דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גליל עליון תחתון קניות

 
 
שוק קריית שמונה

השוק המקורה בקריית שמונה ,ממוקם בשדרות תל חי ,בקרבה  לחלקו הצפוני של המרכז המסחרי רסקו,השוק פעיל בימי שני בשעות הבוקר עד שעות החשיכה,בימי חמישי פעיל השוק מהשעות המוקדמות של הבוקר עד שעות החשיכה, בדוכני השוק נמכרים פרות העונה,ירקות עשבי תיבול,פיצוחים,שמן,דברי סדקית,בגדים ודברי הלבשה,נעלים,תיקים הלבשה,נעלים,תיקים,טרנינגים,ממתקים ועוגיות ועציצים ופרחים.

בשוק קיימת בעיית חניה,כיוון שמגרש החנייה הקטן והחינמי ,מלא במכוניות והמבקרים צריכים למצוא חניות מאולתרות ,שירותיים קיימים במקום והמרווח לקונים בין הדוכנים נוח.

שוק קריית שמונה
 
גליל שוק תרשיחא

שוק תרשיחא הממוקם על כביש 89 בין נהריה לצפת ,תחילתו בכניסה לכפר תרשיחא והמשכו בסיבוב בין הדוכנים,השוק פועל בימי השבת החל משעות הבוקר המוקדמות,עד שעות הצהרים שאז הוא מתחסל,שפות הנהוגות בשוק כוללות ערבית,עברית ורוסית,של תושבי האזור ומטיילים.

בשוק נמכרים ירקות בעיקר מסוג הבלדי,שמן שהופק בצורה ידנית בידי תושבי האזור  ערימות של פירות יבשים ופיצוחים על הדוכנים,סוגי זיתים מוכנים לכבישה בעונה ,או לאחר הכבישה,פירות בלדי,מיצים שנסחטים מפירות העונה,עשבי תיבול וירוקים מן הטבע,שבהם משתמשים התושבים לטבל את מנות הבישול בביתם.

סוגים שונים של מאפים,בקלאות,עוגיות מתוקות,מנות פלאפל,קניות נוספות של בגדים והנעלה ,כלי בית ואביזרי מטבח,ב קיצור שוק פעלתני הקצוב בשעות ביומי השבת.

גליל שוק תרשיחא
 

שוק הכפר האקולוגי כליל ,הממוקם על כביש שבעים,בין הצמתים של הכפר יסיף לבין צומת כברי,שוק הנערך במגרש המשחקים של הישוב,שוק המאופיין יותר כמפגש חברתי של הישוב,בכול יום חמישי החל משעות הצהרים,עד שעות החשיכה,על דוכנים מאולתרים מניחים תושבי המקום את מרכולתם,הבוללת לחמים ודברי מאפה,סוגים של גבינות צאן מתוצרת מקומית, טופו מיצור עצמי,דבש כפרי,ירקות אורגניים שונים,עשבי טיבול אורגניים בקיצור חגיגה אורגנית הקשורה לאורך החיים בישוב כליל.

גליל שוק הישוב כליל
 
שוק כפר יסיף

שוק יסיף מתקיים בימי חמישי ,מממוקם על כביש 70 בחלק הצפון מזרחי של העיר עכו,בסמטה פנימית שבכפר שוק שעיקרו ירקות ופירות טריים,המשמש בעיקר את תושבי האזור ,במיוחד תושבי הכפרים הערביים,בפתחי הרחוב ממוקמים דוכני ירקות אסליים,פירות טריים מעצי הפרי,בהמשך הרחוב ,דוכני ביגוד,הלבשה והנעלה,תכשיטים,כלי בית ועוד.

חובבי תבליני ועשבי הבישול ימצאו תבלינים ,סוגי עלים שונים שלרוב אינם ניתנים להשגתם החנויות ובסופרים, באמצע השוק ניתן להשביע את הרעב,במסעדת החומוס המפורסמת של משפח אבו אדהם ולידו לקינוח לרכוש מתוקים ועוגיות בממתקי אלוואליד ואפילו להצטייד בדברי מאפה לנסיעה בחזרה לבית.

שוק כפר יסיף
 
כרמיאל שוק הפשפשים והירקות

שוק הפשפשים בכרמיאל אוחד עם שוק הפירות והירקות השוק המשותף פועל בימי שני, שוק הפשפשים נמצא ,בכניסה לשוק העירוני בכרמיאל, ליד רחוב הכבאי,שוק שרוב הסחורה מונחת על הרצפה ,רוב רוכליו בני העלייה מחבר העמים (רוסיה לשעבר).

על הרצפה מונחים בגדים מיד שנייה ונעלים,אביזרים מעור ותיקים,חפצי בית ישנים,פורצלנים  תכשיטים,מטבעות,מומלץ להגיע לשוק מוקדם ,משום שלקראת הצהרים עולה התנועה ומחירי הסחורות.

ביום שלישי פועל במקום שוק רמלה הנודד,בין השעות 08-20:00,עיקר הסלורה ביגוד והנעלה,

שוק הירקות והפירות שהוקם מחדש בשנת 1988 , פועל גם בימי רביעי וחמישי,בשוק כמאה דוכנים,המסודרים בסדר מסוים על פי עיסוקם,שוק מקורה שלידו מגרש חניה מסודר.

כרמיאל שוק הפשפשים והירקות
 
צפת השוק העירוני

בכל יום רביעי מתקיים השוק העירוני הנודד בין כמה ערים בצפון, מגיע יחד עם ירקנים וסוחרים שונים אל מרכז העיר בצפת.

