם לחוש כי ברצונו לעלות לארץ ישראל, לכן החל ללמוד בצורה עמוקה את תורת האיכרות בחוות חקלאיות ומשקים בחבלי רוסיה ,שתנאי האקלים והקרקע דמו לאלו של ארץ ישראל.

בין היתר עבד במשתלת עצי פירות בחצי האי קרים אצל רוזן רוסי,כאשר ראה הרוזן את כישוריו ומאוויו בלימוד הטבע והחקלאות , כתב לו הרוזן מכתב המלצה לאקדמיה הלאומית שעל שמו של הקיסר בהרי הקוקוז ,שלשם נשלחו טובי הצעירים שרצו ללמוד חקלאות ברמה גבוהה,שם למד את תורת עיבוד הקרקע,הטיוב והתמחה בגידול עצים סוב טרופיים כמו זיתים,הדרים,שם למד את תורת ההרכבה של זנים ועיצוב עצים למטרות חקלאיות ולצורה העיצובית של העצים המקלה על איסוף הפרי.

שמואל ובריינה ציזיק סיפורם של הילדיהם
 
חדרה בית אבשלום פיינברג

הבית ממוקם ברחוב הגיבורים פינת רחוב זבוטינסקי 34 חדרה

בית פיינברג פתוח  בימים א', ב', ג', ה' בשעות 9:00- 14:00 יום ו' 9:00-12:00 יום א' 16:00- 19:00 יום ד' סגור למבקרים.
הכניסה בתשלום טלפון לתאום. 0524284293 ,  04-6343296
 
המוזיאון המחודש אשר בבית פיינברג נפתח מחדש בשנת 2007 ,לאחר שעבר שיפוץ מסיביאת בית ישראל פיינברג שכונה לוליק ואשתו פאני לבית בלקינד ,מראשוני המתיישבים במושבה חדרה , את ביתם הם החלו לבנות בשנת 1896 בשלבים שונים עקב הקושי לבניית בתי אבן במושבה עקב סירובם של העותומאניים לתת רישוי לבנייה.         
חדרה בית אבשלום פיינברג
 
הרצליה אפלוניה בשמה הקדום ארשוף
אפלוניה בשמה הקדום ארשוף
אפלוניה ממוקמת בחוף סידנא עלי.
הכניסה לאתר הארכיאולוגי בתשלום
טלפון 09-9550929
איך להגיע 
שעות פתיחה: אפריל - ספטמבר: 08:00-17:00,  אוקטובר - מרץ: 08:00-16:00.
מידע
האתר העתיק אפולוניה ממוקם על צוק סלעי המשקיף על חוף ימה של הרצליה.
 
עיר הנמל ארשוף הוקם בידי הפניקים על שמו של אל האור והאש הפניקי רשף, עיר יעודה של העיר היה כעיר נמל למסחר ימי ויבשתי  ויצור צבע הארגמן מקונכיות , שמה של העיר הוחלף במאה השנייה לאפלוניה, האזור מסביב לעיר היה חקלאי לגידול גפנים ליין וזיתים לשמן,עדויות לגידולים אלו נמצאו באזור בשרידי בתי בד וגתות ליצור יין.
 
כיוון שהאזור הי מוצף בביצות עקב אי החלחול של המים לתוך הקרקע, בתקופה הביזנטית רומית נחפרה מנהרה ותעלה פתוחה להוצאת המים לתוך הים, ניקוז המים אפשר לעבד חלקות לגידולים חקלאיים.
 
אפולוניה שמרה על חשיבותה לאורך התקופות: הפרסית, ההלניסטית, הרומית, הביזנטית, המוסלמית והצלבנית, עד לאמצע המאה ה13-. אז נכבשה בידי הממלוכים ונהרסה. במקומה הוקמו משלט (תצפית) על החוף, ומדרום לו מסגד על שם לוחם ערבי, אבו אל חסן עלי,אשר נפל בלחימתו בקרב נגד הצלבנים,לאחר כיבוש השטח בידי הערבים ננטש הניקוז והביצה חזרה.
הרצליה אפלוניה בשמה הקדום ארשוף
 
הרצליה בית ראשונים

ממוקם רחוב הזורע  24 ,כפר שמריהו

הבית פתוח בית ראשונים פתוח בימי שלישי בין השעות 9:30 - 12:30, בשאר ימי השבוע בתאום טלפוני מראש

טלפון 09-9556658 , 054-2300651

מידע

אחד מבתי המגורים הבודדים בכפר שנשמר כפי שהיה עם הקמתו,
במקום נחנך מוזיאון לתולדות הכפר שנפתח ביום העצמאות תשס"ז.בית משפחת קלימן, ברחוב הזורע ישמש כמוזיאון הכפר. הבית נתרם לכפר לשימוש ציבורי על  ידי לילי קלימן. לילי ויוסטין קלימן היו בין 57 המשפחות הראשונות שהתיישבו בכפר ואשר עלו על הקרקע בשנת 1937.


אופיו הצנוע של הבית נשמר בדיוק כפי שניהלה אותו באותם ימים רחוקים בעלת הבית . הרהיטים , שהגיעו מגרמניה ושימשו אותם כל חייהם בביתם, שמורים בחדרים יחד עם חפציהם האישיים.


הבית נשאר בגודלו המקורי על חדריו הקטנים. החצר הסובבת אותו טבולה בירק ועצי פרי
מעטרים את הגדר. עדיין ניתן לראות בחצר את הרפת ומחסן הכלים של המשק.

הרצליה בית ראשונים
 
משכן האומנים הרצליה
משכן האומנים הרצליה
כניסה בתשלום  , נגישות לנכים .
כתובת המשכן :  יודפת 7, הרצליה.בשכונת הרצליה ב.
טלפון לתאום :  09-9510601
המשכן פתוח בימים א - ה בשעות 10:00-17:00 , בימי שישי בשעות 10:00-13:00  ביום שבת בשעות 10:00-16:00
מידע
המשכן ממוקם בארבעה דירות המשמשות אומנים למגורים ויצירה מהארץ ומרחבי העולם לזמן קצוב, במקום חמש סדנאות ליצירת אומנות ,ביצרתם משלבים האומנים שיתוף פעולה עם הקהילה ולמען הקהילה,כמו כן מתקיימים במקום מפגשי תרבות ואומנות ותערוכה מתחלפת של אומנים שונים.
משכן האומנים הרצליה
 
מוזיאון הרצליה לאומנות עכשווית
 

כניסה בתשלום  , נגישות לנכים .

כתובת המוזיאון :  בית יד-לבנים, רחוב הבנים 4, הרצליה.

טלפון לתאום :  09-9551011

המוזיאון פתוח בימים ג, ה בין השעות 16:00 – 20:00, בימים ב , ד , ו ושבת בין השעות 10:00 – 14:00,ביום ראשון סגור

מידע

המוזיאון הוקם בשנת 1975. במוזיאון מוצגות תערוכות ועבודות אמנות בת-זמננו משל אמנים ישראלים ובינלאומיים,מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית נחשב בקרב הקהילייה האמנותית כמוביל בתחום הווידיאו-ארט.

מוזיאון הרצליה לאומנות עכשווית
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור