דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מצפה רמון מוזיאונים

מצפה רמון מרכז המבקרים מכתש רמון

לאחר תקופת שיפוצים נפתח מחדש מרכז המבקרים על שמו של אילן רמון בשנת 2013 כהנצחה לאילן רמון שנספה באסון המעבורת קולומביה , הכניסה בתשלום , פתוח בימים ראשון- חמישי ושבת בשעות  8:00-16:00, בימי שישי בשעות  8:00-15:00 כניסה אחרונה למרכז- שעה לפני הסגירה הסיורים במרכז בתיאום מראש בלבד בטלפון 08-6588691.

 

הרעיון בפתיחת המרכז החדש נבע משילוב הרצון להנציח את פועלו וחיו של אילן רמון ובנו אסף רמון שבחר ללכת בעקבות אביו הטייס,והרצון לערוך הכרות וסיפורו של מכתש רמון הייחודי והגדול בעולם היושב על קצהו של מצוק מכתש רמון והמהווה את שער הכניסה לסיורי עומק במכתשים תוך הצטיידות במידע על תופעותיו ,שביליו והאפשרות לבילוי בין גרגרי החול והסלעים שנותרו מקרקעית הים שכיסה בעבר את המקום.

 

מרכז המבקרים משלב ונותן חוויה על חושית עם פלאי הטבע ,תוך שילובם ברעיון החיבור בין שמים לקרקע או יותר נכון בין החלל והאדמה באזור, המשולבים בסיפור חייו של האסטרונאוט הראשון של ישראל אילן רמון תוך הצגת חפצים ושרידים מהמעבורת שהתרסקה , יומניו האישיים,חליפת האסטרונאוט וסרטים שצילם מהחלל של האזור מן ההיבט הגיאולוגי והטבע .


מצפה רמון מרכז המבקרים מכתש רמון
 
מצפה רמון חי רמון
חי רמון
הכניסה בתשלום ניתנת אפשרות לסיור מודרך בתאום.
אזור הנגב הצפוני כתובת  מצפה רמון למרגלות מרכז המבקרים.
איך מגיעים  נסיעה על כביש 40 בקטע שבין באר שבע לאילת. בכניסה למצפה רמון. לנסוע לפי השילוט.קיימת חניה,נגישות לנכים.
טלפון לתאום  08-6588691/8, 08-6588755.
התצוגה פתוחה בימים א – ה  ושבת ,בשעות 08:00-17:00 ,ביום שישי בשעות 10:00-16:00 .
מידע
האוסף המרתק המוצג במקום הוא בעיקר מזוחלים,חרקים ובעלי חיים , שנאספו ברחבי ישראל ,המוצגים בפינות המנסות לדמות את מקום מחייתם הטבעי של החיות,כאשר הדגש הוא על אוסף בעלי חיים ,זוחלים וחרקים מדבריים,כמו : קיפודים,נחשים,עקרבים,לטאות ועוד.
 
 ניתן להתבונן בחיות אשר המטיילים אינם נפגשים עמם ואשר מסתתרים , האוסף נאסף על מנת להציג את חיי הטבע בישראל תוך העברת מידע על חשיבותם במערכת האקולוגית של הטבע, התצוגה כוללת חיות וזוחלים ופוחלצי חיות , התצוגות מחולקות  לששה אזורי גידול אופייניים להם.
מצפה רמון חי רמון
 
מצפה רמון טיילת המכתש
טיילת המכתש במצפה רמון
טיילת אלברט הכוללת גם את פארק הפסלים ופארק צלילי המדבר בתוך פארק הפסלים.
כניסה ללא תשלום
מיקומה של הטיילת : תחילתה למרגלות מרכז המבקרים בצוק המשקיף על במכתשים,וסיומה בבית ספר שדה מצפה רמון.
שעות פעילות מזריחה עד שקיעה, לזוגות גם בלילה.
מידע
אורכה של הטיילת שלושה קילומטר, תחילתה למרגלות מרכז המבקרים בצוק המשקיף על במכתשים,וסיומה בבית ספר שדה מצפה רמון. בטיילת גן פסלים ושני מצפורים , בנוסף ניתן לעצור במספר נקודות בטיילת ולצפות מנקודת התצפית של המרפסת התלויה ומתצפית בית ספר שדה.
 
פארק הפסלים גן פסלים המכיל מעל 20 פסלים סביבתיים מאבן
 
פארק צלילי המדבר , ממוקם בפארק הפסלים בטיילת המכתש,בפארק פסלים המשמיעים צלילים של רוח מדברית ,מהפעלה עצמית או בהפעלה ידנית של המבקר,בין הפסלים גונגים קטנים,נדנדות תופים,קסילופון בצורת מניפה,פסל חלון הציפורים, הפארק הוקם ליצירת קשר בין המדבר למבקר,ואשר לא יישאר אדיש בהפעלת  חושיו  לקול הצלילים,גווני הצבע של הסביבה והחומרים מהם יצרו את הפסלים.
מצפה רמון טיילת המכתש
 
פארק הפסלים המדברי
פארק הפסלים המדברי

כניסה חופשית

מידע

הפארק ממוקם על מצוק מכתש רמון,הפארק הוא מיזם משותף לחברה הממשלתית לתיירות ומצפה רמון,בפארק הוצבו פסלים בסגנונות שונים,ובצורות שונות ,שחלקם מופעלים בידי הרוח או בכוח ידיהם של המבקרים ומשמיעים צלילים שונים,פסלים אלו מהווים ניגוד לפסלי האבן הדוממים המוצבים בפארק,הנוף הנשקף מן המקום הוא נוף בראשית,ניתן ללטף לגעת ולחוש את הפסלים המוצבים בפארק.

פארק הפסלים המדברי
 
גלריית האמנים מצפה רמון
גלריית האמנים מצפה רמון
איך מגיעים בניעה על כביש לכוון אילת על כביש באר שבע מספר 40 ומגיעים למצפה רמון,בכניסה פונים שמאלה לכוון רובע הבשמים על פי השילוט.הסדנא ממוקמת ברובע הבשמים.
הכניסה חופשית,סיורים מודרכים וסדנאות בתשלום
טלפון לתאום 08-6595111
מידע
ברובע הבשמים ממוקמים מספר בתי מלאכה של אמנים ויוצרים,במפעלים אלו נמכרות ומוצגות עבודות בתחום : קרמיקה ,ריהוט מבוץ,ביגוד,תכשיטים, יצור סבונים.ציורים ואומנות,
גלריית תוצרת מצפה רמון מורכבת משלוש גלריות,ענבר תכשיטים ,אצל דריה חפצי אומנות,ההאנגר של אנט לאומנות,גלריית חלומות צבעוניים לאומנות.
גלריית האמנים מצפה רמון
 
 
 
בניית אתרים - שרקור