דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה מצודות וארמונות

מבצר Fortaleza de San Carlos de la Cabana
Fortaleza de San Carlos de la Cabana
המבצר פתוח בימים שני-שבת בשעות  10:00-22:00 המבצר סגור למבקרים בימי ראשון, טקס ירי התותחים נערך בכל יום בשעה 21:00 , בעבר הירי סימן את שעת סגירת השערים בחומות למשך הלילה.
מידע
המבצר שהוכר בידי אונסקו לשימור,נבנה בשנים 1763-1777 .בצידו המזרחי של מפרץ הוואנה, בימיו של השליט הספרדי  Don Silvestre Abarca  ועלה הון עתק  וטענות קשות ממלכת ספרד על ההוצאות, הוא נחשב למבצר הגדול באמריקה.
 
המבצר ממוקם  על גבעה  בצידה הצפוני של התעלה,ומצד מזרח של העיר, ליד הכניסה למפרץ  Havana Bay  ,שלוש מאות מטר   לשאר שלושת המבצרים, הנקראים  Three Morro Kings Fortress , והכלולים בפארק  Military Morro-Cabana Park, חיבורם מהווה מוזיאון ענק , המציג את העוצמה הצבאית וכיצד ואיך פעל הצבא הספרדי במושבות מעבר לים, נשקו ועוצמתו הצבאית. 
 

מבצר Fortaleza de San Carlos de la Cabana
 
מצודת Castillo el Morro

המצודה ממוקמת  ב  San Juan , Puerto   בצפון רובע  Habana Vieja , המצודה הוקמה לכבודו של מלך ספרד King Philip of Spain , אך היא נקראת גם  promontory , על עוצמת שליטתה על חלקי העיר, כאשר המראה הנשקף ממנה הוא יבשה וים,לכוון מפרץ  San Juan Bay , כיום משמש כמוזיאון לתצוגות תת ימיות.

 

       

מצודת Castillo el Morro
 
החומות העתיקות של הוואנה Ancient Wall of Havana
בשמם המקומי  Muralla de La Habana
רובע   La Habana Vieja
מידע  
חומות העיר העתיקה מרשימים,הן נבנו על מנת להגן על העיר מפני פלישות של שודדי ים ומדינות אשר חמדו את העיר,התוכניות לביצוע היו להקיף את כל העיר,במחסום בלתי עביר לחדירה,שערי העיר נסגרו בשעות הלילה , אך הם לא הצליחו להדביק את קצב ההתפשטות של שטח העיר ונבנו שכונות מחוץ לחומות, ולכן חלק מהתוכניות לא בוצעו, בשנה 1603 נזקי טבע  והתקפות אויבים גרמו לחורבן חלק מחלקי החומה.
 
חלקי החומה אשר עומדים אף בימינו כוללות את החלק בין הרחובות calles Ergido–Desamparados   , נמל מחסן הנשק  Puerta del Arsenal,  אזור Garitas del Angel,  בחזית מוזיאון המהפכה ,La Maestranza  באזור שדרות   Avenida del Puerto,
הכניסה והביקור חופשיים ללא תמורה.
החומות העתיקות של הוואנה Ancient Wall of Havana
 
מבצר Castillo de la Real Fuerza

הכניסה בתשלום

כתובת   O Relly and Avenida del Puerto, Old Havana

פתוח בימי שני-שבת בשעות 09:00-18:30 ,סגור ביום ראשון.

מידע

המצודה נבנתה בשנים 1558-1577, כדי להגן על העיר מפני פלישה ושודדי ים, במצודה נבנו מבני ציבור והמושל הצבאי וחייליו גרו בה,המצודה משמשת כדוגמא לביצורים במושבות ספרד בעולם,בעיקר בקובה ובקריביים.

מבצר Castillo de la Real Fuerza
 
מצודת Castillo de la Punta

מבצר  Fortress San Salvador de la Punta  

פרוש שמו מבצר הכוח המלכותי

המבצר  ממוקם בכניסה לנמל העיר הוואנה, בסוף הטיילת   Malecon , בתחילת שדרות  Avenida del Puerto ממערב למפרץ הוואנה, המבצר הוקם בידי מהנדס איטלקי בשם   Jean Bautista Antonelli , לפני מעל ל 400 שנה בשנים 1577-1558 , נחשב כמומנט לאומי הניצב על לשון הים כבליטה בשם  La Caleta de San Lazaro   בכניסה לנמל.

 


      
 
מצודת Castillo de la Punta
 
 
 
בניית אתרים - שרקור