דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גליל עליון ותחתון

 
סיפורו של גדוד העבודה העברי

ההכרזה על הקמת ומיסוד הגדוד העברי על שם יוסף טרומפלדור ,נערכה על גבעה ממול לחמי טבריה בשנת 1920,בעת שהתכנסו חלוצים בתקופת סלילת הכביש בין טבריה לצמח,קדמה להכרזה התארגנות שנמשכה כחודש לפני ההכרזה,ביום הזיכרון למלאות ששה חודשים לקרב תל חי ,בכינוס שנערך לאור מדורה בערב הזיכרון ,נתקבצו פועלי הכביש,חברי אגודת השומר,חלוצים ופועלי מושבות הגליל.

בעת הכינוס הכריזו 44 חלוצים וחלוצות על הצטרפותם לגדוד,על מנת ליצר מקום לעבודה עברית,בשיתוף קולקטיבי של חיי הגדוד,בסיום עבודת סלילת הכביש בין טבריה מגדל לטבחה, סוללת העפר למסילת הרכבת בין ראש העין ופתח תקווה, עברו חברי הגדוד למושבה מגדל ,בנקודה זאת הצטרפו עוד חברים והקבוצה מנתה כשלוש מאות חברים בגדוד, בסוף השנה מנה הגדוד כשש מאות חברים.

תקנון מסודר של גדוד העבודה העברי, נחקק באסיפת הגדוד שנערכה במושבה מגדל בשנת 1921 שבו שותפו נציגי שלושת גדודי העבודה בגדוד,בהמשך לאחר תשעה חודשים מייסוד הגדוד בסלילת הכביש בין טבריה לצמח,הוכרזו אבני היסוד ומטרות הגדוד העברי לדרכו,שעיקרם הקמת קומונה של פועלים עבריים לכיבוש העבודה העברית בעיר,במושבות ובכפרים של חלוצים בארץ ישראל ,שתאחד את המצטרפים לעבודה שיתופית וחיי שוויון.

סיפורו של גדוד העבודה העברי
 
גליל הזמנת מקומות לינה
הזמנת מלונות בגליל                
גליל הזמנת מקומות לינה
 
מניה וילפוביץ שוחט סיפור חייה

תודה לארכיון השומר בעזרה לכתיבת מאמר זה .

מניה שוחט שהייתה אחת הדמויות החשובות שעלו לארץ ישראל בתקופת העלייה השנייה,חייה בשנים 1879-1961 לאחר שנולדה ברוסיה בתקופת שלטונו של הצאר ניקולאי,מניה הייתה בתו של יהודי דתי בוגר לימודים בישיבות ,שהתעשר וירש כספים והיה בעל אחוזה במדינת בלורוס שברוסיה.

האגדות המשפחתיות מספרות על סבא של מניה ווילבואה ,שהגיע לרוסיה כקצין בצבאו של נפוליאון ,בעת ניסיונו לכבוש את רוסיה,בעת הקרבות נפצע הסבא ווילבואה וטופל בידי בת הרב של העיר גרודנו,טיפול רפואי זה הביא לסיפור אהבה בינה לבין הקצין הצרפתי,לאחר שניצתה האהבה החליט הקצין הצרפתי להתגייר והחליף את שם משפחתו לוילפוביץ.

לאחר נישואיו לבת הרב של הסבא,נולד אביה של מניה שלמד בחדר ובישיבות תורה והמשיך את חייו כהודי אדוק ,בהמשך חייו נישא הבן לאישה יהודיה משכילה חילונית,נישואים אלו שהיו קיצונים מבחינת הדת היהודית ומנהגיה,אל מול החיים בתקופת ההשכלה, יצרו מתח בחיי היום יום של המשפחה וגרמו לחילוקי דעות כולל לחינוכם של ילדיהם.


מניה וילפוביץ שוחט סיפור חייה
 

קריית שמונה מרכז ביג

הקניון ממוקם באזור התעשייה הדרומי קריית שמונה, טלפון 073-2600470, הקניון פתוח בימים ראשון חמישי בין השעות 09:30-21:30 ,ביום שישי 09:00-14:00 בשבת סגור .

במרכז 36 חנויות של : אופנה ,נעלים, קוסמטיקה, בגדים ,מוצרי חשמל מוצרים לבית ,בתי קפה ומסעדות , הרבה מקומות חניה חופשית .

קריית שמונה קניון נחמיה

הקניון ממוקם ברחוב הנשיא 4, קרית שמונה, טלפון 04-690-5555, הקניון פתוח בימים ראשון חמישי בין השעות 09:00-21:00 ,ביום שישי 09:00-14:00 בשבת סגור

קניון קטן וצנוע ,חנייה מסביב חינם , בקניון חנויות אופנה , קוסמטיקה אביזרי אופנה לנשים, הנעלה, בית קפה ועוד.

קניון שמונה סנטר

הקניון ממוקם במרכז מול תחנת אגד רחוב טשרניחובסקי 4 בקריית שמונה, טלפון 046942875, הקניון פתוח בימים ראשון חמישי בין השעות 09:00-21:00 ,ביום שישי 09:00-14:00 בשבת סגור

קריית שמונה קניות וקניונים
 
 
 
בניית אתרים - שרקור