צפת השוק העירוני
 
שוק עראבה

השוק נמצא על הצומת בין הכביש דיר-חנא-סח'נין והכביש העולה צפונה לסלאמה והכפר ראמה בקרבה לסחנין בחבל משגב בגליל,שוק הפתוח בימי שלישי ושבת ,במתכונת דומה לשווקים באזור הגליל,בימי השוק שבו חלק גדול מהלקוחות והסוחרים,הם תושבי הכפרים הסמוכים,על דוכנים מאולתרים,מוצגים פירות עונתיים וירקות,טריים מסוג הבלדי,עשבי תיבול ערימות של זיתים מסוגים שונים,בקבוקי ומיכלי שמן שנכבשו בידי האיכרים.

שוק עראבה
 
קיבוץ להבות הבשן מפעל הגרביים התרמיות אנפורנה

איך מגיעים : כאשר נכנסים בשער הקיבוץ המבנה השני בצד שמאל לאחר תחנת האוטובוסים ותחנת הדלק מגיעים לרחבה בין בתים במבנה הלבן מימין ממוקם המפעל, לתאום ביקור להתקשר למאיר בטלפון 046952277 או 0505939484.

ניתן לקבוע ולקבל הדרכה חינמית לתהליך הייצור, צורת ההכנה ובקור באולם הייצור והאריזה המפעל המייצר השיטות טכנולוגיות חדשניות גרביים תרמיות כנגד קור,המתאים למטפסי הרים לספורטאים של ספורט החורף,גרביים כנגד פטורת ברגלים ,כנגד רטיבות ,והן אפילו מתאימות בסוגים השונים הן לחורף והן לקיץ.

תוצרת המפעל מיועדת  למטיילים ,לחיילים ,לספורטאים בתהליכי יצור המשלבים בולמי זעזועים לאנשים הרצים או ההולכים בהליכות שבהם הם מאמצים את כפות רגליהם, בסיום הסיור וההדרכה ניתן לרכוש גרביים במחירים שפויים במחסן העודפים .

ספור הגרביים בקיצור להולכים בשטח , לרצים ולאנשים העוסקים בספורט

בזמן ההליכה או בפעילות ספורטיבית ,מתבצע חיכוך של הנעלים בגרביים , אליהם מצטרפות כשלוש מאות בלוטות זעה בכף הרגל ,המפיקות כחצי כוס של זעה ביום , גריבת גרבים שאינן מותאמות למצב רגליכם ,גורמות לספיגת הזעה בהם ,וליצירת תופעות של חום ולחות, המייצרות שכבה של התקשות והן יוצרות בתהליך ההליכה שפשוף בין הרגל לגרב בנעל ושלפוחיות מים.

בנוסף לכול אלא ,נוצר בגרב הלחה בסיס לבקטריות המתרבות במהירות ,בגרב ,בכף הרגל ובין האצבעות , הגרביים המהונדסות נועדו לפתור את בעיית נדיפות הזעה ,ולקצר את זמן ההתייבשות , השמדת הבקטריות או הקטנת מספרם .

בגרבי הספורט ,מותקנים גם בולמיי זעזועים המעבים את הנקודות בכרית הרגל ובעקבים פעולתם של הבולמים בהקטנת החבטה, בעת הנחת הרגל בהליכה או בריצה על הקרקע , בגרביים אלו משתמשים בחוטי אריגה טרמיים ,המורכבים מחומרים דמויי צינורות נימיים, שבחללם יש אוויר ,בנוסף הגרביים העבות מותאמות לחורף ולקיץ ולשמירת החום למטפסי הרים .

בעזרת מחקרים בנושא כף הרגל ,משתדלים לתת פתרון לסוגי בעיות בריאותיות שונות, כמו חולי הסכרת הסובלים מתחלואים בכף הרגל ומדלקות ופצעים ,בעזרת הוספת שזירת חוטי נחושת בחלק התחתון של  הגרב שתפקידם להרוג את הבקטריות ועוזרות בטיפול בפצעים הדלקתיים , שמהם סובלים חולי הסכרת ,בחלק העליון של הגרב משתמשים בחומר רך יותר באריגת הגרב מעל לקרסוליים, על מנת שלא ייצמדו ויעצרו את זרימת הדם 

כיוון שהשימוש בחומרים אלו העוזרים בנידוף הזעה, הגורמים לכך שריח הזעה איננו נצמד לגרב וגם לאחר שימוש רצוף של מספר ימים ,הגרב אינה מדיפה ריח, הגרב נשארת בצורתה איננה מאבדת נפח או קטנה בכביסה , אך צריך לזכור ,כי אסור לכבס אותה בעזרת מרככי כביסה , ניתן לייבש את הגרביים לאחר הכביסה במכונת ייבוש ללא נזק. כול גרב המיוצרת במפעל ,מותאמת בטכנולוגיה ייחודית לסוג הבעיה והפותרת בעיות שונות נוספות.

עצות לרכישת גרביים והשימוש בהם ביעילות

מומלץ לרכוש גרב ונעל במידה גדולה יותר על מנת שכף הרגל תרגיש בנוח לאחר פעילות ממושכת של הליכה או ריצה , יש לבדוק שהגרב אלסטית ונמתחת , מומלץ לרכוש גרבים שאינם לוחצות הן בקרסול והן בשאר כף הרגל בכביסה אסור מרככי כביסה , יבוש הגרביים במייבש בסדר, יש לדעת כי שימוש בגרביים העשויות מכותנה או מצמר בעייתיות מבחינת הנידוף והבקטריות המגיעות בגלל הלחות והזעה שאינן מתנדפות .

 


 

קיבוץ להבות הבשן מפעל הגרביים התרמיות אנפורנה
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור